- Швидка вивантаження елементів з панелі інструментів (включаючи ці прогалини)
- Додаємо нові кнопки і переупорядочивание панелі інструментів
- Установка нових тем
- Вибираємо «компактний» режим і робимо панель інстрментов більш акуратною
- Повертаємо панель закладок, рядок меню і панель заголовка
- Ми залишаємо кнопку Завантаження на Панелі інструментів
Глобальне оновлення Firefox Quantum вже вийшло, і воно доповнює різні поліпшення, в тому числі новий призначений для користувача інтерфейс Photon. Фотон в свою чергу замінює інтерфейс «Australis», який використовувався з 2014 року, і містив тонни налаштувань. Але, так як оновлення тільки вийшло, то є кілька моментів, які можна було б виправити.
Швидка вивантаження елементів з панелі інструментів (включаючи ці прогалини)
Почнемо з найпростішого варіанту: видалення елементів, які забирають зайвий простір по обидва боки від панелі інструментів. Існує кілька способів це зробити, але найпростіший спосіб - це натиснути правою кнопкою миші на будь-який елемент (включно з пробілами, навколишні рядок URL), а потім виберіть команду «Видалити з панелі інструментів».
Додаємо нові кнопки і переупорядочивание панелі інструментів
Зверніть увагу, що дані пропуски не повністю не приносять користі, туди можна розмістити різні "гарячі кнопки" з панелі інструментів. Клацніть правою кнопкою миші на одну з прогалин (або де-небудь ще на панелі інструментів, крім рядка URL), і виберіть опцію «Змінити». Там ви зможете вибрати потрібну вам кнопку і перетягнути її на панель інструментів, таким чином потрібний функціонал браузера буде завжди у вас під рукою.
Майте на увазі, що якщо ви оновлюєтеся з Firefox версії 56, налаштування за замовчуванням можуть трохи відрізнятися, ніж якби ви встановлювали 57 версію з нуля. Наприклад, Firefox мав панель пошуку, перед тим оновленням на нову версію.
Крім цього, можна перетягувати елементи в бічне розширене меню. Щоб додати їх в меню просто затисніть потрібну іконку і перетягніть в відведену для цього область або натисніть на іконку правою кнопкою миші і виберете пункт "Додати в розширене меню" (доступ до якого ви можете отримати, клацнувши на значок з двома стрілками). Даний функціонал відмінно підходить для інструментів, які ви використовуєте досить часто, але не хочете, щоб вони займали зайвий простір.
Багато розширення (принаймні ті, які все ще працюють в Firefox Quantum) також додають кнопки на панель інструментів. Ви також можете переміщати ці значки або приховувати їх, якщо вони вам не потрібні.
Установка нових тем
Firefox Quantum включає три попередньо теми, а також кілька "рекомендованих". Натисніть кнопку «Теми» внизу вікна «Налаштування», щоб відкрити необхідне вікно з вибором тем.
Якщо ви хочете зменшити відблиски на екрані (і хоч трохи зберегти витрата харчування акумулятора), то ви можете вибрати темну тему.
"Світла" тема більше схожа на старі версії Firefox.
Натиснувши «Отримати більше тем» в нижній частині «Теми», ви потрапите в репозиторій тим Mozilla, де ви можете знайти і завантажити шаблон на ваш смак.
Вибираємо «компактний» режим і робимо панель інстрментов більш акуратною
Firefox Quantum дозволяє вам контролювати розмір елементів призначеного для користувача інтерфейсу, змінивши налаштування «Щільність», розташовану в нижній частині вікна «Налаштування». Більшість людей будуть задоволені налаштуванням «Звичайні», але параметр «Компакт» відмінно підходить для людей, які хочуть ще на кілька пікселів збільшити простір для веб-сторінки.
Також є налаштування «Мобільні», яка робить дуже великі значки з підтримкою великого пальця. За замовчуванням Firefox в Windows 10 переключиться на установку «Мобільні», якщо ви використовуєте ОС в режимі планшета. На скріншоті нижче вибрано правильне значення «Компакт». Зверніть увагу, що значки на панелі інструментів зменшилися.
Повертаємо панель закладок, рядок меню і панель заголовка
В наші дні інтерфейс Firefox досить оптимізований, але якщо ви є шанувальником старіших елементів призначеного для користувача інтерфейсу, таких як панель закладок, рядок заголовка та панель меню (з випадають меню, такими як «Файл», «Редагувати» і т. Д), то ви можете повернути всі ці бари назад.
Щоб включити панель закладок, виберіть список, що розкривається «Панелі інструментів» внизу вікна «Налаштування», а потім увімкніть опцію «Панель закладок».
Щоб включити панель закладок, виберіть список, що розкривається «Панелі інструментів» внизу вікна «Налаштування», а потім увімкніть опцію «Панель закладок».
Також можна включити і "панель меню" з цього ж списку.
Протягом останніх декількох років більшість функціональних можливостей панелі меню були скопійовані і переміщені в іншу частину призначеного для користувача інтерфейсу Firefox. Крім того, ви можете просто затиснути Alt, щоб рядок меню відобразилася в потрібний момент, а коли ви зробите необхідні маніпуляції, то знову натисніть Alt і меню зник.
Що стосується "заголовка", то його ви можете включити в тому ж вікні «Налаштування». Для цього встановіть прапорець «заголовок» в нижньому лівому кутку вікна.
Чесно кажучи, редакція BreakingTech вважає, що в Chrome правильно зробили видаливши заголовок в далекому 2008 рік (і тепер в Quantum Firefox). Справа в тому, що він займає багато місця для відображення відносно невеликий інформації.
Якщо вам не потрібна "панель заголовка", але вам потрібно більше простору для того, щоб захвачівать і перетягувати вкладки, то включите прапорець «Місце для перетягування». Ця опція додає кілька пікселів над верхньою частиною вкладки, що дає більше місця для клацання і перетягування вікна.
Зверніть увагу, що простір для перетягування з'являється тільки в тому випадку, якщо вікно браузера відкрито не на весь екран. Так, що якщо ви не перемикайтеся між купою моніторів, то вам немає необхідності в опції «Місце для перетаксіванія», так як Firefox і так займає весь екран.
Ми залишаємо кнопку Завантаження на Панелі інструментів
Починаючи з Firefox Quantum кнопка «Завантаження» з'являється тільки при завантаженні файлу. Якщо ви не є шанувальником об'єктів користувальницького інтерфейсу, то можете змусити кнопку «Завантаження» зафіксувати на одному місці. Відкривши вікно «Змінити», натисніть на іконку «Завантаження», а потім відключіть опцію «Автоматично приховувати».
Для настройки оновленого Firefox мені треба було всього кілька хвилин. Я видалив елементи прогалин, прибрав кілька кнопок серед яких кнопка початкової сторінки. Замість цього зупинив авто-приховування завантаження, включив Місце для перетягування, додав іконки для декількох розширень, які я використовую, і переключився на компактний режим з темної темою.
Завантажити останню версію браузера ви можете у нас на сайті