Гибернация призначена, в першу чергу, для ноутбуків. На відміну від сплячого режиму, гібернація відрізняється зниженим споживанням енергії. Причому, всі відкриті документи і папки зберігаються в пам'яті ПК, тільки після чого комп'ютер переходить в інший режим.
включення глибокого сну
У восьмій версії операційки від Майкрософт в меню управління живленням, за замовчуванням, встановлено три режими: перезавантаження, вимикання і сплячий. Подібна ситуація призвела деяких користувачів в замішання, адже дуже часто необхідна саме гібернація. Однак, поправити це досить просто.
Щоб переконатися, що ця функція дійсно відключена, тиснемо поєднання Win + I. У панелі вибираємо Вимкнення. Після цього перед вами з'явиться список з трьох функцій: вимикання, перехід в сплячий режим і перезавантаження.
Для того щоб активувати гібернацію, на початку відкриваємо Панель управління . Тут слід вибрати пункт Система і безпека. Після цього переходимо за посиланням Електроживлення. Натискаємо на Налаштування функцій кнопок харчування. Тепер слід вибрати рядок, в якій пропонується змінити параметри, недоступні в даний час. Далі прокручуємо вниз, вибираємо і активуємо функцію глибокого сну. Натискаємо на кнопку Зберегти зміни.
Таким способом ми повернули в меню завершення роботи той пункт, якого не вистачає багатьом користувачам. Тут же можна зняти галочку з блокування, тоді дана кнопка зникне з меню. У цьому пункті можна змінити і інші параметри, пов'язані з управлінням живлення комп'ютера.
Вийти з глибокого сну можна різними способами, які відрізняються в залежності від самого комп'ютера. На багатьох моделях досить натиснути кнопку харчування. На деяких ноутбуках для цього необхідно всього лише відкрити кришку. Іноді для переходу в робочий режим знадобиться натиснути будь-яку кнопку на клавіатурі.
Відключення глибокого сну в Windows 8
Коли гібернація включена, на системному диску є файл hiberfil.sys. До речі, він займає досить великий простір диска. Якщо користувач не використовує цю функцію, то це може бути зайвим витратою і так невеликої пам'яті. Навіть якщо в Windows 8 в режимі електроживлення відключена гібернація, hiberfil.sys все одно буде присутній.
Для того щоб видалити його, а також повністю відключити гібернацію, необхідно запустити командний рядок з правами адміністратора. Після цього потрібно ввести команду powercfg.exe -h off і виконати її. Для того щоб назад включити режим, знадобиться ввести таку ж команду, однак, замість off потрібно вписати on. Подібна команда приведе до того, що режим гібернації буде відключений у всіх режимах харчування, а hiberfil.sys буде видалений з системи. Після цього не забудьте перезавантажити Windows 8 .
При глибокого сну проблеми виникають в деяких випадках. Так, збій може трапитися, якщо користувач змінить вміст файлів або папок, які використовувалися при даному режимі. Потрібно пам'ятати, що відключення глибокого сну в Windows 8 може привести до того, що час завантаження ОС буде збільшено. Це відбувається завдяки тому, що в даній версії ОС застосовується технологія глибокого сну ядра. До речі, саме через це завантаження системи відбувається набагато швидше, ніж в "Сімці".
Отже, режим гібернації - це корисна функція, яка використовується досить часто. Вона досить ефективна при необхідності знизити споживання енергії. Включити її в меню, що управляє живленням в Windows 8, досить просто, що ми з вами і розглянули. При бажанні можна повністю відключити цю функцію на комп'ютері, проте, це не завжди доцільно.