- Спосіб 1. посторінково збереження
- Спосіб 2. Використання онлайн-сервісів
- Site2Zip.com
- Webparse.ru
- інші ресурси
- Спосіб 3. Спеціалізовані програми
- WinHTTrack WebSite Copier
- Teleport Pro
- Offline Explorer
- Webcopier
- висновок
В наш час, коли інтернет доступний практично в будь-який момент, іноді виникає необхідність завантажити сайт цілком. Навіщо це потрібно? Причини можуть бути різні: і бажання зберегти важливу інформацію на майбутнє, і необхідність отримати доступ до потрібних даних при відсутності доступу в мережу, і можливість ознайомитися з тим, як зверстані сторінки. Можуть бути й інші резони. Важливо знати, як виконати це завдання, і далі ми покажемо кілька способів як зробити копію сайту для подальшого його використання в оффлайн режимі.
Спосіб 1. посторінково збереження
Найпростіший спосіб про який всі знають, навіть якщо жодного разу не користувалися. Ця можливість є в будь-якому браузері. Достатньо лише натиснути комбінацію клавіш «Ctrl» + «S», після чого у вікні, відредагувати назву зберігається сторінки і вказати папку, в яку її слід помістити.
Здавалося б, куди простіше. Ось тільки є в цьому способі один істотний недолік. Ми завантажили всього лише одну сторінку, а в нас цікавить сайті таких сторінок може бути вельми велика кількість.
Добре, якщо сайт маленький, або складається всього з однієї сторінки, а якщо ні? Доведеться виконувати цю дію для кожного з них. Загалом, робота для посидючих і цілеспрямованих, які не знають про одне з основних двигунів прогресу.
Спосіб 2. Використання онлайн-сервісів
Ось воно, найпростіше рішення. Зараз багато є корисних онлайн-ресурсів для перекодування файлів, редагування аудіофайлів і т. П. Серед переваг цього методу - кроссплатформенность, відсутність необхідності захаращувати свою операційну систему утилітами, які, можливо, знадобляться лише одного разу.
Всього тільки й того, зайти на такий ресурс, ввести в рядок адресу цікавить сайту, натиснути кнопку запуску процесу завантаження і підставити «ємність», в яку поллється цікавить інформація ...
В теорії так, але, на жаль, подібних онлайн-ресурсів, що дозволяють завантажити сайт цілком, раз, два, три і ... І, мабуть, все, якщо говорити про безкоштовну можливості зберегти копію сайту на комп'ютер. А за все інше доведеться платити, або миритися з урізаним функціоналом.
Але давайте розглянемо приклади ближче.
Site2Zip.com
Перестав працювати на початку 2019 року.
Чи не єдиний безкоштовний і російськомовний ресурс. Інтерфейс гранично простий. У рядку вводимо адресу цікавить сайту, вводимо капчу, натискаємо кнопку «Завантажити» і чекаємо ...
Процес нешвидкий, до того ж з першого разу може й не вийти. Якщо все вдало, то на виході отримаємо архів з сайтом.
Webparse.ru
Умовно-безкоштовний ресурс, що дозволяє один раз скористатися його послугами безкоштовно, після чого за скачування сайтів доведеться платити.
Працює webparse.ru швидше попереднього ресурсу, але робить це не безкоштовно. У підсумку отримуємо архів зі скачаним сайтом. В налаштуваннях немає настройки глибини парсинга структури викачуваного сайту, тому переконатися, що вдалося завантажити сайт цілком, доведеться тільки самостійної звіркою оригіналу і його копії.
інші ресурси
Серед інших способів можна відзначити ресурс Web2PDFConvert.com , Що створює PDF-файл зі сторінками викачуваного сайту. Природно, частина функціоналу сайту буде загублена. Якщо це допустимо, то скористатися цим ресурсом можна.
Ще один ресурс, який дозволяє завантажити сайт - r-tools.org . На жаль, користуватися ним можна тільки на платній основі.
Спосіб 3. Спеціалізовані програми
Використання утиліт для скачування файлів - мабуть, найбільш функціональний варіант, що дозволяє домогтися своєї мети. Доведеться змиритися з тим, що в системі з'являться додаткові програми, одна частина з яких безкоштовна, а інша - більш меркантильна і вимагає за виконання тих самих функцій заохочення. Причому, безкоштовні програми (іноді їх ще називають оффлайн-браузерами) за можливостями практично не поступаються платним аналогам.
На відміну від онлайн-сервісів, подібна програма працює набагато швидше, хоча доведеться шукати відповідну під вашу ОС версію цього ПЗ. Деякі програми можна знайти не тільки для ОС Windows, але і для інших.
Розглянемо кілька прикладів таких програм.
WinHTTrack WebSite Copier
Одна з найпопулярніших програм, призначених для створення оффлайн-копій сайтів. Справедливості заради треба сказати, що безкоштовних аналогів практично немає.
Для того, щоб користуватися програмою, треба завантажити з сайту розробника відповідну версію, проинсталлировать її в свою систему і запустити. У першому вікні буде запропоновано вибрати мову інтерфейсу. Серед усіх варіантів є і російська.
Інтерфейс програми простий і заплутатися в ньому не вийде. У першому вікні треба вказати ім'я та категорію проекту, а також вказати місце, де буде зберігатися скачуваний сайт.
Тепер треба ввести адресу сайту, який треба завантажити. Програма має велику кількість налаштувань, де задається глибина перегляду сайту, визначаються фільтри, які вказують що завантажувати треба, а що - ні. Наприклад, можна заборонити стрибка зображень, виконуваних файлів і т. П. Настройок багато, і якщо є необхідність, можна уважно з ними ознайомитися.
У наступному вікні треба натиснути кнопку «Готово», після чого залишається тільки дочекатися закінчення процесу. Після закінчення в зазначеній папці будуть знаходитися файли завантаженого сайту. Для того, щоб відкрити його для перегляду необхідно вибрати файл index.htm.
Тепер папку з проектом можна завантажувати на будь-який носій і переглядати там, де це зручно.
Англомовна програма з солідно виглядають інтерфейсом і великими можливостями з налаштування процедури скачування сайту. Досить тільки вести адресу цікавить ресурсу, вказати папку, в яку зберегти викачані дані і натиснути кнопку «Copy Website».
Все, тепер залишається дочекатися закінчення роботи програми і в зазначеному місця знайти файл «index.htm», який і буде початковою сторінкою ресурсу, який підготували для оффлайн-перегляду.
З недоліків можна відзначити тільки відсутність русифікації, а також те, що Cyotek WebCopy працює тільки на ОС Windows, починаючи з версії Vista. Версій під інші ОС немає.
Teleport Pro
Одна з найстаріших програм, на жаль, платна. Є тестовий період. Після установки і запуску з'явиться головне вікно, де необхідно вказати режим скачування сайту. Це може бути повна копія, можна зберегти тільки певний тип файлів і т. П.
Після цього треба створити новий проект, який буде асоційований з викачуваним сайтом і ввести адресу цікавить інтернет-ресурсу. За замовчуванням глибина переходів по сторінках має значення 3. Цей параметр можна змінити. Після цього можна натиснути кнопку «Далі».
Створиться новий проект, необхідно вказати папку, в яку зберігати дані. Для запуску процедури скачування треба натиснути кнопку «Start» (синій трикутник) в панелі управління. Почнеться процес збереження сайту на ваш диск.
Offline Explorer
Ще одна платна, але вельми функціональна програма. Є русифікована версія. Тріальна версія працює 30 днів, при цьому є обмеження на кількість завантажуваних файлів - 2000. Програма існує різновидах Standard, Pro і Enterprise. Найдешевша версія коштує 59.95 $, а найдорожча - 599.95 $.
Як і в інших програмах, робота починається з того, що необхідно створити новий проект і вказати адресу цікавить сайту. Доступна велика кількостей налаштувань, за допомогою яких можна відфільтрувати непотрібну інформацію, задати глибину перегляду сайту і т. П.
Після того як проект створений, відредаговані параметри завантаження, можна натиснути кнопку «Завантажити» і чекати результату.
Можливостей у програми дійсно багато. Є многопоточная завантаження, власний веб-сервер для перегляду того, що було завантажено, маса налаштувань. Якщо оцінювати всі можливості, то програма справді цінна (вже вибачте за тавтологію), ось тільки вартість її непристойно висока.
Webcopier
Платна програма з 15-денним Тріальні періодом. Існує в версіях для Windows і Mac OS. Алгоритм роботи не відрізняється оригінальністю, що, втім, є плюсом. Для скачування сайту треба створити новий проект, ввести URL.
Майстер попросить відповісти на кілька запитань, наприклад, ввести логін і пароль користувача на скачуваної сайті, вказати папку призначення, дозволить змінити деякі параметри, наприклад, відключити можливість скачування зображень. Після закінчення створення проекту для початку процедури створення локальної копії сайту треба натиснути кнопку «Start download». Відображатиметься процес за допомогою графіка, що показує швидкість роботи, а також час роботи.
висновок
Можливостей створити локальну колекцію потрібних сайтів для їх перегляду досить. Є і онлайн-ресурси, є і спеціалізоване ПО. Кожен з варіантів має свої переваги і недоліки. На жаль, більшість програм платні, і чи готові ви розщедритися за більш широкий функціонал або досить того, що вміють безкоштовні утиліти - вирішувати кожному самостійно.
Перш ніж віддавати перевагу тому чи іншому рішенню, слід спробувати їх все, благо навіть платні програми мають тестовий період, нехай і з деякими обмеженнями. Це дозволить оцінити можливості цього ПО, зрозуміти, чи потрібен вам весь цей функціонал, наскільки коректно проводиться скачування сайтів.
Навіщо це потрібно?Добре, якщо сайт маленький, або складається всього з однієї сторінки, а якщо ні?