1. Білл Гейтс говорив, що люди, які володіють інформацією, володіють світом. Перед співбесідою постарайтеся дізнатися якомога більше інформації про ту фірму або організації, де ви хочете працювати. Непогано б дізнатися і про людей, з якими вам неодмінно доведеться контактувати після вдалого співбесіди. Дізнайтеся про фірму наступне: поле діяльності, вид послуг, справжній стан на ринку, юридичний статус, можливі конкуренти, внутрішня культура.
Читайте цікаве: « Механізми прихованого рабства »,« Куди вкласти гроші ».
3. Нових людей зустрічають по одягу, а проводжають, звичайно ж, по уму. Багато експертів з рекрутменту сходяться на думці, що для роботодавців головним моментом залишається зовсім не зовнішність співробітника, а то, як він одягається, наскільки його індивідуальний імідж відповідає самій обстановці і навіть статусу місця, куди він прибув на співбесіду.
4. Пам'ятайте, що ваш язик може виявитися вашим ворогом. Поширена помилка більшості кандидатів на хороше вакантне місце - критикувати своє минуле місце роботи, а також колишнього начальника, чого робити просто НЕ МОЖНА!
Цікаве: « Чому читати книги корисно? »,« Прості правила для бізнесменів »
5. Знайте у всьому міру. Коли ви проходите співбесіду у фірмі, в якій хочете працювати, вести себе потрібно спокійно: чи не перекладайте з одного місця на інше різні предмети, це покаже, що ви нервуєте, втім, як і ручка в руках, якою ви можете крутити. Не потрібно смикати себе за кінчики носа, вух або вусів. Але свою серйозність демонструйте також в міру, щоб не показати себе бездушним роботом.
6. Не лізьте зі своїм уставом у чужий монастир. Постарайтеся відповідати на всі питання конкретно, зовсім не ухиляючись від прямоти свого можливого начальника. Всі анкети, які вам пропонують заповнити, оформите без заперечень. Без зайвих питань пройдіть всі пропоновані тести. Не потрібно критикувати процедуру відбору, просто розповідайте про свій досвід роботи.
[Youtube] YL26bkKBs6I [/ youtube]
7. Стислість може стати вашим хорошим помічником. Говоріть трохи, будьте доброзичливі. Якщо вам все-таки захочеться поспілкуватися, то говорити необхідно лише на теми, які цікавлять фірму.
8. Питання про зарплату залиште осторонь. Якщо вам обов'язково потрібно дізнатися про можливі пільги і зарплати, то ставити подібні питання можна тільки в останню чергу. Звичайно, буде набагато краще, якщо роботодавець перший почне розмову на цю тему.
9. Ви самі куєте своє щастя. Запам'ятайте, що все залежить тільки від вас. Природно якогось безпрограшного рецепта самого проходження співбесіди просто немає. Навіть в разі сприятливої ситуації на співбесіді не варто розслаблятися. Постарайтеся докласти максимальних старанності для проходження співбесіди.
10. Ні в якому разі не хлопайте дверима. Незалежно від того, як для вас пройшло співбесіду - на прощання обов'язково висловіть роботодавцю подяку за надану вам увагу і проведену бесіду. Побажайте фірмі удачі і успіхів, а також і тому, хто з вами проводив співбесіду. Можливо, в майбутньому ви перетнетеся, а якщо ви залишили про себе позитивне враження, то це принесе вам лише користь!