Як перевірити температуру комп'ютера, програми для перевірки і як уникнути перегріву

  1. Яка нормальна температура комп'ютера, а яка вже критично висока
  2. Як перевірити температуру комп'ютера. Програма для вимірювання температури комп'ютера
  3. Причини перегріву і як усунути проблему
  4. Моніторинг температури процесора - гаджет для Windows 7 (відео)

Привіт, шановні читачі блогу SprosiVideo.com. Всі напевно знають, що будь-який компонент електроніки має опір і якщо через нього проходить струм (а без струму неможлива робота комп'ютера і всіх його компонентів), значить він нагрівається. Комп'ютери та ноутбуки спроектовані таким чином, щоб зайве тепло відводилося назовні і таким чином підтримувалася нормальна температура комп'ютера. саме таким чином працює новий системний блок або ноутбук.

саме таким чином працює новий системний блок або ноутбук

І практично всі користувачі зовсім забувають про те, що з часом система відводу тепла може змінити свої характеристики і тоді перегрів компонентів неминучий. Про перегрів швидше за все ви дізнаєтеся через нестабільну роботу системи, перезавантаження, синій екран смерті або що зовсім вже погано через згорілий компонент (материнська плата, процесор, пам'ять або відеокарта). Я сподіваюся що з вами такого не трапилося і ви читаєте цю статтю для запобігання перегріву і перевірка температури комп'ютера для вас тепер буде нескладною процедурою.

Отже для початку давайте визначимося яка температура вважається нормальною для кожного з компонентів і яка буде вже критичної.

Можливо вам буде цікаво прочитати:

Яка нормальна температура комп'ютера, а яка вже критично висока

Для кожного компонента системи вважається нормальною своя конкретна температура.

  • яка повинна бути температура процесора

Нормальна температура процесора лежить в діапазоні температур до 55 градусів за в режимі постійної роботи. Оптимальну температура процесора звичайно краще утримувати в районі 30-40 градусів. Як оптимізувати відведення тепла я розповім трохи нижче. У разі, якщо температура переходить позначку в 60 градусів, система процесора починає сповільнювати роботу щоб впоратися з перегрівом. Виражатися це буде в повільній роботі. При переході планки температур в 80 градусів система почне перевантажуватися і вимикатися для збереження життя процесору. Тому контроль температури процесора в оптимальних значеннях дозволить швидше працювати вашому комп'ютеру або ноутбуку.

  • яка температура відеокарти нормальна

Для відеокарти ситуація трохи інша. І пов'язано це з великими навантаженнями на графічний процесор. Відповідно і нормальна температура відеокарти для кожного окремого випадку своя. Але загальні рекомендації краще знати для розуміння робочої температури відеокарти. Головне - це визначити для яких цілей вона використовується. Вона розрахована і розроблена для тривалих ігрових процесів або ж це відеокарта для офісного комп'ютера, де робота з графікою мінімальна. Плюс до всього важливо розуміти наскільки потужна система охолодження на ній встановлена. Наприклад ви запустите на слабенькою відеокарти потужну гру, а вона розрахована на простеньку роботу в офісі, то і температуру ви отримаєте відповідно вище. У загальному випадку кращою температурою для роботи буде діапазон до 70 градусів. Це цілком нормальна і не критична. Однак для слабких старих карт це може бути смертельно небезпечною. Максимальна температура відеокарти, після якої варто очікувати деяких наслідків, це 90-95 градусів.

  • нормальна температура материнської плати

З материнськими платами все набагато простіше. Вони не виконують потужних обчислень як відеопроцесор і процесор і відповідно проблем з перегрівом практично не буває. Однак знати нормальну робочу температуру чіпсета варто. Діапазон до 45 градусів нормальні робочі температури.

  • нормальна температура всередині корпусу

За великим рахунком температуру температура всередині корпусу не грає особливої ​​ролі, якщо всі компоненти працюють в нормальних діапазонах. З температурою в корпусі варто морочитися тільки в разі, якщо ви зробили все для зменшення нагрівання на самих компонентах, а перегрів не йде. Тоді варто подумати про відвід тепла з корпусу. Можливо ви старенький корпус напхали такою кількістю потужних комплектуючих, що отворів для циркуляції тепла в корпусі не вистачає для його відводу.

  • температура жорсткого диска

По моєму особистому досвіді скажу наступне - чим нижче температура жорсткого диска, тим довше він прослужить вам без проблем. Намагайтеся тримати температуру до +30 градусів.

Як перевірити температуру комп'ютера. Програма для вимірювання температури комп'ютера

Подивитися і протестувати температуру компонентів можна декількома способами, включаючи програми, які дозволяють перевірити як поводиться комп'ютер під навантаженням.

1. BIOS комп'ютера. Це система, записана у флеш пам'ять материнської плати, яка дозволяє завантажуватися вашого ноутбука або комп'ютера. І більшість материнських плат дозволяють подивитися температуру компонентів. Хоча це і не обов'язково. Деякі не показують. Ви можете відразу після включення натиснути або F2 або Del або F12 в залежності від типу біоса і материнської плати. Є тільки одне «АЛЕ». Температуру биос показує як би на «холостому ходу» вашого комп'ютера. Тому цей варіант хоч і показує її але малоинформативен. Хоча якщо навіть і в цьому режимі комп'ютер перегрівається, тоді справи вашого пристрою дуже погані. Вимикайте його і шукайте рішення проблеми.

2. Другий і найправильніший варіант - це програма для перевірки температури комп'ютера. Існує їх дуже багато, однак ми розглянемо найкращі. І їх на мою думку дві.

Перша програма для вимірювання температури комп'ютера - це HWMonitor. Вона дуже проста в установці (установка як така навіть і не потрібно) і у використанні. Завантажуємо архів з програмою по цим посиланням . Викачуємо один з файлів (setup необхідно буде встановити, архів - програма яку встановлювати не треба). Я скачав портативну версію, розпакував і запустив 64 бітну версію.

Викачуємо програму перевірки температури

Вікно, яке ви побачите - це і є вся програма програма для вимірювання температури комп'ютера. Дивимося конкретні значення і аналізуємо. Показує мінімальні, максимальні і поточні значення за період з моменту запуску програми.

Інша програма - це більш просунуте рішення для аналізу і перегляду характеристик. Найкориснішим для нас в даному випадку буде тест температури комп'ютера під навантаженням. Називається вона AIDA64 і завантажити її можна з сайту тут . Так само присутній версія як для установки, так і портативна версія. Програма платна, але працює безкоштовно в тріал режимі повноцінно 30 днів.

викачуємо AIDA64

Завантажили, розпакували і запустили.

Пробна версія програми

Температура відображається у вкладці комп'ютер -> датчики. Але найцікавіше ховається у вкладці «Сервіс -> Тест»

Запускаємо тест стабільності системи

Тут ви вже побачите як поводиться ваша система під навантаженням. Натискаємо кнопочку Start і бачимо як навантаження зростає до 100 відсотків і підвищується температура. В якийсь момент при великому нагріванні проявляється Throtting, процесор пропускає такти частоти, тобто намагається знизити навантаження для зниження температури. Незважаючи на це мій процесор не перейшов граничну критичну температуру.

Тест температури комп'ютера під навантаженням

Причини перегріву і як усунути проблему

У разі, якщо ви вже виявили перегрів системи, слід вжити заходів:

  • Перше і саме часте рішення проблеми є чистка вашого системного блоку або ноутбука. У прямому сенсі цього слова. Відкриваємо системний блок і очищаємо від пилу всі вентилятори, радіатори охолодження і всі отвори в корпусі для нормальної циркуляції повітря.
  • Друге - обов'язково треба перевірити чи працюють взагалі вентилятори і наскільки легко крутяться. Якщо вентилятор стоїть - обов'язково замініть. Я думаю це вирішить більшість проблем.
  • Третє - якщо перші два пункти не допомогли - значить необхідно охолоджувати простір навколо радіаторів. Це має на увазі створення припливної вентиляції і видув теплого повітря. Встановіть спочатку один вентилятор на видув і перевірте наскільки змінилася температура.

Моніторинг температури процесора - гаджет для Windows 7 (відео)

Поділитися "Як перевірити температуру комп'ютера, програми для моніторингу, гаджет для контролю перегріву"

Дополнительная информация

rss
Карта