- Як подивитися температуру процесора в Біос
- Вхід в біос на старих ОС
- Вхід в Біос на нових ОС
- Програми, що показують температуру процесора і відеокарти
- Aida 64 Extreme
- Core temp
- HWMonitor
- Яка температура вважається нормальною
- Як знизити температуру процесора Windows
Перевірка температури процесора і відеокарти здійснюється онлайн і за допомогою сторонніх програм. Необхідність визначити і надалі зменшити температуру процесора з'являється, коли ноутбук або комп'ютер починає безпричинно вимикатися під час роботи, а система охолодження постійно працює в посиленому режимі. Хоча, для того щоб дізнатися температуру процесора, можна обійтися і зовсім без всяких програм.
Як правило, на всіх стаціонарних комп'ютерах і ноутбуках в біос вшиті датчики температур і при виході в нього можна подивитися температуру процесора.
Як подивитися температуру процесора в Біос
Щоб через біос подивитися температуру процесора, для початку потрібно виконати в нього вхід.
Вхід в біос на старих ОС
На різних комп'ютерах вхід здійснюється різними клавішами або ж їх комбінаціями. На зображенні нижче буде представлено відповідність натискань клавіш різним виробникам комп'ютерів.
Вхід в Біос на нових ОС
На нових операційних системах (наприклад, Віндовс 10) вхід в біос здійснюється трошки по-іншому. Вся справа в тому, що на них присутня, так званий, режим швидкого завантаження і немає звичного екрану після включення комп'ютера, на якому відображається запрошення натиснути клавішу і увійти в біос.
Як правило, ОС Windows 10 встановлена в режимі UEFI. Щоб увійти в ці настройки, потрібно дочекатися завершення завантаження операційної системи і в значку повідомлень вибрати пункт «Параметри». Потім вам потрібно перейти у вкладку «Оновлення безпеку» і вже з неї перейти у вкладку «Відновлення».
У меню вам необхідно натиснути на кнопку «Перезавантажити зараз». Після того як комп'ютер перезавантажиться, на екрані буде запропонований вибір дію. Тут необхідно вибрати пункт «Діагностика - Розширені можливості пошуку - Параметри вбудованого по UEFI». Потім потрібно підтвердити дію, знову натиснувши на перезавантаження системи. Після перезавантаження, ви повинні благополучно потрапити в налаштування Bios.
У биосе позначення температури процесора буде наступним: CPU Temperature або CPU Temp. Щоб зайти у відповідний розділ, потрібно знайти такі вкладки (вони можуть бути різними):
- Hardware Monitor або просто H / W Monitor;
- Power;
- Status;
- Pc Health Status.
Примітка: В UEFI температура процесора може бути показана прямо на головному екрані налаштувань. Існують недоліки цього методу (перегляд температури процесора в биосе). Він буде показувати лише температуру процесора в просте, т. Е. Без навантаження. Для того щоб подивитися температуру під навантаженням, вже необхідні сторонні проги, більшість з яких можна знайти в інтернеті у вільному доступі російською мовою. Багато з них можна завантажити безкоштовно. Нижче будуть розглянуті найбільш популярні з них.
[Blockquote_gray »] Читайте також: Що робити якщо ноутбук сильно нагрівається [/ Blockquote_gray]
Програми, що показують температуру процесора і відеокарти
Перерахую кілька хороших утиліт, які, судячи з відгуків користувачів на різних форумах, рекомендують використовувати.
Aida 64 Extreme
Дуже зручна утиліта практично без недоліків. Недолік її полягає в покупці ліцензії, т. К. Вона є платною. Але є пробний безкоштовний період, що триває 30 днів.
Так виглядає інтерфейс. У вкладці датчики можна вийти в моніторинг температури процесора.
Тут відображена поточна температура процесора під навантаженням.
Core temp
Ця програма російською мовою. Крім даних про температуру процесора, вона також відображає основні його характеристики: кількість ядер, частоту процесора і т. Д. Програму можна згорнути в трей і поставити на автозавантаження, щоб завжди була можливість спостереження за температурним режимом. Завантажувати цю та наступні програми бажано з офіційного сайту виробника, т. К. Скачування зі сторонніх ресурсів може загрожувати зараженням комп'ютера вірусами.
HWMonitor
Популярна безкоштовна програма, яка видає інформацію про температуру кожного ядра процесора окремо. А також вона показує температуру відеокарти, материнської плати, швидкості обертання вентиляторів і загальне навантаження на ядро процесора.
Яка температура вважається нормальною
Щоб знати, при яких значеннях температури процесора потрібно бити на сполох і почати заходи щодо її зниження, треба розташовувати знаннями про норму температури процесора. Різні виробники пред'являють різні нормативні значення по температурі.
Умовно критичним значенням для температури процесора є показник в 100 градусів за Цельсієм. При такій температурі процесор починає руйнуватися і поступово виходити з ладу. Нормальною буде вважатися діапазон від 60 до 80 градусів в робочому режимі під навантаженням, без навантаження близько 40.
Як знизити температуру процесора Windows
Щоб не допустити перегріву ПК, перш за все потрібно налаштувати функцію відключення його харчування в настройках біоса. Хоч і виробники комп'ютерів передбачають таку функцію захисту, все ж краще упевнитися самому. Крім того, тип охолодження буде безпосередньо впливати на нагрів процесора. Існують три основні типи охолодження, різні за своєю ефективністю і енергоспоживанню:
- радіаторний;
- рідинний;
- кулерной.
Перший тип, його ще називають пасивним, мають мінімальну ефективність і принцип його полягає в простому встановленому поверх процесора радіатором. Завдяки його елементів, він буде забирати тепло від процесора і своєю поверхнею охолоджуватися.
Другий тип найефективніший з усіх, але більш енерговитратний. Як правило, такий тип охолодження застосовується в потужних ігрових комп'ютерах. Його принцип лежить в циркуляції рідини по трубках, які відходять від поверхні процесора.
Останній тип, кулерной, найпоширеніший. Це звичайний вентилятор (кулер), розташований поверх процесора. Охолодження здійснюється повітряним потоком.
[Blockquote_gray »] Читайте також: Як самому зібрати комп'ютер з комплектуючих [/ Blockquote_gray]
Мабуть, найпоширенішою причиною збільшення температури процесора є забівшаяся пилом система охолодження. Рекомендується віднести комп'ютер в сервісний центр, де проведуть якісну чистку з заміною термопасти.
Якщо є досвід і ви знаєте пристрій ноутбука-комп'ютера, то почистити комп'ютер від пилу і замінити термопасту можна самостійно . На стаціонарних комп'ютерах процес розбирання і чищення значно простіше, ніж на ноутбуках. Досить зняти бічну кришку процесора і, озброївшись пензликом, почистити лопаті вентилятора.
Іншою причиною може бути що вийшов з ладу кулер або ж уповільнена його робота. У першому випадку, після перевірки його харчування і переконання в його справності, проблема може лежати в очищенню кулера або актуальна необхідність у його заміні. Якщо кулер робочий, але повільно працює, то потрібно перевірити, чи не гальмують його руху дроти в системному блоці.
Виміряти температуру відеокарти і процесора можна різними способами. Вибравши для себе відповідне програмне забезпечення для моніторингу температури процесора і відеокарти, потрібно стежити за нею і не допускати досягнення температури критичних значень. Ще потрібно пам'ятати принцип, що чим більше навантаження на процесор, тим швидше і сильніше він нагрівається. Потужність процесора можна регулювати в настройках Bios, розганяючи його або зменшуючи значення при необхідності.