Як вибрати відеокарту для комп'ютера? Яку вибрати відеокарту?

  1. З яких елементів складається відеокарта
  2. Як підібрати відеокарту
  3. Схожі статті:

Висновок графічної інформації на монітор - одна з найскладніших завдань, що стоять перед комп'ютером Висновок графічної інформації на монітор - одна з найскладніших завдань, що стоять перед комп'ютером. Для того щоб її вирішити ПК мало одного основного процесора, тому йому на допомогу додають спеціальний пристрій - відеокарту.

Відеокарта, її ще називають графічною картою або графічним адаптером - фактично самостійний комп'ютер. Він зчитує інформацію про відображається зображенні з основної пам'яті ПК і перетворює її в відеосигнал. Залежно від того, який монітор підключений до ПК, цей сигнал може бути як цифровим, так і аналоговим.

Для управління її підключають до основного процесору комп'ютера через слот розширення на материнської плати . Як варіант - у вигляді окремої мікросхеми, що є частиною електронної схеми ПК. Іноді зустрічаються технічні рішення, в яких графічний адаптер є частиною північного моста чіпсета.

Графічні адаптери, що підключаються через додатковий слот, мають набагато більшу продуктивність, ніж вбудовані в материнську плату, тому вони здатні відображати найбільш складні, динамічно мінливі картинки. Наприклад, що відображають віртуальний світ комп'ютерної гри. Однак вбудовані і підключаються графічні карти складаються з однакового, обов'язкового для всіх набору елементів.

З яких елементів складається відеокарта

Те, що графічний адаптер - це невеликий додатковий комп'ютер аж ніяк не перебільшення. Складається вона з наступних елементів:

  • Мікросхема, що містить постійну інформацію про власний BIOS адаптера. BIOS це встановлена ​​виробником логіка роботи, саме до неї звертається основний процесор системи.
  • Власний процесор. Сучасні графічні карти мають процесор, по потужності не поступається продуктивності процесора Intel 386. Тому вони мають персональний вентилятор (кулер) для охолодження.
  • Оперативну пам'ять. У ній зберігається вся оперативна інформація і елементи графічного зображення, які не використовуються для відображення на екрані в даний момент часу.
  • Пристрої, що перетворюють цифровий сигнал процесора в аналоговий, що сприймається монітором з ЕПТ. Це потрібно, оскільки такі монітори все ще зустрічаються.

З наведеного списку видно - графічний адаптер відрізняється від основного ПК лише тим, що у неї немає основного блоку пам'яті. Сучасні моделі забирають собі і частина ресурсів основного комп'ютера. Тому при виборі відеокарти треба керуватися не тільки її основним параметром - обсягом оперативної пам'яті, а й враховувати загальний вплив цього додаткового пристрою на всю систему.

Як підібрати відеокарту

Головним параметром такого адаптера, який може бути інтуїтивно зрозумілий користувачеві - це обсяг його оперативної пам'яті. Вбудовані в материнську плату графічні адаптери (це не стосується таких адаптерів ноутбуків, оскільки іншого технічного рішення там немає) зазвичай мають об'єм пам'яті не більше 128 МБ. Якщо ви вирішили використовувати ПК у вигляді просунутої друкарської машинки, то цього цілком достатньо.

Однак для того, щоб запустити круту гру, необхідний графічний адаптер набагато більшої потужності. І для неї на материнській платі повинен бути особливий слот. Ось як виглядає слот для відеокарти.

Ось як виглядає слот для відеокарти

Ще років чотири тому відеокарти з об'ємом пам'яті 256 МБ були верхом технічної досконалості. Однак тепер пристрій, що має пам'ять Мінімум 512 МБ оперативної, просто не котирується. А сучасним іграм подавай відеокарту з пам'яттю більше одного гігабайта.

При виборі графічного адаптера можна орієнтуватися тільки на обсяг її пам'яті, треба звернути увагу на ряд інших моментів. Наприклад: найкраще, якщо процесор буде багатоядерним, здатним вирішувати кілька завдань паралельно. Ви можете вставити в слот стародавнього компа з процесором Intel Pentium 4 на 3 ГГц сучасну відеокарту, що має об'єм пам'яті більше 1 ГБ. Але це не означає, що гра не зависне на найцікавішому моменті або чи не спровокує синій екран смерті, навіть якщо цифри системних вимог співпадуть.

Марна потужна відеокарта і в тому випадку, якщо дозвіл монітора менше 1280 пікселів.

Якщо в ПК встановлено така потужна карта, то мінімальна потужність блоку живлення не може бути менше 400 ОТ. Крім того, може знадобиться установка в системному блоці додаткового кулера.

Для ноутбуків проблема установки більш потужних графічних адаптерів (апгрейда) практично нерозв'язна саме через те, що необхідно збільшувати потужність блоку живлення і кудись подіти зайве тепло. Так що для ігор і розваг варто відразу вибирати ноутбук з відеокартою максимальної потужності.

Схожі статті:

Запис має мітки: Залізо

Дополнительная информация

rss
Карта