- Рішення від пошукових систем
- Google Search Console
- сервіси
- Topvisor
- Seolib
- Seobudget
- Seoplane
- програми
- Serpparser
- Site-Control
- Про точність одержуваних даних
Сьогодні існує дуже багато сервісів і софта для визначення позицій сайту. Їх так багато, що новачкам в SEO часто важко відразу вибрати оптимальний варіант. Зазвичай вони просто вводять пошуковий запит і користуються першим-ліпшим сервісом. Чи правильно це? З одного боку, так, так як серед провідних представників цієї галузі немає серйозних відмінностей, з іншого боку, є нюанси, які варто враховувати при виборі. Наприклад, зручність використання, ціни на перевірки і інші фактори.
У цій статті я розповім про сервіси і софт, який допоможе дізнатися позиції сайту за потрібними ключовими словами. Не рекомендую вибирати відразу щось одне, краще зареєструватися в декількох і вибрати для себе найзручніший.
Рішення від пошукових систем
Яндекс Вебмайстер
В вебмайстрів Яндекса є можливість дивитися найпопулярніші запити, а також додавати свої. Інструмент безкоштовний, але його використання не має особливого сенсу. Справа в тому, що дані тут показуються з затримкою в один місяць, що дуже багато.
Як бачите, на скріншоті показуються дані з 25 січня по 25 лютого, тоді як він був зроблений 23 березня. Веб-майстер можна використовувати лише для пошуку тих запитів, про які ви не знаєте. У «Популярних» запитах ви можете виявити такі, які знаходяться на високих позиціях, але вони вимагають додаткової роботи для їх просування.
Google Search Console
У Google Search Console є схожий інструмент, проте там затримка набагато менше - два дня. Але є істотний мінус - ви не зможете додати туди свої запити, там будуть показані тільки ті, які вам вкаже Google. Інструмент можна назвати дуже корисним, але і тут можна знаходити запити, про які ви не знали. Крім того, інформація тут в будь-якому випадку буде точною.
сервіси
Сервісів для перевірки дуже багато, написати про все не представляється можливим, згадаю лише ті, якими я дійсно користувався.
Topvisor
У цього сервісу багато і інших можливостей, тому новачок може загубитися в ньому, проте, розібратися можна досить швидко.
- Вартість 1 перевірки: 5 копійок (тобто підписки, де ціна дешевше);
- Максимальна глибина: Яндекс до 500, Google до 1000;
- Аналіз видимості сайту в Яндекс, Mail.ru, Google, Yahoo, Bing.
У вас є можливість надати сервісу свої ліміти Яндекс.XML і отримати можливість дивитися позиції сайту безкоштовно. Topvisor розробив мобільний додаток, є API і розширення для Google Chrome. Можливостей у цього сервісу дуже багато і на їх вивчення може знадобитися час, але практично всі вони будуть корисні. Точність перевірки висока.
З плюсів варто відзначити, що є можливість імпортувати звіти з одного аккаунта в інший. Доводилося цим користуватися при просуванні клієнтських сайтів.
Seolib
Хороший сервіс, у якого є безкоштовна версія (з обмеженнями), яка дозволяє його випробувати.
- Вартість 1 перевірки: від 5 копійок;
- Максимальна глибина: Яндекс і Google до 500;
- Аналіз позицій в Яндекс і Google.
Seolib дає можливість користуватися рядом дуже корисних сервісів (як платних, так і безкоштовних). У вас є можливість підбирати ключові слова по заданих параметрах, аналізувати посилання, тексти, топ видачі, перевірити показники сайту.
Seobudget
особливістю цього сервісу є можливість інтегрування статистики з Google Analytics або Яндекс Метрики, що для деяких користувачів може бути дуже корисним.
- Вартість 1 перевірки: від 6 копійок;
- Максимальна глибина: до 250;
- Визначення позицій в Яндекс і Google.
При реєстрації вам на рахунок зарахують 50 рублів, що дозволить випробувати Sebudget. Є й інші функції, як платні, так і безкоштовні. Наприклад, серед безкоштовних це: визначення CMS, відвідуваності та інших базових показників сайту, серед платних це: аналіз конкуренції, підбір релевантних сторінок, перевірка унікальності текстів та інші.
Seoplane
Функціонал цього сервісу обмежений тільки аналізом видимості сайту по пошуковим запитам, інших можливостей тут немає.
- Вартість 1 перевірки: 5 копійок;
- Максимальна глибина: до 100;
- Аналіз в Яндекс і Google.
Новим користувачам дається 500 перевірок безкоштовно після реєстрації, це дозволяє випробувати Seoplane. При покупці відразу великої кількості перевірок, ціни стають нижчими (до 3 копійок). Якщо вам потрібно тільки знімати позиції в пошукових системах і інший функціонал не цікавить, то цей сервіс цілком підійде.
Зверніть увагу, що я не згадував про такі очевидні речі як:
- Можливість угруповання запитів;
- Можливість встановити режим перевірки;
- Вивантаження звітів у різних форматах.
Подібні можливості сьогодні є у всіх сервісів. Дивно, якщо їх немає, це повинно насторожувати.
Якщо у вас невеликий проект, то вам можна користуватися сервісами, які дають можливість перевіряти обмежена кількість запитів безкоштовно, але постійно. Безкоштовно дізнатися позиції можна:
Для більш-менш великих проектів безкоштовні інструменти не підійдуть. У них дуже обмежений функціонал, та й економити на такій фундаментальній речі при роботі над серйозним проектом попросту не варто.
програми
Є і програмне забезпечення, яке дозволяє дізнатися позиції сайту. Практично всі такі програми є платними або мають ряд обмежень.
Serpparser
Вартість від 9,9 доларів. Вважається однією з кращих програм, показує точні результати. Працює з усіма популярними пошуковими системами, дозволяє створювати велику кількість різних звітів. Є безкоштовний двотижневий період, за який ви зможете випробувати Serpparser в дії. Навіть якщо ви не думали користуватися програмами, а вирішили зробити вибір на користь сервісів, я рекомендую спробувати Serpparser. Особисто використовував його протягом декількох років.
Site-Control
Це скрипт, який потрібно встановити на ваш хостинг. Є безкоштовна версія, яка дозволяє знімати позиції в Google і Яндекс, а є платна. Платна коштує від 2500 рублів, але надає велику кількість додаткових можливостей, які можуть бути вкрай корисні. Наприклад, пошук дублів description, title на вашому сайті, перевірки за розкладом і інші. На сайті програми є демо-версія, де ви можете познайомитися з функціоналом і інтерфейсом ближче.
Про точність одержуваних даних
Досить часто можна почути скарги на те, що елементи відрізняються у різних сервісах або вони взагалі показуються з помилками. Йдеться, перш за все, про Яндексі, де є конкретні дати апдейтів, а не про Google, де оновлення відбувається безперервно.
Тут все досить просто. Якщо ви порівнюєте пошукову видачу в своєму браузері з даними сервісу перевірки позицій, то не забувайте про персональну видачу. Яндекс показує для кожного користувача різні результати, тут враховується регіональність і персональні переваги. Для більш точних результатів можна відключити в налаштуваннях пошуку цю опцію:
Що стосується різниці в показниках, то тут є відразу кілька пояснень. По-перше, якщо ви будете робити перевірку кілька разів на день, то дані можуть відрізнятися навіть при використанні одного сервісу. А справа тут в тому, що в 2015 Яндекс ввів так звану «живу видачу», яка періодично перемішує сайти, даючи шанс новачкам. Працює це не для всіх тематик, однак якщо ваш новий сайт влетів в топ по будь-якої позиції, радіти рано. Відповідно, якщо вас старих сайт раптово вилетів з топ-10, рано і переживати. Зазначу, що в топ-10 зміни не бувають надто великі, а ось нижче сайти можуть рухати на 20-30 позицій.
По-друге, не виключені помилки і неточності в самих сервісах збору позицій. Вони рідко бувають значними, тобто, не буває такого, що в Topvisor ваш сайт за запитом на першому місці, а в Seolib він на тридцятому. Якщо подібне і трапляється, то рідко і в вигляді винятків.
Такі самі проблеми можуть виникнути і при роботі з Google, там вважається нормою різниця в 2-3 позиції. В Google видача більш статична, однак вплив географічного чинника набагато сильніше. Крім того, тут немає такого простого як в Яндексі управління регіональністю.
Я не рекомендую користуватися двома сервісами одночасно, хіба що в період, коли ви тестируете різні варіанти і вибираєте оптимальний для себе. Це буде марна трата грошей, яка не має ніякого практичного сенсу.
Чи правильно це?