Як активувати Windows 10 Pro Registered Trademark, LTSB, Home, Корпоративна через командний рядок або параметри комп'ютера, в тому числі після заміни материнської плати, чи потрібно це робити і чому не вдається зробити активацію

  1. Чи потрібно активувати Windows 10
  2. способи активації
  3. Активація через параметри комп'ютера
  4. Активація через командний рядок
  5. Відео: активація через командний рядок
  6. Що робити після заміни материнської плати
  7. Активація після переустановлення
  8. Що робити, якщо несподівано з'явилося нагадування про активацію
  9. Відео: що робити якщо «злетіла» активація
  10. Ключ продукту заблокований
  11. Ліцензія недійсна
  12. Помилки при перевірці ліцензії
  13. Проблема з мережею при активації
  14. Перевірка активації Windows
  15. Відео: як перевірити ліцензію Windows

Кілька років тому компанія Microsoft почала поширювати нову версію Windows незвичайним способом: через .iso-образи, які встановлювалися без кодів активації і підтвердження ліцензії. Але люди, які встановили Windows 10, часто стикаються з нав'язливим вимогою активувати систему, тобто ввести код ліцензії, куплений у Microsoft. Розглянемо, чи обов'язкова активація і як її виконати.

Чи потрібно активувати Windows 10

У багатьох користувачів виникає закономірне питання: чи потрібна взагалі активація? Системою можна користуватися і без неї, і ніяких обмежень з першого погляду не видно. Так що, може бути, активувати Windows 10 і не потрібно?

Однак в неактивованої ОС заблоковані деякі функції. Чи не найважливіші - всього лише настройки персоналізації, але, поки не актівіруешь систему, їх змінити неможливо.

Це означає, що поставити на робочий стіл фотографію коханої котика або зробити значки іконок побільше не вийде.

Крім того, на екрані весь час присутній набридливу нагадування про активацію, яка хоч і не накладає ніяких обмежень, але здорово діє на нерви.

Так що якщо вам все одно, чи працює в системі персоналізація, - можете сміливо залишатися на неактивованої Windows 10. Працювати з системою це вам не завадить.

Але якщо нагадування про активацію та обмеження персоналізації заподіюють вам незручності, то систему доведеться активувати.

способи активації

Розробники з Microsoft вклали в Windows 10 декілька різних способів активації:

  • при встановленні;
  • через параметри Windows;
  • за допомогою командного рядка;
  • по телефону.

Типів ліцензій теж існує кілька, кожен - для своїх потреб:

  • OEM-активація - тип ліцензії, який зазвичай використовується на нових комп'ютерах. Систему активує складальник комп'ютера, а код ліцензії надається покупцеві разом із пристроєм. Якщо ви коли-небудь купували комп'ютер з передвстановленою Windows, то, швидше за все, у вас саме OEM-ліцензія. В цьому випадку система активується без використання інтернету. Головний мінус такого підходу - прив'язка до комп'ютера: якщо ви поміняєте в ньому будь-які компоненти (найчастіше - материнську плату), то ліцензія може пропасти;
  • KMS-активація використовується компаніями. Цей тип ліцензії передбачає наявність сервера, виділеного під управління безліччю ключів (до декількох тисяч) всередині корпорації. Для приватних користувачів цей спосіб марний;
  • FFP, або Retail - «коробочки» версія системи, куплена користувачем безпосередньо у Microsoft (з диска або через мережу). У випадку з Windows 10 купується зазвичай тільки ключ, оскільки неактивований образ доступний безкоштовно. Варто зазвичай дорого, але до заліза не прив'язувати. Існує й варіант MAK, що має на увазі установку копії системи кілька разів на різні комп'ютери;
  • Digital Entitlement (цифрова прив'язка) - спосіб, що застосовується на пристроях, які безкоштовно оновилися з ліцензійних Windows 7 або 8 до версії 10. Прив'язується до аккаунту Microsoft і паралельно - до конкретного комп'ютера. По суті, є окремим випадком OEM-ліцензії.
Кілька років тому компанія Microsoft почала поширювати нову версію Windows незвичайним способом: через

Найчастіше Windows 10 буває активована за допомогою OEM або Retail-ліцензії

Таким чином, якщо ви хочете отримати реєстрацію назавжди, на будь-якому комп'ютері, незалежно від конфігурації заліза, то ваш вибір - Retail, а якщо не бажаєте возитися з активацією, то найкраще підійде комп'ютер з попередньо встановленою OEM-ліцензією. У будь-якому випадку від самого користувача мало що залежить: система, яка у вас є, вже «заточена» під той чи інший вид ліцензії (якщо, звичайно, вона не піратська).

Найчастіше система буває активована як Retail або OEM, в залежності від способу, яким користувач отримав Windows.

Активація через параметри комп'ютера

Найпростіший спосіб активації - через параметри комп'ютера. Для цього будуть потрібні ключ і підключення до інтернету.

  1. Перше, що потрібно зробити користувачеві, - перейти по шляху «Пуск - Параметри» і у вікні, знайти пункт «Активація».
  2. У пункті «Активація» натиснути кнопку «Активувати». У вікні «Активація Windows» потрібно натиснути кнопку «Активувати»
  3. Windows попросить користувача ввести ключ (код активації), після чого вважає його і, якщо все добре, успішно активує систему. Щоб активувати Windows, необхідно ввести ключ у відповідне поле

Цей спосіб прийнятий за замовчуванням і найпростіший з усіх наявних. Однак з ним можуть виникнути проблеми в разі відсутності підключення до мережі. Тоді на допомогу приходять інші способи, зокрема, телефонний дзвінок.

Активація через командний рядок

Цей спосіб передбачає запуск скрипта активації безпосередньо. Відкрийте консоль командного рядка і введіть перераховані нижче команди. Вам також знадобляться ключ і доступ до інтернету.

  1. Щоб відкрити командний рядок, можна натиснути правою кнопкою миші по клавіші «Пуск» і вибрати варіант «Командний рядок (адміністратор)».
  2. Відкриється вікно консолі, в якому потрібно послідовно набрати і виконати наступні команди:
  3. Після спрацьовування скрипта система буде успішно активована.

Відео: активація через командний рядок

Активація через телефон

Крім активації через інтернет, в Windows 10 є можливість зареєструвати ключ за допомогою телефонного дзвінка. Це можна зробити через параметри Windows або через консоль командного рядка. Розглянемо активацію за допомогою телефону на прикладі консолі.

  1. Спочатку потрібно відкрити командний рядок, як описано в пункті вище.
  2. Потім по черзі ввести команди:
  3. Відкриється вікно, що запрошує користувача подзвонити по одному з вказаних номерів. Треба вибрати номер (найчастіше використовують безкоштовний) і, слідуючи вказівкам робота, отримати код підтвердження. Будьте уважні: коди довгі, а помилки в цифрах можуть зірвати весь процес активації. У вікні активації по телефону зазначаються телефонні номери для дзвінка, а також відображається отриманий в результаті код підтвердження
  4. Коли ви отримаєте по телефону код підтвердження і введете його в відповідне вікно, система буде активована.

Що робити після заміни материнської плати

Як вже пояснювалося вище, в деяких випадках активація Windows 10 прив'язується до материнської плати комп'ютера і при її заміні може пропасти. Проблема ця актуальна тільки для користувачів, система яких активована за допомогою OEM або цифровий прив'язки. Користувачі, що купили системи «в коробці», з нею не стикаються.

Раніше в подібних випадках доводилося звертатися в технічну підтримку. На щастя, компанія Microsoft швидко виправила проблему і в черговому оновленні додала функцію, що дозволяє відновити активацію штатними засобами через канал Microsoft.

  1. Спочатку потрібно перейти по шляху «Пуск - Параметри - Оновлення та безпека - Активація - Пошук та усунення несправностей». Він буде доступний, тільки якщо система не активована, а ваш аккаунт має права адміністратора.
  2. Через якийсь час Windows повідомить, що виявила проблему з активацією, і запропонує купити нову ліцензійну копію. Але при цьому в самому низу вікна повинна бути рядок «Я недавно змінив (а) обладнання на своєму пристрої». Натисніть на неї. Щоб відправити запит на реактивацію в зв'язку з заміною обладнання, натисніть виділений варіант
  3. Тепер потрібно ввести свої логін і пароль облікового запису Microsoft. Якщо ви використовуєте локальну обліковий запис, можуть знадобитися її дані.
    Щоб заново активувати Windows, треба увійти в свій аккаунт Microsoft
  4. Відкриється вікно зі списком ваших пристроїв під управлінням системи Windows. Зі списку слід вибрати той пристрій, яким ви користуєтеся зараз, і натиснути Activate. Система автоматично перевірить, чи правдива інформація, яку повідомив користувач, і, якщо не знайде проблем, успішно реактивує ліцензію. Необхідно вибрати пристрій, на якому потрібно відновити активацію

Компанія Microsoft звертає увагу, що при відновленні активації можуть виникнути проблеми, і пояснює, в яких ситуаціях таке може трапитися:

  • ви намагаєтеся реактивировать неліцензійну копію або систему, яка з самого початку не була активована;
  • пристрій, на якому відбувається реактивація, занадто сильно відрізняється від початкового (інакше кажучи - зовсім інша);
  • активується не та версія Windows, яка була встановлена ​​спочатку;
  • перевищено число можливих активацій;
  • в системі є декілька акаунтів адміністратора, з одного з яких реактивация вже проводилася;
  • система має комерційною ліцензією, яка належить організації.

Якщо жодне з перерахованих умов не виповнилося, а реактивировать систему не вдалося, то потрібно звернутися в техпідтримку Microsoft.

Активація після переустановлення

У разі OEM-ліцензії активація при перевстановлення Windows 10 відбувається автоматично завдяки прив'язці до обладнання. Під час перевстановлення ніяких ключів вводити не потрібно.

Іноді ліцензія відновлюється не відразу. У такому випадку потрібно почекати протягом доби і, якщо активація не пройшла, звернутися в техпідтримку Microsoft.

З Retail-версії все трохи складніше.

Перед перевстановлення користувач зобов'язаний зберегти ключ ліцензії, який був виданий йому при покупці Windows. Якщо система куплена «в коробці», то ключ зазвичай написаний на її внутрішній стороні; при покупці через офіційний інтернет-магазин Microsoft надсилає ключ через мережу.

Цей ключ і потрібно ввести при перевстановлення системи. Активація в такому випадку спрацює відразу. Тільки врахуйте: поки ви не видалите попередній екземпляр Windows, активоване цим ключем, використовувати його буде не можна.

Також поки система не видалена з одного комп'ютера, на іншому її тим же ключем активувати не вдасться.

Якщо при перевстановлення з'явилися помилки активації, то ви або встановлюєте іншу версію системи, або ввели невірний ключ. Продовжіть установку без активації, а потім активуйте систему наявними ключем, використовуючи різні варіанти реєстрації. Якщо не вийде - звертайтеся в техпідтримку Microsoft.

Що робити, якщо несподівано з'явилося нагадування про активацію

Буває, що система давно активована, в комп'ютері нічого не змінювалося, але раптом з'являється нагадування про необхідність активації. Найбільш ймовірна причина цього - установка стороннього ПО, що пошкодив ліцензію.

Бажано пам'ятати свій ключ активації. Втім, якщо ви його забули, то безкоштовна утиліта ShowKeyPlus, скачати яку можна тут , При першому ж запуску повідомить користувачеві, який увімкнено у нього в системі.

Перейдіть по шляху «Пуск - Параметри - Оновлення та безпека - Активація» і виберіть пункт «Змінити код продукту», а потім у вікні, введіть ключ. Якщо це не допомогло, спробуйте провести примусову реактивацію, набравши в консолі командного рядка наступні команди:

  • vbs -rearm - запуск повторної активації, потрібне перезавантаження і введення ключа;

  • lmgr.vbs / ato - примусова перевірка ліцензії, використовується, якщо не допомогла попередня команда;

  • slmgr.vbs / ipk <ключ> - ручна заміна ключа, якщо перші два варіанти не допомогли.

Якщо вручну усунути проблему не виходить, слід звернутися в техпідтримку Microsoft.

Виняток - піратські системи: очевидно, що в них проблеми з активацією цілком природні.

Відео: що робити якщо «злетіла» активація

Проблеми та помилки при активації Windows 10

Хоча система активації у «десятки» - найдосконаліша у всій лінійці Windows, іноді в ній теж виникають проблеми і помилки. Деякі з них (втрата активації при заміні материнської плати, нюанси при перевстановлення, «злетіла» активація) ми вже розглянули. Тепер поговоримо про більш загальних помилках, які виникають безпосередньо в процесі активації.

Ключ продукту заблокований

Причин появи такої помилки може бути кілька, але найчастіші - дві:

  • ви намагаєтеся встановити «чисту» Windows 10 без попереднього поновлення і використовуєте старий ключ;
  • сервери активації зайняті.

Першого варіанту після поновлення 1511 бути не повинно. Перевірте оновлення Windows 10 і спробуйте виконати активацію ще раз. Якщо не спрацювало - звертайтеся в Microsoft.

У другому випадку все, що потрібно зробити, - деякий час почекати. Коли сервера розвантажаться, активація пройде успішно.

Ліцензія недійсна

Існує ряд помилок, схожих один на одного і з'являються за схожими причинами:

  • помилка 0xC004F034: ліцензія не може бути отримана або недійсна;
  • помилка 0xC004F050: введений ключ продукту недійсний;
  • помилка 0xC004E016: помилка при установці ключа продукту.

Найчастіше вони виникають, якщо ключ, який ви ввели - піратський. Інший варіант - ви намагаєтеся активувати Windows ключем немає від тієї версії (наприклад, Pro-версію - ключем від Home). В такому випадку необхідно завантажити та встановити образ системи, що відповідає вашій ліцензії.

Помилки при перевірці ліцензії

  • помилка 0xC004C4AE: служба перевірки виявила порушені бінарні файли Windows;
  • помилка 0xC004E003: служба ліцензування програмного забезпечення повідомила, що сталася помилка при перевірці ліцензії.

Ці помилки найчастіше означають, що ви намагаєтеся оновитися до Windows 10, використовуючи при цьому неліцензійну копію. Якщо це не так, то помилку, швидше за все, викликало якесь стороннє ПО. Рекомендується відкотити систему до моменту, коли цього ПО в ній не було.

Проблема з мережею при активації

Ця помилка з'являється, якщо системі не вдається активувати себе через мережу, і означає, що комп'ютер не підключено до Інтернету. Рекомендується перевірити драйвери мережевих карт і настройки брандмауера: вони можуть не давати програмі активації доступу до мережі.

Якщо ж інтернету у вас на комп'ютері не було спочатку, значить, ваш вихід - активація по телефону.

Перевірка активації Windows

Статус активації пристрою, тип ліцензії і версію системи можна перевірити, перейшовши по вже знайомим шляхом: «Пуск - Параметри - Оновлення та безпека - Активація». Саме там повинні зберігатися ці дані.

Активацію можна перевірити і за допомогою командного рядка: команда slmgr / xpr повинна вивести діалогове вікно зі статусом активації.

Перевірка активації через консоль - один із способів дізнатися статус і тип ліцензії Windows

Відео: як перевірити ліцензію Windows

Активація Windows 10 необов'язкова, і користувач може працювати з системою без неї. Проте різноманіття способів, якими активується ця ОС, дозволяє легко зареєструвати її, а після переустановлення або зміни обладнання - без проблем відновити ліцензію. При появі помилок завжди доступна техпідтримка Microsoft, яка надасть вам кваліфіковану допомогу.

Так що, може бути, активувати Windows 10 і не потрібно?

Дополнительная информация

rss
Карта