Як перенести в хмару систему з фізичного сервера або з іншої віртуалізації (Hyper-V)

VMware vCenter Converter Standalone - безкоштовна утиліта для виконання конвертації фізичної системи у віртуальну (P2V) або віртуальної з однієї системи віртуалізації в іншу (V2V). Вона підтримує можливість синхронізації змін між вихідною системою і віртуальною машиною-копією, що дозволяє здійснити міграцію в кілька етапів з мінімальним простоєм і без втрат даних, навіть якщо конвертований сервер запущений і на ньому продовжують працювати користувачі.

Конвертація включеної системи відбувається в два етапи: на першому VMware Converter копіює дані з машини-джерела в цільову ВМ, в той час поки сам сервер-джерело працює і дані на ньому змінюються. На другому відбувається синхронізація: копіюються тільки зміни, які були зроблені з моменту створення первинної копії системи.

Зі списком підтримуваних операційних системах, а також з програмними вимогами VMware vCenter Converter, ви можете ознайомитися на офіційній сторінці продукту .

Ми розглянемо випадок перенесення «на льоту» системи Windows Server 2008 R2 Standard в хмару з допомогою VMware vCenter Converter Standalone версії 6.1.1.

1

УВАГА

Ми настійно рекомендуємо перед процедурою перенесення забекапіть всі важливі дані на сервері в надійне місце, а на час перенесення призупинити роботу антивірусних програм.

  1. Потрібно завантажити та встановити VMware vCenter Converter Standalone. Переважно виконати установку на окремий хост, наприклад, ПК адміністратора (але можна і на стерпний сервер).
  2. Створити нове завдання конвертації: File-> New-> Convert machine.
  3. Вибрати варіант конвертацію включену систему (Powered on -> This local machine або Remote Windows machine), вказати її адресу, облікового запису та пароль користувача з правами адміністратора:

  4. Потім буде запропоновано вказати адресу VMware Infrastructure Server, за цією інформацією зверніться в відділ продажу . Ми надамо вам виділений персональний (ізольований) сервер для процедури перенесення:

  5. Далі буде запропоновано вибрати ім'я створюваної ВМ, а також можливість внести зміни в конфігурацію ВМ (наприклад, збільшити розмір дисків і т.п.).
  6. Щоб здійснити перенесення в два етапи (скопіювати систему в поточному стані, а потім синхронізувати зміни, що відбулися з моменту первинного копіювання даних),
    необхідно уважно налаштувати Advanсed options: встановити галочку Синхронізувати зміни (Synchronize change), вказати, коли це зробити (наприклад, відразу після першого етапу (Run immediately after loning)) і обов'язково зняти галочку фінальної синхронізації Perform final synchronization:

  7. На вкладці Post-Conversion вибрати дії, які потрібно буде виконати після фінальної синхронізації (наприклад, автоматично включити створену ВМ (Power on destination machine), відключити вихідний сервер (Power off source machine), встановити VMware Tools і т.д.):

  8. Запустити первісну фазу конвертації P2V і дочекатися її закінчення.
  9. Після закінчення початкової конвертації вручну виконати повторну синхронізацію. Для цього вибрати завдання в консолі VMware Converter і в контекстному меню натиснути Synchronize.
  10. У вікні майстра вказати, що синхронізацію потрібно запустити негайно, а після закінчення її виконати фінальну синхронізацію Perform final synchronization.
    Щоб виключити зміни в файлах на сервері в момент фінальної синхронізації, на цьому етапі можна тимчасово зупинити (вкладка Services) запущені на сервері процеси (файловий сервіс, RDS-службу і т.п.) або вручну зупинити активні програми (наприклад, 1С):

  11. Після закінчення фінальної стадії будуть виконані задані раніше на вкладці Post-Conversion процедури, а Вам залишиться повідомити менеджеру, що міграція завершена.
    Ми імпортуємо отриману ВМ і надамо Вам доступ до неї через панель управління послугою.


Дополнительная информация

rss
Карта