Як почистити правильно ноутбук від вірусів самому?

  1. Як знешкодити шкідливий софт на лептопі
  2. Завантажитися. Запустити. вбити
  3. Dr.Web CureIt
  4. ADW Cleaner
  5. Dr.Web LiveDisk
  6. Відмінність ноутбука від стаціонарного комп'ютера

Якщо ваш ноутбук раптово виявився заражений вірусами, то проблема в цьому, звичайно, є - але вирішуване. Практично всі великі розробники антивірусів пропонують вам спеціальні утиліти для лікування, а також інструкції, як почистити ноутбук від вірусів самостійно. Розглянемо найбільш перспективні способи самолікування, необхідні фактори та підводні камені.

Як знешкодити шкідливий софт на лептопі

Якщо ви довго не перевіряли пристрій на наявність шкідливих програм, то вони можуть зібратися у вас в досить великій кількості. Це призводить до сумних наслідків: комп'ютер гальмує, процесор перегрівається через перевантаження, охолодження може не справлятися. Через це ноутбук може мимоволі вимикатися або перегріватися.

Під загрозою ваші особисті дані: вони можуть витекти до зловмисників. Власники ботнетів можуть використовувати ваш комп'ютер для вірусної атаки. Останнім часом також популярні віруси-Майнер, які без вашого відома використовують ваші потужності для видобутку своїм господарям криптовалюта. А найсумніше, що багато антивіруси блокують штатний запуск антивірусних програм, захищаючись від видалення.

Але є способи, як очистити ноутбук від вірусів, навіть якщо він заражений настільки сильно.

Завантажитися. Запустити. вбити

Програми для разової очищення комп'ютера сьогодні доступні у багатьох розробників. Це імениті Kaspersky, Dr. Web, ADW. Як правило, вони діють за такою схемою:

  1. Скачайте найсвіжішу версію утиліти.
  2. Запустіть її, щоб перевірити комп'ютер
  3. Дозвольте утиліті просканувати все
  4. Підтвердіть видалення шкідливого софту

Запустіть її, щоб перевірити комп'ютер   Дозвольте утиліті просканувати все   Підтвердіть видалення шкідливого софту

Однак існують і більш просунуті варіанти. Щоб обійти самозахист вірусів, такі інструменти взагалі не запускають Windows. Замість цього вони пропонують створити завантажувальний диск і завантажити комп'ютер з нього. Така утиліта гарантує винищення паразитів. Важливо завантажувати завжди найсвіжішу версію «чистильника»: нова мітла вже оснащена сигнатурами найактуальніших вірусів і здатна їх розпізнати і знищити.

Dr.Web CureIt

З моменту появи ця утиліта прекрасно зарекомендувала себе, і на сьогодні є однією з найпопулярніших. Вона не вимагає перезавантаження комп'ютера або створення завантажувального диска. Досить просто завантажити і запустити її з-під Windows.

  1. пройдіть по засланні , Що веде до актуального випуску CureIt.
  2. Поставте галочки в обидва поля в розділі скачування. Так ви погоджуєтеся з ліцензійною політикою розробника і з тим, що він може використовувати інформацію про лікування вашого ПК для покращення утиліти.
  3. Натисніть кнопку «Завантажити Dr.Web CureIt» і дочекайтеся закінчення завантаження. Обсяг утиліти на травень 2018 року становить 164 МБ, в подальшому він може вирости. Назва файлу, як правило, складається з випадкового набору символів і постійно змінюється. Так зроблено спеціально, щоб не дати вірусу заблокувати скачування.
  4. Запустіть завантажену програму.
  5. Поставте галочку там, де від вас вимагається прийняти умови, і натисніть «Продовжити». Це запустить сканування, яке триває від 10 до 20 хвилин, в залежності від потужності вашого ноутбука і об'єму жорсткого диска.
  6. Після закінчення сканування натисніть «Знешкодити» і дочекайтеся закінчення.

ADW Cleaner

Хорошою альтернативою для користувачів, які не хочуть або не можуть скористатися DR.Web, стане ADW Cleaner - утиліта приблизно того ж призначення.

  1. зайдіть на офіційну сторінку завантаження і скачайте додаток. Воно є по кнопці «Download» в правій частині вікна.
  2. Запустіть завантажений файл. Коли програма запропонує вам прийняти умови ліцензійної угоди - натисніть «Я згоден».
  3. Відразу після запуску програма почне повне сканування. Як і у випадку з CureIt, потрібний час залежить від обсягу диска і потужності ноутбука.
  4. Коли програма закінчить сканувати жорсткий диск, ви зможете переглянути знайдені об'єкти. Вони відсортовані по папках з вмістом: «Файли», «DLL», «Ярлики», «Заплановані» і т.д.
  5. Перегляньте результати пошуку і видаліть знайдені об'єкти - все або вибірково.
  6. Дочекайтеся повного перезавантаження вашого лептопа.

Dr.Web LiveDisk

Як ми і говорили, іноді для чищення потрібно створити завантажувальний диск і запуститися з нього. Dr.Web пропонує подібне рішення під промовистою назвою LiveDisk.

  1. скачайте LiveDisk з офіційного ресурсу і запустіть
  2. Вставте в USB-порт заздалегідь підготовлену флешку. Обсяг повинен бути не менше 1 ГБ, більше - не обов'язково.
  3. Дотримуйтесь інструкцій, щоб зробити флешку завантажувальної. При виборі носія будьте уважними: флешка буде відформатована, тому не помиліться в її виборі і простежте, щоб на ній не було цінних даних.
  4. Коли програма закінчить роботу, перезавантажте комп'ютер. В BIOS виберіть флешку, створену вами, первинним носієм для завантаження.
  5. За допомогою клавіатури виберіть російську мову (або залиште англійська, якщо вам так зручніше), потім натисніть Enter.
  6. Коли LiveDisk запуститься, ви побачите вікно антивіруса. Виберіть «Продовжити». Не забудьте поставити галочку напроти пункту «оновити антивірусні бази».
  7. При необхідності виберіть конкретні об'єкти для перевірки.
  8. Коли перевірка закінчиться, ви зможете знешкодити віруси (як в CureIt).
  9. Перезавантажитеся в нормальний режим. Для цього досить вимкнути комп'ютер через меню «Пуск» ОС завантажувального диска, а перед повторним включенням витягти флешку.

Такий спосіб очищення вважається більш надійним, тому що Windows не блокує ніякі «хвости», і видалити з жорсткого диска можна всі знайдені віруси.

Відмінність ноутбука від стаціонарного комп'ютера

З точки зору антивірусної гігієни, відміну ноутбука від звичайного десктопа з тієї ж операційною системою може бути лише в одному. Якщо жорсткий диск вашого комп'ютера заражений до стану, коли працювати неможливо, ви можете відключити його фізично і підключити в якості додаткового до здорового комп'ютера, на якому можна провести діагностику і лікування. З ноутбуками такої спосіб часто недоступний або вкрай утруднений в силу конструкції (хоча існують лептопи, в яких жорсткий диск витягується легко).

В іншому ж вірусна чистка стаціонарних і портативних комп'ютерів з однією версією ОС абсолютно ідентична.

Перед тим, як почистити від вірусів ноутбук, збережіть всі важливі дані на флешку. Після закінчення чищення не забудьте також перевірити і цю флешку.

Дополнительная информация

rss
Карта