Як САМОМУ почистити комп'ютер, щоб не гальмував

В наші дні практично неможливо знайти будинок, в якому немає хоча б одного комп'ютера, будь то ПК або ноутбук В наші дні практично неможливо знайти будинок, в якому немає хоча б одного комп'ютера, будь то ПК або ноутбук. І, звичайно ж, кожен з нас рано чи пізно стикається з проблемою зниження швидкості здійснення операцій. Причин цього кілька, вони можуть бути як фізичними, так і програмними. Всі вони переборні, головне знати, як почистити комп'ютер, щоб він не гальмував. У цій статті ви знайдете докладну інструкцію з цього питання.

Зміст статті

В першу чергу перерахуємо причини, через які відбувається гальмування комп'ютера:

  • Скупчення пилу на внутрішніх частинах системного блоку.
  • Перевантаження оперативної пам'яті і / або процесора певною програмою або процесами.
  • Перегрів процесора.
  • Наявність вірусів в системі.
  • Програмний сміття на жорсткому диску.

Ємко і коротко про чистку комп'ютера можна подивитися в цьому відео, більш детально і докладно процедури описані в тексті статті:

Як можна почистити комп'ютер щоб не гальмував?

Найкращим варіантом очищення комп'ютера є комплекс заходів, спрямований на усунення всіх перерахованих вище проблем. Необов'язково, що все з них є в наявності на вашому комп'ютері, але перевірити необхідно кожен варіант.
Усунення фізичних проблем
Починати очищення комп'ютера слід з фізичного очищення. Це найважливіший крок, так як накопичена пил викликає не тільки гальмування комп'ютера внаслідок перегріву, але і може стати причиною виходу з ладу будь-яких окремих деталей або навіть всієї материнської плати. Для даної операції нам знадобляться викрутка, пилосос і невелика м'яка щіточка.

Якщо мова йде про настільному ПК - знімаємо бічну стінку системного блоку, якщо потрібно почистити ноутбук - відкручуємо нижню кришку. Таким чином ми отримуємо доступ до всіх частин комп'ютера, материнської плати, вентиляторів і інших елементів системи охолодження. Розібравши комп'ютер виконуємо наступні кроки:

  • Знеструмлюємо комп'ютер (ПК просто відключаємо від мережі, у ноутбука обов'язково знімаємо батарею).
  • Ставимо пилосос в режим компресора і за допомогою повітря видуваємо пил.
  • М'якою щіточкою акуратно, щоб не пошкодити деталі та контакти, змахуємо залишилася пил з материнської плати, відеокарти і інших частин.

Чи не поспішаємо збирати комп'ютер після видалення пилу. Тепер необхідно перевірити стан термопасти на процесорі. Знімаємо його з материнської плати, від'єднавши попередньо вентилятор. Проводимо пальцем по тильній стороні процесора, на яку намазана термопаста. Якщо термопаста суха, то акуратно зчищають її, наносимо нову і встановлюємо процесор на місце. Після цього збираємо комп'ютер / ноутбук і приступаємо до наступного етапу.

Очищення комп'ютера від вірусів

Після того, як ми закінчили з фізичної очищенням комп'ютера, переходимо до видалення вірусних програм. Тут важливо правильно підібрати антивірус. При виборі слід звернути увагу на наступне:

  • Продуктивність комп'ютера (в першу чергу на обсяг оперативної пам'яті).
  • Фінансові можливості (ліцензії деяких антивірусів стоять досить недешево).

Одними з кращих програм є антивірус Касперського та ESET Smart Security. Але вони підходять не кожному, так як ліцензії на них стоять пристойних грошей, крім того вони витягують на себе досить великий відсоток ресурсів оперативної пам'яті. Якщо першу проблему можна обійти за допомогою знаходження в інтернеті безкоштовних ключів, кряков або просто шляхом щомісячного скидання тріал, то з другої впоратися неможливо. Тому власникам комп'ютерів з об'ємом оперативної пам'яті менше 2 Гб навіть не варто розглядати установку цих утиліт. Але для комп'ютерів з високою продуктивністю Kaspersky і ESET є найоптимальнішим варіантом - це найпотужніші інструменти з величезною антивірусною базою, що включає в себе самі останні шпигунські програми і способи боротьби з ними.

Бази постійно і дуже оперативно оновлюються, зокрема, що прогримів в мережі вірус Rabbit став розпізнаватися Kaspersky Internet Security через всього декілька днів після своєї появи.

Для більш слабких комп'ютерів більше підійдуть безкоштовні антивіруси, такі як 360 Total Security, Doctor Web або Avast. Звичайно, вони трохи поступаються вищеописаним монстрам, але все-таки здатні забезпечити досить якісний захист, досить просто регулярно оновлювати бази.
Зазвичай, антивірусні програми розпізнають віруси автоматично, в режимі Live, варто їм тільки проявити якусь активність, але все ж краще просканувати комп'ютер. Практика показує, що 2-3, а іноді і набагато більше вірусних програм можуть ховатися на вашому комп'ютері від невсипущого ока антивіруса, яким би потужним він не був, і виявляються вони виключно за допомогою сканування.
Отже, поговоримо про те, як очистити комп'ютер, щоб не гальмував за допомогою антивірусної програми. Алгоритм дій для цього однаковий практично для всіх антивірусних програм, так що не будемо зупинятися на якійсь із них конкретно, а просто опишемо загальний принцип:

  • Запускаємо сканування.
  • Після його закінчення переглядаємо журнал.
  • Намагаємося вилікувати або видалити знайдені підозрілі файли натисканням відповідної кнопки навпроти кожного з них.
  • Перезавантажуємо комп'ютер.

На цьому очищення комп'ютера від вірусів завершена. Важливо відзначити, що якщо ви використовуєте будь-який неліцензійне програмне забезпечення або у вас встановлені піратські версії ігор, антивірусна програма може приймати деякі файли, необхідні для їх роботи за віруси. Тому перш ніж видаляти файли з журналу визначте їх призначення.

Очищення від непотрібних програм

Найчастіше на комп'ютері скупчуються програми, які швидше за все вже не знадобляться. Їх бажано видаляти, так як вони можуть не тільки займати місце на жорсткому диску, але і працювати у фоновому режимі, віднімаючи ресурсу процесора і оперативної пам'яті. Очистити комп'ютер від них можна двома способами:

  • За допомогою вбудованого засобу видалення програм Windows.
  • C допомогою спеціальних утиліт.

Для того, щоб очистити комп'ютер, не вдаючись до допомоги додаткових коштів, переходимо в панель управління - установка і видалення програм. Перед нами з'являється список встановлених на комп'ютері програм. Вибираємо ті, що більше нам не знадобляться і тиснемо «Видалити».
Варто відзначити, що видалення програм за допомогою засобів Windows не дозволяє очистити комп'ютер повністю, багато файли застряють в реєстрі або просто залишаються в папках, де раніше розташовувалися встановлені програми. Це відбувається через те, що в цьому випадку видалення відбувається за допомогою вбудованих дєїнсталлятора, які є частиною видаляються програм і не завжди досконалі. Використання утиліт дозволяє доповнити роботу дєїнсталлятора своїми функціями - очищенням реєстру і видаленням що залишилися файлів.

Який програмою почистити комп'ютер, щоб не гальмував?

Існує безліч утиліт для видалення програм, схожих за принципом роботи і ефективності, тому як приклад ми розглянемо одну з них - Revo Uninstaller. Для очищення комп'ютера з її допомогою робимо наступні кроки:

  1. Запускаємо Revo Uninstaller.
  2. Вибираємо зі списку програму і тиснемо «Видалити».
  3. Чекаємо запуску вбудованого дєїнсталлятора програми і підтверджуємо видалення.
  4. Після закінчення роботи дєїнсталлятора вибираємо тип сканування в нижній частині вікна Revo Uninstaller (рекомендується завжди вибирати «Глибоке»).
  5. Після закінчення сканування з'явиться список файлів реєстру, пов'язаних з віддаленої програмою. Вибираємо все і тиснемо «Видалити».
  6. Далі з'являється список залишилися на жорсткому диску файлів. Чинимо так само, як і на попередньому етапі - вибираємо все і видаляємо.

Дефрагментація HDD

Останній крок при очищенні комп'ютера - Дефрагментація HDD (жорсткого диска). Це так само можна зробити за допомогою вбудованих засобів Windows, але краще користуватися спеціальними утилітами, наприклад, Auslogics Disc Defrag. Програма виробляє дефрагментацію і очищення секторів жорсткого диска в автоматичному режимі, самостійно визначаючи даремні і залишкові файли. Для здійснення процесу дефрагментації за допомогою Auslogics Disc Defrag здійснюємо 3 прості кроки:

  • Запускаємо утиліту.
  • Вибираємо розділ жорсткого диска і натискаємо «дефрагментірован».
  • Після закінчення дефрагментації тиснемо «Очистити».

У цій статті ми розібрали як почистити комп'ютер, щоб не гальмував декількома нескладними діями. Перерахований вище комплекс заходів дає результат в 90% випадків. Якщо ж він не допоміг і комп'ютер продовжує працювати не на повній швидкості - значить причина швидше за все механічна, причому досить серйозна. В такому випадку краще звернутися до фахівців в сервіс центр, інакше комп'ютер може повністю вийти з ладу.

Читайте також:

Який програмою почистити комп'ютер, щоб не гальмував?

Дополнительная информация

rss
Карта