Як видалити вірус з телефону

  1. Шляхи зараження вірусом
  2. Ознаки вірусного зараження телефону
  3. Як видалити вірус з телефону
  4. Скидання до заводських налаштувань
  5. Лікування внутрішніми засобами
  6. Лікування телефонних вірусів за допомогою комп'ютера

Сучасні стільникові телефони і смартфони - цілком повноцінні комп'ютери з власними операційними системами, і вірусне зараження їм теж не чуже. Пам'ятаєте історію весни 2015 го року, коли з рахунків Ощадбанку були списані мільйони рублів майже у 25.000 вкладників? А за останніми даними поліції хакери списали близько 8,5 млрд. Рублів з рахунків власників мобільних гаджетів лише тільки за один 2016 рік.

Шляхи зараження вірусом

Для початку корисно більше дізнатися про джерела вірусного зараження і симптомах хвороби. Крадіжка грошей відбувалася шляхом впровадження вірусу через скачування нібито корисних безкоштовних додатків по посиланнях з SMM-повідомлень. Користувач встановлював додаток, а це якраз і опинявся вірус-шпигун, який моніторив логіни і паролі входу в банк. Ну, потім - справа техніки, як саме перевести гроші на рахунок зловмисників.

Ще одним поширеним джерелом мобільних вірусів є електронні листи з посиланнями і запрошенням відвідати який-небудь сайт. А сайт-то опинявся фішингових, користувач вводив персональні дані і знову що-небудь втрачав.

Третій відомий шлях вірусного зараження - скачування і установка додатків зі сторонніх джерел. Сучасні моделі мобільних операційних систем мають за замовчуванням заборона на установку програм не з Google Play або App Store. При спробі сторонньої установки система безпеки обов'язково попереджає користувача про наявні ризики. Однак є можливість вручну відключити заборона і в результаті користувач нерідко отримує замість насолоди пропозицією проблеми з телефоном.

Ознаки вірусного зараження телефону

  • Перестають працювати деякі програми.
  • Система починає гальмувати і глючить.
  • Зникають документи і файли.
  • Встановлені антивірусні програми сигналізують про наявність загроз.
  • Телефон зовсім перестає працювати.
  • Ваші облікові записи в соціальних мережах або фінансових установах свідчать про стороннє втручання - щось змінено, зникають гроші і так далі.

Деякі з цих проявів можуть і не ставитися до вірусного зараження, а вказують на те, що система давно не чіщена і наскільки засмічена, що потужності мобільного комп'ютера просто не вистачає на прокачку всього цього непотрібного достатку.

Як видалити вірус з телефону

Серйозна проблема полягає в тому, що при реальному ураженні мобільної системи вірусами, телефон починає настільки повільно працювати, що практично неможливо вдатися до класичних рекомендацій, як то:

  1. Завантажити професійний антивірус, просканувати і видалити віруси.
  2. Запустити антивірусне сканування наявними захисними програмами.

На жаль, нічого цього неможливо буде зробити, дисплей ніяк не реагує на дотики, кнопки теж не працюють. Якщо якась реакція і піде, то тільки через дуже довгий час.

Скидання до заводських налаштувань

Якщо в пам'яті телефону не міститься ніякої особливо важливою і цінною інформацією, рекомендується застосувати кардинальний засіб - скинути телефон до фабричних установок.

Така процедура рівносильна повного форматування системи з подальшою свіжої установкою всього заново - і операційної системи і всіх додатків.

Тож не дивно, що настільки небезпечна опція ховається в одному з найвіддаленіших куточків меню.

До такої процедури рекомендується вдаватися і при активному використанні телефону без вірусних заражень, як тільки починаються гальмування в роботі додатків, або сенсорний дисплей слабо реагує належним чином.

У деяких пристроях для скидання системи є особлива кнопочка або дірочка для натискання - це потрібно з'ясувати в інструкціях. Весь цей час телефон повинен бути підключений до зарядного пристрою, щоб уникнути збою. Карту пам'яті заздалегідь вийняти і просканувати антивірусом на стаціонарному комп'ютері. Для надійності карту пам'яті відформатувати.

Лікування внутрішніми засобами

Якщо телефон заражений, але все ще функціонує, можна скачати пробну версію якого-небудь платного якісного антивіруса і просканувати. Всі популярні антивіруси - Dr.Web, Касперський, Avast, ESET мають версії для Android і iOS. Ну, а в управлінні мобільні антивіруси набагато простіше телескопного.

Ми вибрали безкоштовну версію Dr. Web для телефонів на Android.

Web для телефонів на Android

Після завантаження здалося цілком звичайне і зрозуміле меню, яким легко користуватися.

Після завантаження здалося цілком звичайне і зрозуміле меню, яким легко користуватися

Негайно був запущений сканер, але він нічого не знайшов, тому що телефон практично не буває в мережі, так як цього і не потрібно. Для комплексного захисту можна закачати інший продукт від Dr. Web.

Web

Як свідчить скрін, не всі його опції безкоштовні, хоча спробувати можна хоч прямо зараз. Обидві програми викладені на Google Play.

Лікування телефонних вірусів за допомогою комп'ютера

Якщо ж телефон не реагує на команди, можна спробувати підключити його до стаціонарного комп'ютера і просканувати наявними на робочому столі потужним антивірусом. Єдина проблема в тому, що стандартні програми можуть не реагувати на виконувані файли Android. Це абсолютно різна архітектура, і захист може не розпізнавати шкідливий файл, як загрозу.

В такому випадку комп'ютер розглядає телефон не як інший комп'ютер, а просто як зовнішній накопичувач. Відповідно і антивірусне відскановане буде проводитися саме на рівні локальної пам'яті телефону. Так що вірусів, глибоко укорінених мобільну систему, таким шляхом навряд чи можна знайти і знешкодити.

Після лікування телефону від вірусів не забудьте обов'язково встановити два або три хороших вірусних сканера і ніколи не встановлюйте додатків з невідомих джерел.

Вкладників?

Дополнительная информация

rss
Карта