Як виконати лікування комп'ютерних вірусів?

  1. «Безкоштовна» версія антивіруса
  2. Ми зможемо Вам допомогти

Кожен користувач інтернету рано чи пізно стикається з вірусною загрозою. Комп'ютерні «шкідники» мають різну будову і можуть бути створені в різних цілях. Убезпечитися від них досить складно, однак якщо зараження все ж сталося -

Види робіт Вартість Діагностика 0 р. Виклик 0 р. Видалення / лікування вірусу 230 р. Видалення SMS або порно-банера 260 р. Видалення / лікування програм шпигунів 230 р. Видалення / лікування вірусу зі збереженням інформації 300 р. Установка антивіруса 180 р.

Розберемо два найбільш неприємних прикладу:

Вірус-блокіратор: як тільки комп'ютер спіймав вірус такого типу - він відразу ж дасть про себе знати тим, що начисто заблокує систему - при перезавантаженні комп'ютера замість робочого столу перед вами буде вікно, в яких написано, що ваша операційна система була заблокована. А розблокувати її можна лише запровадивши ключ, отримати який можна, відправивши платне смс на певний номер або перевівши таку-то суму на певний рахунок.
Вірус-блокіратор: як тільки   комп'ютер спіймав вірус   такого типу - він відразу ж дасть про себе знати тим, що начисто   заблокує систему   - при перезавантаженні комп'ютера замість робочого столу перед вами буде вікно, в яких написано, що ваша операційна система була заблокована
Вірус-шпигун: знайти його вкрай складно. Особливо, якщо немає якісного антивірусного ПО. Він не гальмує систему, не вибиває вікна з вимогою заплатити. Він збирає інформацію і передає її своєму господареві.

Таким чином, - наприклад, паролі і логіни від пошти, скайпу, соціальних мереж, аккаунта в банку або інтернет-гаманці, навіть від онлайн-ігор. Словом, від усього, що хоч якось може бути пов'язано з вливанням коштів.

, А насправді вірусів існує дуже багато і, так як число їх весь час збільшується, без належного захисту росте і загроза зараження.

Втім, такі варіанти зустрічаються відносно рідко. Найчастіше можна потрапити на так званий « Троян ». Названі ці віруси в честь знаменитого Троянського коня - не важко здогадатися чому: вони маскуються під нешкідливі файли і, потрапивши в систему, викликають збої і гальмування.

З хорошою антивірусної базою їх досить просто виявити, але іноді виникає ще й необхідність лікування - адже такого роду віруси можуть перекочувати в ті файли, які вкрай необхідні системі і їх видалення було б небажаним.

У цій статті ми розповімо про декілька механізмів лікування комп'ютерних вірусів, якими вам не пощастило обзавестися.

На жаль, часто буває так, що антивіруси (особливо - безкоштовні) не здатні вилікувати ті чи інші віруси. Вони часто бувають хороші в тому, щоб виявити вірус до того, як він стане активним, а ось з самостійним знешкодженням можуть виникнути проблеми.

І якщо справа серйозно - найкраще звернутися до професіонала. Адже коли ви самі хворієте - ви йдете до лікаря, а не п'єте всі ліки, які тільки трапляються під руку.

Тим не менш, багато безкоштовні антивіруси можуть якщо й не вилікувати вірус, то хоча б знешкодити його і перешкоджати подальшому зараження системи.

Наприклад, у популярного антивіруса Avast є функція autosandbox - пісочниця Наприклад, у популярного антивіруса Avast є функція autosandbox - пісочниця. Назва вона отримала завдяки принципу дії.

Коли Avast зауважує підозрілу програму - він не видаляє її відразу ж, а тимчасово прибирає в ізольоване віртуальний простір, де вона залишається в цілості й схоронності, але ніяк не взаємодіє з іншими програмами.

І в разі, якщо все-таки була заражена - вірус не зможе поширитися по системі, заглибитися в неї і нашкодити іншим програмам.

Пізніше можна подивитися, які файли були поміщені в пісочницю і чому. Так що в подальшому можна розібрати кожен окремо взятий випадок переміщення «підозрюваного» в пісочницю і зрозуміти - чи представляє цей файл загрозу. І в разі чого тут же спробувати його вилікувати. Правда, для цього потрібно або добре розбиратися в віруси, або шукати інформацію по кожному файлу окремо - така методика вимагає індивідуального підходу, щоб випадково не нашкодити тій програмі, яка насправді зовсім нешкідлива.

«Безкоштовна» версія антивіруса

Схожа система передбачена в антивірусі Avira Схожа система передбачена в антивірусі Avira. Він, як і Аваст має безкоштовною версією, здатної ізолювати підозрілий файл (тільки тут це називається не «пісочниця», а «карантин») і зробити спробу його лікування - втім, досить слабку.

Зрозуміло, є і інші безкоштовні антивірусні програми. Але практично всі вони мають рівно тим же набором функцій, який дозволяє створити більш-менш надійний захист, але дуже немічний в питаннях усунення вже наявних шкідників.

Є ще один досить цікавий варіант, значно краще підходить саме для лікування вірусів. Якщо Авіра і Аваст виявилися не більш дієвими, ніж малинове варення під час грипу - саме час звернутися до лікаря. Точніше, до безкоштовної утиліти від компанії Доктор Веб - Dr.Web CureIt!
Є ще один досить цікавий варіант, значно краще підходить саме для лікування вірусів
Утиліта відрізняється від повноцінної програми тим, що не вимагає повної установки. І тому працювати з нею значно простіше.

Варто так само відзначити, що такий спосіб хоч і значно краще виявляє і усуває віруси, ніж стаціонарні безкоштовні програми, але Тобто: запустили ви його - пішло сканування. А весь інший час комп'ютер залишається без захисту. Так що, якщо ви маєте намір убезпечити свій комп'ютер на безкоштовній основі - доведеться доповнити утиліту будь-якої повноцінної програмою.

Наприклад - тим же Avast. Так, працювати з двома програмами не так зручно, як з однієї, так і комп'ютер це більше завантажує, але такий варіант найближче до більш-менш прийнятного рівня захисту системи від вірусної загрози та усунення такої.

Так само варто відзначити, що Dr.Web CureIt! призначений тільки для домашнього використання. І завантаження його на офісні комп'ютери карна справа.

А якщо мова йде просто про вашому особистому комп'ютері або ноутбуці - завантажити його досить просто:

  1. зайдіть на офіційний сайт Dr.WEB
  2. вгорі на зеленій панелі виберіть «Dr.Web CureIt!»
  3. ознайомтеся з подальшою інструкцією і скачайте.

Після запуску сканування краще залишити комп'ютер у спокої, поки воно не завершиться - це може зайняти хвилин 15-20
Після запуску сканування краще залишити комп'ютер у спокої, поки воно не завершиться - це може зайняти хвилин 15-20. Слабкі віруси Доктор Веб лікує автоматично, більш складні пропонує видалити.

Ми зможемо Вам допомогти

Але як би добре не була ця програма - вона далеко не всесильна і не всезнаюча. І з урахуванням того, як різноманітний світ комп'ютерних вірусів,, який має великий досвід в лікуванні вірусів. У нашому сервісному центрі вибір майстрів значно ширше, ніж в інтернеті - безкоштовних антивірусів.

Дополнительная информация

rss
Карта