Як захистити флешку від вірусів

Добре відомий файл autorun.inf для комп'ютерних майстрів, а може і зовсім не знайомий для новачків може служити причиною потрапляння вірусів на персональний комп'ютер.

Говорячи простими словами autorun.inf файл являє собою засіб дозволяє автоматично запускати на комп'ютері зовнішні носії відразу ж після їх підключення.

Так, наприклад, при установці в CD-ROM диска з грою в форматі DVD, нам не потрібно проводити будь-які дії для відкриття диска. Саме файл autorun.inf сприяє швидкому відкриттю меню установки гри. Дані файл знаходиться на самому диску DVD.

В такому автоматичному запуску є, як свої мінуси, так і плюси. Ця функція позбавляє нас від зайвий додатковий дій і очікування, але ось мінуси набагато серйозніше. Адже зовнішній носій може містити не тільки корисну нам інформацію, а й вірусне програмне забезпечення, а в разі автоматичного запуску зовнішнього носія він і потрапляє до нас на комп'ютер.

Суть даного процесу полягає в тому, що операційна система при підключенні зовнішнього носія читає файл autorun.inf в якому зазначено, які наступні дії повинна провести система з інформацією, збереженою на зовнішньому носії. Але ж цей файл може містити команду запустити вірус, якій розташований серед іншої інформації на зовнішньому носії. І в такий момент в перші ж секунди підключення флешки, DVD або СD або іншого джерела, буде запущений вірус.

Саме відключення даного автоматичного запуску може вберегти вас від зайвих вірусів в операційній системі ПК. Давайте розглянемо, як це можливо зробити.
Є прекрасна програма яка допоможе захистити, як комп'ютер від автозавантаження, так і будь-який накопичувач інформації від файлу autorun.inf, що не дозволить заразити зовнішній носій і на інших комп'ютерах. Даною програмою є безкоштовний додаток «Panda USB Vaccine».

Програма робить «вакцинацію» флешці від зараження вірусами, відбувається це завдяки розміщенню на носії файлу autorun.inf, захищеного від будь-якого впливу шкідливих програм. Безпека даного файлу полягає в тому, що до нього немає доступу, тобто його не можна відкрити, перемістити, видалити або замінити.

Установки програми не складна, але автоматично НЕ створюється ярлик на «Робочому столі». Тому програму можна відкрити з вікна установки або ж знайти в папці в якій ви визначили її установку, за замовчуванням це папка на системному диску «Program Files».

В процесі установки варто звернути увагу на вікно, в якому є доступ до вибору конфігурації програми. Найперший пункт, який буде пропонуватися вашій увазі - «Run Panda USB Vaccine automatically» або автоматичний запуск одночасно з запуском операційної системи. Ця опція дозволить програмі в будь-який момент відстежувати всі носії. Які ви будете підключати до комп'ютера. Відображення активності програми завжди можна знайти в списку, яке розташоване біля годинника на панелі.

Наступний варіант конфігурації програми - «Hide tray icon when» означає приховану роботу програми. Вона буде запущена і буде виконувати свої функції, але значок в треї відображатися не буде.

І останній варіант «Automatically vaccinate any new» - все зовнішні носії, які будуть підключатися до комп'ютера буду оброблятися програмою.
Не тільки опції доступні для вашого зміни, але вони вибираються Виходь з ваших побажань.

А ось останній варіант настройки конфігурації «Enable NTFS» відповідає за перевірку флеш-накопичувачів, які були відформатовані в системі NTFS. Дану опцію рекомендуємо обов'язково включити, адже без неї перевірці піддаватимуться флешки тільки формату FAT32.

Далі процес установки буде стандартним. Для продовження і завершення установки тиснемо клавішу «Next».

Для того щоб провести вакцинацію флешки необхідно перш за все підключити флешку до комп'ютера. Найпростіше підключати флеш-накопичувач в момент, коли програма запущена, тоді нам в автоматичному режимі з трея з'явиться вікно, в якому і буде запропоновано здійснити вакцинацію флешки, що знаходиться в USB-порте. В даному вікні нам всього лише варто натиснути кнопку «Vaccinate USB». Після вакцинації флешки натискає кнопку «Close», яка закриває дане вікно.

За допомогою кнопки «Vaccinate USB» можливо провести вакцинацію з основного вікна програми. Процес вакцинації видозмінює autorun.inf файл після чого після букви в назві диска зі знімним накопичувачем з'явитися слово «vaccinated», в той же час, кнопка «Vaccinate USB» стане неактивною. Після проведення даної процедури файл autorun.inf на флешці не зможе бути джерелом вірусів.

Зворотної операції щодо флешки в програмі не існує. Якщо ж ви бажаєте повернути можливість автоматичного запуску, то для цього необхідно просто провести форматування флеш-накопичувача. Звичайно дану операцію найкраще проводити за допомогою використання спеціалізованих програм, однією з таких є HP USB Disk Storage Format Tool.

Для того, щоб прищепити комп'ютер від автоматичного запуску зовнішніх джерел даних в програмі існує окрема кнопка «Vaccinate computer». Вона запускає процес який триває всього кілька секунд.

Дана операція має і зворотний хід, який легко запустити за допомогою кнопки «Remove vaccine», після цього комп'ютер знову буде читати файл autorun.inf і проводити автоматичний запуск інформаційних носіїв.

Дополнительная информация

rss
Карта