Як захистити комп'ютер від вірусів

  1. Як віруси потрапляють в комп'ютер?
  2. Що роблять віруси?
  3. Простий і надійний спосіб захистити комп'ютер від вірусів
  4. Наскільки надійний цей спосіб захисту від вірусів?
  5. Інші способи захисту
  6. Що ще потрібно робити, щоб захистити комп'ютер від вірусів?

Сьогодні немає жодного користувача, який би не зіткнувся жодного разу в житті з зараженням свого комп'ютера вірусами, адже антивірусна програма не дає 100% захисту від попадання шкідливих програм в систему

Сьогодні немає жодного користувача, який би не зіткнувся жодного разу в житті з зараженням свого комп'ютера вірусами, адже антивірусна програма не дає 100% захисту від попадання шкідливих програм в систему. Так як же максимально захистити себе і свій комп'ютер від цього лиха?

Як віруси потрапляють в комп'ютер?

Основні лазівки, через які віруси «пробираються» в комп'ютер

  • уразливості браузерів;
  • проломи в операційній системі;
  • флешки і переносні зовнішні жорсткі диски;
  • електронна пошта;
  • програми месенджери (Skype, Mail.ru-Агент, ICQ і т.д.).

Що роблять віруси?

Потрапляючи в комп'ютер, вірусні програми починають «господарювати», наводячи свої «порядки». Шкідливий додаток запускається і може проробляти різні дії. Віруси бувають:

- порівняно нешкідливі, які, наприклад, не дають закрити активне вікно, вимагають оплатити SMS або програють одну і ту ж мелодію;

- досить небезпечні, створюють глюки, перезавантаження і збої в роботі системи і програм; завантажують ресурси комп'ютера і уповільнюють його роботу, використовують інтернет-трафік і розсилають спам;

- вкрай небезпечні, які мають кримінальні цілі, аж до злодійства файлів паролів, фінансової, особистої інформації та знищення даних на жорсткому диску.

Простий і надійний спосіб захистити комп'ютер від вірусів

Насправді, захистити свій комп'ютер можна досить простим способом, про який багато хто не знає - створенням ще один обліковий запис користувача з обмеженими правами.

Для чого це потрібно? Справа в тому, що вірус, проникаючи на комп'ютер користувача, може працювати тільки під тими правами для роботи з файлами, які дозволені системою. І якщо користувачеві не дано права на запуск і видалення файлів, то вже ніякий, в тому числі і вірусний файл, не запуститься, а значить - шкоди комп'ютеру завдано бути просто не може.

Виникає питання - як тоді працювати, адже файли потрібно відкривати, вносити в них зміни. Насправді, все легко налаштовується таким чином, що ви зможете повноцінно працювати з програмами - завантажувати, запускати і т.д., а ось шкідливі програми відкриватися не зможуть.

Як це буде відбуватися? Дуже просто. Ви будете працювати під обліковим записом з обмеженими правами. Коли з'явиться необхідність встановити будь-яку програму, процес її установки буде перерваний вікном з пропозицією ввести пароль адміністратора системи.

Ваша перевага перед вірусними програмами в тому, що ви володієте паролем адміністратора, а віруси - немає. Тільки після введення вами пароля адміністратора процес установки і роботи програми буде продовжено. Ніяка інша програма без вашого відома і дозволу запуститися на комп'ютері просто не зможе.

Як створити обліковий запис з обмеженими правами дивіться тут

Наскільки надійний цей спосіб захисту від вірусів?

Даний спосіб має дуже високий рівень захисту, адже ніякі сторонні додатки на комп'ютері просто не зможуть запуститися і відповідно, нашкодити. Ступінь надійності становить приблизно 80-90%.

Інші способи захисту

Тим не менш, деякі вірусні програми мають властивість «просочуватися» крізь цей захист. Тому слід використовувати і інші прості прийоми захисту від попадання на комп'ютер шкідливого коду і шпигунських програм. Навіть якщо про деякі з них ви знаєте, не буде зайвим нагадати їх.

Що ще потрібно робити, щоб захистити комп'ютер від вірусів?

Встановіть хорошу антивірусну програму. Серед безкоштовних програм - AVG, Avast, Avira, комерційні варіанти - DrWeb, Kaspersky. Якщо ви активний інтернет-користувач, перевіряйте комп'ютер раз в тиждень, не забуваючи закачувати щоденні оновлення.

Не відкривайте підозрілі вкладення електронної пошти, занадто маленькі або занадто великі файли, або файли від невпізнаних відправників з вкладеннями файлів. Зазвичай файли вірусів мають замасковані розширення типу youtuber.mp3.exe. Прочитавши MP3, можна прийняти вкладення за файл з музикою. Насправді, це виконуваний файл з розширенням «.exe», який при відкритті запуститься і почне свою «чорну справу».

Використовуйте різні паролі. Це означає, що не можна використовувати один пароль для всіх облікових записів, наприклад, для пошти, соц.сетей і програм. Це найбільш часта помилка, наприклад використання одного і того ж імені дитини. Лінь придумувати паролі - скористайтеся генератором паролів .

Використовуйте безпечні паролі. Занадто прості паролі, типу 123456, дати вашого народження, клички собаки або улюбленої страви дуже легко розгадати. У паролі використовуйте символи, букви і цифри упереміж, так само пароль не повинен бути менше 6 символів.

Завжди перевіряйте антивірусною програмою свої і чужі флешки при їх відкритті. Через флешку на ваш комп'ютер можуть потрапити всі віруси, які її господар «збирав» довгі роки. А ваша «рідна» флешка завжди має ймовірність підхопити «інфекцію», побувавши в іншому комп'ютері. Також флешку вам можуть підкинути з метою запустити на вашому комп'ютері шпигунське ПЗ для вивідування ваших паролів і кодів кредитних карт.

Перевіряйте антивірусом всі архіви і файли після вилучення з архівів, оскільки не кожен антивірус налаштований на їх перевірку.

Оновлюйте операційну систему. Без оновлень система являє собою діряве «решето», через яке віруси безперешкодно потрапляють в комп'ютер.

Регулярно робіть резервні копії важливої ​​інформації. Носії для цієї мети можуть бути тільки зовнішніми - CD / DVD-диски, флешки або переносний вінчестер.

Поставте програму для блокування спливаючих вікон, які можуть бути небезпечні навіть простим наведенням на них курсора мишки. Чи не клікайте по миготливим рекламних банерів і рекламним оголошень, і не відповідайте ні на які питання в таких банерах, так як дуже часто це може спричинити невидиму завантаження шкідливого ПО.

Крім антивіруса, користуйтеся файерволом (брандмауером) для захисту комп'ютера, підключеного до інтернету безпосередньо (не через проксі-сервер).

Дотримуючись всіх цих рад, ви з високою ймовірністю забезпечите своєму комп'ютеру надійний захист від проникнення шкідливого коду, троянів і шпигунських програм.

Як віруси потрапляють в комп'ютер?
Що роблять віруси?
Так як же максимально захистити себе і свій комп'ютер від цього лиха?
Як віруси потрапляють в комп'ютер?
Що роблять віруси?
Для чого це потрібно?
Як це буде відбуватися?
Що ще потрібно робити, щоб захистити комп'ютер від вірусів?

Дополнительная информация

rss
Карта