- I. Ручне перемикання Windows 7 в режим AHCI
- II. Автоматичний фікс для підготовки Microsoft WIndows до переходу в режим AHCI або RAID
Advanced Host Controller Interface (AHCI) - механізм, який використовується для підключення накопичувачів інформації по протоколу Serial ATA, що дозволяє користуватися розширеними функціями, такими як вбудована черговість команд (NCQ) і гаряча заміна.
При перемиканні, при вже встановленої ОС Windows, контролера ATA, що входить до складу південного моста, в режим «AHCI» це буде означати, для встановленої операційної системи, залучення несумісною логіки роботи контролера ЖД - це дія еквівалентно установці в систему плати контролера ATA, відмінного від існуючого, і фізичного перемикання завантажувального диска на цю плату.
У цьому випадку Windows при завантаженні не знайде завантажувальний диск і аварійно зупиниться з BSOD STOP 0x0000007B, INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE.
Текст взято з вільної енциклопедії http://wikipedia.org/
Отже, раз ви прийшли на мій сайт, значить у нас з'явилася загальна проблема, яка у вас з'явилася після покупки нового SSD (Наприклад в ОГО.ру ). І прочитавши текст вище, ви могли зрозуміти її корінь. Чомусь в Microsoft до цих пір не можуть зробити вільний перехід з одного драйвера на інший. І щоб зробити це, користувачам доводиться трохи попрацювати руками, але в принципі зовсім небагато. Для вирішення проблеми необхідно до перемикання в BIOS встановити в Windows драйвер AHCI, а точніше, зробити невелику поправку в реєстрі. Це інструкція для операційних систем Windows 7, Windows Vista і Windows Server 2008 R2. Для Windows 8 інструкція трохи інша і доступна за посиланням:
Як включити AHCI в Windows 8 без переустановлення системи
Тож почнемо. зміст:
I. Ручне перемикання Windows 7 в режим AHCI
II. Автоматичний фікс для підготовки Microsoft WIndows до переходу в режим AHCI або RAID
I. Ручне перемикання Windows 7 в режим AHCI
1) Заходимо до реєстру. Для цього скористаємося сполучення клавіш WIN + R і у вікні, пишемо regedit:
2) Відкриється вбудований «Редактор реєстру» системи Windows. У лівій частині вікна йдемо по шляху:
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ services \ msahci
3) Подвійним клацанням відкрийте параметр Start і змініть значення на 0 (за замовчуванням стоїть значення «3» - AHCI не підтримується):
4) На цьому все, закриваємо реєстр і перезавантажуємо комп'ютер.
5) Під час завантаження зайдіть в BIOS і включіть підтримку AHCI. Як це зробити можна прочитати в інструкції по експлуатації до вашої материнської плати. Зберігаємо налаштування і перезапускаємо комп'ютер.
Після запуску Windows сама встановить драйвер AHCI й увімкнеться ще раз. Після перезапуску жорсткі диски будуть працювати вже в стандарті AHCI.
II. Автоматичний фікс для підготовки Microsoft WIndows до переходу в режим AHCI або RAID
Нарешті у Misrosoft настав 21-ий вік і вони випустили автоматичний фікс, для підготовки системи до переходу на режим AHCI або RAID. Тепер все, що необхідно зробити, це завантажити невелику утиліту з офіційного сайту, запустити її, потім перезапустити в комп'ютер для входу в BIOS і виставити там необхідний режим (AHCI або RAID). Система після цього без проблем запуститься і встановить всі необхідні драйвера. Прелесть :) Спасибі Microsoft, тепер навчитеся додавати цей фікс в інсталяційний образ системи. (Детальніше про це Фіксе можна почитати на сторінці http://support.microsoft.com/kb/922976 ).
На цьому все. Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, ввівши свій e-mail в поле праворуч.
Дякуємо за увагу :)
матеріал сайту Skesov.ru
Оцініть статтю:(9 голосів, середнє: 5 з 5)
Поділіться з друзями!