- всі методи
- Включення в локальної групової політики
- «Параметри»
- «Редактор локальної групової політики»
- Командний рядок
- Реєстр
- сторонні програми
- підсумок
- Відео
Служба Windows Update 10 дозволяє своєчасно завантажувати update операційної системи з офіційних серверів Microsoft. Після установки ОС дана служба за замовчуванням включена і працює у фоновому режимі. Однак ви можете її самостійно відключити і не отримувати нові версії. Якщо вас не хвилює завантаження комп'ютера процесами, пов'язаними з відстеженням і установкою системних файлів, тоді ви можете включити центр оновлень Windows 10 декількома способами.
всі методи
Виконати цю процедуру можливо тільки за допомогою вбудованого функціоналу операційної системи. Сторонній софт вам не знадобиться. Для початку перевірте, чи працює центр поновлення за замовчуванням на вашому комп'ютері. Зробити це можна так:
- Запустіть «Диспетчер завдань» за допомогою комбінації Ctrl + Shift + Esc.
- Відкрийте вкладку «Служби». Тут знайдіть службу з ім'ям «wuauserv».
Завдяки їй в операційній системі працює автообновление в фоновому режимі. Якщо у вас «wuauserv» відсутній, то переходите до одного з методів включення:
- через групову політику;
- через «Параметри Windows»;
- за допомогою командного рядка;
- через настройки реєстру;
- через «Служби».
Розглянемо кожен спосіб докладно.
Включення в локальної групової політики
Відновити роботу даного сервісу в «десятці» можна наступним чином:
- Відкрийте програму «Виконати» за допомогою комбінації клавіш Win + R. Впишіть команду «services.msc» і запустіть виконання кнопкою ОК.
- Перед вами з'явиться вікно «Служби». У правому списку знайдіть рядок «Центр оновлення Windows» та за допомогою ПКМ в меню виберіть пункт «Властивості».
- У вкладці «Загальне» знайдіть рядок «Тип запуску» і в меню встановіть параметр «Автоматично», після чого застосуйте зміни кнопкою «ОК».
- Перезавантажте ПК.
Таким способом можна запустити ЦО в операційній системі Windows 10. Цей метод може допомогти вам позбавитися від помилки з кодом 0x80070422.
«Параметри»
Тепер розберемося, як подивитися наявність доступних оновлень вручну і запустити їх скачування / установку. Для цього знадобиться функціонал розділу «Параметри»:
- Натисніть ПКМ по значку «Пуск» на нижній панелі і в меню виберіть пункт «Параметри».
- Відкрийте розділ «Оновлення та безпека».
- Перейдіть до підрозділу «Центр оновлення Windows» в лівому стовпчику.
- В даному вікні ви можете провести всі необхідні настройки ЦО і перевірити наявність файлів для завантаження. Для перевірки необхідно натиснути на кнопку, зазначену на скріншоті.
- Тепер засіб просканує наявність нових патчів Windows 10 і повідомить вас про це. У розділі «Додаткові параметри» переставте параметр в положення «Вимкнути.», Як показано на скріншоті. Натиснувши на «Виберіть, як і коли отримувати оновлення», ви можете налаштувати способи доставки (з ПК в локальній мережі, інтернеті і т. Д.).
Якщо у вас виникає проблема в роботі ЦО, то необхідно перевірити настройки в редакторі групової політики.
«Редактор локальної групової політики»
Для запуску програми виконайте наступні кроки:
- Зайдіть в «Виконати» за допомогою Win + R. Напишіть команду «gpedit.msc».
- Відкрийте гілку "Центр оновлення Windows», яка знаходиться по шляху «Конфігурація комп'ютера» - «Адміністративні шаблони» - «Компоненти Windows».
- У правій частині вікна знайдіть рядок «Автоматичне оновлення» і натисніть по ній ПКМ. У меню перейдіть в пункт «Змінити».
- Встановіть налаштування «Включено» (1). У розділі «Параметри» виберіть налаштування, згідно з якими буде працювати автоматичне оновлення (розклад, установка, повідомлення про доступні викачування та т.д.). Застосуйте зміни кнопкою «ОК».
Командний рядок
За допомогою командного рядка Windows 10 можна відключити або включити «Центр оновлень». Через неї вийде примусово запустити службу «wuauserv».
- Відкрийте командний рядок з правами адміністратора. Впишіть команду «net start wuauserv» і натисніть Enter.
- Програма запустить службу, після чого ви побачите відповідне повідомлення. Процес буде запускатися при кожному включенні ПК, тому вам не доведеться повторювати цю процедуру. Щоб відключити ЦО Windows 10, необхідно ввести команду «net stop wuauserv».
- Тепер залишилося перевірити, чи буде оновлюватися система.
Реєстр
Також працювати ЦО не буде, якщо не виправити значення параметра в реєстрі. Потрібно зробити наступне:
- У вікні «Виконати» (Win + R) вписати команду «regedit».
- У редакторі реєстру знайти гілку HKLM \ System \ CurrentControlSet \ Services \ wuauserv. Досить скопіювати шлях з даної інструкції і вставити його в рядок пошуку у верхній частині вікна.
- У правій частині вікна буде знаходитися параметр «Start». Натисніть ПКМ для вибору в меню пункту «Змінити».
- У відключеному стані параметр буде мати значення 4. Щоб ЦО почав завантажувати оновлення, встановіть значення 1.
На запуск даної служби не впливають жодні інші, тому неполадок і проблем з працездатність виникнути не повинно. Також ви можете перевірити гілка HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Hotfix, в якій знаходиться інформація про всі файли оновлення.
сторонні програми
Що робити, якщо налаштувати автоматичне скачування ніяк не виходить? Запуск служби не допомагає, а знаходити обхідні шляхи у вас немає часу або знань? Тоді спробуйте оновити операційну систему за допомогою утиліти WSUS Offline Update. Завантажте її з офіційного сайту розробників по засланні . На головній сторінці натисніть на кнопку, зазначену на скріншоті. Творці гарантують повну безпеку для користувачів і їх особистих даних на ПК. Після скачування виконайте наступну процедуру:
- В папці програми відкрийте файл UpdateGenerator.exe.
- Виберіть версію вашої ОС: Windows 10 x32 або x64. Щоб файли почали завантажуватися, натисніть «Start».
- Після закінчення завантаження ви побачите на екрані журнал зі списком всіх завантажених файлів. Час завантаження і установки залежить від того, як давно ви не оновлювали Windows Тепер необхідно перейти в папку «client» і відкрити файл UpdateInstaller.exe.
- У вікні програми натисніть «Start» для початку установки.
Якщо WSUS Offline Update почне зависати або перестане шукати файли, спробуйте скористатися більш ранньої і стабільною версією програми.
Оновлювати операційну систему подібним способом потрібно всього один раз, оскільки після установки патча буде проведено усунення неполадок і запущений ЦО за замовчуванням.
підсумок
Якщо у вас виникло бажання встановити крайню версію Windows 10, то всі описані способи допоможуть вам в цьому. Не забудьте підлаштувати параметри під себе, щоб скачування або перезавантаження з установкою за розкладом не застала вас зненацька.
Відео
Отже, для закріплення отриманого матеріалу давайте подивимося відео, присвячене даній тематиці.
Запуск служби не допомагає, а знаходити обхідні шляхи у вас немає часу або знань?