Як користуватися паролями: 10 простих правил

Паролі - це тема, про яку можна писати нескінченно. По-перше, кожен рік нові покоління відкривають для себе Інтернет і наступають на ті ж граблі , Що і їх попередники, які, в свою чергу, не завжди вчаться на своїх помилках. По-друге, питання створення і запам'ятовування великої кількості надійних паролів хвилює навіть старожилів Світовий мережі. І по-третє, технології не стоять на місці, в тому числі і у кіберзлочинців. Паролі - це тема, про яку можна писати нескінченно

Якщо раніше для безпечного користування сайтами вистачало шестісімвольного пароля, то тепер від користувачів вимагають комбінацію, що складається мінімум з восьми, а краще - з п'ятнадцяти символів. І це при всіх двофакторної аутентифікації , Сканерах відбитків пальців на смартфонах, «Капчу» і інших додаткових способах захисту .

Але додаткові способи скрізь різні, у кожного - свої проблеми, а від паролів в будь-якому випадку нікуди не дінешся. Отже, давайте розберемося, що можна, а чого не можна з ними робити.

1. Словникові слова, імена власні та інші значущі або легко вгадуються комбінації практично марні. Тому про паролі на кшталт 123457, dragon, letmein або qwerty можна забути.

2. Не потрібно використовувати російське слово в англійській розкладці. У хакерів є спецсловарі з такими комбінаціями, так що цей метод практично не підвищує захищеність пароля. Крім того, його дуже важко ввести на планшеті або смартфоні, адже у вас перед очима не буде підказки у вигляді звичних клавіш з російськими буквами.

3. Тому так важливо розібратися, як придумувати і запам'ятовувати надійні паролі. Вивчити не має ніякого сенсу комбінацію досить складно, а ось запам'ятати пароль, в якому кожне число і буква для вас щось значать, простіше простого. Детальніше про цей метод ми розповідаємо в цьому пості .

4. Ще один хороший спосіб запам'ятати пароль - багаторазово набрати його на клавіатурі. В результаті ви будете автоматично вводити потрібну комбінацію, навіть не замислюючись про те, який символ йде наступним. Крім того, велика швидкість набору завадить стороннім дізнатися ваш пароль, просто подгляд за тим, як ви входите в свій обліковий запис.

5. Пам'ятайте - хороший пароль обов'язково повинен містити і букви, і цифри, і спецсимволи, причому букви варто використовувати як великі, так і маленькі.

6. Нікому не повідомляйте ваш пароль, а також принцип, яким ви керувалися при його створенні. Наприклад, дізнавшись, що для цього ви використовували слова з улюбленої пісні, зловмисники можуть прошерстить ваш плей-лист «ВКонтакте» і за допомогою спеціальної програми підібрати потрібну комбінацію.

7. Якщо ви користуєтеся ПК, смартфоном або планшетом разом з кимось із членів сім'ї, не діліться з ними паролями - краще створіть для родичів окрему обліковий запис. Ми не говоримо, що не треба довіряти родичам, але вони, наприклад, можуть почати використовувати ваш пароль для своїх облікових записів, в тому числі на неблагонадійних ресурсах.

8. Для кожного важливого веб-ресурсу, особливо для основний пошти , Інтернет-банків і соцмереж, обов'язково використовуйте різні паролі. Недостатньо придумати одну комбінацію і використовувати її скрізь. Вкрасти пароль з сайту банку, звичайно, складно, але затягнути його ж з якогось погано захищеного сайту знайомств - запросто. А далі спрацює ефект доміно: злочинець буде знаходити і зламувати облікові записи жертви одну за одною.

9. Крім звичайних паролів критично важливі веб-ресурси варто захистити за допомогою технології двухфакторной авторизації . Навіть складні паролі іноді можна зламати або отримати якимось іншим чином, і двухфакторная ідентифікація в цьому випадку може припасти дуже до речі.

10. Ну а якщо всі ці розмови про унікальні паролі вам зовсім обридли і на запам'ятовування різних комбінацій немає ні часу, ні сил, скористайтеся спеціальним додатком. вбудований в Kaspersky Total Security модуль Password Manager вміє створювати і зберігати надійні паролі і працює на більшості популярних платформ, таких як PC, Mac, Android і iOS. З такою програмою вам доведеться запам'ятати всього один майстер-пароль, все інше зробить за вас сам менеджер паролів .

Дополнительная информация

rss
Карта