Сьогодні ми з вами розглянемо питання - як додати кнопку Вконтакте на свій сайт. Щоб зробити це, не потрібні надприродні знання javascript і PHP. Досить зробити заздалегідь зрозумілі дії крок за кроком. Навіщо потрібно додавати кнопку на сайт - задумаєтеся ви. Ми вам відповімо - справа в тому, що соціальна мережа VK.com має багатомільйонною аудиторією відвідувачів, які також можуть виявитися і на Вашому сайті. Якщо ви заздалегідь задумаєтеся про те, щоб сайт був хоч трохи відомий відвідувачам VK. Всі ми чули про сарафанне радіо, так ось потрапивши на ваш сайт, відвідувач тисне кнопку «мені подобається» для контакту і тим самим запускає той самий ефект сарафанного радіо.
Тепер коли ми розібралися з тим, навіщо потрібна кнопка «like» на сайті, давайте приступимо до її встановлення.
Крок перший. Переходимо на сайт vk.com за наступним посиланням https://vk.com/dev/Like. Ви побачите там вікно підключення потрібного нам віджета «мені подобається». У цьому віконці потрібно заповнити всі поля.
Крок другий. В поле з назвою «сайт / додаток» потрібно вибрати сайт, той який буде додано. У разі якщо потрібного вам сайту в списку не виявилося - потрібно сайт додати в цей список (див. Нижче малюнок). Уважно заповніть поля при додаванні сайту, його назва, основний домен, адреса.
Крок третій. Виберіть варіант кнопки який ви хочете бачити на вашому сайті, вибирають зазвичай той, що більш схожий з дизайном того сайту на якому буде віджет. Ви можете змінити кнопку в будь-який час. Після того, як ви визначилися з вибором дизайну, вкажіть потрібну вам висоту кнопки. Можна побачити внизу екрана як буде виглядати віджет - під полем з назвою «код для вставки» (нижче показано на малюнку).
Крок четвертий. Скопіюйте код з вікна з написом «код для вставки» на ваш сайт. Код вставляється на сайт в двох місцях. Частина перша коду вставляється в «head». Інша частина коду (друга) вставляється в те місце, де безпосередньо повинна відображатися кнопка для контакту. Щоб вставити цей код на ваш вебсайт потрібно внести зміни в шаблон. Шаблон буде перебувати в абсолютно різних директоріях, це повністю залежить від того, яку з CMS ви застосовуєте. Для joomla шукайте в директорії templates, якщо ж у вас wordpress тоді шукайте в директорії wp-contentthemes, ну а якщо у вас движок сайту DLE виявите в папка templates. Якщо раптом ви не можете знайти файл, в який необхідно внести зміни. Тоді відкрийте сторінку на сайті, на яку хочете встановити кнопку VK, і досліджуйте її вихідний код (за допомогою комбінації клавіш CTRL + U). Частина шаблону виділіть (HTML-теги) і скористайтеся контекстним пошуком по різним файлам сайту (природно через FTP). В іншому випадку, зверніться до програмісту, щоб він вам допоміг.
Крок п'ятий. Перевірте результат всіх вищезазначених дій. Як виглядає «мені подобається» у вас на сайті.
Ще, під кінець, потрібно згадати про те, що Вконтакте цей віджет не єдиний. Серед найновіших - віджет з назвою «підписатися на автора». Цей віджет в якихось моментах, навіть більш корисний ніж кнопка лайк (like).