- Logo в кращих традиціях рунета. Що це і яким він повинен бути?
- текстовий
- символьний
- комбінований
- Створення текстових логотипів
- 1. Сервіс Creatr.cc
- 2. Cooltext.com
- 3. Сервіс Grsites.com
- 4. Flamingtext.com
- 5. Сервіс Dabuttonfactory.com
- Створення графічного логотипу
- Замовлення логотипу у фахівців
Привіт, друзі! Сьогодні я хотів би обговорити з вами дуже важливу тему - логотипи сайтів. Логотип - це не просто візитна картка, це обличчя фірми, компанії або навіть сайту. Погодьтеся, ми довіряємо брендовим речам, навіть якщо не знаємо, що це за бренд і звідки він взявся. Красива картинка говорить про солідність, а значить, її власникові можна довіряти.
Інтернет-ресурси, якщо вони хочуть привертати увагу і довіру користувачів, повинні володіти власним запам'ятовується логотипом. Але як зробити логотип для сайту самому, якщо під рукою немає добре дизайнера або програми, яка здатна допомогти або навіть виконати це завдання автоматично? Саме про це я б і хотів сьогодні поговорити. Ми будемо вчитися тому, як створити логотип самому в режимі online, використовуючи відповідні служби і сервіси, яких на просторах інтернету вже досить багато.
Logo в кращих традиціях рунета. Що це і яким він повинен бути?
Як відомо, логотип вперше почали використовувати великі і не дуже великі компанії з тією єдиною метою, щоб виділити свій продукт з сірої маси аналогів конкурентів. Людям подобаються знаки куди більше, ніж слова, саме тому хороша добротна картинка може привернути уваги більше, ніж якісний слоган. Це використовувалося 100 років тому і використовується зараз. У тому числі і на інтернет-просторах.
Яким повинен бути іменний знак ресурсу? Є кілька порад про те, як створити логотип таким чином, щоб він працював. Перш, ніж обговорити їх, давайте обговоримо види logo, що зустрічаються на віртуальних просторах.
текстовий
Найбільш, мабуть, простий варіант. Найчастіше, такий знак являє собою назву блогу або ресурсу. Зробити логотип самому в цьому випадку не так вже й складно. Треба лише трохи дизайнерського таланту, адже основа - напис - вже є.
символьний
Повна протилежність першому. У цьому випадку ніякої інформації, тільки красиве і запам'ятовується зображення. Для фантазії будь-якого тут просто нескінченний полігон. Але треба сказати, що картинка не обов'язково повинна бути статичною. Деякі логотипи можуть навіть рухатися.
комбінований
Це деяка суміш першого і другого варіантів. Тут дуже важливо не перемудрувати і дотримати паритет між графікою і текстом. Баланс є найважливішим фактором. Саме тому створити комбінований логотип самому буде складним завданням. Але при наявності невеликої кількості знань і хорошого сервісу це не так вже й складно.
Відразу може виникнути питання, а який варіант вибрати? Відразу і скажу, що різниці немає. З тих логотипів, що ви тут бачите, відомі і запам'ятовуються всі. Тому не настільки важливий тип logo, як якість його виготовлення. І ось тут варто врахувати наступні поради:
- Значок просто зобов'язаний прискорювати розвиток проекту. Якщо його додавання нічого не змінило, то краще спробувати щось інше.
- Він повинен бути оригінальним і неповторним. Не варто залучати негативну увагу різних Поборцев з плагіатом. Чорний піар ресурсу не допоможе.
- Логотип зобов'язаний запам'ятовуватися з першого разу. Візуальна пам'ять є найкращим інструментом для утримання користувача.
- Треба сказати, що запам'ятовувати можна по-різному. Як негативно, так і позитивно. Якщо вже хочеться створити логотип самому, краще зробити його таким, щоб він не дратував.
Тепер ми сповнені теоретичних знань про ці таємничі значках. Саме час спробувати створити один з них. Почнемо, мабуть, з створення текстового.
Створення текстових логотипів
Як я вже говорив, використовувати ми будемо ті сервіси, які є в інтернеті. Говорити про всі нерозумно, тому ось вам кілька найцікавіших на мій погляд.
1. Сервіс Creatr.cc
Ресурс англомовний, але його інтерфейс досить простий.
Отже, для нашої зручності я розбив робочу область на кілька зон. У першій ми вибираємо загальний стиль майбутнього логотипу.
Зона №2 відповідає за саму напис. Хочу попередити, даний ресурс з кирилицею приятелює не дуже.
У третьому шматочку сторінки ми вибираємо технічні характеристики головною написи. В даному випадку це два кольори символів і загальний вигляд.
Четверта область відповідає за невеликий значок, наступний після напису. У ньому також можна розмістити текст, вибравши його колір. Тут же задається геометрична форма значка.
П'ятий блок, думаю, зрозумілий кожному. Тут мова йде про задньому тлі. Крім кольору є можливість поекспериментувати з прозорістю.
У шостому блоці у нас знаходяться кнопки настройки різних візуальних ефектів. Якщо вони не потрібні, то їх можна і відключити без особливих складнощів.
З першого погляду сервіс здається досить складним, але насправді зробити логотип самому з його допомогою досить легко.
2. Cooltext.com
Тут все трохи складніше, але для нас це і плюс, адже можна створити щось дуже оригінальне. Як тільки адреса потрапляє в потрібний рядок, ми потрапляємо на сторінку, де потрібно буде вибрати загальну стилістику значка.
Вибравши один, переходимо на нову сторінку, де вже і створимо потрібне нам зображення.
Тут все дуже просто. Рядок за рядком пишемо потрібне повідомлення, вибираємо його колір, розмір, 3D-ефект і його властивості, якщо такий є, колір заднього фону та інші технічні параметри. Деякі з них будуть вибиратися на окремій сторінці, наприклад, вид шрифту. Все дуже просто і зрозуміло. Щоб отримати logo свого володіння, його доведеться завантажити. Натискаємо кнопку внизу форми і переходимо на сторінку, де можна завантажити створене зображення.
3. Сервіс Grsites.com
Трохи складніший, але цілком прийнятний сервіс. Тут відразу необхідно вибрати статичний або «живий» значок ми будемо створювати.
Статичні бувають як кольоровий, так і чорно-білий. Вибираємо, наприклад, кольоровий і починаємо створювати свій логотип.
Рекомендую відразу почати з другої області, де можна надрукувати потрібний текст і надати йому потрібний ефект. Решта дві області нижче відповідають за вибір потрібного шрифту і додання написи потрібного ефекту. Останній блок дає можливість вибрати формат значка і його якість.
Повернемося ж до першого блоку.
Тут у нас розташовується регулювання кольору і умов градієнтної заливки. Говорити про те, чим відрізняється вертикальний градієнт від горизонтального не буду. Все досить просто, щоб розібратися самостійно.
Треба сказати, що цей сервіс я вважаю одним з найскладніших, хоча для когось він може виявитися найзручнішим. Створити логотип самому з його допомогою також можна.
Ну і останнє, що ми розглянемо, кажучи про текстових логотипах, це логотипи-кнопки. Дуже зручно їх робити, а сервісів, що пропонують послуги з їх створення також не злічити. Ось один з них:
4. Flamingtext.com
Елементарно. Вгорі бачимо рядок, що вказує на якій саме стадії створення ми перебуваємо. StepbyStep створюємо потрібний малюнок, вибравши потрібний стиль, шрифт, колір і інші ефекти. Мабуть, найпростіший і продуманий сервіс.
5. Сервіс Dabuttonfactory.com
Простенький сайт-редактор, що дає можливість зробити логотип для сайту дуже швидко і не особливо напружуючись. У лівій частині екрана розташовані кнопки зміни тексту кнопки-логотипу. Вибираємо шрифт, розмір, відстань від тексту до його тіні, якщо така є. Ну і, зрозуміло, пишемо необхідну нам текстову інформацію.
У правій частині екрана розташовується редактор бекграунду. Вибір форми кнопки тут не великий і зводиться скоріше до вибору заокруглень у стандартного прямокутника, але тим не менше. Тут же вибирається заливка (одно-, двоколірна або градієнтна) і її колір. Таким чином виробляються масові і практично однакові кнопкові логотипи.
Ну і останній спосіб зробити логотип для сайту самому полягає в використанні всім відомої програми Фотошоп. Говорити про те, як саме створюється в ній що-небудь, в даній темі абсолютно безглуздо. Якщо ви можете використовувати програму, то створите logo швидко і без проблем. Якщо ж ні, то навчання фотошопу можна розтягнути на 10 або навіть 20 повноцінних уроків. У ній же, до речі, можна створити і графічний або комбінований логотип.
Подібний процес можна умовно розділити на кілька простіших етапів. Визначаємо форму нашого логотипу, його колір, шрифт напису і інші дрібниці ще до того, як починаємо працювати. Повірте, малювати краще саме тоді, коли заздалегідь відомо, що ви хочете отримати в результаті.
Якщо говорити про те, де ж брати ідеї для створення, то я раджу вам звернути увагу на вже існуючі та популярні логотипи. Ті ж Кока-кола або Плейбой. Прості, але дуже запам'ятовуються, вони є ідеальним втіленням логотипу, який будуть пам'ятати і через 200 років.
Але це вже варіант скоріше для художників, ніж веб-майстрів. Нам з вами, простим смертним, краще скористатися яким-небудь хитрим сервісом, узятим з інтернету. Що ж, цим і займемося.
Створення графічного логотипу
сервіс Onlinelogomaker.com
Перша складність полягає в тому, щоб знайти потрібну кнопку переходу до самого редактора. У вас вийде її знайти, особливо якщо зверніть увагу на червоний текст внизу. Тиснемо посилання і потрапляємо на сторінку-редактор.
Суть створення картинки зводиться до двох простих процедур. Вибираємо малюнок і редагуємо його, потім створюємо напис і редагуємо її, якщо така необхідна. Інструменти (Tools) можна знайти в лівій частині екрана. По суті, наш логотип готовий. Це дуже простий і швидкий спосіб створити якусь досить-таки унікальну картинку і використовувати її в своїх цілях.
Зрозуміло, фотошоп ніхто не відміняв. Чи вмієте малювати або редагувати вже кимось намальоване зображення? Вам і карти в руки. Але тут вже йтиметься про серйозну і навіть багатогодинної роботи. Створити логотип можна воістину унікальний і приголомшливий, були б талант і крапля посидючості.
Замовлення логотипу у фахівців
Тут я б виділив один ресурс, logaster.ru - вітчизняний аналог іноземних генераторів логотипів.
Тут все досить просто. Вибираєте сферу вашого бізнесу або тематику сайту, вводите назву компанії і все - система сама згенерує кілька десятків готових логотипів.
Після вибору потрібного логотипу, ви зможете його відредагувати - змінити колір, шрифт, позицію елементів, додати тінь і т.д. Якщо вас все влаштовує, то можна відразу перейти до завантаження логотипу.
Але тут є два варіанти: скачати безкоштовно логотип в малому розширенні або у великому (але вже за плату, яка встановлена на сайті).
Загалом, вирішувати вам. Сервіс примітний своєю швидкістю, підтримкою кирилиці і досить непоганими логотипами, але за хороший логотип потрібно буде заплатити =). Хоча можна і схитрувати - завантажити малий логотип і перемалювати його в Фотошопі, змінивши розміри на потрібні. Також в logaster.ru можна створювати візитки і корпоративні бланки. Ось, наприклад, що я зробив для свого сайту:
Якщо у вас немає ніякого бажання створювати картинку або ви хочете, щоб цим займався хороший фахівець, то готуйтеся трохи витратитися. Я не буду говорити про всяких дизайн-студіях, де ціна створення логотипу межує зі стратосферой. Ми люди простіше, а тому я пропоную вам звернути свою увагу на фрілансерів. Ці корисні люди скупчуються на всіляких біржах фріланса. Головне полягає в тому, щоб навчитися чітко і акуратно ставити задачу. Досить важко пояснити людині, яким ви хочете бачити логотип, адже якщо ви уявляєте собі картинку, то і зробите її самі. Але загальний напрямок задати доведеться. Колір, загальний стиль, можливі варіанти зображень - все це краще продумати ще до того, як зверніться до фахівця. Б'юся об заклад, багатьох цікавить ціна питання. Досить складно визначити рамки, але в середньому процедура створення унікального логотипу може обійтися в 500-2000 рублів. Все залежить від складності та, зрозуміло, рівня професіоналізму фахівця.
Логотип - найважливіша складова будь-якого сайту, тим більше - блогу. Лого зробить вас впізнаваними і унікальними в мережі. Якщо у вас до сих пір немає свого логотипу, швидше за виправляйте ситуацію. На цьому у мене все. Всім до зустрічі!
Що це і яким він повинен бути?Але як зробити логотип для сайту самому, якщо під рукою немає добре дизайнера або програми, яка здатна допомогти або навіть виконати це завдання автоматично?
Що це і яким він повинен бути?
Яким повинен бути іменний знак ресурсу?
Відразу може виникнути питання, а який варіант вибрати?
Чи вмієте малювати або редагувати вже кимось намальоване зображення?