Як провести віддалене онлайн-тестування співробітників в 6 кроків

  1. Крок 1. Визначте цілі і завдання тестування
  2. Крок 2. Вивчіть цільову аудиторію
  3. Крок 3. Зберіть матеріали для тесту
  4. Крок 4. Виберіть редактор тестів
  5. Крок 5. Визначте типи питань і методику тестування персоналу
  6. Крок 6. Продумайте завдання
  7. Крок 7. Опрацюйте варіанти відповідей
  8. Крок 8. Захистіть тест від списування
  9. Налаштуйте випадкову вибірку питань
  10. Задайте обмеження за часом
  11. Скоротіть кількість спроб
  12. Крок 9. Проведіть пілотний запуск тесту
  13. Крок 10. Запустіть тестування
  14. Історії успіху: як тестують співробітників в російських компаніях
  15. Перменергосбит
  16. Сентрас Іншуранс
  17. AG Experts
  18. Запам'ятати

У цій статті разом з експертами з дистанційного навчання ми розповімо, що важливо зробити перед початком онлайн-тестування співробітників, як зібрати електронний тест, які типи завдань вибрати і як уникнути типових помилок.

Матеріал буде корисний новачкам, які роблять перші кроки в дистанційному навчанні. Ця стаття - рекордсмен по довжині і насиченості, тому заваріть чаю, розмова буде довгим.

Так само буде корисно ознайомитися з нашим матеріалом «Огляд вітчизняних систем тестування» . У статті ми розглянули сучасні сервіси, які допоможуть автоматизувати процес атестації.

Крок 1. Визначте цілі і завдання тестування

Запуск тестування умовно можна представити у вигляді прямої. Стартова точка - постановка мети.

Чого ви хочете досягти, провівши атестацію? Відповівши на це питання, ви зрозумієте, коли краще влаштувати зріз знань. Як правило, в компанії тест проводять:

Перед навчанням. Наприклад, ви розробляєте тренінг з лідерства для керівників відділів. Тут мета тесту: виміряти рівень знань співробітників по темі навчання, щоб на занятті не витрачати час на прописні істини.

Відразу після навчання. Ви вже провели тренінг з лідерства. Мета тесту змінилася - тепер він допоможе перевірити, чому за фактом навчилися співробітники.

Через деякий час після навчання. Припустимо, після тренінгу пройшов тиждень. Мета тесту - перевірити залишкові знання співробітників, що з пройденого осіло в голові.

У будь-якому з цих варіантів вам доведеться зібрати тест. Однак він буде відрізнятися складністю і кількістю завдань. І якщо мета відома, ви не витратите час на зайву роботу.

Підсумок кроку 1: ви чітко знаєте, чого хочете досягти, запустивши тестування.

Крок 2. Вивчіть цільову аудиторію

Ще один пункт з «школи очевидного», проте, без нього ніяк. Нічого не знаючи про цільову аудиторію (ЦА), ви навряд чи зберете якісний тест.

Вивчаючи цільову аудиторію, зверніть увагу на наступні параметри: стать, середній вік, глибина знань по темі, рівень володіння ПК.

У цій статті разом з експертами з дистанційного навчання ми розповімо, що важливо зробити перед початком онлайн-тестування співробітників, як зібрати електронний тест, які типи завдань вибрати і як уникнути типових помилок

Юрій Пьянков, бізнес-тренер

«Одного разу я зробив онлайн-тест з техніки безпеки для співробітників промислового підприємства. З 15 чоловік здали тільки троє. Решта відмінно знали матеріал, але набрали нуль балів.

Як виявилося, вони погано володіли комп'ютером і не розібралися, на які кнопки в тесті жати. Якби я з'ясував це заздалегідь, то перед тестом розмістив докладну інструкцію ».

Залежно від ЦА може відрізнятися зміст і подача тіста. Наприклад, якщо співробітникам 25 і трохи вище, в завдання доречно додати музику, зробити в питаннях відсилання на популярні серіали або відомих акторів.

Фрагмент тесту по емоційної компетенції компанії Tele2. Цільова аудиторія - співробітники 25-30 років

Однак такий підхід навряд чи оцінять співробітники старше 40. Тут в оформленні більше підійде стриманість і строгість.

Підсумки кроку 2: ви досконально вивчили цільову аудиторію: стать, вік, рівень володіння ПК, глибину знань по темі.

Крок 3. Зберіть матеріали для тесту

На даному етапі потрібно проаналізувати всі теоретичні та практичні матеріали по темі майбутнього тесту. Це можуть бути книги, лекції, презентації, відеоуроки або записи телефонних дзвінків, якщо, наприклад, ви повинні протестувати співробітників відділу продажів.

Це можуть бути книги, лекції, презентації, відеоуроки або записи телефонних дзвінків, якщо, наприклад, ви повинні протестувати співробітників відділу продажів

Ксенія Серебрякова, фахівець з дистанційного навчання компанії Tele2

«Основне завдання - зрозуміти, якими навичками по темі повинен володіти співробітник. Це дозволить зробити тест, який максимально точно просканує аудиторію.

Обов'язково проконсультуйтеся з предметними експертами. Так, наприклад, якщо ви робите тест з охорони праці, експертом може виступити юрист або інструктор з техніки безпеки - той, хто володіє темою. У зв'язці з експертом буде простіше придумати завдання, які перевірять знання співробітників зі стовідсотковою точністю ».

Більш докладні рекомендації по роботі з експертами ви можете прочитати в окремій статті «Підключаємо до роботи над курсом предметних експертів» .

Підсумки кроку 3: ви проаналізували всю інформацію по темі майбутнього тесту і заручилися підтримкою надійного союзника - предметного експерта.

Крок 4. Виберіть редактор тестів

Для створення тестів вам знадобиться спеціальний редактор. На російському ринку існує кілька десятків програм для тестування. Наприклад, в iSpring Suite ви зможете створити тест з 23 типами питань, додати в завдання музику, відео, посилання, зображення і формули. В результаті у вас вийде текст подібний цьому:

Ви можете ознайомитися з іншими сервісами для тестування співробітників в цій статті на сайті lmslist.ru

Крок 5. Визначте типи питань і методику тестування персоналу

Зазвичай при складанні тестів використовують арсенал з 11 типів оцінюваних питань:

  • Вірно / Невірно - визначте, вірно чи помилково твердження в питанні. Це найпростіший варіант завдання.
  • Одиночний вибір - виберіть тільки одну правильну відповідь з декількох варіантів. Це один з найбільш ефективних способів перевірки знань. У питання є кілька можливих відповідей. Правильний тільки один, а решта - «помилкові» - покликані відвернути увагу.
  • Множинний вибір - виберіть правильні варіанти зі списку. Завдання такого типу складніше, ніж «Одиночний вибір», тому що заздалегідь невідомо, скільки повинно бути правильних відповідей. Такий тип питання спонукає тестованого міркувати. На нього не вийде відповісти методом «тику».
  • Введення рядка - введіть правильну відповідь в текстове поле. В такому питанні немає підказок. Щоб відповісти правильно, потрібно дійсно розбиратися в темі.
  • Порядок - розташуйте елементи в вірною послідовності. Варіанти: відновити хронологію подій, розставити числа за зростанням / спаданням.
  • Введення числа - введіть число в поле для відповіді. Як і в типі питання «Введення нового рядка», тут немає ніяких підказок. Вгадати правильну відповідь неможливо.
  • Вкладені відповіді - виберіть правильний варіант зі списку.

    Скопіюйте правило з електронного тренінгу. Наприклад: «Прочитайте правило з продажу і виберіть один пошук правильної відповіді з кожного списку». Поставте пропуски замість деяких слів. Поки тестований буде заповнювати прогалини, він закріпить правило.
  • Банк слів - помістіть слова з банку слів в пропуски в тексті. Тип питання, аналогічний «вкладення відповідей».
  • Пропуски - заповніть пропуски, що зустрічаються в тексті. Ускладнена версія «вкладених відповідей» і «Банку слів». Щоб відповісти, тестований повинен добре пам'ятати матеріал. Тут не вгадаєш.
  • Відповідність - з'єднайте пари слів, фраз або зображень. Додайте кілька зайвих варіантів відповідності, щоб ускладнити питання.

    Відповідності можна провести між: поняттями і визначеннями, текстом і зображенням, списком авторів і цитатами, датами і подіями, списком понять і їх характеристиками.
  • Активна область - відзначте області на зображенні за допомогою маркерів. Відмінний вибір, якщо потрібно перевірити, наприклад, технічні навички тестованого: наскільки впевнено він володіє корпоративним ПО або користується інтернет-порталом компанії.

Якісний тест містить три види питань: відкриті, закриті, альтернативні. Щоб він був максимально точним і правдивим, пропорційне співвідношення завдань має відповідати правилу 30/40/30.

З таким співвідношенням питань на інтуїцію і везіння нічого розраховувати. Тестований набере гідний бал, тільки якщо реально розбирається в предметі.

Зверніть увагу: питання, в які потрібно вписати слово або рядок, досить підступні. Наприклад, тестований може написати слово з помилкою. В результаті його відповідь зараховується як неправильний.

В результаті його відповідь зараховується як неправильний

Через помилку в назві пустелі тест не зарахував відповідь, як правильний

Такі питання роблять тест ненадійним і додає нервування тим, хто його проходить.

Підсумки кроку 5: ви визначили типи питань, які використовуєте в тесті.

Крок 6. Продумайте завдання

Ви знаєте цілі і завдання тесту, цільову аудиторію, зібрали весь матеріал по темі - пора писати питання!

Як скласти завдання правильно? Перше правило - не ускладнюйте. Хороше запитання повинен бути зрозумілим і чітким. В ідеалі він повинен укладатися в 100 знаків.

ПоганоДобре

Як називається програма, що захищає вашу систему від шкідливих програм і виконує лікування ОС (операційної системи) від активних загроз? Як називається програма, яка захищає ваш комп'ютер від вірусів?

У завданні не повинно бути повторів і подвійного заперечення (ні - ні). Інакше тестируемому складно буде дати правильну відповідь.

ПоганоДобре

Програма Paint не є програмою для роботи з електронними таблицями? У програмі Paint можна працювати з електронними таблицями?

Іноді формулювання питання наводить на правильну відповідь - уникайте мимовільних підказок.

ПоганоДобре

У непривітного продавця менше шансів укласти угоду. Так чи потрібно вітатися з покупцем, який прийшов в магазин? Чи потрібно вітатися з кожним покупцем, який прийшов в магазин?

У завданні на введення рядка не повинно бути двозначних формулювань, які передбачають кілька варіантів відповіді:

Віршами, розповідями, дуеллю з Дантесом?

Обов'язково покажіть питання експерту. Возмождностямі, деякі завдання він попросить переписати. Однак краще виправити помилки зараз, ніж після запуску тестування.

Підсумки кроку 6: ви склали завдання для тіста.

Крок 7. Опрацюйте варіанти відповідей

Через погано сформульованих відповідей люди нерідко завалюють тест. При цьому вони відмінно розбираються в темі. Щоб уникнути подібного, дотримуйтесь простих правил:

  • Складаючи відповіді, використовуйте короткі і прості речення без складних оборотів.
  • Правильні і неправильні відповіді повинні бути однакові за змістом, структурою і загальної кількості слів.
  • Для питань типу «Пропуски" не вибирайте відповідь, в якому можна допустити граматичну помилку.
  • Не використовуйте варіанти відповідей на кшталт «жоден з перерахованих» і «всі перераховані», особливо для типу питань «одиночний вибір».

Підсумки кроку 7: ви склали відповіді для тесту.

Крок 8. Захистіть тест від списування

Якщо співробітники проходять тест в аудиторії, ви відразу визначите списують. При дистанційній атестації зробити це майже неможливо. Однак є кілька способів, які не дозволять співробітникам вирішити завдання методом «тику».

Налаштуйте випадкову вибірку питань

Оптимальна довжина тесту - 25-30 питань. Але краще зробити, як то кажуть, «з запасом» - загальний банк завдань повинен бути в 3-4 рази більше. Наприклад, в тест включаємо пул з 75 питань, а співробітники у випадковому порядку отримують лише 25-30. В результаті у кожного користувача тест відрізняється за змістом - складно буде списати у товариша.

Задайте обмеження за часом

Щоб співробітники не списували, виставите також час на проходження тесту. На кожне завдання фахівці з дистанційного навчання зазвичай виділяють по хвилині. Якщо співробітник повний нуль в темі, то йому ніякі шпаргалки не допоможуть правильно відповісти на всі питання і вкластися в термін.

Скоротіть кількість спроб

Якщо ви хочете провести максимально точну «діагностику» знань співробітників, введіть одну спробу на відповідь - тоді буде складно вирішити завдання навмання.

Якщо ви хочете провести максимально точну «діагностику» знань співробітників, введіть одну спробу на відповідь - тоді буде складно вирішити завдання навмання

Володимир Раджапов, Діджитал-продюсер онлайн-університету Skillbox

«При створенні тесту часто виникає питання - який прохідний бал виставити. Тут немає універсального рецепта. Все залежить від мети.

Наприклад, перед створенням курсу ви тестируете менеджерів на знання продуктів компанії. Прохідний бал тут можна поставити на позначці 75-80.

Інша справа, якщо ви тестируете рятувальників за правилами надання першої допомоги. І в реальності ціна кожної помилки - життя. Тут можна поставити і всі 100 балів для проходження ».

Підсумки кроку 8: ви налаштували тест так, що шанси списати у співробітників мінімальні.

Крок 9. Проведіть пілотний запуск тесту

Тест готовий. Однак призначати його співробітникам рано. Спершу зверніть увагу на:

  1. Технічну працездатність тесту. Навіть професійний розробник може втратити такі моменти, як працює кнопка «Далі» на всіх слайдах. Повинна працювати вся навігація, переходи вперед і назад, анімація;
  2. Графіку і інтерактивні елементи. Наприклад, в тесті є drag-n-drop питання. Він зав'язаний на картінкуе, яка може не відображатися. Співробітники або пропустять питання, чи дадуть неправильно, і це позначиться на підсумковому балі. Погодьтеся, не дуже приємно;
  3. Неточні формулювання, помилки, помилки. До недбало зібраному тесту буде відповідне ставлення.

Влаштуйте пілотний запуск тесту для фокус-групи. Як правило, в неї включають кілька представників ЦА. «Пілот» повинен бути максимально наближений до реального тестування. Він допоможе дізнатися:

  • чи згодні учасники з прохідним балом, часом тестування, кількістю завдань;
  • які питання виявилися занадто легкими, а на яких загрузли навіть профі;
  • які завдання не відповідають меті тесту;
  • середній бал по тесту - він може виявитися нижче або вище, ніж ви думали. Якщо тест проходять всі, то є сенс його переглянути.

Ігор Гапонов, керівник навчального центру Honeywell

«Найпростіший спосіб провести пілотний запуск: відкрити тест на комп'ютері і попросити декількох співробітників пройти його.

Деякі розробники економлять час на «пілотажі». Я не рекомендую це робити. У нашій компанії, як правило, після пілотного запуску від 20 до 30% питань потрапляють в корзину. Ми розуміємо, що ці завдання нічого не вимірюють, а значить співробітникам не варто даремно витрачати на них сили і час ».

Підсумки кроку 9: ви перевірили тест на технічні помилки і помилки, запустили пілотний проект, зібрали думка фокус-групи, переверстати тест при необхідності.

Крок 10. Запустіть тестування

Тест схвалила фокус-група. Тепер його можна відправити співробітникам на пошту або завантажити на сайт компанії. Однак проаналізувати результати тесту буде складно.

Для розвитку та атестації персоналу більшість компаній використовують систему дистанційного навчання (З ДО). Сюди можна завантажити всі матеріали і запустити тестування. Система автоматично перевірить успішність кожного співробітника.

Не важливо, скільки у вас користувачів - 5 або 5 000 - з СДО в реальному часі ви відстежити їх успіхи. Детальна статистика покаже, скільки хвилин студенти витрачають на тестування, які помилки найчастіше допускають, хто набирає прохідний бал.

Детальна статистика покаже, скільки хвилин студенти витрачають на тестування, які помилки найчастіше допускають, хто набирає прохідний бал

Статистика тесту в iSpring Online

СДО - це щось на зразок корпоративного онлайн-університету. Тут можна не тільки тестувати співробітників, але і навчати. Завантажте в систему книги, відеоуроки і електронні курси. У будь-який момент співробітники під своїм логіном і паролем зможуть відкрити і пройти потрібний матеріал.

Віктор Батиров, менеджер з операційного управління Johnson & Johnson

«За допомогою системи дистанційного навчання ми тестуємо співробітників по всій Росії: Калінінграда до Хабаровська. Щоб «просканувати» регіони, вистачає двох днів. З паперовими вопросниками довелося б працювати в десять разів довше.

Ми бачимо рівень підготовки в кожному регіоні і можемо швидко усунути «больові точки». Завдяки регулярній атестації всі співробітники працюють за одними корпоративним стандартам і напам'ять знають властивості 350 продуктів компанії. Керуючий СДО також просто, як сторінкою в соціальних мережах. З цим впорається одна людина ». Створити пробний аккаунт в СДО безкоштовно на 14 днів

Тест завантажений в СДО або на корпоративний портал. Його схвалила фокус-група. Тепер ви готові оцінити знання кожного співробітника, окремого департаменту або всієї компанії. Пора починати перевірку знань.

Ігор Гапонов, керівник навчального центру Honeywell

«За кілька днів до тесту я зазвичай роблю розсилку по пошті. У листі вказані дата і час тестування. Також я описую причини, за якими тест потрібно пройти.

Умовно: «Тест допоможе оцінити ваш рівень підготовки в області продажів. За його підсумками стане ясно, кому призначити премію, а кого відправити на додаткове навчання ».

Важливо, щоб співробітники розуміли мету іспиту. Це безпосередньо впливає на мотивацію ».

Фінішна пряма - аналіз результатів. Якщо ви використовуєте систему дистанційного навчання, то вона автоматично створить потрібні звіти: покаже кількість користувачів, які виконали завдання, середній бал по тесту, визначить питання, які виявилися найскладнішими.

Історії успіху: як тестують співробітників в російських компаніях

академія PwC

  • автоматизувала проміжні тестування між тренінгами;
  • в 3 рази швидше обробляє результати тестів;
  • щомісяця тестує 800 чоловік.

Читати докладніше

Перменергосбит

  • за 2 місяці запустили онлайн-тестування співробітників в 74 філіях;
  • розробили 40 тестів для інженерів і техніків;
  • автоматизували внутрішню атестацію.

Читати докладніше

Сентрас Іншуранс

  • за 3 місяці запустили дистанційне навчання страховиків по всьому Казахстану;
  • тестують 50 чоловік щомісяця;
  • створили єдиний стандарт навчання для всіх філій.

Читати докладніше

AG Experts

  • в 4 рази швидше стали проводити атестацію співробітників в 36 містах;
  • відмовилися від заповнення паперових звітів з навчання та атестації;
  • в 3 рази підвищили кваліфікацію майстрів-установників.

Читати докладніше

Запам'ятати

  1. Перед тим як написати питання, сформулюйте завдання і цілі тесту.
  2. Вивчіть цільову аудиторію: середній вік, глибину знань по темі, рівень володіння ПК.
  3. Якщо ви не розбираєтеся в темі тесту, зверніться за допомогою до предметних експертам.
  4. Оптимальний розмір тесту - 25-30 питань.
  5. У тесті повинна бути зворотний зв'язок з кожного завдання.
  6. Перед запуском обкатайте тест на фокус-групі.

Чого ви хочете досягти, провівши атестацію?
Як скласти завдання правильно?
Як називається програма, яка захищає ваш комп'ютер від вірусів?
У програмі Paint можна працювати з електронними таблицями?
Так чи потрібно вітатися з покупцем, який прийшов в магазин?
Чи потрібно вітатися з кожним покупцем, який прийшов в магазин?

Дополнительная информация

rss
Карта