- зміст
- 2. Скільки потрібно пам'яті
- 3. Типи пам'яті
- 4. Слоти пам'яті
- 5. Характеристики пам'яті
- 5.1. частота пам'яті
- 5.2. Пам'ять з високою частотою
- 5.3. таймінги
- 5.4. Напруга живлення
- 6. Маркування модулів пам'яті
- 7. Конструкція модулів пам'яті
- 7.1. Розміщення чіпів
- 7.2. Пам'ять з радіаторами
- 8. Пам'ять для ноутбуків
- 9. Режими роботи пам'яті
- 10. Виробники модулів пам'яті
- 11. Упаковка пам'яті
- 12. Збільшення пам'яті
- 13. Налаштування фільтрів в інтернет-магазині
- 14. Посилання
Типи оперативної пам'яті, її основні характеристики (частота, таймінги), скільки пам'яті потрібно для офісного, домашнього, ігрового комп'ютера і ноутбука.
Плата з чіпами пам'яті називається модулем пам'яті (або планкою). Пам'ять для ноутбука, крім розміру планок, ні чим не відрізняється від пам'яті для комп'ютера, тому при виборі керуйтеся тими ж рекомендаціями.
зміст
зміст
1. Рекомендована пам'ять
Для тих у кого немає часу, щоб прочитати всю статтю, я відразу ж дам рекомендації по брендам, обсягом і частоті пам'яті в залежності від призначення комп'ютера.
Купуйте пам'ять зарекомендували себе брендів: Corsair, Crucial, HyperX. Вона не на багато дорожче, але значно якісніше. З більш бюджетних брендів можна порекомендувати: AMD, GeIL, Goodram, G.Skill, Team, Transcend.
Для офісного комп'ютера досить однієї планки DDR4 на 4 Гб з частотою 2400 або 2666 МГц (коштує майже однаково).
Оперативна пам'ять Crucial CT4G4DFS824A
Для мультимедійного комп'ютера (фільми, прості ігри) краще взяти дві планки DDR4 з частотою 2666 МГц по 4 Гб, тоді пам'ять буде працювати в більш швидкому двоканальному режимі.
Оперативна пам'ять Ballistix BLS2C4G4D240FSB
Для ігрового комп'ютера середнього класу можна взяти одну планку DDR4 на 8 Гб з частотою 2666 МГц з тим, щоб в майбутньому можна було додати ще одну і краще якщо це буде ходова модель простіше.
Оперативна пам'ять Crucial CT8G4DFS824A
А для потужного ігрового або професійного ПК потрібно відразу брати набір з 2 планок DDR4 по 8 Гб, при цьому буде цілком достатньо частоти 2666 МГц.
Оперативна пам'ять Corsair CMK16GX4M2A2400C16
Якщо ви хочете зрозуміти чому я рекомендую саме таку пам'ять, розібратися у всіх нюансах і технічних характеристиках оперативної пам'яті, то читайте статтю далі.
Рекомендовані конфігурації ПК (процесор + відеокарта + пам'ять) для ігор і монтажу відео ви можете скачати в розділі « посилання ».2. Скільки потрібно пам'яті
Для офісного комп'ютера, призначеного для роботи з документами і виходу в інтернет, з головою достатньо однієї планки пам'яті на 4 Гб.
Для мультимедійного комп'ютера, який можна буде використовувати для перегляду відео у високій якості і невимогливих ігор, цілком вистачить 8 Гб пам'яті.
Для ігрового комп'ютера середнього класу варіантом мінімум є 8 Гб оперативки.
Для потужного ігрового або професійного комп'ютера необхідно 16 Гб пам'яті.
Більший обсяг пам'яті може знадобитися тільки для дуже вимогливих професійних програм та звичайним користувачам не потрібен.
Обсяг пам'яті для старих ПК
Якщо ви вирішили збільшити обсяг пам'яті на старому комп'ютері, то врахуйте, що 32-розрядні версії Windows не підтримують більше 3 Гб оперативної пам'яті. Тобто, якщо ви встановите 4 Гб оперативної пам'яті, то операційна система буде бачити і використовувати тільки 3 Гб.
Що стосується 64-розрядних версій Windows, то вони зможуть використовувати всю встановлену пам'ять, але якщо у вас старий комп'ютер або є старий принтер, то на них може не мати драйверів під ці операційні системи. В такому випадку, перед покупкою пам'яті, встановіть 64-х розрядну версію Windows і перевірте чи все у вас працює. Так само рекомендую заглянути на сайт виробника материнської плати і подивитися який обсяг модулів і загальний обсяг пам'яті вона підтримує.
Врахуйте ще, що 64-розрядні операційні системи витрачають в 2 рази більше пам'яті, наприклад Windows 7 х64 під свої потреби забирає близько 800 Мб. Тому 2 Гб пам'яті для такої системи буде мало, бажано не менше 4 Гб.
Практика показує, що сучасні операційні системи Windows 7,8,10 повністю розкриваються при обсязі пам'яті 8 Гб. Система стає більш чуйною, програми швидше відкриваються, а в іграх зникають ривки (фризи).
3. Типи пам'яті
Сучасна пам'ять має тип DDR SDRAM і постійно вдосконалюється. Так пам'ять DDR і DDR2 вже є застарілою і може використовуватися тільки на старих комп'ютерах. Пам'ять DDR3 вже не доцільно використовувати на нових ПК, на зміну їй прийшла більш швидка і перспективна DDR4.
Врахуйте, що обраний тип пам'яті повинен підтримувати процесор і материнська плата.
Також нові процесори, з міркувань сумісності, можуть підтримувати пам'ять DDR3L, яка відрізняється від звичайної DDR3 зниженою напругою з 1.5 до 1.35 В. Такі процесори зможуть працювати і зі звичайною пам'яттю DDR3, якщо у вас вона вже є, але виробники процесорів це не рекомендують з -за підвищеної деградації контролерів пам'яті, розрахованих на DDR4 з ще більш низькою напругою 1.2 В.
Тип пам'яті для старих ПК
Застаріла пам'ять DDR2 коштує в кілька разів дорожче більш сучасної пам'яті. Планка DDR2 на 2 Гб коштує в 2 рази дорожче, а планка DDR2 на 4 Гб в 4 рази дорожче планки DDR3 або DDR4 аналогічного обсягу.
Тому, якщо ви хочете істотно збільшити пам'ять на старому комп'ютері, то можливо більш оптимальним варіантом буде перехід на більш сучасну платформу з заміною материнської плати і якщо необхідно процесора, які будуть підтримувати пам'ять DDR4.
Підрахуйте скільки вам це обійдеться, можливо вигідним рішенням буде продати стару материнську плату зі старою пам'яттю і придбати нові, нехай не найдорожчі, але більш сучасні комплектуючі.
4. Слоти пам'яті
Роз'єми материнської плати для установки пам'яті називаються слотами.
Кожному типу пам'яті (DDR, DDR2, DDR3, DDR4) відповідає свій слот. Пам'ять DDR3 можна встановити тільки в материнську плату зі слотами DDR3, DDR4 - зі слотами DDR4. Материнські плати, що підтримують стару пам'ять DDR2 вже не виробляють.
5. Характеристики пам'яті
Основними характеристиками пам'яті, від яких залежить її швидкодію, є частота і таймінги. Швидкість роботи пам'яті не робить такого сильного впливу на загальну продуктивність комп'ютера як процесор. Проте, часто можна придбати швидшу пам'ять не на багато дорожче. Швидка пам'ять потрібна перш за все для потужних професійних комп'ютерів.
5.1. частота пам'яті
Частота надає найбільше значення на швидкість роботи пам'яті. Але перед її покупкою необхідно переконатися, що процесор і материнська плата так само підтримують необхідну частоту. В іншому випадку реальна частота роботи пам'яті буде нижче і ви просто переплатите за те, що не буде використовуватися.
Недорогі материнські плати підтримують більш низьку максимальну частоту пам'яті, наприклад для DDR4 це 2400 МГц. Материнські плати середнього і високого класу можуть підтримувати пам'ять з більш високою частотою (3400-3600 МГц).
А ось з процесорами інша справа. Старі процесори з підтримкою пам'яті DDR3 можуть підтримувати пам'ять з максимальною частотою 1333, 1600 або 1866 МГц (в залежності від моделі). Для сучасних процесорів з підтримкою пам'яті DDR4 максимально підтримувана частота пам'яті може становити 2400 МГц або вище.
Процесори Intel 6-го покоління і вище, а також процесори AMD Ryzen підтримують пам'ять DDR4 з частотою 2400 МГц або вище. При цьому в їх модельному ряду є не тільки потужні дорогі процесори, але і процесори середнього і бюджетного класу. Таким чином, ви можете зібрати комп'ютер на найсучаснішій платформі з недорогим процесором і пам'яттю DDR4, а в майбутньому поміняти процесор і отримати найвищу продуктивність.
Основний на сьогодні є пам'ять DDR4 2400 МГц, яка підтримується найбільш сучасними процесорами, материнськими платами і коштує стільки ж як DDR4 2133 МГц. Тому купувати пам'ять DDR4 з частотою 2133 МГц сьогодні не має сенсу.
Яку частоту пам'яті підтримує той чи інший процесор можна дізнатися на сайтах виробників:
За номером моделі або серійним номером дуже легко знайти все характеристики будь-якого процесора на сайті:
Або просто введіть номер моделі в пошуковій системі Google або Яндекс (наприклад, «Ryzen 7 1800X»).
5.2. Пам'ять з високою частотою
Тепер я хочу торкнутися ще один цікавий момент. У продажу можна зустріти оперативну пам'ять набагато більш високої частоти, ніж підтримує будь-який сучасний процесор (3000-3600 МГц і вище). Відповідно, багато користувачів задаються питанням як же таке може бути?
Вся справа в технології, розробленої компанією Intel, eXtreme Memory Profile (XMP). XMP дозволяє пам'яті працювати на більш високій частоті, ніж офіційно підтримує процесор. XMP повинна підтримувати як сама пам'ять, так і материнська плата. Пам'ять з високою частотою просто не може існувати без підтримки цієї технології, але далеко не всі материнські плати можуть похвалитися її підтримкою. В основному це більш дорогі моделі вище середнього класу.
Суть технології XMP полягає в тому, що материнська плата автоматично збільшує частоту шини пам'яті, завдяки чому пам'ять починає працювати на своїй більш високій частоті.
У компанії AMD існує подібна технологія, яка називається AMD Memory Profile (AMP), яка підтримувалася старими материнськими платами для процесорів AMD. Ці материнські плати зазвичай підтримували і модулі XMP.
Купувати дорожчу пам'ять з дуже високою частотою і материнську плату з підтримкою XMP є сенс для дуже потужних професійних комп'ютерів, оснащених топовим процесором. У комп'ютері середнього класу це будуть викинуті на вітер гроші, так як все упреться в продуктивність інших комплектуючих.
В іграх частота пам'яті надає невеликий вплив і переплачувати особливого сенсу немає, достатньо буде взяти на 2400 МГц, ну або на 2666 МГц якщо різниця в ціні буде невелика.
Для професійних додатків можна взяти пам'ять з частотою вище - 2666 МГц або якщо хочете і дозволяють кошти на 3000 МГц. Різниця в продуктивності тут більше ніж в іграх, але не кардинальна, так що заганятися з частотою пам'яті особливого сенсу немає.
Ще раз нагадую, що ваша материнська плата повинна підтримувати пам'ять необхідної частоти. Крім того, іноді процесори Intel починають працювати нестабільно при частоті пам'яті вище 3000 МГц, а у Ryzen цю межу становить близько 2900 МГц.
5.3. таймінги
Таймингами називаються затримки між операціями читання / запису / копіювання даних в оперативній пам'яті. Відповідно чим ці затримки менше, тим краще. Але тайминги надають набагато менший вплив на швидкість роботи пам'яті, ніж її частота.
Основних таймингов, які вказуються в характеристиках модулів пам'яті всього 4.
З них найголовнішою є перша цифра, яка називається латентність (CL).
Типова латентність для пам'яті DDR3 1333 МГц - CL 9, для пам'яті DDR3 з більш високою частотою - CL 11.
Типова латентність для пам'яті DDR4 2133 МГц - CL 15, для пам'яті DDR4 з більш високою частотою - CL 16.
Не варто купувати пам'ять з латентністю вище зазначеної, так як це говорить про загальний низький рівень її технічних характеристик.
Зазвичай, пам'ять з більш низькими таймингами коштує дорожче, але якщо різниця в ціні не значна, то перевагу слідують віддати пам'яті з більш низькою латентністю.
5.4. Напруга живлення
Пам'ять може мати різну напругу живлення. Воно може бути як стандартним (загальноприйнятим для певного типу пам'яті), так і підвищеним (для ентузіастів) або навпаки зниженим.
Це особливо важливо якщо ви хочете додати пам'ять на комп'ютер або ноутбук. В такому випадку напруга нових планок має бути таким же, як і у наявних. В іншому випадку можуть виникнути проблеми, тому що більшість материнських плат не можуть виставляти різний напруга для різних модулів.
Якщо напруга виставиться по планці з більш низьким вольтажем, то іншим може не вистачити харчування і система буде працювати нестабільно. Якщо напруга виставиться по планці з більш високим вольтажем, то пам'ять розрахована на меншу напругу може вийти з ладу.
Якщо ви збираєте новий комп'ютер, то це не так важливо, але щоб уникнути можливих проблем сумісності з материнською платою і заміною або розширенням пам'яті в майбутньому, краще вибирати планки зі стандартним напругою живлення.
Пам'ять, в залежності від типу, має такі стандартні напруги живлення:
- DDR - 2.5 В
- DDR2 - 1.8 В
- DDR3 - 1.5 В
- DDR3L - 1.35 В
- DDR4 - 1.2 В
Я думаю, ви звернули увагу на те, що в списку є пам'ять DDR3L. Це не новий тип пам'яті, а звичайна DDR3, але із зниженою напругою живлення (Low). Саме така пам'ять потрібна для процесорів Intel 6-го покоління і вище, які підтримують як пам'ять DDR4, так і DDR3. Але краще в такому випадку все ж збирати систему на новій пам'яті DDR4.
6. Маркування модулів пам'яті
Модулі пам'яті маркуються в залежності від типу пам'яті і її частоти. Маркування модулів пам'яті типу DDR починається з PC, потім йде цифра, що позначає покоління і швидкість в мегабайтах в секунду (Мб / с).
За такою маркування незручно орієнтуватися, досить знати тип пам'яті (DDR, DDR2, DDR3, DDR4), її частоту і латентність. Але іноді, наприклад на сайтах оголошень, можна побачити маркування, переписану з планки. Тому, щоб ви могли зорієнтуватися в такому випадку, я приведу маркування в класичному вигляді, з зазначенням типу пам'яті, її частоти і типовою латентності.
DDR - застаріла
- PC-2100 (DDR 266 МГц) - CL 2.5
- PC-2700 (DDR 333 МГц) - CL 2.5
- PC-3200 (DDR 400 МГц) - CL 2.5
DDR2 - застаріла
- PC2-4200 (DDR2 533 МГц) - CL 5
- PC2-5300 (DDR2 667 МГц) - CL 5
- PC2-6400 (DDR2 800 МГц) - CL 5
- PC2-8500 (DDR2 1066 МГц) - CL 5
DDR3 - застаріваюча
- PC3-10600 (DDR3 1333 МГц) - CL 9
- PC3-12800 (DDR3 1600 МГц) - CL 11
- PC3-14400 (DDR3 1866 МГц) - CL 11
- PC3-16000 (DDR3 2000 МГц) - CL 11
DDR4 - найсучасніша
- PC4-17000 (DDR4 2133 МГц) - CL 15
- PC4-19200 (DDR4 2400 МГц) - CL 16
- PC4-21300 (DDR4 2666 МГц) - CL 16
- PC4-24000 (DDR4 3000 МГц) - CL 16
- PC4-25600 (DDR4 3200 МГц) - CL 16
Пам'ять DDR3 і DDR4 може мати і більш високу частоту, але працювати з нею можуть тільки топові процесори і більш дорогі материнські плати.
7. Конструкція модулів пам'яті
Планки пам'яті можуть бути односторонні, двосторонні, з радіаторами або без.
7.1. Розміщення чіпів
Чіпи на модулях пам'яті можуть розміщуватися з одного боку плати (односторонні) і з двох сторін (двосторонні).
Це не має значення якщо ви купуєте пам'ять для нового комп'ютера. Якщо ж ви хочете додати пам'ять на старий ПК, то бажано, щоб розташування чіпів на новій планці було таке ж як і на старій. Це допоможе уникнути проблем сумісності і підвищить ймовірність роботи пам'яті в двоканальному режимі, про що ми ще поговоримо в цій статті.
7.2. Пам'ять з радіаторами
Зараз у продажу можна зустріти безліч модулів пам'яті з алюмінієвими радіаторами різного кольору і форми.
Наявність радіаторів може бути виправдане на пам'яті DDR3 з високою частотою (1866 МГц і більше), так як вона сильніше гріється. При цьому в корпусі повинна бути добре організована вентиляція.
Сучасна оперативка DDR4 з частотою 2400, 2666 МГц практично не гріється і радіатори на ній будуть носити суто декоративний характер. Вони можуть навіть заважати, так як через деякий час заб'ються пилом, яку з них важко вичистити. Крім того, коштувати така пам'ять буде трохи дорожче. Так що, якщо хочете, на цьому можна заощадити, наприклад, взявши відмінну пам'ять Crucial на 2400 МГц без радіаторів.
Пам'ять з частотою від 3000 МГц має ще й підвищена напруга живлення, але теж гріється не сильно і в будь-якому випадку на ній будуть радіатори.
8. Пам'ять для ноутбуків
Пам'ять для ноутбуків відрізняється від пам'яті для стаціонарних комп'ютерів тільки розміром модуля пам'яті і маркується SO-DIMM DDR. Так само як і для стаціонарних комп'ютерів пам'ять для ноутбуків має типи DDR, DDR2, DDR3, DDR3L, DDR4.
За частотою, таймингам і напрузі харчування пам'ять для ноутбуків не відрізняється від пам'яті для комп'ютерів. Але ноутбуки оснащуються тільки 1 або 2 слотами для пам'яті і мають більш жорсткі обмеження максимального обсягу. Обов'язково уточнюйте ці параметри перед вибором пам'яті для конкретної моделі ноутбука.
9. Режими роботи пам'яті
Пам'ять може працювати в одноканальному (Single Channel), двухканальном (Dual Channel), трьохканальному (Triple Channel) або чотирьохканальна режимі (Quad Channel).
В одноканальному режимі запис даних відбувається послідовно в кожен модуль. У багатоканальних режимах запис даних відбувається паралельно в усі модулі, що призводить до значного збільшення швидкодії підсистеми пам'яті.
Одноканальним режимом роботи пам'яті обмежені тільки безнадійно застарілі материнські плати з пам'яттю DDR і перші моделі з DDR2.
Всі сучасні материнські плати підтримують двоканальний режим роботи пам'яті, а трьохканальний і чотирьохканальний режим підтримують тільки деякі поодинокі моделі дуже дорогих материнських плат.
Головною умовою роботи двоканального режиму є наявність 2 або 4 планок пам'яті. Для трехканального режиму необхідно 3 або 6 планок пам'яті, а для чотириканального 4 або 8 планок.
Бажано, щоб всі модулі пам'яті були однаковими. В іншому випадку робота в двоканальному режимі не гарантується.
Якщо ви хочете додати пам'ять на старий комп'ютер і ваша материнська плата підтримує двоканальний режим, постарайтеся підібрати максимально ідентичну за всіма параметрами планку. Найкраще продати стару і купити 2 нових однакових планки.
У СУЧАСНИХ комп'ютерах контролери пам'яті були перенесені з матерінської плати в процесор. Тепер не так важливо, щоб модулі пам'яті були однаковими, так як процесор в більшості випадків все одно зможе активувати двоканальний режим. Це означає, що якщо ви в майбутньому захочете додати пам'ять на сучасний комп'ютер, то не обов'язково буде шукати один в один такий же модуль, досить вибрати найбільш схожий за характеристиками. Але все ж я рекомендую, щоб модулі пам'яті були однаковими. Це дасть вам гарантію її швидкої і стабільної роботи.
З перенесенням контролерів пам'яті в процесор з'явилися ще 2 режими двоканальної роботи пам'яті - Ganged (спарений) і Unganged (неспарених). У разі якщо модулі пам'яті однакові, то процесор може працювати з ними в режимі Ganged, як і раніше. У разі, якщо модулі відрізняються за характеристиками, то для усунення перекосів в роботі з пам'яттю процесор може активувати режим Unganged. В цілому швидкість роботи пам'яті в цих режимах практично однакова і не має ніякої різниці.
Єдиним недоліком двоканального режиму є те, що кілька модулів пам'яті коштують дорожче, ніж один такого ж обсягу. Але якщо ви не дуже сильно обмежені в засобах, то купуйте 2 планки, швидкість роботи пам'яті буде значно вище.
Якщо вам потрібно, скажімо 16 Гб оперативки, але ви поки не можете собі цього дозволити, то можна придбати одну планку на 8 Гб, щоб в майбутньому додати ще одну таку ж. Але все ж краще купувати дві однакові планки відразу, так як потім може не вийти знайти таку ж і ви зіткнетеся з проблемою сумісності.
10. Виробники модулів пам'яті
Одним з кращих співвідношень ціна / якість на сьогодні володіє пам'ять бездоганно зарекомендував себе бренду Crucial, у якого є модулі від бюджетних до геймерських (Ballistix).
Нарівні з ним змагається користується заслуженою популярністю бренд Corsair, пам'ять якого коштує трохи дорожче.
Як недорогу, але якісну альтернативу, особливо рекомендую польський бренд Goodram, у якого є планки з низькими таймингами за невисоку ціну (лінійка Play).
Для недорогого офісного комп'ютера досить буде простою і надійною пам'яті виробництва AMD або Transcend. Вони прекрасно себе зарекомендували і з ними практично не буває проблем.
Взагалі, лідерами у виробництві пам'яті вважаються корейські компанії Hynix і Samsung. Але зараз модулі цих брендів масово виробляються на дешевих китайських фабриках і серед них дуже багато підробок. Тому я не рекомендую купувати пам'ять цих брендів.
Винятком можуть бути модулі пам'яті Hynix Original і Samsung Original, які виробляються в Кореї. Ці планки зазвичай синього кольору, їх якість вважається краще ніж в зроблених в Китаї і гарантія на них буває трохи вище. Але за швидкісними характеристиками вони поступаються пам'яті з більш низькими таймингами інших якісних брендів.
Ну а для ентузіастів і любителів модінгу є доступні оверклокерские бренди GeIL, G.Skill, Team. Їх пам'ять відрізняється низькими таймингами, високим розгінним потенціалом, незвичайним зовнішнім виглядом і коштує трохи дешевше розкрученого бренду Corsair.
У продажу також є великий асортимент модулів пам'яті від дуже популярного виробника Kingston. Пам'ять, що продається під бюджетним брендом Kingston, ніколи не відрізнялася високою якістю. Але у них є топова серія HyperX, що користується заслуженою популярністю, яку можна рекомендувати до придбання, проте ціна на неї часто завищена.
Не рекомендую купувати модулі пам'яті не зазначених тут брендів і виробників, продукція яких представлена лише кількома моделями.
11. Упаковка пам'яті
Краще купувати пам'ять в індивідуальній упаковці.
Зазвичай вона більш високої якості і ймовірність пошкодження при транспортуванні значно нижче, ніж у пам'яті, яка поставляється без упаковки.
12. Збільшення пам'яті
Якщо ви плануєте додати пам'ять на наявний комп'ютер або ноутбук, то спочатку дізнайтеся який максимальний обсяг планок і загальний обсяг пам'яті підтримує ваша материнська плата або ноутбук.
Також уточніть скільки слотів для пам'яті на материнській платі або в ноутбуці, скільки з них зайнято і які планки в них встановлені. Краще зробити це візуально. Відкрийте корпус, вийміть планки пам'яті, розгляньте їх і перепишіть все характеристики (або зробіть фото).
Якщо з якоїсь причини ви не хочете лізти в корпус, то подивитися параметри пам'яті можна в програмі на вкладці SPD. Таким чином ви не дізнаєтеся одностороння планка або двостороння, але можете дізнатися характеристики пам'яті, якщо на планці немає наклейки.
Є базова і ефективна частота пам'яті. Програма CPU-Z і багато подібних показують базову частоту, її потрібно множити на 2.
Після того, як ви дізнаєтеся до якого обсягу можете збільшити пам'ять, скільки вільних слотів і яка пам'ять у вас встановлена, можна буде приступати до вивчення можливостей щодо збільшення пам'яті.
Якщо всі слоти для пам'яті зайняті, то єдиною можливістю збільшення пам'яті залишається заміна існуючих планок на нові більшого обсягу. А старі планки можна буде продати на сайті оголошень або здати на обмін в комп'ютерний магазин при покупці нових.
Якщо вільні слоти є, то можна додати до вже існуючих планок пам'яті нові. При цьому бажано, щоб нові планки були максимально близькі за характеристиками вже встановленим. В цьому випадку можна уникнути різних проблем сумісності і підвищити шанси того, що пам'ять буде працювати в двоканальному режимі. Для цього повинні бути дотримані наступні умови, в порядку важливості.
- Тип пам'яті повинен збігатися (DDR, DDR2, DDR3, DDR3L, DDR4).
- Напруга живлення всіх планок має бути однаковим.
- Всі планки повинні бути односторонні або двосторонні.
- Частота всіх планок повинна збігатися.
- Всі планки повинні бути однакового обсягу (для двоканального режиму).
- Кількість планок має бути парним: 2, 4 (для двоканального режиму).
- Бажано, щоб збігалася латентність (CL).
- Бажано, щоб планки були того ж виробника.
Найпростіше почати вибір з виробника. Вибирайте в каталозі інтернет-магазину планки того ж виробника, обсягу і частоти, як встановлено у вас. Переконайтеся, що збігається напруга живлення і уточніть у консультанта односторонні вони або двосторонні. Якщо буде ще збігатися і латентність, то взагалі добре.
Якщо вам не вдалося знайти схожі за характеристиками планки того ж виробника, то вибирайте всіх інших з переліку рекомендованих. Потім знову шукайте планки потрібного обсягу і частоти, звіряє напруга живлення і уточнюєте односторонні вони або двосторонні. Якщо вам не вдалося знайти схожі планки, то пошукайте в іншому магазині, каталозі або на сайті оголошень.
Завжди найкращий варіант це продати всю стару пам'ять і купити 2 нових однакових планки. Якщо материнська плата не підтримує планки потрібного обсягу, можливо доведеться купити 4 однакових планки.
13. Налаштування фільтрів в інтернет-магазині
- Зайдіть в розділ «Оперативна пам'ять» на сайті продавця.
- Виберіть рекомендованих виробників.
- Виберіть формфактор (DIMM - ПК, SO-DIMM - ноутбук).
- Виберете тип пам'яті (DDR3, DDR3L, DDR4).
- Виберіть необхідний обсяг планок (2, 4, 8 Гб).
- Виберіть максимально підтримувану процесором частоту (1600, 1866, 2133, 2400 МГц).
- Якщо ваша материнська плата підтримує XMP, додайте до вибірці пам'ять з більш високою частотою (2666, 3000 МГц).
- Відсортуйте вибірку за ціною.
- Послідовно переглядайте всі позиції, починаючи з більш дешевих.
- Виберіть кілька планок відповідних за частотою.
- Якщо різниця в ціні для вас прийнятна, беріть планки з більшою частотою і меншою латентністю (CL).
Таким чином, ви отримаєте оптимальну по співвідношенню ціна / якість / швидкість пам'ять за мінімально можливу вартість.
14. Посилання
За посиланням нижче ви можете завантажити рекомендовані конфігурації комп'ютера (процесор + відеокарта + пам'ять) для ігор і монтажу відео.
Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка підтримайте наш сайт і поділіться посиланням на неї в соцмережах
Оперативна пам'ять Corsair CMK16GX4M2A2400C16
Оперативна пам'ять Corsair CMK8GX4M2A2400C16
Оперативна пам'ять Crucial CT2K4G4DFS824A