Як встановити або додати оперативну пам'ять в комп'ютер

  1. установка пам'яті
  2. деякі нюанси
  3. типи пам'яті
  4. Частота передачі даних
  5. обсяг
  6. багатоканальність
  7. монтаж планок
  8. Додавання пам'яті
  9. Установка нових планок
  10. На що звернути увагу
  11. Як дізнатися тип ОЗУ за допомогою CPU-Z
  12. монтаж
  13. технологія ReadyBoost
  14. Збільшення файлу підкачки

Світ не стоїть на місці, і на зміну технологіям, які кілька років тому нам здавалися проривними, приходять нові рішення. Розвиток в цьому випадку легко пояснити: програми стають вимогливішими до внутрішніх ресурсів, а швидкодія виходить на новий рівень.

У технологічному плані мало кому хочеться плентатися в хвості. Все частіше користувачі вдаються якщо не до повної заміни застарілого заліза, то до часткового апгрейду. Популярність останнього способу пояснити легко: за порівняно невелику плату можна домогтися значних успіхів у працездатності ПК і ноутбука. І лідером в співвідношенні ціна = фактичний результат не дарма прийнято вважати установку нової оперативної пам'яті.

установка пам'яті

Перш, ніж визначити для себе необхідність установки оперативної пам'яті слід розуміти саму суть виконуваних нею функцій. Якщо не вдаватися в важку для розуміння термінологію і роз'яснення процесів роботи всередині комп'ютера, можна пояснити це все наступним чином. Продуктивність комп'ютера безпосередньо залежить від часу, який центральний процесор вимагає для обробки даних. Допомагає йому в цьому як раз герой нашої статті - оперативно-запам'ятовуючий пристрій (ОЗУ).

Саме останній, під час роботи комп'ютера, постійно передає обсяги інформації процесору. Продовжуючи тему, можемо вивести простий висновок: чим більший обсяг пам'яті задіяний в роботі, тим швидше і ефективніше система буде справлятися з обчислювальними завданнями.
Саме останній, під час роботи комп'ютера, постійно передає обсяги інформації процесору

деякі нюанси

Однак, як вже було сказано раніше, у взаємозв'язку ОЗУ і процесора є кілька важливих припущень, про які ми зобов'язані згадати. «Більше», в даному випадку, не завжди «краще» і на фінальний результат можуть вплинути деякі нюанси. Детальніше про характеристики ОП для комп'ютера , Описано в окремій статті. Зараз же врахуйте, що перед покупкою плати вам слід звернути увагу на наступні пункти:

типи пам'яті

Всього існує 5 так званих стандартів (поколінь): SDRAMM DIMM, DDR (або PC), DDR2 (PC-2), DDR3 (PC-3) і DDR4 (PC-4). На сьогоднішній день актуальні два останніх стандарту, але, якщо ви є власником ПК, покупка якого відбувалася більше 5 років тому, швидше за все на вашому комп'ютері модуль пам'яті їх не підтримує. В іншому випадку, наявна плата виявиться несумісною з придбаної новинкою і вам доведеться розщедритися на нову «материнку».

Слід згадати, що між собою стандарти відрізняються не тільки в плані збільшеною мощі, а й візуально. Якщо уважно розглянути планку, на нижній її частині буде видно численні точки (контакти), а також поглиблення (ключі). Від покоління до покоління, к-ть контактів збільшувалася, а розташування самих ключів постійно змінювалося. Крім того, деякі виробники наклеюють бирки на планки, де вказано не тільки тип (використовується класифікація як PC, так і DDR), але і об'єм з тактовою частотою (докладніше про них нижче).

Більш детально дізнатися про використаний тип вашої ОЗУ і «сумісності» материнської плати можна в паспорті пристрою, на офіційній сторінці виробника, або за допомогою утиліти CPU-Z і їй подібних Більш детально дізнатися про використаний тип вашої ОЗУ і «сумісності» материнської плати можна в паспорті пристрою, на офіційній сторінці виробника, або за допомогою утиліти CPU-Z і їй подібних. Останній спосіб детально розписаний в розділі трохи нижче.

Частота передачі даних

Крім вищезгаданої особливості, різні ОЗУ мають свій показник тактової частоти . Її змінюють в мегагерцах (МГц) і це значення відповідає за швидкість обробки даних. При виборі планки пам'яті, слід враховувати яка частота підтримується вашим процесором (CPU).

Наприклад, якщо ваш процесор підтримує частоту шини 800 МГц, купувати лінійку пам'яті з показником вище не має сенсу, так як він все одно буде функціонувати на граничних 800 МГЦ. У разі, якщо допустима частота процесора вище за таку у планки - куплена деталь буде працювати нормально.

обсяг

Цей показник впливає на функціональність ПК, а також можливість запуску вимогливих додатків. Чим більший обсяг використовується, тим ефективніше (швидше) будуть оброблятися запущені процеси. Як і частота шини, його максимальний показник визначається CPU і подивитися його можна c допомогою іншої, не менш відомої, програми AIDA64.

Cкачать і встановіть програму на свій комп'ютер. Запустіть AIDA64. У списку ліворуч знайдете директорію «Материнська плата». Натисніть на неї.

Натисніть на неї

Далі виберіть «чіпсет». У вікні праворуч можете відшукати цікаву для вас інформацію.

У вікні праворуч можете відшукати цікаву для вас інформацію

Визначаючись з об'ємом при покупці важливо враховувати розрядність вашої ОС. Windows на 32-розрядної системі не відображає більше 3 Гб оперативної пам'яті, незалежно від кількості плашок і обсягу. Перед апгрейдом цілком можливо слід задуматися про перевстановлення ОС, а також всіх використовуваних додатків.

багатоканальність

З метою підвищити працездатність і збільшити швидкість обчислювальних можливостей, сучасні материнські плати конструюють для роботи в двоканальному режимі. Зовні це представлено декількома роз'ємами для лінійок оперативної пам'яті одного кольору, що знаходяться перпендикулярно встановленої материнської пам'яті.

У разі, якщо наявних слотів більше двох, виробники для зручності фарбують їх у різні кольори. Таким чином користувачеві легше визначитися, в який слот встановити планку (вони повинні бути одного кольору). Якщо і діференцііровать слоти за кольором не виходить, рекомендуємо звернутися до офіційної документації, яка йшла разом з вашою материнською платою.

З практичного боку, таким чином ми можемо задіяти одразу кілька планок в роботі нашого комп'ютера і домогтися максимальної продуктивності. Врахуйте, що планки з типом пам'яті DDR / DDR2 не підтримує многоканальность.

монтаж планок

Визначившись з відповідним варіантом для покупки , А також переконавшись, що куплена «лінійка» оперативної пам'яті підходить до нашого процесору за обсягом, типу і частоті шини, перейдемо до того, як встановити оперативну пам'ять.

  1. Для початку нам необхідно зняти кришку з корпуса комп'ютера, попередньо відключивши його від харчування.
  2. Далі слід локалізувати місцезнаходження процесора (його поверхня зазвичай охолоджується радіатором), а на ньому слоти під оперативну пам'ять (розміщені ребром і трохи виступають над рівнем CPU).

Далі слід локалізувати місцезнаходження процесора (його поверхня зазвичай охолоджується радіатором), а на ньому слоти під оперативну пам'ять (розміщені ребром і трохи виступають над рівнем CPU)

  1. Якщо ви зацікавлені в заміні плашок, для початку необхідно витягти застарілі комплектуючі. Для цього ідентифікуйте два фіксатора, в місці у країв пам'яті, і, впевненим (не перестарайтеся) натисканням на них, звільніть останні з гнізда.

Для цього ідентифікуйте два фіксатора, в місці у країв пам'яті, і, впевненим (не перестарайтеся) натисканням на них, звільніть останні з гнізда

  1. Перед установкою нової планки, зверніть увагу на її зовнішній вигляд. Залежно від типу пам'яті, на нижній їх частині є ключі (невеликі розрізи), розташування яких слід враховувати. При неправильному виборі боку при монтажі ми можемо завдати шкоди як купленої деталі, так і самому CPU.

При неправильному виборі боку при монтажі ми можемо завдати шкоди як купленої деталі, так і самому CPU

  1. Вибравши правильну сторону, вставте планку в слот. Сигналом про успішне монтажі буде характерний «клац» фіксаторів.

Додавання пам'яті

Іншим варіантом, до якого ми можемо звернутися в спробах збільшити оперативну пам'ять комп'ютера - це додавання ОЗУ, до вже існуючого держкордону і встановленої в комп'ютері, а також інші ефективні способи розкривають весь потенціал нами використовуваних комплектуючих.

Установка нових планок

Процес додавання нових планок ідентичний подібного при установці. Відмітна риса при цьому полягає в наявність декількох слотів, розташованих близько один до одного.

На що звернути увагу

Перш, ніж додати оперативної пам'яті до нині використовуваної необхідно врахувати кілька нюансів:

  • Їх тактова частота повинна мати однакові значення. Це важливо, тому що працюють в одній частоті планки дозволять добитися максимальної швидкодії. Крім того, врахуйте показник допустимої частоти самого процесора, так як якщо буде досягнутий поріг - планка буде працювати менш ефективно (див. Пункт «Частота передачі»).
  • Те ж умова стосується і виробника, чий товар ви збираєтеся встановити у власному ПК. Кращий результат роботи, як правило, досягається тоді, коли планки виготовлені однією компанією. З цією метою, багато магазинів продають готові комплекти, куди входять 2 і більше планок.

З цією метою, багато магазинів продають готові комплекти, куди входять 2 і більше планок

Як дізнатися тип ОЗУ за допомогою CPU-Z

Як ми вже неодноразово писали, перш ніж купувати будь-які комплектуючі для апгрейда вашого ПК, важливо врахувати сумісність з вже використовуються деталями. У свою чергу, для цього вам буде потрібно знати те, що заховано всередині корпусу вашого ПК. І якщо розбирати «коробку» в пошуках заповітних назв деталей лінь, а паспорт з цією інформацією вже давно похований тонною інший макулатури, то ідеальним виходом із ситуації буде установка спеціальних утиліт.

Кращим варіантом в даний момент ми вважаємо CPU-Z (Перейшовши за посиланням можна завантажити архів з програмою і прочитати її опис). Ця програма дасть інформативну зведення про всіх складових вашого комп'ютера після натискання кількох клавіш.

  1. Для того щоб встановити утиліту слід перейти на офіц. сайт розробника і клікнути на кнопку «Setup».

сайт розробника і клікнути на кнопку «Setup»

  1. Слідом повторіть те ж дію, тільки з появою кнопкою «Download now».

Слідом повторіть те ж дію, тільки з появою кнопкою «Download now»

  1. Збережіть установник, а потім встановіть додатки на свій комп'ютер.

Збережіть установник, а потім встановіть додатки на свій комп'ютер

  1. Відкрийте програму. Для перегляду даних про оперативну пам'ять перейдіть у вкладку «SPD»

Для перегляду даних про оперативну пам'ять перейдіть у вкладку «SPD»

  1. У вкладці «MemorySlotSelection» виберіть той слот, в якому використовується планка.

У вкладці «MemorySlotSelection» виберіть той слот, в якому використовується планка

  1. Як ми бачимо на скріншоті, обидві з планок в нашому ноутбуці задіяні ідентичними планками Samsung по 4 Гб кожна, з типом пам'яті DDR4, що працюють на частоті 1200 МГц.

Як ми бачимо на скріншоті, обидві з планок в нашому ноутбуці задіяні ідентичними планками Samsung по 4 Гб кожна, з типом пам'яті DDR4, що працюють на частоті 1200 МГц

монтаж

Установка нових планок до вже наявних цілком повторює описані в розділі «Монтаж планок» дії. Повторіть зазначену в ньому інструкцію, минаючи 3-ий пункт. Крім того, будьте уважні, так як монтуючи нову планку легко пошкодити вже встановлену лінійку.

технологія ReadyBoost

Але як бути тим, хто покупку нового ОЗУ в даний момент дозволити собі не може, а необхідність в швидкому комп'ютері нікуди не поділася? Вихід з делікатної ситуації є, і він носить назву ReadyBoost.

ReadyBoost - це програмна розробка самої Microsoft, яка призначена для прискорення дискових операцій. Досягається це за допомогою кешування пам'яті «флешки». Наявність останньої обов'язково. Крім того, її обсяг повинен бути мінімум в 2 рази більше, ніж ОЗУ на нашому ПК. більш детально про ReadyBoost ми розповідали в окремій статті.

За допомогою декількох простих маніпуляцій в локальних службах системи, а також налаштування самого сумного накопичувача ми можемо досягти бажаних результатів За допомогою декількох простих маніпуляцій в локальних службах системи, а також налаштування самого сумного накопичувача ми можемо досягти бажаних результатів.

Збільшення файлу підкачки

Мало кому відомо про існування файлу pagefile.sys . А дарма, адже саме цей непримітний шматок коду неодноразово виручав багатьох. Говорячи простою мовою, даний файл є віртуальною пам'яттю комп'ютера і водружають на себе обов'язки ОЗУ, коли та працює на межі можливого.

У разі, якщо на використовуваному вами ПК або ноутбуці менше 4 Гб, є сенс провести кілька маніпуляцій і   задіяти прихований потенціал файлу підкачки   на повну
У разі, якщо на використовуваному вами ПК або ноутбуці менше 4 Гб, є сенс провести кілька маніпуляцій і задіяти прихований потенціал файлу підкачки на повну. В даному випадку оптимальним рішенням буде його переміщення з системного диска, на будь-який інший, а також збільшення розміру файлу підкачки на значення в 2 рази більше, ніж сумарний обсяг задіяної ОЗУ. про файл підкачки в Windows 10 можна прочитати в статті за посиланням. Якщо у вас встановлена ​​Windows 7, то прочитати про збільшення файлу підкачки на нашому сайті ви теж зможете.

За допомогою цієї інструкції, ми сподіваємося, що ви зможете самостійно визначитися в необхідності апаратного або програмного поліпшення свого комп'ютера, а також підібрати потрібну комплектуючу.

Дивимося відео. Стане в нагоді, якщо не хочеться купувати оперативну пам'ять терміново, а комп гальмує:

І ще дивимося відео по темі:

Оцінити статтю:

Про автора: Олег Камінський

Веб-майстер. Вища освіта за фахом "Захист інформації". Творець порталу comp-profi.com. Автор більшості статей і уроків комп'ютерної грамотності

Дополнительная информация

rss
Карта