Як встановити Лінукс Mint, Ubuntu в 2018 році - Readd.org

  1. 1. Завантаження версії Linux
  2. 2. Запис версії Linux на переносний пристрій
  3. 3. Підготовка розділу диска
  4. Windows
  5. macOS
  6. 4. Підготовка завантажувача
  7. macOS
  8. 5. Завантаження Лінукс з носія
  9. 6. Початок установки Linux
  10. 7. Розмітка диска
  11. Установка Linux замість поточної
  12. автоматичний
  13. ручний
  14. Установка Linux в якості Другий операційної системи
  15. автоматичний
  16. ручний
  17. 8. Завершальний етап
  18. Вам може бути цікаво:

Встановити Ubuntu і інші версії Linux на комп'ютери з іншими операційними системами або взагалі без них, досить, просто. Головне - знати правильну послідовність всіх дій.

Linux цікавий по багатьом параметрам. Хоча б, тому що йому доступні ті завдання, про які той же Windows навіть не мріяв. Припустимо, у вас комп'ютер допотопної моделі і, звичайно, на старі агрегати нові версії Вінди не доступні. Крім того, вибравши безкоштовний Linux, ви економите на установці ОС.

Для установки Linux ніяких особливих навичок не потрібно. Однак спочатку слід визначитися з конкретною версією. Arch не рекомендована для новачків, оскільки, його установка складніше інших дистрибутивів. Але більшість інших встановлюються елементарно і швидко, навіть Windows не зрівняється з простотою і швидкістю установки Linux.

Але більшість інших встановлюються елементарно і швидко, навіть Windows не зрівняється з простотою і швидкістю установки Linux

Зверніть увагу! Перед установкою Linux важливо зробити бекап важливої інформації на своєму комп'ютері. Під час установки жорсткий диск може втратити потрібні файли. Тому не зайвим буде збереження даних на переносний пристрій. Хоча, якщо ви будете чітко дотримуватися нижче викладеної інструкції, втрат даних не повинно статися. Але підстраховка, в будь-якому випадку, не завадить.

Якщо на ваш комп'ютер встановлені такі операційні системи, як Windows, macOS або взагалі «голий» ПК, то ви можете сміливо встановлювати Linux. Linux записується в якості основної ОС, а також для паралельної роботи з іншою системою. Загалом, як саме користуватися, вирішувати вам.

1. Завантаження версії Linux

Завантаження версії Linux

Ви не знаєте, який дистрибутив необхідний саме вам? Як вибрати читайте тут .

Після того, як ви визначилися з потрібним варіантом, слід перейти на офіційний сайт обраного дистрибутива, де перейти в розділ завантажень, і вибрати версію, яка підходить по розрядності з вашим процесором.

посилання на офіційний сайт Ubuntu .

Завантажити Linux mint - офіційний сайт .

Зазвичай офіційні джерела Linux пропонують провести закачування за двома принципами на вибір:

  • стандартне завантаження;
  • через Р2Р (торрент).

Зрозуміло, останній спосіб є найшвидшим.

2. Запис версії Linux на переносний пристрій

При закачуванні Linux в форматі ISO його потрібно змонтувати на знімний носій (CD диск, флешка). Перенесення відомостей на знімні носії здійснюється просто - звичайною записом. Для цього потрібно правою кнопкою миші натиснути на виділений елемент і вибрати відповідний пункт у вікні, функція - «Запис образу диска».

Щоб записати ISO на флешку, то для:

Розібратися з перерахованими програмами неймовірно просто.

3. Підготовка розділу диска

Така процедура необхідна в тому випадку, якщо ви хочете одночасно використовувати кілька систем. Але, якщо Linux - єдина робоча система, то цей крок можна пропустити.

Windows

Windows

  • відкриваємо «Засіб управліннями дисками», де вибираємо диск або окремий розділ, куди планується запис майбутньої операційної системи. 10 ГБ - достатній обсяг пам'яті. Якщо в планах - завантаження інших файлів, то потрібно тій же правою кнопкою мишки вибрати «Стиснути том», далі - «Ок»;
  • процес досить довгий. По закінченню, на носії з'явиться порожнеча, виділена чорним квітів. Саме в це місце потрібно помістити Linux. Якщо Linux коли-небудь набридне, то на його місце можна перезаписати іншу операційну систему таким же способом, який ми запропонували для Linux.

macOS

macOS

Якщо у вас стоїть macOS, то знайти місце для Linux можна завдяки функції «Дискова утиліта». Вибираємо наш диск і натискаємо на «+», таким чином, створюється розділ для Linux. Як і в попередньому варіанті, процес буде довгим.

4. Підготовка завантажувача

Windows

Зараз розмова зачіпає виключно нові ПК, на яких встановлена ​​Вінда таких серій: 8; 8.1 або 10. Фішка цих комп'ютерів полягає в тому, що для них застосуємо завантажувач UEFI, який не завантажує ніяку операційну систему, за винятком «рідний» Windows.

Але ми знаємо, як обхитрити такий принцип. Заходимо в ВІОS, відключаємо функцію Secure Boot і перезавантажуємося. Усе! Тепер комп'ютер готовий до завантаження та встановлення нових ОС. Ви можете помістити ці операційні системи поряд зі своєю Віндою.

macOS

Тут доведеться трошки напружитися, оскільки, macOS вимагає набагато більшої кількості дій для установки Linux в парі з macOS.

Послідовність дій така: відключаємо SІР, перезавантажуємо систему, натискаємо СMD + R. Після чого виникне меню Recovery, в якому необхідно вибрати «Термінал» і ввести без лапок «csrutil
disable ». Знову перезавантажуємо. Тепер SІР відключений.

За замовчуванням у вас вбудований Вооt Camp, який розрахований виключно для установки Windows. Тому нам необхідно завантажити та встановити rЕFlnd. Завдяки цьому додатку ви зможете закачати ту ОС, яка вам необхідна, включаючи «Лінукс».

Потім потрібно розпакувати завантаживши файл. Для його відкриття після розпакування потрібно відкрити «Термінал» і ввести без лапок «diskutil
list ». У вікні потрібно знайти необхідний завантажувач ЕFІ. Як правило, він називається / dev / disk0s1. Вводимо «mount / dev / disk0s1» і запускаємо rЕFlnd шляхом переміщення install.sh з розпакованої папки в меню «Термінал».

5. Завантаження Лінукс з носія

Насамперед, необхідно перезавантажитися. Далі вибираємо наш носій з Лінукс. Дії залежать від типу операційної системи. Якщо мова йде про Windows, то наші основні помічники Еsс, F9 або ВІОS. Для «Макінтоша» - довге натискання Орtіоn.

6. Початок установки Linux

Розглянемо процеси на прикладі Ubuntu. Слід додати, що більшість версій Linux (openSUSE, Mint, Debian, Fedora, Manjaro і багато інших) встановлюються так само, як і Ubuntu. Деякі версії вимагають псевдографічний установник. Різниця в діях установника полягає в тому, що при псевдографічному варіанті необхідно вибирати функціонали за допомогою клавіш. Інші маніпуляції проводяться аналогічним способом.

Отже, вибираємо мову системи, натискаємо «Встановити». Після чого відзначаємо «Встановити стороннє програмне забезпечення», таким чином, наш новенький «Лінукс» зможе застосовувати пропрієтарні драйвери. Далі вибираємо «Завантажити оновлення під час установки», що допускається залишати включеним, але це не відноситься до швидкого інтернет-підключення.

7. Розмітка диска

Тепер потрібно бути максимально уважним, так як можна стерти диск, на якому збережена стара операційка. Подальші дії залежать від того, чи буде Linux єдиною робочою системою або додаткової.

Установка Linux замість поточної

Для установки Linux як єдиною операційної системи існує два способи.

автоматичний

автоматичний

створює нові розділи і встановлює систему, видаливши всі попередні дані з диска. Переваги даного методу очевидні, адже вам не доведеться ламати голову над ручними діями. Для цього способу потрібно вибрати «Стерти диск і встановити Linux». Попередньо рекомендується зберегти інформацію на інший жорсткий диск;

ручний

ручний

даний варіант кращий за попередній тим, що ви самостійно визначаєте розміри для розділів. Щоб вибрати ручний режим установки, необхідно натиснути «Інший варіант», потім - «Продовжити».

Linux продемонструє всі наявні на комп'ютері розділи. Їх можна видаляти і використовувати на власний розсуд. Однак, ні в якому разі, не можна чіпати ті розділи, де збережена необхідна для вас інформація.

Для установки Linux в якості основної операційної системи, слід вибрати розділ з встановленою ОС і видалити за допомогою клавіші «-». Після чого, на що звільнилися місцях створюємо такі розділи:

Після чого, на що звільнилися місцях створюємо такі розділи:

  • кореневої - для зберігання системних файлів операційки. Для чого вибираємо - Ехt4 і /;
  • swap або підкачка необхідні в якості додаткової оперативної пам'яті. Потрібно лише в меню файлових систем вибрати «Розділ підкачки»;
  • home - сховище ваших файлів. Для вибору саме цього розділу клацають на Ехt4 і / home.

По завершенню натискаємо «Продовжити» і підтверджуємо дії. Програма стирає зазначені вами розділи, а на їх місці створює нові.

Установка Linux в якості Другий операційної системи

Linux в якості сусідами операційки з іншого ОС так само, як і попередній варіант, встановлюється автоматично і вручну.

автоматичний

автоматичний

Що стосується автоматичної настройки, то практично завжди установники «Лінукс» бачать завантажені на комп'ютері системи, звичайно, якщо вони створювалися. Якщо не створювалися, то вибираємо «Встановити поруч з Windows». Далі все відбувається на автоматі.

ручний

ручний

Ручна установка буде потрібно в тому випадку, коли ви самостійно хочете виділити ту кількість місць, яке вважаєте за потрібне. Для цього вибираємо «Інший варіант», потім - «Продовжити». Після чого, система покаже порожній підготовлене вами місце для Linux. Тут же створюється кореневий розділ. Home-розділ в даній ситуації необов'язковий.

Натискаємо «Продовжити». Програма не чіпає ваші документи, залишаючи їх на колишніх місцях. При цьому, створює нові на звільненому просторі. Ви самі вирішуєте, яку ОС завантажити їх під час запуску.

8. Завершальний етап

Завершальний етап

Програма для визначення вашого часового поясу може запитати про місце знаходження, а також запропонує вибрати - мова, назвати своє ім'я і придумати пароль.

Програма для визначення вашого часового поясу може запитати про місце знаходження, а також запропонує вибрати - мова, назвати своє ім'я і придумати пароль

Тепер чекайте, коли установка закінчиться. По завершенню установчого процесу система запропонує вилучити інсталяційний диск і перезавантажитися. Обов'язково відключаємо ВIOS, якщо вона була включена.

Після перезавантаження у вас з'явиться робочий стіл встановленої системи. Ви можете виконувати всі ті ж дії, що і на інший ОС.

Вам може бути цікаво:

Як перевстановити Windows? поетапна інструкція

Чи не запускається Windows, що робити?

20 порад по роботі з Excel

Як завантажити фото з інстаграма

Як накрутити перегляди в інстаграм

Дополнительная информация

rss
Карта