Кожен комп'ютер має 2 IP-адреси, які визначають його положення в інтернеті та локальної мережі. Зовнішній IP-адреса вважається основним, і він потрібен для виконання ряду завдань. Його необхідно знати, щоб встановити VPN-з'єднання з локальною мережею, об'єднати комп'ютери для спільної гри через інтернет, безпосередньо з'єднати PC один з одним в різних програмах і багато чого іншого. Внутрішній IP-адреса використовується набагато рідше, і він визначає положення комп'ютера в локальній мережі, до якої він зараз підключений. Його знання потрібно для виконання різних дій всередині мережі - підключення бездротового принтера, сканера або іншого обладнання.
Як дізнатися зовнішній IP-адреса комп'ютера
Зовнішній IP-адреса комп'ютера можна дізнатися за допомогою різних сторонніх програм і в інтернет браузері на спеціалізованих сайтах. Робиться це просто і безкоштовно.
Спеціальних сервісів, що визначають IP-адресу клієнта в інтернеті безліч, але найбільш зручним можна вважати безпосередньо пошук yandex. Мало хто знає, що якщо в пошуковому рядку yandex ввести літери «IP», перед першим результатом пошуку з'явиться IP-адреса комп'ютера, з якого був зроблений запит. Подібним чином працює yandex і деякі інші пошуки, засновані на ньому, тоді як google не надає інформація про ip-адресу при введенні відповідного запиту.
Якщо потрібно більш детальна інформація про комп'ютер, наприклад, не тільки IP-адресу, але і назва провайдера, то можна скористатися сторонніми сервісами або в yandex натиснути на кнопку «Дізнатися все про своє сполученні». Найбільш відомими сторонніми сервісами є 2ip.ru і ip-ping.ru. Перейшовши за даними адресами, ви відразу побачите IP-адреса комп'ютера і додаткову інформацію про поточний підключенні.
Як дізнатися внутрішній IP-адреса комп'ютера
Визначити внутрішній IP-адреса комп'ютера можна в підмережі провайдера або в мережі PAN, створеної за допомогою роутера. Якщо комп'ютер підключений до інтернету через enternet кабель, то через командний рядок можна відразу подивитися його адресу в підмережі провайдера. При цьому в тому випадку, коли комп'ютер отримує інтернет від роутера, з'єднуючись з ним через Wi-Fi, визначити в командному рядку можна тільки адреса PC в мережі PAN, створеної за допомогою маршрутизатора.
Щоб дізнатися внутрішній IP-адреса комп'ютера через командний рядок необхідно зробити наступне:
- запустіть командний рядок від імені адміністратора ;
- Далі у вікні пропишіть команду «ipgonfig / all» без лапок. Зверніть увагу на прогалину, який необхідно встановити до слеша;
- Після цього відкриється вікно, в якому буде показана різна інформація про поточний підключенні комп'ютера до Інтернету. тут можна подивитися mac-адресу , Відкриті шлюзи, підключене устаткування і багато іншого. Внутрішній IP-адреса комп'ютера відображається в графі IPv4-адрес, при цьому він буде відображатися біля назви пристрою, через яке встановлено з'єднання.
Якщо комп'ютер підключений до інтернету через Wi-fi, при цьому потрібно дізнатися внутрішній IP-адреса підмережі провайдера, зробити це можна через настройки роутера. У кожного маршрутизатора свій власний спосіб визначення адреси підмережі, але найчастіше його можна знайти безпосередньо в одному з пунктів меню настройки роутера.
Зверніть увагу, що в параметрах роутера можна побачити безліч різних адрес. Саме адреса підмережі, виданий провайдером, найчастіше починається на цифру «10» і закінчується не одиниці. Оскільки інші адреси в таблиці маршрутизатора в більшості випадків не підходить під даний опис, знайти необхідний не складе труднощів.