- Як змінити свій IP в локальній мережі
- Міняємо IP-адреса в Інтернеті
- Зміна IP-адреси за допомогою спеціальних програм
- Використання анонімайзерів
- Спеціальні розширення для браузерів
Вважаю, потрапивши на цю статтю, Ви поставили перед собою мету змінити ip-адресу свого комп'ютера. Причиною може бути все, що завгодно: бан в будь-якому сервісі або грі, місце розташування Вашої країни заважає потрапити на певний закордонний ресурс, віддаєте перевагу анонімність в глобальній мережі та ін. Сьогодні ми з Вами розглянемо найефективніші способи для зміни айпі адреси ПК.
IP - унікальне число, присвоюються кожному комп'ютеру або іншого пристрою в якості так званого вузла. Зі своїми унікальними адресами в ролі вузлів можуть бути як комп'ютери, ноутбуки, мобільні гаджети, так і інші пристрої - маршрутизатори, веб-камери, принтери і т. Д. У цій інструкції ми навчимося змінювати айпі адресу як в локальній мережі, так і в глобальної (мережа Інтернет). До речі, між собою вони завжди відрізняються.
Для зміни айпі ПК в локальній мережі потрібно лише зайти в налаштування мережі і вбити свої значення вручну. Змінити IP-адреса в Інтернеті (зовнішній айпі) буде значно важче, так як ця адреса вибираєте не Ви, а привласнює його провайдер. Зовнішній ІП буває статичним і динамічним. Статичний адреса - унікальний ідентифікатор, який залишається змінним. Динамічний IP - адреса, мінливий при кожному підключенні до глобальної мережі. Не всі знають, під одним динамічним адресою можуть виходити в Інтернет не мала кількість користувачів.
Як змінити свій IP в локальній мережі
Почнемо з самого легкого - зміни IP-адреси в локальній мережі офісу або квартири. У системному треї натиснемо ПКМ по значку «Мережа» і виберемо пункт «Центр управління мережами і загальним доступом».
У правій частині вікна знаходимо і натискаємо на пункт «Зміна параметрів адаптера» після чого відкриється вікно Мережевих підключень.
Далі вибираємо підключення, адреса якого потрібно змінити, і відкриваємо його властивості.
Шукаємо компонент у вкладці «Сеть» - «Протокол інтернету версії 4» і заходимо в його властивості.
У вікні властивостей четвертого протоколу відзначаємо пункт «Використовувати наступну адресу» і вбиваємо потрібні дані.
Крім IP-адреси, як Ви могли помітити, є й інші параметри: маска підмережі, шлюз та адресу DNS-серверів.
- Маска підмережі - визначає, яка частина айпі адреси вузла відноситься до адреси вузла даної мережі, а яка - до адреси мережі. Зазвичай, достатньо вбити адреса 255.255.255.0, який йде за умовчанням.
- Основний шлюз - адреса пристрою, завдяки якому ПК виходить в глобальну мережу. У ролі шлюзу може виступати маршрутизатор або інший комп'ютер, підключений попередньо до інтернету.
- DNS-сервер може бути прописаний вручну або призначити автоматично. Як DNS-сервера можна використовувати адресу роутера або модему, DNS провайдера або загальнодоступні ДНС адреси.
Наприклад, можна використовувати DNS-адреси відомих пошукових систем: Яндекс - 77.88.8.8 або 77.88.8.1; Google - 8.8.8.8 або 8.8.4.4.
Щоб швидко дізнатися IP адресу свого комп'ютера, а також сервер DNS і шлюз необхідно відкрити командний рядок (Win + R, вбити команду CMD), і прописати ipconfig / all.
Дана команда виведе на екран всі мережеві підключення зі своїми параметрами. Ось тут ми і знайдемо потрібну інфу.
Давайте розберемо приклад: якщо адреса шлюзу 192.168.103.1, при цьому маска підмережі 255.255.255.0, то айпі адресу ПК повинен бути в межах 192.168.103.2-255.
Міняємо IP-адреса в Інтернеті
Міняти айпі адресу в локальній мережі ми з Вами навчилися, тепер розглянемо способи, які допоможуть змінити IP в глобальній мережі. Щоб це здійснити є два шляхи: використовувати проксі-сервер на програмному рівні або ж скористатися сайтами-анонімайзерами. Є ще один варіант, він є найкращим і ефективним, але в основному платним: змінити айпі адресу за допомогою VPN серверів. Можу підказати перевірений мною сервіс TrustVPN, вимагають копійки, а послуги на висоті.
Суть вищеописаних варіантів одна і та ж: перед виходом в Інтернет Ваш трафік надходить не відразу на веб-ресурс, а через так званий проксі-сервер (віддалений вузол). Тому на ресурсах, куди Ви заходите, відображається не Ваш фактичний IP адреса, а адреса саме проксі сервера. Погодьтеся, непогано звучить!
Зміна IP-адреси за допомогою спеціальних програм
Є такі утиліти, за допомогою яких можна легко змінити зовнішній адресу ПК в будь-яких додатках (месенджерах, браузерах, поштовика і т. П.). В основному такі програми є платними, проте є і безкоштовні аналоги. Серед них можу виділити дві зовсім непогані утиліти - Hotspot Shield і SafeIP.
Думаю розібратися в них не складе особливих труднощів. Все дуже просто і легко, так як налаштовуються в пару кліків мишею. Не будемо зупинятися на налаштуваннях подібних утиліт і перейдемо до так званим Анонімайзера.
Використання анонімайзерів
Анонимайзер - спеціальний сервіс, завдяки якому можна серфити просторами Інтернету без побоювання, так як Ваші дані, в тому числі IP адресу, не будуть ідентифіковані. Якщо будь-якої сайт заблокували з тих чи інших причин, то анонімайзери в більшості випадків допомагають відкривати подібні ресурси, використовуючи сторонні проксі сервера.
Як правило, в такі анонімайзери вбивається до відповідного рядка адреса сайту, на який потрібно зайти анонімно і натискається кнопка переходу. Після Вас перекидає на потрібний сайт, однак при цьому фіксуються не ваші дані, а дані проксі-сервера.
У мережі існують безліч анонімайзерів, як платних, так і безкоштовних - вибирайте будь-який з них.
Спеціальні розширення для браузерів
Якщо Ви хочете зайти конкретно на будь-якої ресурс з браузера анонімно, то проксі-розширення будуть як ніколи до речі. Щоб встановити схоже розширення досить зайти в галерею або магазин розширень для певного браузера, вбити в пошук слово «проксі» і інсталювати.
Після установки, Ваш айпі буде іншим тільки через браузер, всі інші програми будуть виходити в мережу з справжнім IP. До речі, вибирайте тільки кращі браузери для ПК .
Друзі, сподіваюся інструкція виявилася корисною для Вас і тепер Ви в два кліка мишкою зможете змінити свій IP-адресу. Дякую за увагу і до нових зустрічей!