Як розбити диск на розділи в Windows 10

  1. Стиснення томи за допомогою управління дисками Windows 10
  2. Стиснення томи з командного рядка Windows
  3. Стиснення томи за допомогою PowerShell

Досить часто мені доводиться розбивати жорсткі диски на розділи, в основному, щоб відокремити призначені для користувача дані від системних і програм

Досить часто мені доводиться розбивати жорсткі диски на розділи, в основному, щоб відокремити призначені для користувача дані від системних і програм. Для Windows це досить актуально, особливо якщо вам часто доводиться, з різних причин, перевстановлювати систему і немає бажання щоразу морочитися зі збереженням всього нажитого непосильною працею на зовнішній жорсткий диск.

Зустрічається і зворотна проблема, коли виділено недостатньо місця на системному диску при наявність великого обсягу що не використовується простору на сусідньому томі.

Застосовувати для розбивки дисків якісь спеціалізовані програми я особливого сенсу не бачу, тим більше що в Windows 10 робиться це досить просто, хоч в графічному режимі, хоч з командного рядка - кому що більше подобається. Давайте розповім як стискати томи в Windows 10 щоб остаточно зняти всі виникаючі труднощі.

Стиснення томи за допомогою управління дисками Windows 10

Для початку розглянемо варіант зі звичним графічним інтерфейсом "Управління дисками", як найпопулярніший (командний рядок багатьох лякає). Викликати утиліту "Управління дисками" можна декількома способами:

  • клікнувши правою кнопкою миші меню "Пуск" і вибравши відповідний пункт у списку;
  • клікнувши правою кнопкою миші по значку "Цей комп'ютер", далі вибравши "Управління" перейти в "Керування дисками";
  • в рядку пошуку ввеcті команду diskmgmt.msc і натиснути Enter.

msc і натиснути Enter

Тепер потрібно визначитися з диском (томом), розмір якого будемо змінювати, вивільняючи місце для додаткового розділу. Кількома по ньому правою кнопкою миші і вибираємо "Стиснути том".

Відкривається простий діалог з більш детальною інформацією про розподіл диска (томі), але тут трапляються непорозуміння, тому давайте трохи поясню. В поле якого можна здійснювати стиснення простір вказано скільки всього вільного місця є на диску, а в поле Зазначте обсяг для стискання від нас вимагається ввести бажаний розмір нового розділу в МБ, який, природно, повинен бути менше залишку вільного місця на диску.

Виділяємо місце ми зазвичай в гигабайтах, тому при виділенні точного обсягу під новий розділ зверніть увагу що в 1 ГБ міститься 1024МБ, тобто створюючи 100 ГБ розділ, в поле "Зазначте обсяг для стискання" слід написати число 102400.

Після того як ми, таким чином, виділили на диску нерозподіленого місце, для створення розділу залишається клікнути по ньому правою кнопкою миші і вибрати "Створити простий том".

Стиснення томи з командного рядка Windows

Стиснення томи з командного рядка Windows

Запускаємо командний рядок (обов'язково від імені адміністратора) і даємо команду DiskPart. Далі виведемо список розділів ввівши команду list volume:

DISKPART> list volume

Знову знаходимо в списку потрібний розділ, який будемо стискати, але тепер нам потрібно його номер (в моєму прикладі це буде "Том 3").

Вивести список всіх доступних команд утиліти DISKPART з їх коротким описом можна за допомогою команди help. Детальніше про кожній команді можна дізнатися, вказавши її назву після команди help (наприклад help shrink)

Командою select volume 3 вибираємо цей розділ:

DISKPART> select volume 3

Команда shrink querymax допоможе дізнатися вільне на диску (в байтах).

Безпосередньо стиснення, обрана Вами проводиться командою shrink desired =, де - величина дискового простору в МБ, на яку буде зменшено розділ. За аналогією з першим варіантом, для створення непоміченою області розміром 100 ГБ команда прийме такий вигляд:

DISKPART> shrink desired = 102400

Стиснення томи за допомогою PowerShell

Робота з PowerShell має на увазі більш високий рівень користувачів, тому докладні розжовування про запуск оболонки і діях від імені адміністратора опускаємо. Залишилося пояснити суть команд, які ви бачите на скріншоті:

  • Команда Get-Partition виводить список томів (нам знадобиться буква томи, в прикладі диск C);
  • Команда Get-PartitionSupportedSize -DriveLetter C показує (в байтах) на скільки можливо мінімально і максимально стиснути обраний тому;
  • Командою Resize-Partition -DriveLetter C -Size 15GB стискаємо розділ, вказуючи його розмір після стиснення. Принципова відмінність від перших двох методів полягає у вказівці нового розміру початкового томи, а не того, для якого звільняється місце. Крім того, задавати розмір можна в будь-якому зручному вигляді, хоч в гигабайтах (GB), хоч і в мегабайтах (MB).

Підписуйтесь на канал Яндекс.Дзен і дізнавайтеся першими про нові матеріали, опублікованих на сайті.

Дополнительная информация

rss
Карта