Цією статтею наш сайт продовжує цілий цикл корисних матеріалів, метою яких стане полегшення вибору будь-якого товару з тисяч запропонованих на ринку варіантів. Погодьтеся, вибір конкретної моделі якогось пристрою завжди забирає багато часу, який можна витратити з користю. У сьогоднішньому матеріалі ми поговоримо про вибір зовнішнього жорсткого диска .
Вступ
В недавній статті ми вже поговорили про звичайні жорстких дисках, а сьогодні розповімо про їх різновиди - зовнішніх HDD. По суті, це ті ж самі жорсткі диски, які поміщені в пластиковий або металевий корпус, можуть мати кілька інтерфейсів для підключення до ПК, мережеві інтерфейси (для використання відразу з декількома пристроями в локальній мережі) і блок живлення (багато сучасних диски, втім, обходяться без нього).
У 2015 році для перенесення і резервного копіювання інформації все частіше використовуються хмарні сервіси, але фізичні накопичувачі здають позиції з боєм - вони все ще пропонують набагато більш високі швидкості, зручність і надійність. Також вони можуть служити відмінними сховищами медіаконтенту для домашніх пристроїв на зразок телевізорів, аудіосистем або консолей. Загалом, навіть зараз для зовнішнього жорсткого диска можна знайти застосування в будь-якому будинку.
Вибір зовнішнього HDD часто перетворюється в вибір моделі, яка сподобалася своїм дизайном - більшість сучасних моделей надають досить вражаючу швидкість запису і читання даних. Втім, і серед них можна знайти своїх рекордсменів. Природно, можна підібрати і не дуже швидку, але порівняно дешеву модель.
У наступному розділі ми поговоримо про важливі особливості HDD, які відносяться саме до зовнішніх моделям, а після представимо вашій увазі 9 кращих представників цієї категорії пристроїв. Варто відзначити, що більшість лінійок HDD складається з моделей з різним обсягом пам'яті, і в більшості випадків рекомендувати можна цілі лінійки.
Основні характеристики зовнішніх жорстких дисків
Велика частина важливих характеристик зовнішніх HDD вже описана нами в статті про звичайні жорстких дисках . Тут же ми розповімо про декілька параметрах, важливих саме для зовнішніх моделей.
інтерфейс підключення
Переважна більшість сучасних зовнішніх жорстких дисків використовує інтерфейс USB 3.0 - він набагато швидше USB 2.0 (і назад сумісний з ним), і цієї швидкості вистачає для більшості завдань. При цьому використання інших інтерфейсів часто виправдано - наприклад, eSata - або Thunderbolt -диски можуть підключатися до робочих ПК, на яких заблоковано USB-порти. Крім того, велика кількість підключених по USB пристроїв може серйозно сповільнювати швидкість роботи зовнішнього HDD через навантаження контролера. Також eSata і Thunderbolt можуть бути єдиними опціями в електроніці начебто ТВ-приставок.
Мережеві інтерфейси
Щоб інформація на зовнішньому HDD була доступна на всіх комп'ютерах і пристроях, підключених до локальної мережі, його потрібно підключити до цієї локальної мережі - або за допомогою дроту і інтерфейсу Ethernet , Або за допомогою бездротової технології Wi-Fi . Швидкість при цьому може бути серйозно обмежена (залежить від здібностей вашого маршрутизатора, особливо коли справа стосується Wi-Fi і кількості підключених до бездротової мережі девайсів), але зручність використання одного диска з кількома пристроями переважує можливі мінуси.
Мережеві функції
Підключений до мережі накопичувач може служити не тільки звичайним сховищем даних, але і самостійним сервером, який може навіть при вимкненому ПК завантажувати з мережі контент і виконувати роль FTP- або DLNA-сервера. Якщо ви часто завантажуєте з мережі фільми і використовуєте для їх перегляду більш-менш "розумний" телевізор, то зовнішній HDD з менеджером BitTorrent-закачувань і DLNA-сервером вам напевно стане в нагоді.
Габарити і дизайн
Якщо ви плануєте часто переносити свій майбутній зовнішній HDD з місця на місце, то, швидше за все, не будете проти того, щоб він виглядав стильно і не займав дуже багато місця в сумці. В інших же випадках рекомендуємо не звертати на дизайн і розміри увагу - якщо диск буде постійно знаходиться на столі або де-небудь в тумбі під телевізором, то ви просто не будете звертати на нього уваги.
9 кращих зовнішніх жорстких дисків
Seagate STBV4000200
Відмінний варіант для тих, хто просто хоче розширити пам'ять для зберігання даних свого персонального комп'ютера або ноутбука. Дуже приваблива ціна для 4 ТБ моделі і самий аскетичний дизайн.
Samsung HX-M101TCB
Ще одна недорога модель. Поставляється із спеціальним ПО, яке може захистити ваші дані паролем. Крім того, харчується тільки через USB-порт і не вимагає додаткового адаптера.
Toshiba Canvio Basics
Чергова не надто дорога модель, яка виділяється лише своєю вартістю і невиразним зовнішнім виглядом.
Western Digital WDBJNZ0010BBK
Цей диск не тільки продається в корпусах різних кольорів, а й може на апаратному рівні шифрувати дані користувача, а також здійснювати автоматичне резервне копірвоанія за допомогою поставляється в комплекті ПО WD SmartWare Pro. Крім того, ця модель досить стійка до струсів - носити її з собою буде спокійніше.
Transcend TS1TSJ25M3
Терабайтний диск, який досить стійкий до падінь (виробник заявляє, що він відповідає в цьому відношенні вимогам армії США) - для цього він поміщений в додатковий силіконовий чохол. Також дозволяє здійснювати резервне копіювання натисканням однієї кнопки.
Samsung STSHX-D201TB
Відмінний зовнішній жорсткий диск, який підійде тим, хто не планує часто переносити його з місця на місце. Добре впорається, наприклад, з розширенням постійної пам'яті ігрової консолі.
Seagate Wireless Plus
Досить дорога, але при цьому вельми незвичайна модель - цей диск може підключатися до локальної бездротової мережі. Таким чином, доступ до файлів на ньому можна отримати з кількох пристроїв, в тому числі - зі смартфона або планшета (за допомогою спеціального додатку).
Seagate Seven
Дуже дорога і не дуже ємна модель, яка виділяється на тлі інших завдяки своєму індустріальному дизайну і компактності. Якщо вам не хочеться бачити на столі похмуру чорну коробку, якими є майже всі інші зовнішні HDD, то Seven врятує положення.
Seagate STDR2000200
Легкий, тонкий, швидкий і не дуже дорогий зовнішній HDD, який підійде для будь-яких завдань, але особливо добре себе проявить в руках тих, хто часто переміщається з місця на місце. Варто відзначити, що 4-терабайтний модель в цій лінійці використовує два 2-терабайтних диска в Raid 0 масиві - вона менш надійна, ніж повноцінні 4-терабайтниє диски.
висновок
Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам розібратися з непростим завданням вибору зовнішнього жорсткого диска. У наступній статті мова піде про USB-флеш-накопичувачах !