Як зробити завантажувальний hdd

  1. підготовка вінчестера
  2. 1. Підключіть до ПК зовнішній диск і відкрийте Управління дисками
  3. 2. Вибираємо зовнішній диск
  4. 3. Видаляємо всі розділи на диску
  5. 4. Розбиваємо диск на розділи
  6. 5. Створюємо новий том
  7. 6. Робимо розділ активним
  8. Записуємо Windows на зовнішній HDD
  9. Якщо немає змоги зробити розділ активним
  10. Як зробити те активним, використовуючи командний рядок?

Більшість користувачів вже самі можуть самостійно виконати установку операційної системи. Адже тут не потрібно мати багато знань, головне наявність голови і суворе дотримання інструкцій. Зазвичай установка проводиться з диска, або за допомогою завантажувальної флешки.

Але сьогодні ми дізнаємося ще про одне, оригінальний спосіб встановити операційну систему. Якщо так подумати, то для цих цілей можуть підійти будь-які змінні носії, відповідного обсягу. Так чому ж не випробувати для цього зовнішній HDD ? Іноді це дійсно може стане в нагоді, коли немає оптичного приводу, або підходящої флешки.

В інтернеті безліч додатків, які можуть зробити завантажувальний hdd. Але потім з'ясувалося, що зробити жорсткий диск HDD завантажувальним за допомогою стандартних засобів Windows, нічого не встановлюючи на свій комп'ютер. Зараз ми і подивимося, як це робиться.

підготовка вінчестера

Найперший крок в таких випадках, переконатися, що на диску немає важливої ​​інформації. Скопіюйте весь його вміст в інше місце і збережіть, щоб потім не шкодувати за втраченим. Налаштування жорсткого диска будемо проводити на операційній системі Windows 8.1. Але якщо ви користуєтеся більш старими версіями цієї ОС, то нічого страшного - різниця не велика і все робиться приблизно так само. Цікава фішка полягає в тому, що на завантажувальному вінчестері може одночасно бути Windows і окремо файли для інших, своїх потреб. Це досягається створенням декількох розділів на ньому.

1. Підключіть до ПК зовнішній диск і відкрийте Управління дисками

Вся інформація на вінчестері буде втрачена!

Зробіть клік правою кнопочкою мишки по меню «Пуск» і виберіть «Керування дисками».

На старіших версіях Windows потрібно потрапити в «Керування комп'ютером» На старіших версіях Windows потрібно потрапити в «Керування комп'ютером». Для цього відкрийте «Панель управління», через меню «Пуск». Далі відкрийте розділ «Адміністрування» і розкрийте «Керування комп'ютером». Після цього потрібно буде розгорнути вкладку «Сховище». На ній відкриваємо "Керування дисками".

2. Вибираємо зовнішній диск

Далі необхідно, в табличці серед дисків, знайти свій вінчестер і виділити його. Постарайтеся не помилитися диском, буде дуже прикро, якщо випадково отформатіруете не той, та ще й з цінними даними.

У нас це «Диск 1».

3. Видаляємо всі розділи на диску

Робите клацання правою кнопкою мишки по кожному розділу і вибираєте «Видалити тому».

Таким чином повинні бути видалені всі розділи, на цьому диску Таким чином повинні бути видалені всі розділи, на цьому диску.

Таким чином повинні бути видалені всі розділи, на цьому диску

4. Розбиваємо диск на розділи

Тепер робимо навпаки - створюємо розділи. Нам знадобиться створити один розділ безпосередньо для настановної ОС, а другий буде для інших потреб. Робимо клацання правою кнопочкою по які роздільного полю, для цього диска і в контекстному меню натискаємо на Створення простого томи.

5. Створюємо новий том

Тут же з'явиться спеціальний майстер, для створення простих томів. Вкажіть об'єм для даного тому рівним 4404 мегабайта. Натисніть «Далі».

Можна вказати букву диска, або залишити як є Можна вказати букву диска, або залишити як є. Знову натискаємо «Далі».

Вибираємо форматування цього тому в файлову систему FAT32 Вибираємо форматування цього тому в файлову систему FAT32. І знову натисніть «Далі», а потім натискаєте «Готово».

6. Робимо розділ активним

Клацніть правою кнопкою по розділу і виберіть «Зробити активним».

Підтвердіть свої дії кнопкою «Так» Підтвердіть свої дії кнопкою «Так». Тепер ми можемо спостерігати таку картинку.

Тепер ми можемо спостерігати таку картинку

Точно так же зробіть і з залишився розділом на диску. В цьому випадку, його не потрібно буде робити активним.

Записуємо Windows на зовнішній HDD

Тут взагалі нічого складного, все робиться дуже просто. Якщо у Вас є завантажувальний DVD, то просто відкрийте його за допомогою провідника, потім виділіть всі файли і папки, які знаходяться на ньому і скопіюйте в активний тому на зовнішньому вінчестері.

Якщо ж у Вас є ISO образ диска, з дистрибутивом операційної системи, то його можна відкрити будь-яким архіватором. Адже такий образ, це свого роду архів. На «вісімці» його навіть можна відкрити провідником. Після того, як відкриєте, таким же чином скопіюйте всі файли і папки на зовнішній HDD. Після такої не хитра процедури, USB HDD працюватиме як звичайна завантажувальна флешка. Залишається тільки, після підключення диска, створити необхідні настройки в Біосе. Зайдіть в налаштування BIOS. На різних комп'ютерах це робиться по-різному, зазвичай це клавіша Del, або кнопка F2 (на ноутбуках). В параметрах відкрийте розділ завантаження «Boot». Далі в параметрах пріоритетною завантаження (Boot Priority order), ставимо першим в списку USB HDD. Для збереження налаштувань натискаємо на F10 і кнопку ОК. Після цього комп'ютер перезавантажиться і буде виконана завантаження установки Windows (або будь-який інший ОС) з зовнішнього жорсткого диска

Якщо немає змоги зробити розділ активним

По не зрозумілих причин, ця тема ніде в інтернеті не зустрічається. Навіть незважаючи на те, що з нею стикаються багато користувачів. Але ж буває так, що ніякі розділи на дисках не хочуть ставати активними, ця кнопка просто не натискається. Для тих, хто не зовсім ще зрозумів різницю між активним і не активним пояснюю: комп'ютер виконує завантаження операційної системи тільки з активних розділів.

Розділ робиться активним за допомогою одного з двох, основних способів:

  1. Через управління дисками. Це той спосіб, який ми вже вище розглянули. Але він не завжди спрацьовує. Іноді просто немає змоги зробити те активним.
  2. Через командний рядок використовуючи diskpart. Тут все робиться трошки складніше, але зате до цього способу можна вдатися, коли не спрацював перший. Зараз ми його детально вивчимо.

Як зробити те активним, використовуючи командний рядок?

Підключіть свій зовнішній диск, який вже розбитий на розділи. Через меню «Пуск», на вкладці всіх програм, відкрийте папку зі стандартними і виберіть Командний рядок. Її потрібно запустити з правами адміністратора. Якщо хто не знає, то потрібно зробити клацання правою кнопкою мишки і вибрати відповідний пункт, в контекстному меню. Також за допомогою комбінації клавіш WIN + X.

Після того, як з'явиться віконце терміналу, введіть наступну команду: diskpart Після того, як з'явиться віконце терміналу, введіть наступну команду: diskpart. Потім натисніть на «Enter». Повинна з'явиться рядок DISKPART>.

Тепер знадобиться ввести команду list disk і знову підтвердити натисканням кнопки «Enter» Тепер знадобиться ввести команду list disk і знову підтвердити натисканням кнопки «Enter». У вікні буде показана табличка з усіма жорсткими дисками, які, в даний момент, підключені до комп'ютера.

Вам потрібно вибрати той, який використовується в якості завантажувального Вам потрібно вибрати той, який використовується в якості завантажувального. Це робиться за допомогою команди select disk 0. Причому «0» - це номер для потрібного нам диска. Оскільки ми розбивали диск під номером «1», то команда, в нашому випадку, буде виглядати так: select disk 1. Таким чином, буде обраний диск з номером один.

Зараз ми будемо шукати розділи, які знаходяться на цьому диску Зараз ми будемо шукати розділи, які знаходяться на цьому диску. Нам потрібно отримати їх список. Тому вводимо команду list partition і натискаємо на кнопочку Enter.

А тепер, нам потрібно буде вибрати розділ, який ми зробимо активним А тепер, нам потрібно буде вибрати розділ, який ми зробимо активним. Введіть таку команду: select partition 1. Після цього натисніть на кнопку Enter. Як і у випадку з дисками, одиниця - це номер розділу. Після цього з'явиться підтверджує напис про те, що обраний потрібний розділ.

Після попереднього кроку, вводимо таку команду active і натискаємо на клавішу «Enter» Після попереднього кроку, вводимо таку команду active і натискаємо на клавішу «Enter». Потім має з'явитися повідомлення, в якому говориться що поточний розділ позначений як активний.

На цьому все, якщо зіткнулися з якимось новими проблемами, або у Вас виникли питання - обов'язково відпишіться в коментарях На цьому все, якщо зіткнулися з якимось новими проблемами, або у Вас виникли питання - обов'язково відпишіться в коментарях.

Як зробити те активним, використовуючи командний рядок?

Дополнительная информация

rss
Карта