Як проводити розрахунок системи газового пожежогасіння

  1. особливості проектування
  2. Види вогнегасних речовин
  3. Вибір автоматизованої системи пожежогасіння
  4. Ключові параметри

На даний момент широко використовуються два типи системи газового пожежогасіння:

  • На основі модулів. Управляються від центрального контролера системи пожежної безпеки або є автономними пристроями, до складу яких входить легкоплавкий запірний механізм.
  • З подаванням вогнегасної речовини через трубопровід. Слід розуміти, що в цьому випадку гідравлічний розрахунок установки газового пожежогасіння істотно відрізняється від аналогічних розрахунків водяних і водопінні систем. Причина полягає в тому, що при русі по трубопроводу хладонов або інших вогнегасних речовин в зрідженому стані, відбувається їх часткове випаровування. Таким чином, в трубах знаходиться газожидкостная суміш, значно відрізняється по щільності від звичайних РЕАЛИЗАЦІЯ рідин. Саме тому стандартні методи розрахунків для спринклерних і дренчерних систем застосовувати неможливо.

[Contents]

особливості проектування

Перед тим, як розрахувати автоматичне газове пожежогасіння, потрібно визначити специфіку функціонування об'єкта, що захищається:

  • клас пожежної безпеки;
  • матеріали, що використовуються для облицювання;
  • обладнання, матеріали та речовини, що знаходяться в приміщеннях і т.п.

Залежно від сукупності цих факторів необхідно здійснити підбір характеристик вогнегасної речовини.

Види вогнегасних речовин

Вуглекислий газ. Є одним з найбільш дешевих варіантів газової вогнегасної речовини. Він досить ефективний і крім витіснення кисню з приміщення має ще й охолоджуючими властивостями. Такі гов є універсальними і можуть бути використані для гасіння пожеж практично будь-якого типу (за винятком загоряння лужних металів). Вуглекислий газ знаходиться в балонах в зрідженому стані під тиском, тому вимагає систематичного контролю витоку ваговим методом.

Хладон 23. Міститься в балонах в рідкому вигляді. Володіє високим власним тиском в ємності, завдяки чому не потребує застосування витісняють газів. Його рекомендується використовувати для гасіння пожеж в приміщеннях, де можливе знаходження людей. Речовина є екологічно чистим і неагресивним.

Азот. Є досить дешевим вогнегасною речовиною, проте балони із зрідженим азотом вибухонебезпечні при впливі на них високих температур.

Є досить дешевим вогнегасною речовиною, проте балони із зрідженим азотом вибухонебезпечні при впливі на них високих температур

Приклад спрацювання системи

Вибір автоматизованої системи пожежогасіння

Вибір типу автоматизованої системи пожежогасіння (газові автономні модулі або централізована подача через трубопровід) залежить насамперед від архітектурних особливостей:

  • поверховість будівлі,
  • площа будівлі,
  • висота приміщень.

Застосування установки з трубопроводом і централізованим розміщенням балонів рекомендується для декількох приміщень (більше 3) однакового класу пожежної безпеки і в межах однієї будівлі. При цьому, відстань між ними не повинно перевищувати 100 м.

Розрахунок технічних параметрів і кошторису на газове пожежогасіння здійснюється відповідно до нормативного документа НПБ 88-2001.

Балони з гов

Ключові параметри

Основні параметри, які слід визначити при розрахунку системи газового пожежогасіння:

ВАЖЛИВО! Настійно рекомендується, щоб всі роботи, пов'язані з проектуванням, установкою, пусконалагодженням і подальшим обслуговуванням установки газового пожежогасіння здійснювала одна компанія.

Приклад розрахунку автоматичного газового пожежогасіння здійснюється за такими параметрами:

  • внутрішній обсяг і кількість приміщень, які захищаються;
  • наявність різних елементів інтер'єру які можуть перешкоджати поширенню вогнегасної речовини: підвісні стелі, фальшстени тощо;
  • загальна площа Неблокована дверних і віконних прорізів;
  • атмосферне режим на об'єкті (всередині приміщень), куди йдуть параметри температури, тиску, вологості повітря;
  • режим роботи і кількість персоналу, шляхи евакуації, час за яке персонал і відвідувачі можуть залишити приміщення.

Дополнительная информация

rss
Карта