Як справити враження в соцмережах. Опис профілю: як правильно?

  1. лист ефективності
  2. Як виділитися поміж конкурентів
  3. Створюємо текст про себе
  4. Навіщо ще потрібні лист ефективності і текст про себе
  5. Поширені помилки і як їх уникнути

зміст:

Писати тексти, які будуть просувати вашу сторінку в соціальних мережах або ваш персональний сайт, може навчитися кожен, вважає автор книги "Текст, який продає" Анна Шуст - журналіст, підприємець, ведуча школи для блогерів. Крім великого обсягу контенту, який зробить відомими ваші товари і послуги або вас особисто як експерта, знадобиться невелика сторінка "про себе" - або опис профілю в соцмережі. Як скласти її правильно і уникнути поширених помилок?

Знаєте, що буває, коли у магазина була яскрава неонова вивіска, а потім вона згасла або відвалилася? Або коли вхід в магазин завалений коробками? Або коли клієнт прямо відповіли грубувато, неуважно, а може, обіцяли зателефонувати - і забули про нього?

Власник магазину втрачає гроші, ось що.

Так ось. Якщо у вас непродумане, зроблене поспіхом або скопійоване у конкурентів опис профілю в соціальних мережах або сторінка з текстом про вас на сайті, з вами відбувається те ж саме, що і з власником нещасливого магазину. 95% компаній так і живуть - і нічого (ага, і ніяких продажів). Але чому б вам не ввійти в 5% бізнесів, які більш помітні і які запам'ятовуються людям з першого разу? Якщо людина вас запам'ятав - саме ви потім в першу чергу прийдете йому на розум, як тільки йому знадобиться щось з ваших товарів або послуг.

Хочете знати, як поселятися в головах майбутніх клієнтів? Тоді почнемо з листа ефективності та його опрацювання. Це стане основою для ваших текстів "про себе".

До змісту

лист ефективності

Вам знадобиться аркуш паперу або новий файл Word. Лист ефективності - це фундамент для тексту "про себе" і одночасно пам'ятка по вашим конкурентним перевагам, які знадобиться згадувати і в інших текстах.

Ось три кроки по його створенню:

Крок 1. формулюємо: хто я такий і чим підтверджується моя експертність для клієнтів.

Крок 2. формулюємо: чим я корисний людям, у чому цінність мого продукту для них (згадайте цільову аудиторію і її потреби).

Крок 3. формулюємо: у чому мої відмінності від основних конкурентів.

Крок 1. Хто я такий і чим підтверджується моя експертність для клієнтів. Запишіть три найбільш важливих визначення для вас / вашого проекту.

Наприклад, якщо ви - власниця магазину іграшок, то визначення можуть бути такими:

  • власниця магазину іграшок для дітей, розвиваюся в цьому напрямку 6 років;
  • тестую разом з дітьми кожну модель іграшки перед початком продажів;
  • дитячий психолог за освітою.

Крок 2. Чим я корисний людям, у чому цінність мого продукту. По кожному з визначень сформулюйте користь, яку ви приносите вашим клієнтам.

Насправді кожен з вас робить щось особливе для своїх клієнтів. Але часто не акцентує увагу на цьому, вважаючи, що це само собою зрозуміло. І це велика помилка. Якщо ви не розповісте клієнту, чому співпрацювати потрібно саме з вами, то як він взагалі про це здогадається? Робіть акцент на користь і вигоду - це повинно стати основою тез. Описувати кожен пункт так, щоб клієнт розумів, що це все для нього і про нього, про його бажаннях і інтересах.

Взагалі для багатьох це буває справжнім одкровенням - що в тексті "про себе" треба не вихваляти себе і свої досягнення, а треба писати про те, що хорошого ви можете зробити для потенційних клієнтів. Тонкість в тому, що кожна людина думає в першу чергу про себе. І якщо в тексті ви говорите про читачів, то вони відносяться до цієї інформації як до більш важливою, звертають на неї увагу.

Давайте продовжимо розбиратися на прикладі власниці магазину іграшок.

Господиня магазину іграшок для дітей, розвиваюся в цьому напрямку 6 років:

  • допомагаю вам підібрати такі іграшки, які не будуть припадати пилом під ліжком;
  • відвідую 4 виставки іграшок в рік, вивчаю всі тренди і новинки, відбираю для магазину найцікавіші.

Тестую разом з дітьми кожну модель іграшки перед початком продажів:

  • публікую в блозі докладні огляди по кожному товару, доповнюю тексти відеороликами - даю покупцям можливість детально вивчити вміст коробки і особливості іграшки, перед тим як зважитися на покупку;
  • в тестах беруть участь діти від 1 до 6 років, їх враження теж додаю в тексти.

Дитячий психолог за освітою:

  • для тих, чиї діти не захоплюються ніякими іграшками більше ніж на один день, я проводжу персональні консультації по складанню ігротеки, що ідеально підходить саме вашому малюкові - з урахуванням його характеру, психологічних особливостей, положення в сім'ї;
  • особисто ручаюся за кожен товар, який кладу в ваше замовлення - поверну гроші або обміняю на інший, якщо іграшка виявиться не придатною.

Найважливіше в цих тезах - конкретика. Приводьте цифри, деталі, подробиці того, що ви робите.

Крок 3. У чому мої відмінності від основних конкурентів. Мовою маркетологів це ще називають "відбудування від конкурентів". Простими словами - це коли ви доповнюєте своє позиціонування на ринку такими фішками, яких немає у конкурентів або в яких конкуренти дуже слабкі, і за рахунок цього сильнішаєте.

З пошуком цих фішок доведеться повозитися деякий час, але результат вам сподобається.

До змісту

Як виділитися поміж конкурентів

Знайдіть п'ять найближчих суперників в боротьбі за клієнтів - людей або компанії, які роблять щось максимально схоже на ваш продукт.

Проаналізуйте те, що вони роблять. Якщо ви ніколи цим не займалися, то варто підписатися на їх сторінку в соцмережах і поспостерігати, як вони її ведуть, вивчити особливості їх роботи, можна також зателефонувати їм в ролі клієнта і позадавать питання про процедуру замовлення, доставки і так далі. Приміряйте їх дії до опису цільової аудиторії - наскільки цій людині важливі саме ці нюанси?

Наприклад, один інтернет-магазин іграшок створив спеціальну програму, щоб в його групі під "ВКонтакте" щодня в режимі реального часу оновлювалися дані про наявність товару. Інформація про товари завжди була актуальною! Власники групи дуже пишалися цим фактом і робили на ньому акцент в рекламі спільноти, вважаючи це головною конкурентною перевагою.

Але на ділі виявилося, що покупці це взагалі не цінують, тому що навіть постійні клієнти роблять покупки в цьому магазині не частіше 2-5 разів на рік, і в основному це спонтанні покупки, коли вони бачать в стрічці пост про цікаву новинку. Ситуацій, коли людина приходить і починає шукати щось цілеспрямовано в альбомах групи і йому важливо, щоб інформація там була на 100% достовірною, у їх "ідеального покупця" практично не відбувається.

Все це стає очевидним, коли (якщо) власники групи проводять інтерв'ю з передплатниками та клієнтами, аналізують їх відповіді, шукають реальні потреби і болю аудиторії.

Тому тримайте в голові потреби ваших клієнтів і складайте список відмінних рис кожного з конкурентів за наступними критеріями:

  • сильні сторони (3-5 пунктів): наприклад, вони відповідають на дзвінки швидко і в вихідні, доставляють замовлення протягом 1 дня, дуже детально і грамотно консультують потенційних покупців по товару, у них зручний сайт з мобільного версією;
  • слабкі сторони (3-5 пунктів): наприклад, це можуть бути неякісні фото або тексти, невміння взаємодіяти з аудиторією в соцмережах і адекватно реагувати на негатив, у кого-то може не бути впізнаваного фірмового стилю і упаковки, хтось не використовує соціальні докази кваліфікації і експертність (відгуки реальних клієнтів).

Слабкості конкурентів - це шанс виділитися на їхньому тлі. Це те, що всі вони (або більшість) роблять погано. Або, навпаки, те, що ніхто з них не робить і не пропонує ринку, хоча людям це може бути дійсно потрібно.

Припустимо, конкурент слабий в комунікації або післяпродажне обслуговування, а для вашого продукту це важливо. Тоді зробіть акцент на цьому - і залучите додаткову аудиторію.

Або у конкурента на навчальному курсі немає супровідних матеріалів, не проводяться живі вебінари, як у вас, - у конкурента є тільки відеоуроки в запису. У цьому випадку ваші тексти "про себе" повинні показувати переваги вашого підходу, пояснювати, чому саме такий формат дає клієнтові найкращі результати.

Сильні сторони конкурентів - це і орієнтири для вашої відбудови від них, і ваші точки зростання. Те, де ви, можливо, не допрацьовуєте і втрачаєте прибуток.

Однак якщо конкурент робить на чимось акцент - припустимо, особливим чином упаковує товар і цим пишається, або додає в кожне замовлення фірмову шоколадку - то безглуздо в точності повторювати це в своєму проекті. Так ви просто перетворитеся на його копію і будете вторинними. Краще оцінити, наскільки важливий цей елемент для ваших покупців (інтерв'ю з клієнтами вам на допомогу). І якщо важливий - думайте, як ви можете реалізувати його відмінним чином, бажано - цікавіше й ефективніше, ніж конкурент.

Аналіз конкурентів і коригування свого листа ефективності варто робити 1-2 рази в рік. Тому що світ змінюється. Те, чим ви вигідно відрізнялися ще рік тому, сьогодні вже може виявитися стандартом вашої галузі.

До змісту

Створюємо текст про себе

Після того як лист ефективності готовий, сильні сторони знайдені, відмінності від конкурентів сформульовані, потреби клієнтів описані - саме час створювати текст. Він будується за тими ж правилами, що і будь-який інший текст.

Заголовок. Текст про себе - той винятковий випадок, коли з заголовком краще не експериментувати. "Про мене" або "Про проект" цілком підійде для назви сторінки на сайті, "Чим я можу бути вам корисна" і "Ось що ви отримаєте від роботи зі мною" добре спрацюють на сторінці в соцмережі.

Лід (вступ). Це місце для короткого і ємного опису головного - хто ви, чим примітні, в чому особливість вашого проекту або продукту.

Основна частина. Використовуйте в ній ті самі додаткові тези і пункти відбудови від конкурентів, про які ми говорили. Можна навіть розмістити їх маркованих списком. Рядки списку можуть починатися з дієслів і тривати зазначенням на характеристики цільової аудиторії - це безпрограшна формула, яка чіпляє увагу:

  • допомагаю мамам ...
  • консультую по темам ...
  • навчаю ...

Тут же можна додати дві-три посилання на опис найпопулярніших продуктів або послуг, які ви пропонуєте. Щоб людині не довелося самому розгадувати ребус і відшукувати, де саме ви пропонуєте всі ці потрібні йому штуки.

Висновок. Не упускайте можливість конвертувати читача в покупця. Напишіть заклик до дії і способи зв'язку з вами. Наприклад: "Записатися до мене на індивідуальну консультацію: телефон ... email ...".

До змісту

Навіщо ще потрібні лист ефективності і текст про себе

Опис профілю в "Інстаграме", сторінки в "Фейсбуці" або у "ВКонтакте", коротка презентація свого проекту для виставки або каталогу виробників ... Використовуйте для них напрацювання з цього розділу. І такі описи будуть зачіпками, на які зреагують майбутні клієнти.

"Інстаграм", до речі, в цьому плані дуже наочна соціальна мережа. Опис профілю там - це перше, що бачить будь-яка людина, який заходить на вашу сторінку. І по цьому опису він становить про вас враження (цікаво / нецікаво, підходить / не підходить) за перші 3-5 секунд перегляду профілю.

Крім того, ключові тези повинні червоною ниткою проходити в текстах, коли ви продаєте свій продукт через блог. Так ви вкладаєте майбутнім покупцям в голову свої переваги, відмінності і вигоду від співпраці з вами.

До змісту

Поширені помилки і як їх уникнути

Одна з найчастіших помилок - коли лист ефективності ретельно прописаний і ... завалений паперами десь на робочому столі. У таких випадках він живе окремо, а ключові ідеї в текстах - окремо. Іноді ключові ідеї навіть починають суперечити тому, що замислювалося спочатку. Загалом, не треба так. Вішайте лист ефективності на саме видне місце, щоб використання тез з нього в ваших комерційних текстах увійшло в звичку, стало автоматичним.

Друга за популярністю помилка - додавати в тексти "про себе" інформацію, яка не має ніякого відношення до вашої експертність. Наприклад, якщо ви стиліст, то клієнтам зовсім неважливо, що у вас є йоркширський тер'єр, що ви любите книги Пелевіна і що ваш тато - професор філософії. Не варто перевантажувати текст інформацією, яка не відноситься до справи.

Розберемо її на прикладах опису профілю для соцмереж.

Так - погано, тому що тут купа різнопланової, не пов'язаної між собою інформації:

Настя, мама двох дітей, любляча дружина, викладач англійської.

  • в'яжу на замовлення, малюю аквареллю
  • господиня французького бульдога
  • даю уроки англійської

Так - добре, тому що всі тези б'ють в одну мету (і досягають її):

Анастасія Петрова, репетитор з англійської мови:

  • знаю, як закохати в англійський дітей і підлітків
  • даю домашні завдання по улюблених книг і фільмів дитини
  • пробне заняття - безкоштовно

погано:

Мене звуть Марія, і я рада всім передплатникам! Я розвиваю магазин іграшок "Бегемотик". У нас найкращі іграшки, найбільший вибір. Швидка доставка!

Добре:

Марія, власниця магазину іграшок "Бегемотик:

  • публікую огляди і тест-драйви новинок.
  • допомагаю вибрати відповідні іграшки, враховую особливості характеру дитини.

Разом. Використовуйте ці критерії, щоб упевнитися, що ви написали текст "про себе" ефективно:

  • ви підкоряєте тези однієї генеральної ідеї (вашої експертизі в якомусь питанні), що не торкаєтеся інші сфери вашого життя;
  • робите акцент на 2-4 найбільш важливих тезах;
  • використовуєте дієслова (пояснюю, створюю, допомагаю, навчаю ... робити те-то і те-то);
  • у вступній частині тексту коротко говорите про себе найважливіше;
  • в основній частині пишете про користь і вигоду співпраці для потенційного клієнта;
  • в ув'язненні формулюєте заклик до покупки / запису на консультацію і вказуєте контакти для зв'язку.

Коментувати можут "Як справити враження в соцмережах. Опис профілю: як правильно?"

Як скласти її правильно і уникнути поширених помилок?
Знаєте, що буває, коли у магазина була яскрава неонова вивіска, а потім вона згасла або відвалилася?
Або коли вхід в магазин завалений коробками?
Або коли клієнт прямо відповіли грубувато, неуважно, а може, обіцяли зателефонувати - і забули про нього?
Але чому б вам не ввійти в 5% бізнесів, які більш помітні і які запам'ятовуються людям з першого разу?
Хочете знати, як поселятися в головах майбутніх клієнтів?
Якщо ви не розповісте клієнту, чому співпрацювати потрібно саме з вами, то як він взагалі про це здогадається?
Приміряйте їх дії до опису цільової аудиторії - наскільки цій людині важливі саме ці нюанси?
Опис профілю: як правильно?

Дополнительная информация

rss
Карта