Як заробити на доменному ринку - поради генерального директора реєстратора REG.RU

  1. Первинний ринок
  2. Вранці гроші - ввечері стільці
  3. оцінка прибутковості
  4. Вторинний ринок
  5. Темна сторона
  6. нешкідливі поради
  7. Де стартувати?

Доменний ринок традиційно прийнято розділяти на первинний і вторинний. Тут діє схожий принцип, що і на ринку нерухомості, тільки замість будинків і квартир - домени, на яких «прописуються» сайти. Якщо ви плануєте почати свій бізнес в доменній галузі, слід добре вивчити особливості кожного з сегментів.

Первинний ринок

Основними гравцями первинного ринку є реєстратори - ті, кого міжнародна регулююча організація ICANN або реєстратури акредитували на роботу по реєстрації нових та продовження існуючих доменів. Великі реєстратори залучають до роботи партнерів або, як їх ще називають, реселерів. З одного боку, це дозволяє компаніям масштабувати бізнес, з іншого - дає можливість практично будь-якому охочому почати свою справу в цій сфері.

Вихід на доменний ринок в якості реєстратора вимагає часу і значних фінансових вкладень.

До реєстратору висувається ряд вимог, не тільки стандартних (таких як статус зареєстрованого в Росії юридичної особи), а й спеціальних - наприклад, наявність активів розміром не менше 1 млн рублів, застрахованої професійної відповідальності на суму не менше 30 млн рублів, необхідних адміністративних і технічних ресурсів - високостійкого програмно-апаратного комплексу з надійним захистом, DNS-серверів та інших.

Говорячи про технічне забезпечення, не можна не сказати про ще одну «головного болю» потенційного реєстратора - спеціальний софт для роботи з реєстрами. В даний час універсального ПО для реєстраторів, яке було б просунутим і зручним, просто немає, і кожен новий учасник ринку змушений писати софт під себе. У Росії акредитацією реєстраторів займається Координаційний центр, на його сайті можна знайти як повний перелік вимог, так і опис процедури акредитації.

У загальному підсумку, претендувати на успішний вихід на ринок в якості реєстратора може організація, що має на старті не менше $ 2 млн. Менший обсяг коштів не дозволить забезпечити достатній масштаб роботи, і, в кращому випадку, компанія залишиться мікро-бізнесом для працевлаштування його власника, а в гіршому - це будуть просто втрачені вкладення.

Існує другий, більш реалістичний і менш витратний спосіб входу в доменну індустрію - стати одним з партнерів вже діючого реєстратора. Практика такого співробітництва існує фактично з підстави ринку, коли партнер, виступаючи реселером послуг, отримує свою частку від продажів.

Особливості роботи з партнерами у кожного реєстратора свої. Наприклад, в REG.RU існує спеціальне рішення REG.Panel , Яке дозволяє партнеру буквально в кілька кліків створити власний сайт з автоматизованою продажем всіх послуг REG.RU - реєстрація доменів, хостинг-послуги, конструктори, готові рішення і інші.

При цьому для входу на ринок в якості партнера потрібно порівняно невеликий бюджет - близько $ 3 тисяч, де основні витрати підуть на рекламу, маркетинг і технічне обладнання, необхідне для роботи. Потрібний софт і інформаційні матеріали реєстратор надає безкоштовно.

Робота компанії в статусі партнера дозволяє отримувати додаткову або основний прибуток, в залежності від ступеня участі власника бізнесу, від 25-40 тисяч рублів на місяць і вище. Очевидно, що це найбільш легкий спосіб входу в доменний бізнес. Якщо на російському ринку сьогодні працює 31 реєстратор, то реселерів тільки у компанії REG.RU більше п'яти тисяч.

Вранці гроші - ввечері стільці

На жаль, як практично в будь-якому бізнесі, в доменній індустрії є і недобросовісні учасники. Як правило, це окремі шахраї, які не мають власних сайтів з системою онлайн-платежів, але працюють на різних форумах і дошках оголошень.

Їх жертвами найчастіше стають недосвідчені і некомпетентні користувачі. Схема тут працює класична - шахраї беруть гроші за послуги і зникають. Однак така діяльність несе в собі більше ризику, ніж прибутковості, оскільки необхідно шукати все нові майданчики і нових клієнтів з низьким рівнем інтернет-грамотності. Тому на первинному ринку недобросовісних гравців вкрай мало.

оцінка прибутковості

Ринок послуг в сфері ІТ є високомаржинальним, середній показник рентабельності по EBITDA (тобто прибуток до вирахування відсотків, податків і амортизації) тут становить від 15 до 30 відсотків. Однак при цьому досить високі витрати на R & D (Research and Development), які необхідно регулярно здійснювати, щоб зберегти позиції на ринку.

На доменному ринку всі ці витрати бере на себе реєстратор. Тому працюючи в статусі реселлера, можна виключити ці завдання і витрати зі свого бізнес-плану і активніше займатися залученням клієнтів.

Вторинний ринок

Крім реєстраторів, що створюють майданчики для організованої покупки і продажу вже зареєстрованих доменів, активними учасниками вторинного ринку виступають домейнери або, як їх ще називають, доменні інвестори.

Як об'єкти інвестицій вони вибирають переважно родові домени, які відображають поширені пошукові запити або великі галузі бізнесу, наприклад, «сталь.рф», «авто.рф», «торговля.рф». Ключовий критерій - це перспектива подальшого перепродажу домену.

Вступаючи на шлях доменного інвестора, досить мати невеликий початковий капітал для закупівлі адрес. І після того, як портфоліо сформовано, можна переходити до пошуку потенційних клієнтів.

У своїй роботі доменні інвестори часто звертаються до різних торговельних майданчиків. Серед них слід вибирати тільки перевірені і надійні, наприклад, ті, які належать акредитованим реєстраторам. У REG.RU таким майданчиком є ​​«Магазин доменів». Крім того, домейнери повинен нарощувати пул особистих контактів, який також є важливим інструментом розвитку бізнесу.

Грамотний підхід до бізнесу на вторинному ринку може дати дуже високу прибутковість. Вартість первинної реєстрації адрес в різних доменних зонах становить від сотні до декількох тисяч рублів, а при подальшому перепродажі домену маржинальність може перевищити і 1000%. При цьому ризики в цьому бізнесі - мінімальні, оскільки лаконічні, родові домени завжди ростуть і в попиті, і в ціні.

Темна сторона

Якщо на первинному ринку рівень шахрайства низький, то на вторинному існують більш помітна проблема - кіберсквоттера, що реєструють доменні імена, які містять найменування відомих торгових марок, що належать третім особам.

Як і у домейнеров, головна мета кіберсквотерів - отримання прибутку при перепродажу домену. Однак нерідко такі ситуації закінчуються судовими розглядами, за підсумками яких правовласникам товарного знака домен передається безоплатно за рішенням суду, але бувають і виключення.

Безумовно, кожен сам вибирає свій шлях і свою справу, але пробувати себе в ролі кіберсквоттера досить ризиковано, і питання тут не тільки в етиці і репутації. Відповідальність за шахрайство і вимагання, в тому числі кримінальну, ще ніхто не відміняв.

нешкідливі поради

Будь-який бізнес необхідно починати з вивчення ринку, його особливостей, майбутніх конкурентів і потенційних клієнтів. Необхідно розуміти його зсередини, оскільки погане знання матеріалу не призводить до успіху, а перетворюється в гру з удачею.

Якщо говорити про джерело інвестицій на доменному ринку, то він може бути різним - власні кошти, залучені, в тому числі позикові. Однак я впевнений, що в статусі реселлера або партнера реєстратора, а також доменного інвестора краще починати коштувати бізнес на особисті заощадження, без залучення кредитів і позик. Найбільшим і цінних вкладенням в бізнес буде час, яке засновник готовий витратити на його розвиток.

Для початківця гравця одним з факторів успіху є маркетинг і вміння залучати клієнтів, незалежно від того, первинний ринок або вторинний. Це істотно впливає на прибутковість бізнесу і його перспективність. Також для будь-якого стартапу в цій індустрії важлива компетентність засновника і його залученість в бізнес. Якщо сам власник є одним з ключових фахівців, то успіх більш імовірний, ніж якщо він є пасивним акціонером.

Де стартувати?

Не можна порівнювати первинний і вторинний ринок, оцінюючи, який з них краще підходить для старту бізнесу, тому що вони різні і робота на кожному з них вимагає свого підходу.

Первинний ринок - це класика рітейлу і тут працюють ті ж закони: частка продажів прямо пропорційна частці «на полиці» в порівнянні з конкурентами, середній чек прямо пропорційний часу, протягом якого покупець знаходиться в магазині (в нашому випадку - в онлайн-магазині) і так далі.

Бізнес домейнеров ж вимагає великих знань в професійній сфері, розуміння трендів, а також хорошого чуття та вміння знайти клієнта під певний домен. І на відміну від первинного ринку, це свого роду бутиковий сервіс. Тому вибирати свою нішу необхідно виходячи з того, що ближче конкретній людині, що починає бізнес.

Щоб написати колонку для ЦП, ознайомтеся з вимогами до опублікованими матеріалами.

Де стартувати?

Дополнительная информация

rss
Карта