- зміст
- Екран - це важливо
- Розмір має значення
- Конфігурація і накопичувачі
- Windows, Mac або Chrome OS
- Дизайн
- Ноутбук вибрати - не поле перейти
Продовжуємо вибирати для себе ідеальний ноутбук - той, який обіцяє виключно позитивний досвід користувачів. У першій частині ми розібралися в типах моделей. Сьогодні ж розглянемо, на що - на які технічні характеристики і параметри - потрібно звернути увагу, щоб не помилитися з вибором. І про дизайн не забудемо. Це теж важливо.
зміст
- Екран - це важливо
- Розмір має значення
- Конфігурація і накопичувачі
- Windows, Mac або Chrome OS
- Дизайн
- Ноутбук вибрати - не поле перейти
На допомогу користувачу:
Екран - це важливо
Важливим параметром, що визначає зручність використання моделі, є екран: його розмір, матриця (IPS, SVA, TN + film, PLS, VA) і тип покриття (глянсове або матове; матовий екран кращий для моделей, придбаних для роботи «на виїзді») .
І саме від розміру екрана залежить розмір моделі, її, так би мовити, носибельність, навіть цілі використання. А від якості екрану - чи зможете ви зберегти своє зору, працюючи довгий час за ноутбуком.
Не забудемо згадати, що моделі з IPS-матрицею, як правило, дорогі: за точну передачу кольору, високу деталізацію і широкі кути огляду треба платити. Це все важливо для професійної роботи з графікою. А ось простенький універсальний ноутбук цілком може мати недорогу TN-матрицю (TN + film) або розумний компроміс у вигляді SVA.
Нагадаємо, що в ігрових моделях дисплей вибирається в більшій мірі не по типу матриці, на якій виробники геймерських монстрів рідко економлять, а по діагоналі (від 17 дюймів ) І наявності додаткових наворотів на кшталт рівномірного розподілу підсвічування, зменшення відблисків і не тільки.
А ще, підбираючи ноутбук для ігор, дивляться на частоту оновлення екрану. Якщо це не стандартні 60 Гц, а скажімо, 120 Гц, здорово (так, наприклад, в MSI GE72MVR-7RG). В іграх це важливо. Підвищена частота оновлення екрану вже протягом декількох років є чи не основним трендом в ігрових моніторах. Що стосується дозволу екрану, мабуть, золота середина - Full HD (1920 × 1080 пікселів). Такий дисплей, як варіант, в поліпшеної версії Mi Notebook Air від Xiaomi . До речі, кришка з 13,3-дюймовим екраном в ній відкидається на кут близько 135 градусів. Клавіатура моделі обзавелася додатковим освітленням.
Компанія Xiaomi показала оновлений Silver Mi Notebook Air. А ще у неї є крутий геймерський ноутбук Mi Gaming Laptop , Який називають одним з найбільш доступних рішень на ринку ( відеоогляд моделі )
У топових моделях - дозвіл 4K (3840 × 2160 пікселів).
Dell XPS 13- 13,3-дюймовий ноутбук з 4K-екраном
Частенько виробники надають вибір, створюючи модель з варіантами дозволів. Так, наприклад, у Dell XPS 13 9370 дві модифікації в залежності від матриці: 4K з підтримкою сенсорного управління і Full HD без неї.
Розмір має значення
Настала черга визначитися з розміром ноутбука. Здавалося б, що може бути простіше: вибирай відповідний, благо їх досить, і отримуй задоволення. Але є чимало підводних каменів, про існування яких треба знати.
Отже, зрозуміло, що габарити корпусу визначаються, перш за все, розміром екрану. А ще - конфігурацією. Узагальнимо.
- Екран сучасного ноутбука - глянсовий або матовий. Поширені діагоналі: 13-15 дюймів. Зустрічаються моделі з екраном, розмір якого виходить за вказані межі. У категорії ультрапортативних ноутбуків - ультрабуків - є моделі діагоналлю 11-13 дюймів. Ігрові моделі можуть мати діагональ 17 дюймів.
- Конфігурація - мінливий залежно від завдань і технічних характеристик набір комплектуючих (ОЗУ, процесор, звукова / відеокарта, плати, блок живлення та інше).
Виробник, щоб дати ноутбуку можливість справлятися з заявленими задачами, повинен відповідно його укомплектувати. Буває так: менше розмір корпусу - простіше комплектація, простіше комплектація - нижче продуктивність, нижче продуктивність - більше обмежене коло виконуваних завдань. Пояснюється це просто: кожен модуль вимагає місця. (Виняток становлять дорогі ультрабуки бізнес-класу від іменитих виробників).
Тому не варто очікувати від мініатюрного пристрою з простою конфігурацією здатності виконувати надскладні завдання. До того ж клавіатура малогабаритних моделей має свої обмеження. Для тривалої роботи з текстами, таблицями та графікою вона не призначена.
Якщо завдання ноутбука - підтримка офісних додатків, доступ в Інтернет, перевірка електронної пошти і інші нескладні операції, можна сміливо вибирати з мініатюрних моделей бюджетної цінової категорії.
Якщо важливі продуктивність, зручна клавіатура, повна комплектація і всякого роду плюшки і навороти, тобто потрібно адекватна заміна стаціонарного персонального комп'ютера для роботи або ігор, правильним вибором буде стандартний десктоп з діагоналлю екрана 15-17 "і відповідним« залізом ».
Якщо у вас великий бюджет, можна звернути свої погляди на дорогі ультрапортативні моделі бізнес-класу. Вони, легкі і тонкі, на відміну від продуктів мас-маркету, володіють всіма характеристиками повноцінного ноутбука, при цьому маючи витончені обриси корпусу і стильний лаконічний дизайн.
Конфігурація і накопичувачі
Думаючи, як вибрати ноутбук для ігор, роботи або розваг, неодмінно зверніть увагу на конфігурацію, зокрема обсяг накопичувачів. Будь-ноутбук, будучи мобільним, зобов'язаний вмістити пристойний обсяг призначених для користувача даних: хмарних сервісів далеко не все можна довірити, а носити з собою купу зовнішніх жорстких дисків і флешок, погодьтеся, не завжди зручно (їх і забути можна). При цьому дуже бажано, щоб модель надавала швидкий доступ до даних, щоб операції читання і запису не відбирали занадто багато заряду акумулятора.
У топових ігрових і професійних моделях зустрічається два SSD. У цьому випадку забезпечується великий обсяг дискового простору при збереженні енергоефективності.
У квітні компанія Kingston повідомила про початок поставок SSD-накопичувачів UV500 (до 1,92 ТБ) для використання в ноутбуках, робочих станціях і настільних комп'ютерах
Крім того, сучасні ноутбуки мають такими способами організації дискового простору:
- Тільки HDD. Як правило, в бюджетників. Один вінчестер зумовлює низьку швидкість роботи девайса, а також порівняно швидкий розряд акумулятора.
- тільки SSD-накопичувачі , Що зустрічаються в ультрабуки і трансформерів. Забезпечують пристойну автономність, не відрізняючись великим об'ємом.
- Гібридний SSHD. Проміжне рішення. Для прискорення операцій читання і запису розміру «твердотільної» частини диска вистачає.
- Один HDD + SSD. Оптимальний варіант, коли операційна система і весь потрібний для роботи софт встановлюється на швидку SSD'шку, а файли «складуються» на жорсткому диску (і це вже повноцінний ноутбук як заміна стаціонарного ПК). До нього пристрій, які мають тільки при необхідності. Завдяки цьому заряд акумуляторної батареї на зайве розкручування пластин в жорсткому диску не витрачається, і в пересічних операціях машина радує завидною швидкість.
Варто сказати, що сьогодні в ноутбуках SSD-накопичувачі використовуються все частіше. І якщо вірити ресурсу DigiTimes, провідні постачальники лептопів і в майбутньому - в своїх нових моделях - мають намір застосовувати SSD більш активно.
Повідомляється, що вже в цьому кварталі компанія Intel приступить до масового виробництва недорогих і ємних SSD, що використовують QLC-технологію (Quad-Level Cell, в одній комірці - чотири біта).
За попередніми оцінками, в 2018 році частка зійшли з конвеєра ноутбуків з SSD на борту перевищить поріг 50% (оптимістичний погляд - 55%), тоді як в 2017 році вона становила близько 45%.
Нові SSD-диски Teamgroup з діодним підсвічуванням
Очікується, що місткість SSD в ноутбуках масового сегмента збільшиться з 128 до 512 ГБ, а бюджетні моделі отримають гібридну підсистему зберігання даних з жорстким диском і флеш-модулем. Наприклад, в новинці Dell Precision 5530, анонсованої в кінці квітня , SSD до 4 ТБ, а також до 32 ГБ оперативної пам'яті і крута графіка NVIDIA Quadro P2000.
А свіженькі Dell Precision 7730 і 7530, які американці називають не інакше, як найпотужніші ноутбуки в світі, оснащений процесором Intel Core і Xeon, графікою NVIDIA Quadro і AMD Radeon WX, пам'яттю SuperSpeed на 3200 МГц і оперативкою до 128 ГБ, мають SSD до 6 ТБ (а саме 15-дюймова мобільна робоча станція Precision 7530).
Моделі призначені для монтажу відео і роботи з 3D-графікою. Представляючи лінійку Precision, вони були доопрацьовані, щоб стати ще легше і тонше і бути «готовими до віртуальної реальності ».
І якщо говорити про обсяг накопичувачів в ноутбуках і взагалі комп'ютерній техніці, чим він більший, тим краще (а модель дорожче). Це зрозуміло. А ось наявність оптичного приводу в сучасному ноутбуці - опціонально. На даний параметр сьогодні можна не орієнтуватися. Інша справа - те, яка в ньому відеокарта. На це варто звернути увагу. Особливо якщо ви вибираєте ігровий або мультимедійний ноутбук.
І саме відеокарта - її тип і можливості - в першу чергу відповідає за приналежність того або іншого лептопа до класу ігрових, мультимедійних або офісних систем.
У свіженької ігрової моделі Xiaomi Mi Gaming Laptop в базовій конфігурації коштує дискретна відеокарта Nvidia GeForce GTX 1050 Ti, в топової - Nvidia GeForce GTX 1060
На сьогоднішній день склалася цілком однозначна ситуація на ринку відеокарт: серед вбудованої графіки особливо вибору немає, так як відеокарта визначається обраною платформою (AMD або Intel), а в секторі дискретної графіки очевидне лідерство за AMD і NVidia.
До слова, мобільна робоча станція Dell Precision 5530 (2 в 1), згадувана нами раніше, розсекретила новий процесор Intel Core i7-8706G з професійної графікою Radeon Pro WX.
Цікаво, що при затишшя на ринку дискретної графіки деякі виробники відеокарт для ПК сміливо експериментують із зовнішнім виглядом своїх продуктів. Так, наприклад, американці з EVGA розробили пару нових модифікацій GeForce GTX 1080 Ti SC2 Gaming, які відрізняються кольором кожуха системи охолодження.
Оригінальні модифікації GeForce GTX 1080 Ti SC2 Gaming для ПК - з кольоровим кожухом системи охолодження - від американської компанії EVGA
Windows, Mac або Chrome OS
І звертайте увагу на наявність в ноутбуці встановленої операційної системи. Це - своєрідний посередник між користувачем, виконуючими програмами і комп'ютером.
Як правило, моделі без ОС коштують дешевше. Але якщо ви не маєте досвіду по установці операційки, доведеться звернутися до фахівців, а це ще одна стаття витрат.
Сьогодні на ринку комп'ютерів домінує одна операційна система - Windows від Microsoft (Близько 90% ринку). Тепер звичайному користувачеві варто зробити вибір саме на користь Windows. Винятки є в разі використання техніки для роботи і навчання в IT-сфері. Тут однозначно - Linux.
Windows 10 - остання випускається за старою схемою операційна система Microsoft.
Ця операційна система підтримується постійним випуском оновлень Microsoft без можливості їх відключення. В результаті у користувача завжди актуальна версія системи. І це, до речі, стратегічне рішення з метою переходу до моделі «Windows як сервіс».
Не так давно пройшов слух про швидкий випуск Windows 10 Lean для малопотужних комп'ютерів і планшетів. А в 20-х числах квітня в Гонконзі показали Primebook - ноутбук, що працює під управлінням «полегшеної» операційної системи PrimeOS, яка створена на базі Android. Скромніше на ринку частка macOS від Apple, створеної спеціально для апаратної частини Mac. І вони працюють як одне ціле.
12 ефективних способів прискорити ваш Mac
Для користувачів, які на ноутбуці переважно працюють з поштою і текстовими документами, компанія Google придумала хромбукі .
Серед мінусів Chrome OS: повна залежність від Інтернету і прив'язка до фірмових сервісів Google, а також відсутність підтримки специфічного програмного забезпечення. Так, наприклад, для роботи з 3D-графікою хромбук не годиться.
Але зате у нього «імунітет» до шкідливого програмного забезпечення, а також автоматичне оновлення системи, яка не запускається в самий невідповідний час. Крім того, хромбукі спритні і, як правило, мобільні (компактні і легкі), а також вже можуть запускати додатки з Google Play Store.
До речі, скоро обіцяють перший хромбук з гібридним процесором AMD Ryzen. Його кодову назву - Kahlee. А компанія HP вже представила перший гібридний хромбук - HP Chromebook X2 з підключається клавіатурою.
А ще в Мережі гуляють чутки про те, що Google готується показати новий хромбук під кодовою назвою Atlas, хизується 4K Ultra HD-дозволом екрану (3840 × 2160 пікселів). Сьогодні флагманської моделлю на базі Chrome OS є хромбук-трансформер Google Pixelbook (4-в-1) з 12,3-дюймовим сенсорним Quad HD-екраном.
Google Pixelbook - флагманська модель на базі Chrome OS ( відео )
А в рамках виставки CES-2018 була представлена модель Chromebook 11 CB311 від Acer - в цікавому «Безвентиляторний» дизайні.
Acer Chromebook 11 - новинка січневої виставки CES-2018
В кінці березня компанія CTL анонсувала новинки NL-серії під управлінням Chrome OS. А у Lenovo з'явилися хромбукі для сфери освіти: 100e, 300e і 500e.
Lenovo 100e, 300e і 500e - хромбукі для сфери освіти
Крім того, днями стало відомо про те, що Google випускає Chrome OS 66 з поліпшеннями ранніх змін. Так, головною коригуванням в Chrome OS 66 є поліпшення технології автоматичного програвання аудіо на сайтах.
А ще є інформація про бета-версії Google Chrome 67 - про те, що вона обзавелася новими API для роботи з віртуальною реальністю.
Дизайн
Ви виконали чималу роботу: визначилися з типом ноутбука, розміром екрану, конфігурацією, ПО і напевно вже розумієте, який ноутбук вибрати, та й взагалі, як вибрати ноутбук для роботи так, щоб потім не шкодувати, а ще і радити друзям і знайомим. Залишилася дрібничка - вирішити питання, що стосуються дизайну моделі.
HP Spectre 13 (2017)
- неймовірно красивий - найтонший - 13,3-дюймовий ультрабук на Windows 10 ( текстовий огляд моделі , відео огляд ), Що поєднує в своєму дизайні білий колір і благородне золото
І краса теж важлива для електроніки, хоч найголовніше, безумовно, технічні дані, можливості і її потенціал. Але ми впевнені, що зовнішнє оформлення і особливості конструкції для багатьох користувачів мають величезне значення.
Бути може, комусь потрібна робоча машина для будинку. І в цьому випадку особливий дизайн дійсно не настільки важливий. У той же час є люди, для яких стиль і статусність при виборі відіграють вирішальну роль. Є естети. І вони хочуть, щоб і ноутбук був, так би мовити, твором мистецтва.
На щастя, асортимент сьогодні настільки великий, що кожен зможе знайти підходящу модель. Консерваторам підійде класична, оформлена в чорному, графитовом або сірому кольорі. Корпус може бути пластиковим або алюмінієвим (такі моделі дорожче). Часто його колір комбінується з панеллю клавіатури на контрасті або в унісон основним кольором.
Популярні нині ноутбуки-трансформери. Повторимося, що вони являють собою якийсь гібрид звичайного лептопа і планшета ( тут , До речі, десятка кращих планшетів за підсумками минулого року).
Lenovo Miix 520
- гідна альтернатива Microsoft Surface Pro. Моделі 2 в 1 за то і люблять, що їх в будь-який момент можна трансформувати то в ноутбук, то в планшет. У Lenovo Miix 520 для цього використовується наймана клавіатура, схожа на ту, що в Surface Pro від Microsoft
Від ноутбука трансформери отримали корпус з повноцінною клавіатурою, яка часто є знімною, від планшета - поворотний сенсорний дисплей. Така конструкція розширює функціональні можливості і дозволяє використовувати девайс в різних режимах.
Нове сімейство ноутбуків-трансформерів Dell XPS 15
Ігрові моделі, як правило, мають кілька агресивний дизайн, який робить їх схожими на космічні кораблі , З світяться елементами, найчастіше червоними або оранжевими вставками. Виробники таким чином підкреслюють, що ті забезпечені потужними процесорами і ігровими відеокартами. Інакше кажучи, цей дизайн є ще однією можливістю продемонструвати: перед користувачем не звичайний комп'ютер, а потужна геймерская машина. Монстр. І геймерам така «зовнішність» техніки дійсно подобається (а вам?).
Бізнесмени, любителі статусних речей оцінять витончені ультрабуки в алюмінієвих корпусах. Такі моделі, крім стильного дизайну, зазвичай стійкі до перегріву. Правда, і коштують вони, як всі іміджеві речі, дорого. як продукція Apple . І це для багатьох сьогодні - складова образу успішної людини.
Варто відзначити, що за досить великий відрізок часу зовнішній вигляд ноутбуків Apple MacBook залишився практично без змін. Деяким креативщикам це не дуже подобається.
Наприклад - художнику Людовіко Кампана. Днями він презентував світові своє бачення Apple MacBook X - нового ноутбука купертіновцев.
Apple MacBook X в поданні художника Людовіко Кампана
За його словами, надихнув його ювілейний iPhone X . Apple в смартфоні відмовилася від кнопки Home на користь Безрамковий екрану з вирізом у верхній частині. Такий редизайн Людовіко Кампана сподобався. Автор вирішив дотримуватися заданого iPhone X напрямки.
Врахуйте, що дані зображення не офіційні, а виключно політ фантазії Людовіко Кампана. І спасибі йому за цей креатив.
Що стосується дизайну ноутбуків «для дівчаток», виробники придумали красиві моделі в яскравій кольоровій гамі: рожеві, золотисті, з принтами і малюнками або просто білосніжні. Загалом, глянець та й годі.
Ноутбук вибрати - не поле перейти
На завершення роздумів, який краще купити ноутбук, кілька рекомендацій.
Довіряйте перевіренім брендам (і продавцям). Добре имя Виробники заробляють рокамі. Вони роблять все можливе для конкурентоспроможності своєї продукції, щоб вона вигідно відрізнялася від аналогів не тільки дизайном, але і надійністю.
Моделі «made in China» - Lenovo наприклад - виграшні за співвідношенням ціни і якості. Деякі з них реалізуються виключно на території КНР, як, наприклад, Lenovo Air 2018 і Lenovo 7000 2018, анонсовані в квітні цього року і працюють на Intel Kaby Lake Refresh. Не виключено, що моделі прилетять і в наші краї.
Вибираючи, який ноутбук купити, грунтуючись на дизайні, пам'ятайте, що одна і та ж модель часто проводиться в різній конфігурації. А це означає, що можна підібрати ноутбук з кращим для себе співвідношенням продуктивності-функціональності-ціни.
Оскільки ноутбуки припускають мобільність, бажану зі зв'язком із зовнішнім світом, варто звернути увагу на інтерфейси для виходу в Інтернет (мається на увазі бездротовий).
Отже, ноутбук вибрати - не поле перейти. А якщо серйозно, то в дійсності вибрати правильну - свою модель - непросто, але цілком можливо. І ми бажаємо, щоб у вас це вийшло і щоб ви залишилися задоволені своїм вибором навіть через час. Позитивного вам користувацького досвіду!
Це цікаво:
Фото надано: ASUS, Yankodesign, DigiTimes, Engadget
А вам?