- 3 грудня 2016
- 13.5K
- Автор: Marveil
Чудова вбудована утиліта «Додаткові варіанти завантаження» в Windows є зручним засобом, якщо в комп'ютері відбулися неполадки, збилася завантаження або невмілий користувач в чомусь перемудрил. Головне завдання цих «варіантів» - дати можливість системі завантажитися, а користувачеві почати нею користуватися. У різних версіях Windows, звичайно ж, виклик меню відбувається неоднаково, тому наша стаття буде помічником в даному питанні. Крім самого меню, ми розглянемо, як можна його налаштувати, змінити або взагалі видалити, якщо воно вам повністю не потрібно.
Меню завантаження в Windows 7
Додаткові варіанти завантаження на «сімці» з'являються не просто так. По-перше, вони відкриваються після невдалого завершення роботи системи. По-друге, коли потрібно вибрати, яку систему завантажити зараз. Останній варіант - ви викликали меню клавішею F8 під час завантаження комп'ютера. Стандартне меню додаткових завантажень в Windows 7 виглядає наступним чином:
Переглянувши доступні варіанти, можна відразу сказати, що з першими 3-4 все більш-менш зрозуміло. Залишається питання, що ж означають інші. Розглянемо їх докладніше, щоб потім не виникало питань, коли таке меню у вас буде відкрито.
- Ведення журналу завантаження. Відбувається запис, а точніше протоколювання в файл ntbtlog.txt. Підходить для користувачів, який вільно володіють командним рядком і знають, як потім цей файл подивитися з консолі відновлення системи. У ньому вони побачать, який файл або служба заважають нормальному запуску системи;
- Включення режиму відео з низьким дозволом. Потрібно тільки в тому випадку, якщо комп'ютер запускається, а монітор відображає нічого після бут-анімації Віндовс. У такому режимі он точно покаже картинку, а вже через інтерфейс користувача можна буде розібратися, що ж сталося з графічним адаптером і в якому місці збилися налаштування;
- Остання вдала конфігурація. Дуже потужний варіант завантаження. Допомагає в тих випадках, коли вже здається, що без перевстановлення ніяк. Буває так, що працює користувач собі спокійно, а тут пропадає світло і комп'ютер гасне (якщо немає захисного джерела безперебійного живлення). У цей час може статися серйозний збій в системі, вона буде пошкоджена і не зможе запуститися ніяк. В такому випадку допомагає остання «надія» - даний пункт меню додаткових завантажень. Вивантаження відбувається з збереженого образу системи і таким чином відбувається заміна пошкоджених компонентів системи в той стан, який був при останньої вдалої конфігурації;
- Режим відновлення служб каталогів - актуально для серверних версій;
- Режим налагодження - актуально для програмістів і тестувальників;
- Вимкнення автоматичного перезавантаження при відмові системи - означає, що після наступної критичної помилки (наприклад, синього екрану смерті) не відбувається автоматичне перезавантаження, а користувач встигне записати код помилки і спробувати знайти варіанти вирішення в Інтернеті через інший пристрій;
- Відключення обов'язкової перевірки ... - пропуск перевірки підпису. Актуально, якщо ви знаєте точно, що через це не виходить увійти в систему;
- Звичайне завантаження - просто завантажитися система, як і раніше. Якщо минулого разу завершення роботи було невдало, то при виборі даного пункту завантаження може потерпіти крах.
Щоб відключити меню додаткових завантажень в Windows 7, потрібно, щоб комп'ютер вже був повноцінно завантажений. Переходимо в «Комп'ютер», потім натискаємо по порожньому місці вікна ПКМ (правою кнопкою миші) і вибираємо «Властивості». Потім потрібно натиснути «Додаткові варіанти системи» праворуч в новому вікні. У новому віконці переходимо у вкладку «Додатково» і натискаємо «Параметри» в області «Завантаження і відновлення».
Так ось, щоб не з'являлося більше це меню, знімаємо галочку навпроти «Відображати варіанти відновлення», а якщо потрібно, щоб був пропуск і варіантів систем для завантажень, то знімаємо галочку навпроти «Відображати список ОС».
Меню завантаження Windows 8 | 8.1
У «вісімці» теж є таке ж меню, як і в Windows 7, але трохи симпатичніше і запускається не тільки під час завантаження системи, але з-під працюючої ОС. Для того, щоб це зробити потрібно закрити всі запущені програми, інакше не вийде потрапити в перелік додаткових варіантів завантаження Windows.
Для цього натискаємо на клавіатурі клавіші Windows + I і збоку відкриється нова панель. У ній вибираємо «Вимкнення», потім затискаємо Shift на клавіатурі і вибираємо «Перезавантаження». Відкривається новий екран, на якому потрібно буде по черзі вибрати: «Діагностика» - «Додаткові параметри» - «Параметри» - «Перезавантажити».
Після цих маніпуляцій відкриється екран «Параметри завантаження» і ви побачите звичні варіанти завантаження, як і в Windows 7.
Якщо воно у вас з'являється щораз, коли ви вмикаєте ПК, видалити його можна за аналогією з способом, який представлений в попередньому підпункті. Взагалі, дуже рідко таке буває на «вісімці», тому що за замовчуванням в цій системі встановлений проміжок в 200 мс між запуском комп'ютера і ОС.
Важливе зауваження: стрілками або курсором ви не зможете нічого вибрати із запропонованих варіантів. Для навігації використовуються клавіші від F1 до F9.
Меню завантаження Windows 10
Тепер ознайомимося з тим, як потрапити в меню додаткових варіантів завантаження з-під Windows 10. У цьому немає нічого складного:
«Пуск» - «Параметри» - «Оновлення та безпека» - «Відновлення» - «Перезавантажити зараз». Відразу після того, як ви натисніть кнопку «Перезавантажити», система самостійно закриє всі незакриті додатки і видасть вам перелік варіантів. Робота з ними теж буде проводитися через клавіші F1-F9.
Відключити меню додаткових варіантів завантаження можна аналогічно з Windows 7, 8, 8.1, але, зазвичай, в цьому немає необхідності, тому що цей косяк не спостерігається в системі (збій відображення більшої кількості варіантів кожного разу при запуску ОС).
Хороші статті в продовження:
comments powered by HyperComments