Як встановити і налаштувати 1С спільно з MS SQL Server

  1. Установка технологічної платформи і конфігурації на локальний диск
  2. Установка сервера 1С: Підприємство на MSSQL
  3. Установка технологічної платформи 1С: Підприємство на сервер
  4. Створення інформаційної бази на SQL-сервері
  5. Установка клієнтської програми

Установка технологічної платформи і прикладного рішення на локальний комп'ютер або ноутбук проста і зрозуміла. Для цього потрібно придбати ліцензійну версію однієї з конфігурацій, в складі якої йде інсталяційний диск з покроковими майстрами установки платформи і безпосередньо самої користувальницької програми.

Установка технологічної платформи і конфігурації на локальний диск

Оскільки жодне прикладне рішення 1С не може працювати без свого движка - платформи - установка на локальний комп'ютер ділиться на два принципові кроки:

  1. Установка платформи і активація захисту: в разі апаратної захисту - установка ключа USB і його драйвера, в разі програмної - активація ліцензії за допомогою доданого до постачання PIN-коду.

    Установчий диск запускається автоматично або в наявному дистрибутиві платформи необхідно запустити файл setup.exe. Покроковий майстер установки проведе через етапи, на яких стандартні настройки можна залишити за замовчуванням. Установчий диск запускається автоматично або в наявному дистрибутиві платформи необхідно запустити файл setup

    На завершальному етапі інсталяції платформи необхідно встановити ліцензію 1С. У разі апаратного захисту (в постачанні є фізичний ключ USB) буде запропонована установка драйвера, в разі програмної - активація ліцензії через інтернет або за допомогою дзвінка в центр ліцензування 1С.

    Результатом цієї процедури буде встановлена ​​платформа і з'явився на робочому столі жовтий ярличок «1C: Підприємство».

  2. На цьому кроці встановлюється необхідна конфігурація. Незважаючи на те, що прикладних рішень фірмою 1С розроблено безліч, установка проводиться досить стандартно для всіх.

    Диск з автозавантаженням сам запропонує встановити конфігурацію або слід запустити setup.exe з її дистрибутива. Покроково буде розгорнуто шаблон конфігурації, а потім у вікні запуску програми цей шаблон використовується для створення порожній робочої бази і демоверсії з занесеними в якості прикладу даними. Диск з автозавантаженням сам запропонує встановити конфігурацію або слід запустити setup

    Шаблон конфігурації може бути використаний багаторазово для створення необмеженої кількості нових робочих баз, що відображаються в списку вікна запуску.

Покрокове керівництво, як встановити 1С, докладно описано в документації, що додається до кожної ліцензійної версії типової або галузевої конфігурації. Точне проходження його вказівкам дозволить виконати установку самостійно і без труднощів.

Установка сервера 1С: Підприємство на MSSQL

Для розуміння нижчеописаного необхідно роз'яснити два поняття:

  • клієнт - персональний комп'ютер або програмне забезпечення, одиниця мережі, яка генерує запити до сервера з метою отримання або обробки будь-яких даних;
  • сервер - потужний комп'ютер зі значними виробничими можливостями або програмне забезпечення, що формує відповіді на запити клієнта.

Клієнт-серверна архітектура передбачає взаємодію клієнтської програми з сервером інформаційних баз даних за допомогою спеціального додатку - сервера 1С: Підприємства.

Установка MSSQL на серверну машину описується в багатьох посібниках з можливою варіативністю залежно від SQL-версії і версії серверної операційної системи. У загальному випадку встановити 1С на сервер можна, дотримуючись поетапні дій:

  1. У наявному дистрибутиві необхідно запустити файл установки setup.exe (для продовження потрібні Microsoft.NET Framework і операційний установник Windows Installer):
  2. Пропонується кілька варіантів подальшого розвитку подій: первинна установка, модифікація вже встановлених компонентів, оновлення або їх пошук. На цьому етапі програма перевіряє відповідність мінімальним вимогам MSSQL до операційної системи:
  3. Необхідно ввести ключ продукту, отриманий при покупці ліцензійної програми. Після уважного і вдумливого прочитання ліцензійної угоди англійською мовою необхідно встановити свою згоду у вигляді галочки: Необхідно ввести ключ продукту, отриманий при покупці ліцензійної програми

    Перехід до наступного етапу здійснюється при натисканні кнопки Next ( «Далі»).

  4. При натисканні на кнопку Install пропонується безліч налаштувань, галочки в яких встановлюються за потребою: можна вибрати все (Select All) або тільки найнеобхідніші (DatabaseEngineServices, ClientToolsConnectivity, ManagementToolBasic з включенням підлеглих складових):
  5. Налаштування на наступних кроках рекомендується залишити за замовчуванням, перехід здійснюється по кнопці Next:
  6. Вибираються директорії для зберігання призначених для користувача даних (база SQL 1C), логів, тимчасових файлів і файлів резервного копіювання інформаційних баз (бекапів).
  7. Наступний крок додає поточного користувача, який буде володіти правами адміністратора системи (кнопка «Add Current User»):
  8. Налаштування на наступних сторінках залишаються за замовчуванням, якщо ситуація не вимагає іншого. При натисканні кнопки Install запускається безпосередній процес установки: колірна лінійка показує динаміку виконуваної процедури. Після успішного завершення установки буде видано відповідне повідомлення і залишиться тільки закрити установник натисканням на кнопку Close (Закрити).

Якщо установка серверної частини з таким безліччю налаштувань здається досить складною, то для її виконання слід звернутися до кваліфікованим фахівцям або системного адміністратора локальної мережі.

Установка технологічної платформи 1С: Підприємство на сервер

Установка необхідної для роботи конфігурації платформи, по суті, мало чим відрізняється від звичайної, потім лише винятком, що на певному етапі необхідно вибрати установку компонент: «Сервер 1С: Підприємства» і «Адміністрування сервера 1С: Підприємство»: Установка необхідної для роботи конфігурації платформи, по суті, мало чим відрізняється від звичайної, потім лише винятком, що на певному етапі необхідно вибрати установку компонент: «Сервер 1С: Підприємства» і «Адміністрування сервера 1С: Підприємство»:

На наступних сторінках установника необхідно вибрати мову інтерфейсу за замовчуванням, вибрати існуючого або створити нового користувача для ідентифікації при запуску сервісу. Безпека підключення гарантується введенням пароля з його підтвердженням.

При натисканні на кнопку «Встановити» буде запущений процес установки технологічної платформи «1С: Підприємство» на сервер:

Надалі буде запрошена необхідність установки драйвера захисту в разі придбання поставки з апаратним ключем або активація програмної ліцензії. У разі успішного встановлення технологічної платформи 1С: Підприємство 8 буде видано системне повідомлення.

Створення інформаційної бази на SQL-сервері

Створення в вікні запуску нової інформаційної бази нічим не відрізняється від створення бази на локальному комп'ютері аж до моменту вибору її розташування. Для сервера необхідно вибрати: Створення в вікні запуску нової інформаційної бази нічим не відрізняється від створення бази на локальному комп'ютері аж до моменту вибору її розташування

Далі слід заповнити всі необхідні поля налаштувань параметрів інформаційної бази: найменування бази даних і її ім'я в серверному кластері, IP кластера серверів 1С: Підприємства і сервера бази даних, тип системи управління базами даних (СКБД) і т.д .: Далі слід заповнити всі необхідні поля налаштувань параметрів інформаційної бази: найменування бази даних і її ім'я в серверному кластері, IP кластера серверів 1С: Підприємства і сервера бази даних, тип системи управління базами даних (СКБД) і т

Просуваючись по наступних кроків із залишеними за замовчуванням установками, завершальним дією буде створення на сервері інформаційної бази SQL.

Установка клієнтської програми

Для можливості роботи користувачів з інформаційною SQL-базою необхідно виконати правильне її підключення на клієнтських станціях. Послідовність такого підключення:

  1. У вікні запуску 1С: Підприємство слід вибрати режим додавання нової бази (кнопка «Додати»):
  2. На наступному кроці вказати довільну назву інформаційної бази і уточнити місце її розташування: «На сервері 1С: Підприємства»:
  3. Далі вказуються параметри кластера серверів 1С: Підприємства та ім'я інформаційної бази в кластері, які були задані на етапі створення бази на серверної станції:
  4. Подальші кроки, як правило, містять стандартні параметри, якщо немає необхідності в їх зміні. Результатом підключення інформаційної бази на клієнтській станції стане знову з'явилася рядок у вікні запуску з відмінним від локальної установки адресою, який можна побачити в нижній частині форми:

Якщо були вірно вказані налаштування створення інформаційної бази на сервері 1С: Підприємства коректна виконана настройка 1С клієнт при запуску програми з клієнтської робочої станції буде здійснено підключення до серверної машині.

Дополнительная информация

rss
Карта