Як правильно робити продуктові фото: керівництво для інтернет-майданчиків

  1. Якість має значення
  2. Розмір має значення
  3. Кількість фото також має значення
  4. 1. Hero Shot
  5. 2. Side, Overhead, Bottom views
  6. 3. Features
  7. 4. Close up shots
  8. 5. In use / In context
  9. 6. Model shots
  10. 7. Ghost mannequin
  11. 8. Flat lay apparel
  12. 9. Product with props
  13. 10. Group shot
  14. 11. Box and packaging
  15. 12. Hand modeling
  16. 13. 360 degree images
  17. 14. Product Video
  18. 15. Infographic
  19. 16. GIF
  20. висновок
  21. рекомендації

25 Июля, 2017, 17:00

9171

Онлайн-торгівля немислима без якісних продуктових фотографій. Користувач не може помацати або приміряти продукт перед покупкою - фактично, він робить свій вибір, виходячи з поданого йому зображення. Якісна фотографія повинна забезпечити споживача всіма необхідними відомостями, відповісти на всі його питання, розповісти про призначення товару, звернути увагу на потрібні деталі. Правильно зроблені продуктові фотографії в рази збільшують конверсію, зменшують кількість повернень і підвищують рівень впізнаваності та лояльності до бренду. Не дарма кажуть що одна картинка замінює тисячу слів.

Креативний директор компанії Squareshot Дмитро Коваленко склав для AIN.UA докладний посібник з прикладами правильної продуктової зйомки і розповів, чому вигідно інвестувати в якісний фото і відеоконтент.

Якість має значення

Американська фріланс-платформа Upwork з'ясувала , Що якісні фотографії є ​​дуже важливим або навіть найголовнішим фактором прийняття рішення про покупку для 75% онлайн-покупців.

дослідження , Яке провела компанія Voxware в США в 2015 році, показало, що 54% ​​всіх повернень відбувається через невідповідність кольору або якості продукту, придбаного клієнтом. Іншими словами, кожен другий повернення в вашому інтернет-магазині зроблений тому, що продукт на фотографії не збігається з кольором і якістю реального продукту в життя.

Розмір має значення

згідно з даними американської компанії Optimistic, збільшення розміру фотографій підвищує конверсію в середньому на 9,46%. Залежно від обсягів продажів інтернет-магазину, ця цифра конвертується в значні додаткові продажу кожен день, місяць і рік.

А також дослідження від Econsultancy показало, що люди можуть згадати лише 20% інформації, яку прочитали, і 80% інформації, яку побачили. На одному з сайтів, що брав участь в дослідженні, результати показали, що збільшені і більш професійні продуктові фотографії збільшили конверсію на 300%.

Кількість фото також має значення

І нарешті, компанія eBay, вивчивши за допомогою алгоритмів 6,8 мільйона товарів на своїй платформі, з'ясувала, що товар, проілюстрований двома картинками, продається на 7% частіше, ніж товар з однієї картинкою, а товар з трьома картинками продається на 3% частіше , ніж товар з двома картинками. Дана тенденція зберігалася аж до восьми картинок на товар. Таким чином товар, ілюстрований вісьмома зображеннями, продавався на 25% краще, ніж товар з однієї картинкою. Після цього компанія eBay зробила дуже просте і логічне закінчення: Більше картинок - більше продажів.

Підсумок: в продуктові фотографії інвестувати варто.

Нижче представлено найбільш докладний і велике керівництво по продуктовим фотографій в інтернеті. У цьому керівництві ми докладно класифікуємо всі продуктові фотографії, даємо корисні рекомендації та наводимо приклади використання продуктових фотографій в реальних інтернет-магазинах.

1. Hero Shot

Це основна, заголовна фотографія вашого продукту. Приділіть їй найпильнішу увагу - адже саме ця фотографія відображається на сторінці каталогу і на всіх рекламних матеріалах. Саме ця фотографія першої приверне увагу клієнта - а значить, всі деталі продукту повинні бути максимально опрацьовані.

Як правило на головній фотографії продукт сфотографований прямо (Straight On). Це не є строгим правилом, головне завдання ракурсу в тому, щоб показати найвигіднішу позицію, при якій охоплюється максимальна площа продукту. Наприклад, у взутті заголовна фотографія це, як правило, вид збоку (Side Shot), а у кілець це вид під кутом (Low or High Straight On).

Наприклад, у взутті заголовна фотографія це, як правило, вид збоку (Side Shot), а у кілець це вид під кутом (Low or High Straight On)

2. Side, Overhead, Bottom views

Однією фотографії, навіть найвдалішою, недостатньо для високих продажів. Продукт необхідно показати з різних сторін. Разом з тим є дуже важливе правило - додаткові фотографії завжди повинні нести для користувача нову інформацію. Тому в сегменті косметики або побутових продуктів практично завжди достатньо однієї фотографії: з інших ракурсів показати особливо нічого, а витрачати гроші на фотографії, які не дають додаткової інформації, немає ніякого сенсу. Крім того, вирішуючи, скільки фотографій ви хочете зробити, необхідно враховувати собівартість продукту. Якщо ви робите продукцію маленьким тиражем або низькомаржинального продукцію, то намагайтеся вибрати 1-2 найбільш вдалих ракурсу, щоб показати товар. Нижче ми скомбінували ракурси і їх оптимальна кількість для основних категорій товарів.

3. Features

Завдання цих фотографій - допомогти відповісти на наступні питання:

  • Для чого цей продукт?
  • Як його використовувати?
  • Які його функції / Що він вміє?
  • Які навантаження здатний витримати (скільки прань, яку вагу і т.д.)?
  • Які його переваги і характеристики?

Як правило, це фотографії середнього плану, на яких предмет не є статичною - з ним вступають в якесь взаємодія.

4. Close up shots

Знімки крупним планом надзвичайно важливі. Вони дають можливість користувачеві вивчити продукт на самому детальному рівні. Знімки крупним планом можна використовувати, щоб показати матеріал і його текстуру, шви, внутрішнє оздоблення, фурнітуру, гравіювання, бирку чи будь-яку іншу деталь, якої варто приділити особливу увагу. Такі фотографії зміцнюють довіру до якості, дають додаткову корисну інформацію і показують вашу увагу до деталей. Але робити їх варто тільки в тому випадку, якщо продукт при збільшенні виглядає дійсно добре.

5. In use / In context

Покажіть продукт в реальних умовах використання - у вуличній метушні, під водою або на пляжі. Якщо це одяг, продемонструйте продукт на моделі в поєднанні з іншими предметами гардеробу. Допоможіть користувачеві візуалізувати, як буде виглядати його майбутня покупка, де і як буде використовуватися ваш продукт. Фотографія в контексті допомагає зрозуміти його розмір і масштаби. Наприклад, онлайн-аукціон предметів мистецтва Saatchi пропонує потенційним покупцям картини відразу ж приміряти її до свого інтер'єру.

Найдієвіший спосіб показати довжину, товщину або об'єм товару - це порівняти його з предметом, розмір якого покупець точно знає. Якщо це сумка, поставте щось поруч або сфотографуєте її в руках моделі. Якщо це плаття на моделі, то вкажіть якого зросту модель і який розмір одягу вона носить. Якщо ваш товар маленький, сфотографуйте його в руці, або покладіть поруч монетку або кредитну карту, щоб показати товщину товару. Ваше головне завдання - наочно пояснити клієнтові, якого розміру товар, який він купує.

Ваше головне завдання - наочно пояснити клієнтові, якого розміру товар, який він купує

6. Model shots

Модельні зйомки можна віднести до різновиду фотографій In context. Завдяки модельним зйомок покупець розуміє, як сидить продається одяг на людині. Крім того, одяг на моделі практично завжди фотографується в поєднанні з іншими товарами - відмінна можливість прорекламувати інші продукти і запропонувати їх в комплекті. У випадку з сумками, модельні знімки допомагають показати розмір сумки і з чим її поєднувати. Якщо ви вирішили робити фотографії одягу на моделі, завжди вказуйте зростання моделі і розмір товару на фото, щоб уникнути високої кількості повернень.

7. Ghost mannequin

Високий рівень і сучасний рівень продуктових фотографій, який годиться для будь-якої категорії товарів. Знімки на Ghost mannequin ідеальні для того, щоб показати форму товару. Це дешевше, ніж фотографувати товари на моделі, тому такий тип фотографій використовують багато топові інтернет-магазини. Для створення таких знімків потребує додаткового обладнання, а також високий професійний рівень знімальної команди. Додатковий клопіт себе виправдовують: візуально такі знімки виглядають набагато краще ніж Flat Lay фотографії (про це нижче).

8. Flat lay apparel

Flat lay фотографії - простий, перевірений і економний вид зйомок одягу. Величезна кількість інтернет-магазинів використовують Flat lay фотографії. Вони відмінно підходять для стандартних категорій товарів, таких як футболки, сорочки, світшоти, джинси. Найскладніше завдання в знімках цієї категорії полягає в тому, щоб готовий знімок вийшов симетричним і рівним по краях, а для цього потрібні особливі навички в красивій викладки товару.

9. Product with props

Зйомка товару в поєднанні з різноманітними предметами зробить вашу фотографію більш запам'ятовується. Props - відмінний інструмент, щоб нагадати про склад продукту або як його можна використовувати. Якщо ви продаєте крем з екстрактом цитруса, то візуалізують це, поклавши поряд з продуктом апельсин або лимон. Якщо ваш товар - посуд, наповніть її красивими фруктами, це дасть розуміння розміру посуду, і знімок буде більш живим і цікавим. Знімки з props можна вважати одним з підвидів знімків In context, але відмінна риса знімків з props в тому, що вони практично завжди фотографуються в студії, чого не можна сказати про знімки In Context.

10. Group shot

Group shot - це зйомка, коли в кадрі присутні більше ніж один предмет. Відмінний варіант, щоб показати всю лінійку кольорів продукту або всю колекцію продукції. Такі типи знімків як 'Products with props' або 'What's in the box' є підвидами Group shots. Це дуже поширений вид знімків, особливо для реклами, так як він дозволяє показати не тільки сам продукт, а й його варіації або комплектацію, що в підсумку дає більше цінної інформації потенційному клієнту.

11. Box and packaging

Фотографія коробки або упаковки - важлива частина презентації продукту. Фотографія коробки або упаковки особливо корисна для тих клієнтів, які замовляють товар в якості подарунка. Це допомагає їм побачити те, що отримає людина, якій вони хочуть зробити сюрприз. Красива фотографія якісної коробки показує ваш серйозний підхід і увага до деталей. Презентація продукту не менш важлива ніж сам продукт - компанія Apple нам не раз це довела.

12. Hand modeling

Такий рід фотографії зближує потенційного клієнта з продуктом, який ви продаєте - користувач мимоволі уявляє, що цей продукт знаходиться в його руці. Крім того, якщо продукт сфотографований в руці, користувачеві легко зрозуміти його розміри. Звичайно ж, рука повинна бути красивою, доглянутою і чистою, а знімок - повітряним. Іншими словами в кадрі має бути багато пустого простору, щоб сконцентрувати увагу покупця на руці, яка тримає продукт.

13. 360 degree images

Як показали дослідження компанії Golf Galaxy, фотографії з можливістю повороту продукту на 360 градусів - найпотужніший інструмент по збільшенню конверсії. Ті ж функції і завдання у продуктових відео - показати продукт з усіх ракурсів за короткий проміжок часу. Такі знімки допомагають користувачеві краще вивчити продукт, а значить, він з більшою ймовірністю отримає те, що йому потрібно і не стане повертати продукт назад. Така подача товару забезпечить істотну перевагу перед конкурентами.

Показати продукт на 360 градусів можна декількома способами:

  1. Зробити GIF;
  2. Скомбінувати безліч знімків в один і створити HTML-код, що дозволяє клієнту самому обертати продукт в будь-якому напрямку;
  3. Створити коротке відео - так, наприклад, робить Under Armour.
14. Product Video

Продуктові відео використовують багато топові рітейлери - ті ж Adidas, Mrporter, Asos, The North Face, Net-a-porter, Everlane. У такий подачі продукту цілий ряд переваг:

  1. Продуктове відео здатне дати практично всю інформацію про продукт за 15 секунд, воно дозволяє показати продукт в русі і передати емоції від його використання, що дуже складно зробити за допомогою фотографії.
  2. Пошукові алгоритми Google люблять відео, особливо якщо воно завантажено через YouTube.
  3. Люди більше схильні до того, щоб поділитися в соціальних мережах відео, а не фотографією або текстовим описом продукту. Крім того, як показує дослідження eMarketer, середня тривалість перегляду відео зростає з кожним роком.
  4. Користувачі, які переглянули продуктове відео, на 64% більше схильні до покупки, в порівнянні з тими, хто обмежився переглядом фото і текстовим описом.

Важлива деталь: продуктові відео не повинні тривати більше 15 секунд.

15. Infographic

Фотографії доповнюють інфографікою, коли необхідно донести до споживача ряд цінних відомостей, які складно подати у вигляді простого зображення. Наприклад, скільки важить товар, скільки часу триває гарантія, з чого складається продукт, скільки витрачається або зберігається ресурсів при виробництві.

16. GIF

Динамічні картинки GIF з кожним роком стають все більш популярним інструментом. Відмінна можливість показати товар в дії або продемонструвати асортимент квітів вашої продукції. GIF дуже часто використовують, щоб показати процес розпакування (unboxing) товару. А ще це чудова альтернатива відео, особливо для банерної реклами, в якій відео використовувати не можна. Також GIF має меншу вагу файлу ніж відео, а значить його швидкість завантаження завжди буде швидше.

висновок

Будьте креативними, використовуйте будь-які візуальні техніки, щоб розповісти про продукт якомога більше, щоб показати його в різних ситуаціях і варіаціях, щоб дати всю необхідну інформацію, і при цьому зробити це унікально, цікаво і неповторно.

рекомендації

  1. Знімайте великі фотографії. Ми радимо використовувати знімки розміром не менше ніж 1200х1200px.
  2. Додайте на сайт зум. Як вже було сказано раніше, зум істотно збільшує конверсію продажів в інтернет-магазині.
  3. Зробіть галерею з превью. Таким чином потенційний покупець відразу бачить превью усіх ракурсів і може сам переключитися на той ракурс, який його цікавить.
  4. Слідкуйте, щоб фотографії завжди передавали актуальний колір продукту. Це сприяє тому, що товар будуть рідше повертати.
  5. Завжди використовуйте відступ в кадрі. Дайте продукту більше повітря. Відступи по краях повинні складати 5-15% від загального розміру файлу.
  6. Використовуйте вирізані фотографії на прозорому тлі. Це допоможе вам використовувати фотографію в різних місцях і ситуаціях, таким чином Ви будете більш гнучким.
  7. Чи використовуєте тінь або відображення. Це істотно додає продукту натуральності. Уникайте ефекту, коли продукт як ніби завис у повітрі. Тінь або відображення робить його більш реалістичним і дає відчуття простору.
  8. Економте ваші гроші і час. Робіть додаткові ракурси тільки в тому випадку, якщо вони дадуть нову інформацію про продукт. Так, фотографувати звичайну чорну футболку зі спини варто тільки в тому випадку, якщо ззаду є принт або якийсь елемент, який стоїть показати.
  9. Завжди оптимізуйте вага картинки. Це збільшить швидкість завантаження вашого сайту, що дуже сильно впливає на конверсію. Існує безліч сервісів для зберігання і оптимізації ваги картинки, таких як imgix.com і інші.
  10. Визначтеся з кольором фону (білий - найпопулярніший, чорний - для high-end товарів, сірий - вибір молодих дизайнерів і мінімалістів, кольоровий - унікальний і креативний, прозорий - гнучкий і простий у використанні).
  11. Використовуйте співвідношення сторін 1: 1. Це найпопулярніше співвідношення сторін в онлайн-торгівлі, особливо для магазинів з декількома категоріями товарів, де є як вертикальні так і горизонтальні продукти.
  12. Якщо ви робите фото одягу на моделі, вказуйте розмір товару, надітий на моделі, а також зростання і параметри моделі.
  13. Уникайте засвічені на товар і непотрібних відображень, таких як відображення фотографа або камери.
  14. Звертайте увагу на симетрію, це особливо важливо при фотографіях одягу.
  15. Підготуйте і почистіть товар перед зйомкою, а дрібний пил і бруд прибирайте на етапі ретуші.

Автор: Дмитро Коваленко, креативний директор компанії Squareshot

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Як його використовувати?
Які його функції / Що він вміє?
Які навантаження здатний витримати (скільки прань, яку вагу і т.д.)?
Які його переваги і характеристики?

Дополнительная информация

rss
Карта