Як заробити на збірці комп'ютерів і апгрейд?

  1. Як я знайшов свою професію комп'ютерника
  2. Працював я, працював, а потім все більше в мені виростало опір "орати на дядю", і тепер я...
  3. Скільки можна заробити на збірці комп'ютерів?
  4. Які знання потрібні для професії комп'ютерника?
  5. Які я б міг порадити книги та інтернет-ресурси для компьюетрщіков?

На сайті Кадров.ру я побачив запрошення розповісти про свою роботу і вирішив відгукнутися. Сам я називаю свою професію «комп'ютерник». Хоча це не дуже "говорить" назва. Ну що таке комп'ютерник: сервіс-інженер (з розбирання-складання), інженер-електронник (пайка-розпаювання), програміст? До речі, програмістом дуже часто називають, напевно, з тієї ж аналогії, що тетенькі- бухгалтерки монітор і є комп'ютер (і у відповідь на питання "що у вас за комп'ютер" кажуть
"Samsung"). Програми - це, звичайно, те, для вирішення чого комп'ютер створювався, але не найголовніше. Хвороби у комп'ютера грубо можна розділити так: 50% через програм і 50% через заліза. Криві руки, звичайно, частіше підводять нашого залізно-кремнієвого помічника.

Як я знайшов свою професію комп'ютерника

Давним-давно, ще на першому курсі соціологічного факультету, один з наших викладачів вирішив створити свій журнал, а мені запропонував роботу верстальника, так як я був єдиним з його знайомих, хто в 1993-му році хоч якось був знайомий з комп'ютером. Так, на той час через мої руки пройшли БК-0010 і Sinclair ZX Spectrum!

Службового комп'ютера теж не було, і в рамках підготовки до виходу журналу я почав пошуки коштів для придбання техніки. Пошуки не були вдалими - на новий не вистачало, але мені все одно пощастило: в процесі пошуку я зустрів старого знайомого (обмінювалися з ним іграми для Сінклера (на магнітофонних касетах !!!)). У нього я дізнався, що він сам зібрав комп'ютер ... Загалом, дуже скоро я опинився у нього в гостях і на власні очі побачив процес складання. Сам мій знайомий працював в той час не зовсім за монітором ... за радянським кольоровим ламповим телевізором.

І цей процес складання свого комп'ютера, а потім численні моменти налагодження виявилися для мене дуже цікавими - напевно, тому, що в дитинстві любив збирати конструктор, а подорослішавши, полюбив спілкуватися з людьми (це друга половина роботи). Професія комп'ютерника допомогла об'єднати обидва моїх інтересу.

Журнал, на жаль, не знайшов свого спонсора (спонсорів) - це зараз соціологічні служби прибуткові, а тоді це було чистою наукою. Але комп'ютер мені дуже придався (та й пригождается донині). Так звана відкрита архітектура дозволяла розпочати з моделі за 1500 рублів і дійти до тієї, яка коштувала і в 10, і в 20 разів більше. Звичайно, з часом комп'ютери з'явилися і у моїх знайомих (в тому числі не без моєї допомоги), і у цих знайомих і знайомих моїх знайомих теж були проблеми "з цим ящиком".

Я займався комп'ютерами паралельно навчанню, але після закінчення вузу вони не стали моєю професією - зараз я говорю «на жаль», але тоді я якось несерйозно ставився до заробітку. Зараз все ті, з ким я працював "пліч-о-пліч", колеги-комп'ютерники - давно господарі власного комп'ютерного бізнесу, а я у них клієнт.

Виходить, що клієнтська база зібралася у мене по знайомих. Але знайомих для серйозного заробітку мало - і неетичного гроші брати, і багато (нормально, тобто) не візьмеш. Після закінчення ВНЗ я працював в людних місцях: верстальником в місцевій газеті (заодно і давав оголошення і про збірку компа і установці ПО), в комп'ютерних фірмах (збирачем комп'ютерів і менеджером з продажу), системним
адміністратором і практично скрізь афішував свій творчий хист. При якісній роботі навіть оголошення давати не треба - тебе передають з рук на руки.

Працював я, працював, а потім все більше в мені виростало опір "орати на дядю", і тепер я у вільному польоті.

Крім знайомих, я співпрацюю з двома комп'ютерними фірмами: великої і дрібної. У ці фірми приходять люди, яким не те що шкода викинути комп'ютер - вони не уявляють, як можна викинути те, що 3 роки тому коштувало 20, а то і 30 тисяч, і вони починають шукати, куди подіти за гроші старий комп'ютер. Деякі це роблять заздалегідь, а інші прямо в комп'ютерному магазині, але не всі комп'ютерні фірми приймають б / у - в кращому випадку 30% фірм в місті, і в основному це фірми, де господарі не просто роблять гроші, а ще якось особисто відносяться до комп'ютерів - люблять їх, чи що. Загалом, я допомагаю комп'ютерним фірмам "позбудеться барахла".

Зараз затребувані комп'ютери з 2,5 - 3ГГц, пам'яттю DDR2, жорстким диском на 500, 750Гб, 1Тб, відкритий за 2500 3900, 5 а то і 12 т.р., з 512 або 1Гб "на борту", з блоками живлення в 450, 500, 600, а то і 800W. Ну це і зрозуміло - ще недавно в ходу були процесора з 125 ват тепловиділення і відеокарти з 180 ват, зараз трохи менше, але все одно блоку живлення доводиться годувати ще й 1-2 вінчестера, DVD і всю ту периферію, що встромили в матплату. Барахлом, відповідно, вважається минуле і позаминуле покоління, наприклад, до цих пір ще здають Celeron 1700, Атлон 1700+, 2000+ і 2500+, Пентіум 4, Атлон на 754 і 939 сокетах, одноядерні процесори. Машини до 2 Ггц - зараз вже друкарські машинки.

Ігри зробили крок так далеко, що гніздо AGP вже "не котить" (хоча Радеон, тобто AMD-ATI) і випускає AGP версії сучасних відеокарт). Так що на б / у техніку можна знайти клієнта. Дівчат-ігроманів значно менше, ніж хлопчиків, і дівчині підібрати комп'ютер для навчання і роботи простіше. Починаєш збирати комп за 5 тисяч хлопчикові, а дитя потім йде в магазин і бере, наприклад, "GTA 4" або "Сталкер" (дитю зазвичай 10-14 років).

Скільки можна заробити на збірці комп'ютерів?

На машинах (комп'ютерах) вартістю до 5 тисяч (з монітором) можна заробити 800, рідко - 1000 рублів, більш цікаві машини за 8-10, а тим більше, збірка нової від 18 тисяч р. - це вже 2, а то і 3 тисячі рублів. Трапляються (хоча і рідко) замовлення понад 50 т.р. Хтось мене порадив (і люди йдуть до мене, а не в магазин), комусь я назвав конкурентну ціну (так як я працюю з оптовкой). Самий мінімум на
моїй роботі - це 8 т.р. в міжсезоння (літо, 2 місяці після нового року).

Але найкращий заробіток - це, звичайно, не залізо, тому як бувають плаваючі глюки, і їх не тільки клієнти, їх і комп'ютерники люблять найменше. Клієнти відмовляються від машин і просять повернути гроші, комп'ютерники втрачають час в пошуку несправності. Я хоч і пов'язаний з гарантійною службою і мені часто вірять на слово, але ж гарантійщіков теж потрібно побачити дефект (причому відразу, що ти при ньому пальцем показав і продемонстрував повтор дефекту), а програма або йде, або встановлюєш аналог.

Звичайно, найкращий заробіток - це установка ПО. Але десь з 2004 року з цим стало погано, а з 2007 зовсім погано, так як міліція стала матеріально (за чутками) зацікавлена ​​в упійманні установників неліцензійного ПЗ (самого Віндовс і офісу). А раніше, бувало, встановити сам виндовс - 500-1000 рублів (я не говорю про "звірів", що беруть 2-3 тисячі за це), MS офіс там, фотошоп, ігр трошки - це ще рублів 500. Не дивлячись на вживання мною дієслів минулого часу - все одно не наважуюся приводити тут арифметику доходів за ПО.

Які знання потрібні для професії комп'ютерника?

По-перше, здатність швидко навчатися (Не рахую ... для мене «по-перше» - любов своєї справи, щирий інтерес до техніки), по-друге - технічна інтуїція, чуття, чи що (але це, напевно, з досвідом), і потім вже знання чіпсетів, процесорних гнізд, таймінгів і частот. З боку може здатися, що особливого розуму не треба: взяв корпус, мати і проц, встромив в привід "Zver CD" - диск, на якому інтегровані виндовс і ПО (установка того і іншого відбувається автоматично) - і комп готовий.

Так, подібний поверхневий погляд присутній, і саме ця легкість привела в мою професію стількох випадкових людей, любителів легких грошей, і саме проти них повинна була працювати реклама фірми ОЛДІ "геть лівих комп'ютерників!" Але ж Ви знаєте, що репутацію потрібно заробляти роками, а втрачається вона в одну мить.

Менеджер комп'ютерного салону, по суті, прощається з клієнтом, коли той прямує до каси (так-так, - це, звичайно, не так), а мій клієнт зі мною не прощається! Він ще довго дзвонить: "Так чи не так я роблю?", "А що це у мене вискакує на екрані?" До улюбленим клієнтам (з ким встановився контакт) ще не раз з'їздити безкоштовно, порадиш, як дешевше проапгрейдить комп - а Ви пошукайте фірму, у якій є час особисто поспілкуватися з клієнтом! Серед моїх клієнтів є люди, з якими я вже 10 років, діти вже своїх дітей садять за комп'ютери. Звичайно, не всі старі знайомі купують тільки у мене: з 2004 пішли кредити, і жити компьютерщикам стало важче, але це компенсувалося швидким зростанням "користувачів".

Які я б міг порадити книги та інтернет-ресурси для компьюетрщіков?

Книги - ніякі, ну або ті, зміст яких Вам хоч як-то стало зрозуміло, хоч якось зачепило, якщо Ви відкрили книгу в 3 випадкових місцях.

Інша справа - журнали / "Компьютерра", "Залізо", "Апгрейд", "Хард ~ н ~ Софт". Ігрові - раніше це був "Game.exe", зараз - "Ігроманія" (огляди ігор, вимог до заліза, короткий огляд заліза, ПО і демо ігор на диску до журналу - потрібно бути в курсі ігрового заліза !!!)

Сайти ... Мені, наприклад подобається сайт фірми "НИКС": я і їздив закуповуватися до них (на початку нульових років), і інженери там розумні (не раз було, що сідали зі мною і пояснювали, що не так з гарантійною мамкою ( або чому вона негарантійний), і форум у них докладний, і дрова на залізо прямо на сайті, і опис продаваного заліза докладний (і з фотографіями), і асортимент, і на питання по залізу тамтешні інженери відповідають (спасибі Олександру Бабошин), навіть якщо воно не у них було куплено. А головним чином, мабуть, тому, що "НИКС" і "ОЛДІ" ( www.oldi.ru ) Довгий час (до приходу Мерліона) тримали першість з постачання заліза в регіони (був час, коли перша оптовка в нашому місті тільки на НІКС і "сиділа"). Так, вибачте, відволікся.

Отже:

  • www.nix.ru - вже сказав
  • www.ixbt.com - огляди заліза і софта, відмінний форум
  • http://www.ferra.ru/ - залізне додаток
  • www.overclockrers.ru - дрова, огляди заліза, рішення проблем по залізу, в т.ч. розгін
  • http://www.3dnews.ru/ - огляди заліза
  • www.amdclub.ru - АМД - моя улюблениця, найдемократичніша по залізу і ціною фірма, не те що прямий конкурент.
  • http://www.thg.ru/- тести на міцність і продуктивність заліза.
  • www.nnm.ru - скачування софту.

Ось коротко огляд сайтів.

PS Де ще шукати клієнтів, заінтересовинних в збірці комп'ютера або апгрейд? Ну, крім знайомих комп'ютерних менеджерів, які можуть направити до тебе клієнта, у якого не вистачає грошей на новий комп .... Незабаром після кризи став популярний аутсортинг. Підприємство виганяє рідного сисадміна з постійного окладу і пропонує йому часткову зайнятість, або звертається до фірми, яка на вимогу надсилає фахівців. великі підприємства
беруть "серйозних" фахівців в дорогих фірмах, за договором, але є фірмочки з 3-5, 10 осіб, яким не до гонору, яким досить або рекомендації або прямсейчашного вирішення проблеми.

Буває і так, що людина допоміг в офісному приміщенні однієї фірмі (яка зателефонувала за оголошенням), а та порадила всьому поверху (або поверхах). У подібному осиротілих на адмінів офісній будівлі можна не тільки ремонтувати (міняти) залізо, але і заправляти картриджі. У нашому регіоні тільки 3 фірми їздять до клієнтів і заправляють картриджі (на майже мільйонне населення). Може, їх насправді більше, але чутно лише про три. Вам не обов'язково самому заправляти картриджі, можна приходити із заявленою періодичністю і носити картриджі профессоналам (якщо не хочеться самому дихати порошком, навчання заправці - 3 дня, туби за 80 рублів вистачає на кілька заправок, найдешевша коштує 180, а дорога 270 рублів).

Вашим знайомим можна допомогти заправляти картриджі від струменевих принтерів або встановлювати СНПЧ (система безперервної подачі чорнила). Тут допоможуть сайти www.resetters.ru і www.startcopy.ru (По лазернік). У разі освоєння заправок у Вас ще більший діапазон клієнтів, так як копіри і факси - теж Ваші клієнти.

Домашній бізнес, пов'язаний з комп'ютерами - це відеограббінг (з VHS касет) і переклад на DVD, прикраса весільних зйомок монтажем і спецефектами.

Ну ось, наскільки міг, коротко написав про мою професію.

Автор: Михайло Новіков

Рекомендуємо

Kwork.ru - це не звичайна біржа фріланса, а магазин фріланс-послуг. Ви додаєте свої послуги, а замовники їх купують. Послуга має фіксовану ...

Ми розповімо про основні способи монетизації сайтів і особливості кожного варіанту. Скільки можна заробити на сайті, як швидко почати отримувати ...

Скільки можна заробити на збірці комп'ютерів?
Які знання потрібні для професії комп'ютерника?
Які я б міг порадити книги та інтернет-ресурси для компьюетрщіков?
Ну що таке комп'ютерник: сервіс-інженер (з розбирання-складання), інженер-електронник (пайка-розпаювання), програміст?
Скільки можна заробити на збірці комп'ютерів?
Які знання потрібні для професії комп'ютерника?
Він ще довго дзвонить: "Так чи не так я роблю?
Quot;, "А що це у мене вискакує на екрані?
Які я б міг порадити книги та інтернет-ресурси для компьюетрщіков?
PS Де ще шукати клієнтів, заінтересовинних в збірці комп'ютера або апгрейд?

Дополнительная информация

rss
Карта