Яка різниця між WordPress.com і WordPress.org?

  1. wordpress.com - спеціалізований хостинг від WordPress
  2. wordpress.org - безкоштовний дистрибутив CMS для самостійного хостингу
  3. висновок

Нові користувачі одного з найпопулярніших движків на планеті часто стикаються з проблемою вибору: що краще для першого сайту - свій, автономний хостинг або хостинг на колективної майданчику. Крім того, не всі бачать різницю між і wordpress.org. У цьому пості ми розберемося докладніше в тому, чим відрізняються два цих доменних адреси (2 проекти), і які можливості має WordPress.org в якості безкоштовного відкритого хостингу.

wordpress.com - спеціалізований хостинг від WordPress

com - спеціалізований хостинг від WordPress

Майданчик для хостингу сайтів на WordPress, яка належить і управляється комерційною компанією Automattic вже більше 8 років. Цією ж компанією контролюється рівень захищеності сайтів, оновлення та стабільність роботи. Крім того, панель адміністратора тут захищена за допомогою SSL -соєдіненія, що не буде зайвим для нових користувачів.

Є, правда, деякі параметри, якими доводиться поступитися через безкоштовності. Безкоштовна версія блогу чи сайту на майданчику wordpress.com забезпечена рекламою (так що ви будете дивитися на рекламні оголошення в вашому блозі, які вам не приносять ні копійки грошей, поки не заплатите за версію без реклами). А також простір для блогу і файлів обмежена 3 ГБ (для фото-блогів таке не підійде, інші в принципі можуть обійтися публічними і безкоштовними хостингами для збереження файлів на стороні). Апгрейд дискового простору теж буде коштувати грошей.

Якщо вам хочеться підключити персональний домен, то за перенаправлення домену на ваш блог теж треба буде заплатити. В середньому покупка домену та його підключення за участю WordPress.com обійдеться вам всього в $ 5 за рік.

Різні "фішки" і додаткові налаштування в цьому сервісі публічного хостингу такі готельні вигоди вам за бажанням, але за окрему плату. Якщо вас цікавить додаткове хостинг-простір, запуск відео-блогу з автономними файлами, настроюються таблиці стилів і видалення реклами, підтримка преміум-тим і багато інших "плюшки" - радимо вам ознайомитися з докладними умовами, можливостями і цінами ось тут.

Самий істотний недолік ведення блога на основі WordPress.com - це неможливість встановлювати плагіни або настроюється особисту функціональність, яку зазвичай можна використовувати при запуску автономного блога на виділеному хостингу.

Також тут діє обмеження на використання власної реклами, включаючи рекламу Google AdWords і партнерські програми.

І нарешті, є певні типи фрагментів коду (наприклад, JavaScript і iFrames), які ви тут не зможете вставити на свій сайт на базі WordPress.com або в віджети від WordPress.com: зроблено це для більш високого рівня безпеки всіх користувачів публічного блого- хостингу. І цей момент може стати проблемою, якщо ви вирішите використовувати віджет Twitter або сторонню форму реєстрації.

wordpress.org - безкоштовний дистрибутив CMS для самостійного хостингу

Якщо ви любите самі вирішувати, що і як має працювати, то кращий ваш варіант - це розміщений на окремому хостингу сайт на WordPress.

Установка автономної версії движка і створеного на його основі сайту - це гнучкість в настройках і можливостях, якої у вас немає, якщо ви ведете свій блог на WordPress.com. Є велика бібліотека безкоштовних і платних плагінів для цього движка, які допоможуть розширити і доповнити функціональність вашого сайту.

Правда, повний контроль над сайтом означає і те, що вся відповідальність за безпеку теж цілком лягає на ваші плечі. Ядро сайту, плагіни і теми треба буде регулярно оновлювати і перевіряти, щоб сайт був захищений від загрози з боку мережевих зловмисників.

Зате свою тему можна буде налаштувати, доповнити і переписати так, як вам захочеться. При цьому не буде додаткових витрат на ці зміни і поліпшення.

Але ось оновлюватися і виправляти помилки, пов'язані з роботою і оновленням підключених плагінів, теж треба буде вам. Установка і настройка додаткових плагінів і модулів - це те, з чим краще б впоралася команда фахівців, а не 1 власник сайту; так що як мінімум не забувайте регулярно робити резервні копії всього сайту і вашого контенту. Також регулярно перевіряйте сайт і плагіни на наявність оновлень для движка і всіх допоміжних його інструментів.

Щоб самому хостити і розвивати свій сайт / блог на движку WordPress, потрібно буде придбати доменне ім'я і тарифний хостинг-план для вашого сайту, а також підключити і налаштувати все це. На цей рахунок є маса призначених для користувача посібників і статей (в т.ч. - і на нашому блозі ). Найкраще брати не найдешевший хостинг, а той, який пропонує збалансовані тарифи і певний рівень технічної підтримки та функціональної безпеки для сайту.

Безпека і стабільність / швидкість роботи ніколи не можуть розглядатися як компроміс в контексті фінансових витрат. Якщо ж ви не готові возитися з настройками і довго вибирати хостинг, можливо, вам варто просто зареєструвати перший свій блог на wordpress.com?

висновок

Найбільша перевага використання wordpress.com - це безпека, безкоштовність і стабільність роботи, а також додаткові платні фішки, якщо вони вам потрібні. Мігрувати можна з .com на .org, якщо у вас з'являться додаткові побажання по управлінню сайтом. Все залежить від того, які обмеження і вигоди вам важливі.

Найбільша вигода від використання автономної хостинг-майданчика з рекомендаціями і плагінами від wordpress.org - багатий набір опцій для автономного обслуговування свого сайту з розширеною базою для навчання новим навичкам.

джерело:

Com?

Дополнительная информация

rss
Карта