Яка найкраща пошукова система

  1. Рейтинг пошукових систем в світі
  2. Рейтинг пошукових систем в Росії
  3. Мобільні додатки-пошуковики
  4. альтернативні пошуковики
  5. DuckDuckGo
  6. YaCy
  7. Pipl
  8. Wolfram | Alpha

Сучасний Інтернет складно уявити без пошукових систем. Щодня вони обробляють мільярди запитів, що надходять через десктопні браузери і мобільні додатки. Найскладніші алгоритми буквально передбачають дії користувачів, підказують можливі варіанти вводяться і видають найбільш точні результати.

Але яка найкраща пошукова система функціонує в Мережі на сьогоднішній день? Чому ми віддаємо перевагу якомусь певному пошуковику? У нашій статті ми розберемо які пошукові системи завоювали найбільшу популярність і в чому їх принципові відмінності.

Читайте також: Найкрутіші великі телефони .

Рейтинг пошукових систем в світі

Для початку з'ясуємо, які пошукові системи користуються найбільшою популярністю в світі. Для цього звернемося до даних, які надає авторитетне аналітичне агентство NetMarketShare. В даній таблиці виведений топ-5 пошуковиків і відсоток запитів користувачів персональних комп'ютерів за 2017 рік:

А це рейтинг популярності мобільних пошукових систем:

Неважко помітити, що по обох позиціях пошуковик від Google лідирує з максимальним відривом від своїх конкурентів. Більш того, для мобільних пристроїв Google, по суті, є монополістом, обробляючи 93% всіх пошукових запитів. Пов'язано це і з широким розповсюдженням смартфонів на ОС Андроїд.

Крім того, Google - один з найбільш мінімалістичний пошукових систем. На головній сторінці користувач бачить лише логотип і рядок пошуку. Також користувачів привертають цікаві дудли - логотипи Google, які перемалював на честь певної дати або події. Дуже часто такі дудли роблять інтерактивними. Таким чином, за всіма вищезазначеними показниками Google - це однозначно найкраща пошукова система.

На другому місці за популярністю, як на ПК, так і на смартфонах, міцно утвердився китайський пошуковик Baidu. Справа в тому, що даний сервіс є єдино доступним в Китаї - ним користуються 92% всього населення. Час від часу Baidu намагається розширити географічний кордону, проте популярності в інших країнах він так і не здобув. Багато в чому це пов'язано з досить агресивною політикою просування і конфлікт розширень пошукача з антивірусами.

Багато в чому це пов'язано з досить агресивною політикою просування і конфлікт розширень пошукача з антивірусами

Bing - пошуковик від Microsoft, яким найчастіше користуються власники персональних комп'ютерів в США. Невеликий відсоток запитів з мобільних пристроїв обумовлений тим, що смартфони від Microsoft поступово йдуть з ринку.

Невеликий відсоток запитів з мобільних пристроїв обумовлений тим, що смартфони від Microsoft поступово йдуть з ринку

Yahoo! - один з найстаріших пошукових систем, який був створений в 1995 році. В основному, ним користуються жителі США, Великобританії і деяких країн Південно-Східної Азії.

Пошуковик від Яндекс потрапив тільки в першу п'ятірку за запитами з ПК. Невеликий відсоток від загальної кількості запитів також обумовлений тим, що вітчизняним пошукачем користуються користувачі Росії і країн СНД. А замикає топ-5 за популярністю пошукових систем для мобільних пристроїв сервіс Dogpile. Його основна аудиторія - жителі США, Канади та Європи.

Читайте також: Найкрутіші додатки від Google .

Рейтинг пошукових систем в Росії

З'ясувати, яка найкраща пошукова система в російському інтернет-сегменті Рунеті нам допоможуть дані лічильника LiveInternet і аналітичного сервісу Seo-auditor.

Лічильник LiveInternet враховує пошукові запити як з ПК, так і з мобільних платформ. У підсумку, рейтинг популярності пошукових систем в Росії виглядає так:

З великим відривом лідирують два головні конкуренти - Google і Яндекс. Обидва пошукача відрізняються високою швидкістю і ефективністю роботи. Крім того, кожен сервіс має свої унікальні «фішками». Наприклад, пошуковик від Гугл видає чітку і лаконічну інформацію про кожного сайті, а також враховує якість сторінок у видачі. Яндекс ж велику увагу приділяє своїм додаткових сервісів, які підключаються при кожному запиті в пошуковику.

На третьому місці за популярністю виявився пошуковик від Mail.ru. Багато експертів відзначають у даного сервісу добре опрацьовані пошукові алгоритми, швидке оновлення новин на головній сторінці. З іншого боку, вистачає у Mail і недоліків. В першу чергу, це брак додаткових сервісів і недопрацьований анти-спам фільтр.

Колись популярний Rambler зараз обробляє всього 0,2% від загальної кількості пошукових запитів в Рунеті. Деякий час назад сервіс зробив капітальний ремонт: у пошукача змінився логотип і була з нуля перемальована головна сторінка. Однак піднятися в рейтингу пошукових систем це, на жаль, не допомогло.

Однак піднятися в рейтингу пошукових систем це, на жаль, не допомогло

Проте, у Рамблера є свої очевидні переваги. Наприклад, асоціативна система пошуку. Якщо користувач забуває змінити розкладку і вбиває слово vepsrf, пошуковик видає результати за запитом «Музика». Зараз цією системою вже нікого не здивуєш, ось тільки Рамблер був першим пошуковиком в Рунеті, який зміг якісно реалізувати такий алгоритм.

Менше 200 тисяч запитів на рік обробив пошуковик Bing. Як вже говорилося вище, сервіс від Microsoft популярний, в основному, на Заході, і, швидше за все, велика частина запитів в Рунеті через Bing відправляється зі смартфонів і ПК іноземців, що працюють в Росії.

Схожі дані по популярності пошукових систем можна спостерігати в дослідженні аналітичного агентства Seo-auditor. Порівняйте цифри станом на січень і листопад 2017 року:

Зіставивши дані лічильників Яндекс.Метрика, SpyLog / Openstat, LiveInternet, Hotlog, Рейтинг@Mail.ru, а також за допомогою оригінальних алгоритмів, фахівці Seo-auditor прийшли до висновку, що звання «Найкраща пошукова система» в Рунеті знову ділять між собою Google і Яндекс. До того ж помітно, як за рік зменшилася частка запитів через пошуковики Мейл, Рамблер і Бінг.

Мобільні додатки-пошуковики

Серед першої п'ятірки найпопулярніших пошукових систем фірмові мобільні додатки є у Google , Яндекс і Bing . Щоб з'ясувати, чим відрізняється кожна утиліта, ми протестували пошуковики на потужному і продуктивному смартфоні Fly Cirrus 12 . В якості тестового запиту ми використовували один з найпопулярніших, на даний момент, не тільки в Росії, але і у всьому світі - Зоряні Війни 8. Результат можна подивитися на відео нижче:

Google в своєму мобільному пошуковику керується тим же принципом, що і в десктопной версії - мінімум елементів інтерфейсу. Пошуковий запит можна вводити як з екранної клавіатури, так і голосом. У видачі пошуковика можна простежити чітку ієрархію:

  • Огляди та рейтинги фільму
  • Розклад сеансів у кінотеатрах міста
  • Трейлери на YouTube
  • Список акторів фільму
  • Схожі запити
  • Посилання на сайти.

Схожу картину можна спостерігати і в пошуковику від Яндекса. Російський сервіс в своєму додатку також копіює основну версію. На головному сторінці розміщені корисні сервіси та новини, а пошуковий рядок закріплена в нижній частині екрана. Результати по видачі розподіляються так:

  • Трейлери та ролики на Яндекс.Відео
  • Розклад сеансів у кінотеатрах
  • Посилання на Вікіпедію
  • список акторів
  • Схожі запити
  • Посилання на сайт (причому першим посиланням значиться сторінка фільму на Кинопоиск, який належить Яндексу).

Окремою «фішкою» Яндекса можна назвати голосовий помічник Аліса, за допомогою якого можна не тільки знайти потрібну інформацію, а й скоротати час в приємній, а іноді і забавною бесіді з цифровим алгоритмом.

Окремою «фішкою» Яндекса можна назвати голосовий помічник Аліса, за допомогою якого можна не тільки знайти потрібну інформацію, а й скоротати час в приємній, а іноді і забавною бесіді з цифровим алгоритмом

Додаток Bing, так само як і Гугл, йде по шляху лаконічності. На головному екрані розміщена кнопка пошуку на красивому фоні. При натисканні на збільшувальне скло користувач потрапляє на сторінку пошуковика. Незважаючи на те, що інтерфейс не русифікований, додаток швидко видає потрібні результати. Правда, на відміну від Гугла і Яндекса, Bing обмежується лише посиланнями на сайти без додатково включених сервісів.

альтернативні пошуковики

Крім найпопулярніших пошуковиків на зразок Яндекса і Гугла в Мережі існує чимало цікавих пошукових сервісів, які за своїми функціями можуть стати непоганою альтернативою визнаним гігантам. Ми вибрали 5 найцікавіших систем, якими можна користуватися як на ПК, так і на смартфонах.

DuckDuckGo

сторінка

сторінка

Пошуковик, який базується на трьох основних принципах:

  • Відсутність сховища особистих даних
  • Відсутність нав'язливої ​​реклами на основі запитів користувача
  • Відсутність відстеження дій користувача.

Таким чином, DuckDuckGo оцінять ті, хто вважає за краще конфіденційність в Мережі і хоче отримувати об'єктивну інформацію, без урахування минулого пошукового поведінки в Інтернеті. Крім того, DuckDuckGo не прив'язаний географічно до користувача. Це означає, що інформацію можна шукати і отримувати на будь-якій мові, в той час як Яндекс і Гугл віддають перевагу російськомовним ресурсам, навіть якщо вбити запит англійською.

YaCy

сторінка

Децентралізований пошуковик, у якого немає єдиного сервера і власника. YaCy це мережа комп'ютерів користувачів, на яких встановлена ​​спеціальна програма. Кожен ПК самостійно сканує Мережа та збирає отриману інформацію в загальну базу даних. Кожен вузол мережі YaCy автономний і, отже, не схильний до державної або корпоративної цензурі.

Єдиний недолік для вітчизняного користувача - YaCy не русифікований.

Pipl

сторінка

сторінка

Pipl - це система, яка створена для пошуку конкретних користувачів в Мережі. Складні алгоритми збирають всі дані про людину за профілями в соціальних мережах коментарів, відкритим баз даних, і так далі. На даний момент, в пошуковій базі Pipl зібрані дані по більш ніж 3 мільярдів чоловік.

Пошук по Рунету для Pipl є поки ще досить складним завданням. Так що даний пошукач стане більш корисний тим, хто шукає конкретних користувачів в Європі, США чи Канаді.

Wolfram | Alpha

Сторінка додатки для смартфона

Питально-відповідна система, пошуковик на основі бази знань і наборі обчислювальних алгоритмів. На відміну від інших пошукових систем, Wolfram | Alpha не виводить список посилань за запитами, а формує повноцінну відповідь на основі бази знань про історію, культуру, науку, кінематографії, театрі та багато іншого. Крім того, алгоритм підключає дані про відомих людей і сторінках в Мережі.

Наприклад, на запит Star Wars films пошуковик видає список всіх фільмів кіновсесвіту, по кожному з яких можна подивитися індивідуальну інформаційну картку. Слідом йде підбірка постерів фільмів і докладна інформація про збори в кінотеатрах.

Слідом йде підбірка постерів фільмів і докладна інформація про збори в кінотеатрах

Wolfram | Alpha постійно поповнює свою базу даних для більш точного виводу найнеобхіднішої інформації за запитами. Для студентів, журналістів, аналітиків і наукових співробітників Wolfram | Alpha - мабуть, найкращий пошуковик, так як він видає не тільки текстову інформацію, але і компілює різні графіки, таблиці і схеми для більшої наочності.

Ми познайомили вас з найпопулярнішими пошуковими системами. Звичайно, досить складно назвати певний пошуковик кращим в світі. У кожної системи є свій набір інструментів, які залучають тих чи інших користувачів. А яким пошуковиком найчастіше користуєтеся ви? Розкажіть про свої враження в коментарях до даної статті!

Читайте також: Чи не додається облікового запису Google .

Але яка найкраща пошукова система функціонує в Мережі на сьогоднішній день?
Чому ми віддаємо перевагу якомусь певному пошуковику?
А яким пошуковиком найчастіше користуєтеся ви?

Дополнительная информация

rss
Карта