Яке значення має швидкість завантаження веб-сторінки і від чого вона залежить

  1. 1 Розмір веб-сторінки
  2. 2 Швидкість підключення користувача до інтернету
  3. 3 Характеристики хостингу, на якому розміщений сайт
  4. На що впливає швидкість завантаження сайту
  5. Перевірка швидкості завантаження сайту
  6. голосування

По суті, будь-який сайт - це сукупність файлів різних форматів, пов'язаних між собою системою гіперпосилань По суті, будь-який сайт - це сукупність файлів різних форматів, пов'язаних між собою системою гіперпосилань. А кожен файл на сайті має свій розміром (в кілобайтах, мегабайтах і т.д.).

Файл може бути «легким» (мати маленький розмір, наприклад, 40 Кілобайтів). Але також файл може бути «важким», великого розміру, наприклад, 800 Кілобайтів.

Як правило, сайт розміщений в інтернеті на віддаленому хостингу. Іншими словами, всі файли цього сайту розташовані на віддаленому хостингу. Якщо файл на сайті легкий, то він швидко вантажиться з хостингу і швидко з'являється в браузері у користувача. Важкий файл буде завантажуватися довше. Очевидно, що завантаження веб-сторінки об'ємом в 40 Кілобайтів пройде швидше, ніж завантаження сторінки «вагою» 800 Кілобайтів.

зміст:

Під веб-сторінкою будемо розуміти сторінку, розміщену в інтернеті. На ній може знаходитися текст, фото, картинки, схеми, відео і т.п. Веб сторінка має адресу, який з'являється в адресному рядку браузера після завантаження сторінки.

У момент, коли людина заходить на сайт з метою його перегляду, відбувається скачування (завантаження) веб сторінки цього сайту з віддаленого хостингу і її відображення в браузері користувача.

Швидкість скачування сторінки - це швидкість її завантаження, точніше, це час, який проходить з моменту, коли користувач викликав сторінку сайту і коли він її побачив у своєму браузері. Зрозуміло, що чим більше, чим вище швидкість завантаження, тим комфортніше переглядати сайт.

Що впливає на швидкість завантаження сайту? Нижче перерахуємо чинники, що впливають на неї.

1 Розмір веб-сторінки

Тут все зрозуміло - чим більше важить сторінка (в кілобайтах), тим довше вона скачується в браузер користувача. Якщо веб-майстер хоче збільшити швидкість завантаження сторінок свого сайту, то йому доцільно зменшувати саме розмір сторінок (в кілобайтах).

Які ж елементи сторінок володіють найбільшим розміром? Як правило, це графіка. Якісні фотографії високої роздільної здатності важать дуже багато. Відповідно, вантажаться вони довго.

Час завантаження сторінки оцінюється по самому довго грузящемуся елементу. І поки всі ці елементи, включаючи фото, які не завантажаться до кінця, сама сторінка теж не завантажиться до кінця. Саме тому графіку (картинки, фото) необхідно оптимізувати всім веб-майстрам, у яких є свій сайт. Точніше, вебмастерам слід зменшувати дозвіл, розмір, а іноді змінювати формат картинки або фото.

Крім того, час завантаження сторінки збільшують різного роду медіаплеєри (аудіо і відео), навіть якщо самі файли розташовані на сторонніх хостингах, а не на рідному хостингу сайту. Також на час завантаження впливає наявність flash-анімації, а також різних скриптів.

Яка web-сторінка буде завантажуватися швидше за все? Звичайно, та сторінка на сайті, яка наповнена одним лише текстом і нічого «зайвого» у вигляді таких «гальм» як фото, картинки, скріншоти, відео і т.п.

2 Швидкість підключення користувача до інтернету

Тут все просто - чим уже (чим повільніше) канал підключення у користувача Інтернету, тим довше будуть завантажуватися сторінки в браузері у цього користувача.

Тут від вебмастера мало що залежить. Підлаштовуватися під користувачів, що володіють повільним інтернетом, теж не завжди добре, адже заради них доведеться сильно урізати сторінки, зробити їх максимально простими, найкраще складаються з одного тексту.

Крім того, з кожним роком швидкість інтернету зростає. Людей, у яких звичайна сторінка сайту завантажується по 20-30 секунд, залишається все менше і менше.

Про те, як перевірити швидкість свого інтернету, докладніше тут.

3 Характеристики хостингу, на якому розміщений сайт

Досить часто завантаженість хостингу, де знаходиться сайт, і обладнання, що використовується там, може впливати на швидкість завантаження сторінок сайту. Наприклад, якщо використовується обладнання на хостингу сайту не зовсім підходить для розміщення на ньому певної кількості сайтів, то навантаження на обладнання хостингу, особливо при великій відвідуваності цих сайтів, зростає. В результаті час завантаження веб-сторінок може істотно збільшитися.

Крім того, інтернет-канал у самого хостингу може бути недостатньо широким, швидкісним. Кінцевий результат буде аналогічним - низька швидкість завантаження сайтів, розташованих на цьому хостингу.

На характеристики хостингу того чи іншого сайту звичайний користувач Інтернету не може ніяк вплинути. Вибір хостингу і його характеристик повністю відноситься до зони відповідальності власника сайту. Користувач в таких випадках просто закриває сайт, який довго вантажиться, повертається в пошуковик Гугл або Яндекс і знаходить за своїм запитом іншої сайт, який швидше завантажується.

На що впливає швидкість завантаження сайту

Ми з'ясували, від чого залежить швидкість завантаження сторінок сайту. Тепер потрібно зрозуміти, на що ця швидкість впливає.

Якщо розглядати сайт з точки зору пошукових систем (Google, Yandex та ін.), То деякі з них при ранжируванні сайтів беруть до уваги показник швидкості завантаження. Адже швидко грузящійся сайт - це сайт, зручний і оптимізований для перегляду користувачами, у яких може бути різною швидкість Інтернету. Погодьтеся, що критерій цілком об'єктивний, коли той чи інший пошуковик ставить «спритні» сайти на більш високі позиції у відповідь на запит користувача з того чи іншого питання. Власники сайтів знають, що швидко завантажуються сайти залучають більше користувачів на свої сторінки.

Якщо говорити про простих користувачів, то тут все ще простіше. Ніхто не любить чекати закінчення повільного завантаження сайту, всі люблять швидкість і швидкодія. Чим швидше сторінки вантажаться, тим комфортніше почувається користувач на сайті, тим більше сторінок він перегляне за одне і те ж час.

А при тривалій завантаженні веб-сторінки більшість користувачів її закривають, не дочекавшись завантаження і появи сторінки в своєму браузері, і повертаються в пошуковик для того, щоб у відповідь на свій запит відкрити більш «спритний» сайт.

Перевірка швидкості завантаження сайту

Є багато різних сервісів для того, щоб перевірити швидкість завантаження того чи іншого сайту, а також окремих сторінок цього сайту.

Є багато різних сервісів для того, щоб перевірити швидкість завантаження того чи іншого сайту, а також окремих сторінок цього сайту

Мал. 1 Сервіс Google для перевірки швидкості завантаження веб-сторінок

Ось інструмент Google для перевірки швидкості завантаження сторінок сайту

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

Можна ввести адресу будь-якої сторінки сайту або адреса головної сторінки сайту (1 на рис. 1). Гугл видає значення швидкості завантаження від 0 до 100 одиниць. Він перевіряє швидкість завантаження як на комп'ютері, так і на мобільному пристрої. Крім того, Google відразу ж видає рекомендації, як збільшити швидкість завантаження сайту, що рекомендується виправити.

голосування

Дякуємо за Ваш голос!

PS До статті відмінно підходить:

Адаптивний дизайн або мобільна версія сайту, мобільний додаток: що є що?

Термін життя контенту на сайті

Що таке піратський контент, як він потрапляє в мережу і чому іноді зникає?

Чи може власний блог Вас матеріально забезпечити?


Що впливає на швидкість завантаження сайту?
Які ж елементи сторінок володіють найбільшим розміром?
Яка web-сторінка буде завантажуватися швидше за все?
Чи може власний блог Вас матеріально забезпечити?

Дополнительная информация

rss
Карта