- У цьому випуску:
- Хороші і погані посилання
- Чим відрізняються небезпечні посилання?
- повторимо:
- Які посилання генерують трафік?
- Які посилання генерують менше всього трафіку?
- Де брати правильні посилання?
- біржі посилань
- Самостійний пошук сайтів для розміщення посилань
- висновки:
Автор: Юлія Федотова
«Шеф-редактор блогу GetGoodRank, веб-аналітик, блогер.
Відповідаємо на питання, які посилання генерують трафік, де брати якісні посилання, які посилання не працюють »
Посилання - ефективний спосіб просування сайту. За кількістю і якістю посилань пошукові системи визначають авторитетність сайту серед подібних, його цінність для користувачів. Однак використовувати посилання просто для просування сайту - це марна трата бюджету. Адже розміщуючи правильні посилання, ви можете отримати не тільки позиції в ТОПі, а й збільшити трафік на сайт. У цій розсилці ми розповімо, які посилання генерують трафік.
У цьому випуску:
- Хороші і погані посилання
- Які посилання генерують трафік?
- Де брати правильні посилання?
Хороші і погані посилання
Посилання можуть поліпшити позиції в пошуку, а можуть спричинити санкції пошукових систем і назавжди виключити сайт з пошуку. Спостереження вебмайстрів показують, що вага посилань в алгоритмі пошукових систем становить близько 30%. Іншими значимими факторами залишаються контент, якість і авторитетність сайту.
Небезпечні посилання нічим не відрізняються від корисних і цінних для користувача і пошуку по структурі. Візуально відрізнити погану посилання від хорошого практично неможливо.
Чим відрізняються небезпечні посилання?
- Низька релевантність тематиці сайту, контенту
- Критично низькі призначені для користувача сигнали - відсутність переходів по посиланнях
- Цитування спамних сайтів
- кількість
- Якість сайтів, на яких вони розміщуються
У той час як Google створив цілий мануал , Присвячений якості сайтів, Яндекс викладає принципи якісних сайтів в декількох тезах.
Знати ці принципи вкрай важливо при побудові посилальної стратегії. Керуючись цими правилами, ви легко виберете безпечні сайти для розміщення посилань. На думку Яндекс якісний сайт- це:
- Сайт з оригінальним контентом і унікальним сервісом. Люди приходять на сайти за рішенням проблем, а не за рекламою або унікальними текстами.
- Сайт, створений для користувачів, а не для пошукових систем. Яндекс рекомендує відповісти на питання, створювали б ви сайт, якби пошуку не існувало. Вебмастера розуміють чинники ранжирування занадто буквально і закуповують посилання масово, створюють унікальні тексти пачками, не піклуючись про якість, користь, цінності для користувача.
повторимо:
Прибуток приносять сайту користувачі, а не пошукові системи.
- Дизайн сайту сприяє вирішенню проблеми і досягнення мети користувача, допомагає йому знайти головну інформацію - рішення, заради якого створено сайт, і заради якого на нього прийшов користувач.
- Сайт, що дає вичерпну відповідь на запит користувача. Просунути сайт в ТОП по запитом не є проблема, але якщо сайт не може гідно відповісти на питання, користувач піде, алгоритм зареєструє відмова і знизить такий сайт у видачі.
Розміщення посилань на таких ресурсах обходиться в рази дорожче. Але якщо ви готові заплатити за цитування вашого сайту авторитетними ресурсами, то наступні рекомендації допоможуть вам отримати максимум від кожного посилання.
Які посилання генерують трафік?
Від яких факторів залежить кликабельность посилання:
- У ідімость для користувача - дослідження показують, що більша частина користувачів дочитує матеріал на сторінці сайту тільки до половини. Якщо посилання не потрапить в поле зору користувача, то їй не судилося привести його на ваш сайт. Розміщуючи контент на сайтах-донорах, подбайте про те, щоб посилання з'явилися в першій третині матеріалу.
- Якість посилання для користувача - оптимізатори дбають про якість анкор-листа, намагаючись зробити його максимально природним і непривабливим для пошукових систем, проте мало хто замислюється, що саме текст анкора вказує користувачу на релевантність посилання запитом / інтересу і стимулює користувача перейти за посиланням.
З тексту посилання користувач повинен чітко розуміти, куди він потрапить, що отримає, чи треба воно йому.
- Контент, у якому розташована посилання - на цьому пункті зупинимося трохи докладніше.
Якщо стаття дає вичерпну відповідь на питання користувача, то необхідність переходу за посиланням істотно знижується. Щоб уникнути такого ефекту, необхідна правильна структура публікації. Текст повинен підводити користувача до вирішення і спонукати відвідати цитований сайт.
Контент під посилання можна делегувати вебмайстру, можна писати самим. З одного боку, веб-майстер краще знає власний сайт, знає, який тип контенту краще сприймають його відвідувачі. З іншого боку, вебмастера часто ставляться до «посилальним» статей як до чисто технічного аспекту, що не заморочуючись про якість і користь для читача.
Які посилання генерують менше всього трафіку?
- посилання в гостьових постах і блогах - такі посилання генерують трафік, однак у користувача повинні бути вагомі підстави покинути читану статтю і відволіктися на інше джерело. Цінність такого посилання для користувача повинна бути нарівні з цінністю статті.
- посилання в картинках - більшість користувачів не здогадаються про те, що картинка - це посилання на інший ресурс. Багато клацають зображення, щоб побачити його в збільшеному розмірі. Якщо в цей момент користувач несподівано проти своєї волі потрапить на інший ресурс, це погіршує призначений для користувача досвід, викликає роздратування, підвищує підозри.
- посилання з дуже коротких текстів - користувачі, які не знають принципів і методів SEO, вже встигли зрозуміти, що короткий текст (скажімо, близько 1000 символів), як правило марний, в ньому рідко коли міститься відповідь на питання і тим більше рішення проблеми, а посилання , зазначені в такому контенті, нерелевантні.
Якщо ви сумніваєтеся, що зараз все ще публікується такий контент, то доповідь Катерини Гладких про поганих методах просування сайтів наводить цікаві приклади:
Або так:
І навіть ось такі перли:
Де брати правильні посилання?
вікіпедія
Читаючи статті, ви точно не раз зустрічали ось таке повідомлення:
Вікіпедія - саморегулююча онлайн-енциклопедія, де кожен може вільно правити статті, доповнювати або уточнювати матеріали.
Що робити?
- Зробити вибірку статей релевантної тематики
- Переглянути матеріали на брак посилань і джерел
- Вивчити текст і виділити ключові тези, для яких на просувати сайті або вже є матеріал, або для яких ви можете створити якісне підтвердження
- Вивчити розділ з вимогами до зовнішніх посиланнях
- Зробити вибірку релевантних матеріалів на сайті під тези зі статей Вікіпедії
- Створити матеріали під зачеплені запити і опублікувати на сайті
- Проставити посилання на просувний сайт на відповідні сторінки.
Увага!
- Так ви отримаєте nofollow посилання.
- Такий метод працює не для всіх тематик.
- Метод мало підходить для просування комерційних запитів.
Nofollow посилання - це не завжди погано!
біржі посилань
Це найпростіший спосіб знайти якісні сайти для розміщення матеріалів та посилань, що ідеально працює у всіх тематиках, для всіх типів запитів і забезпечує відкриті (dofollow) посилання. GetGoodRank рекомендує якісні вічні посилання.
- Вічні посилання запобігають ефект миготіння.
- Якісні посилання (посилання, корисна для людини, релевантна, розміщена на якісному сайті в корисному контенті) - це завжди добре. Розміщуючи якісні посилання, ви виключаєте ризики санкцій і пошукових фільтрів.
Так, такі посилання обходяться дорожче, але яка ціна втраченого трафіку, часу і сил на відновлення позицій у видачі після потрапляння під Минусинськ або Пінгвін?
Самостійний пошук сайтів для розміщення посилань
Це трудомісткий і тривалий процес, який не дає ніяких гарантій. У вас просто немає важелів впливу на веб-майстра в разі, якщо щось піде не так: сторінка віддалиться, виникне необхідність заміни посилання і інші.
висновки:
Які посилання генерують трафік:
- зрозумілі посилання (з зрозумілим анкором)
- видимі посилання (посилання правильно оформлена в тексті і розташована в межах видимості)
- релевантні посилання (посилання, які є свого роду продовженням або підтвердженням сказаного в статті)
- цінні посилання (посилання, що допомагають вирішити проблему користувача - відповідні його вимогу).
Сайти, розраховані на регулярні відвідування користувачів - енциклопедії, блогові платформи (babyblog.ru, irecommend.ru), форуми, блоги, новинні сайти - забезпечують більше трафіку.
Які посилання генерують менше всього трафіку?Де брати правильні посилання?
Де брати правильні посилання?
Чим відрізняються небезпечні посилання?
Які посилання генерують трафік?
Які посилання генерують менше всього трафіку?
Що робити?
Так, такі посилання обходяться дорожче, але яка ціна втраченого трафіку, часу і сил на відновлення позицій у видачі після потрапляння під Минусинськ або Пінгвін?