- Як створити і чим наповнити головну сторінку блогу
- Як створити і чим наповнити сторінки «Про автора» і «Про блозі»
- Як створити і чим наповнити сторінку «карта блогу»
- Як створити і чим наповнити сторінку зворотного зв'язку
04 Січень 2015 2331 5
Привіт, шановні читачі мого блогу.
Ось як ви вважаєте, без чого блог перестає бути нормальним інтернет-ресурсом і перетворюється в безособовий набір текстів? Що, губитеся в здогадах? Гаразд, не буду вас довго мучити, а відповім на це питання сам.
Повноцінний тематичний блог, який претендує на успіх і впізнаваність неможливий без набору основних сторінок, на яких розкривається тематика, ідея і місія блогу і презентується особистість і бренд автора. А от які саме сторінки блогу входять в цей набір, як їх створити і чим наповнити, я і розповім вам в сьогоднішній статті.
Попереджаю одразу, інформації буде багато, так що зробіть собі велику чашку чаю або кави, озбройтеся ручкою і блокнотом або працюєте в текстовому редакторі записи виникаючих думок, влаштовуйтеся зручніше, і я почну.
Для початку давайте розглянемо, що повинен включати в себе базовий набір сторінок повноцінного блогу, коротко охарактеризуємо кожну сторінку, а потім вже розберемося з кожної з них більш детально. Отже, джентльменський набір складається з наступних пунктів:
- Головна
- про автора
- Про блозі
- Карта блогу
- Контакти або зворотний зв'язок
У кожної із зазначених сторінок є своя функція або місія. Головна сторінка - це обличчя блогу, за яким можна судити про багатьох параметрах, і в першу чергу про ставлення до свого дітища самого автора. Сторінки «Про автора» і «Про блозі» - це презентація особистості господаря блогу, уявлення його, як людину і як фахівця в якійсь темі або сфері діяльності. Карта блогу - це, з одного боку, зручний путівник по статейному лабіринту, а з іншого боку, допоміжний штрих до портрету експертність господаря ресурсу. І, нарешті, сторінка зворотнього зв'язку - це показник доступності та відкритості автора для своєї аудиторії, заради якої блог за великим рахунком і починався. Це що можна сказати про кожній сторінці в загальному, тепер давайте подивимося, так би мовити, більш масштабну картину. А також розберемо, як створити і чим наповнити кожну з основних сторінок блогу. І почнемо, мабуть, з головною.
Як створити і чим наповнити головну сторінку блогу
Зазвичай цю сторінку створювати спеціально не потрібно, тому що вона створюється автоматично при установці движка і шаблону, а також призначення імені сайту. У цьому випадку її зовнішній вигляд представлений стрічкою анонсів записів. Скільки їх буде, вирішувати вам, але зазвичай не більше 7-10. Бажане число розкритих на головній сторінці анонсів виставляється в адміністративній панелі, в пункті меню «настройки», підпункті «читання». Головна цього типу присутній на 95% блогах, в тому числі і у мене. Щоб побачити її, пройдіть за адресою asbseo.ru , Або наберіть цю адресу вручну.
Однак в деяких випадках автори хочуть представити головну сторінку свого блогу в оригінальному вигляді, щоб виділитися на тлі колег, або відразу заявити широкої аудиторії про свою експертність. І тоді замість стрічки анонсів головна представлена статичної сторінкою зі своїм унікальним текстом, що направляють посиланнями, графічними елементами і набором віджетів в сайдбарі. Приклад таких головних сторінок можна знайти на блогах коучів, інфобізнесменов, що надають свої послуги фрілансерів, навчальних чогось онлайн-шкіл.
Якщо і ви захочете оформити «обличчя» свого блогу за їхнім прикладом, то вам доведеться зробити 3 обов'язкових кроку.
1. Створити нову сторінку, як це робиться в технічному плані, я пояснював тут .
2. Наповнити створену сторінку вмістом, тобто помістити в її тіло оригінальний текст, що відображає самі основні моменти вашої особистості або експертність, авторські картинки або фото і напрямні посилання.
3. Вибрати цю сторінку в якості головної. Робиться це так. Йдете в адміністративну панель свого вордпресс-блогу в меню «настройки», підміню «читання». Під написом «На головній сторінці відображати» виберіть радіо-кнопку «статичну сторінку», а нижче в комбінованому редакторі виділіть створену вами сторінку і натисніть кнопку «зберегти зміни».
Все, тепер ваша головна сторінка змінилася на статичну, пройдіть на свій блог, набравши в адресному рядку його доменне ім'я, і обновіть сторінку, ну як, подобається? Якщо немає, то поверніться в редактор сторінок (меню «сторінки» підміню «всі сторінки»), станьте мишею на назву сторінки, створеної під головну, натисніть «редагувати» і внесіть потрібні зміни. Увага, після кожної редакції не забувайте зберігати свою працю, щоб вони не зникли після закриття редактора.
А щоб процес створення статичної головної сторінки був для вас більш зрозумілий, можете пошукати віідео на відеохостингу YouTube на дану тему. А тепер перейдемо до створення і наповнення сторінок «Про автора» і «Про блозі».
Як створити і чим наповнити сторінки «Про автора» і «Про блозі»
Що стосується технічного створення цих сторінок, то воно стандартно. Заходьте в адміністративну панель свого блогу, далі йдете в меню «Сторінки», підміню «Створити нову». У вікні, вписуєте заголовок «Про автора» вибираєте в додатковому меню якою ця сторінка у вас буде по рахунку, просто вписуєте потрібну цифру, і натискаєте кнопку «Опублікувати». Все сторінка «Про автора» готова, аналогічно створюєте сторінку «Про блозі». Щоб переконатися в правильності своїх дій, перейдіть на свій блог і подивіться, чи з'явилися ці сторінки в головному меню, пройдіть на них, щоб перевірити їх відгук. Все вийшло? Ну, і гарненька, давайте тепер вирішимо питання, ніж ці сторінки наповнити.
Якщо пам'ятаєте, на початку цієї статті я говорив, що сторінка «Про автора» відображає особистість блогера, а сторінку «Про блозі» показує його експертність. Отже, на сторінці «Про автора», ще її називають «Про мене», ми повинні розповісти про себе, як про людину і обов'язково додати до розповіді доповнюють фото, на яких буде добре видно обличчя господаря блогу. Щоб вам було легше створювати текст для цієї сторінки, я нижче накидав невеликий список зразкових питань, якими колись користувався сам:
- Як вас звати
- Де ви живете
- Де навчалися або навчаєтесь, ким працюєте або працювали
- Чим захоплюєтеся у вільний від основного навчання / роботи час
У відповідях на ці 4 питання ви можете розповісти і про свою родину, і про своїх друзів, і про своїх вихованців, і про якісь події свого минулого. Зрозуміло, все в одній сторінці не вмістити, але можна сказати, що інші сторони вашого життя будуть описані в статтях на вашому блозі і запропонувати читачам підписатися на оновлення.
5. Навіщо ви почали вести цей блог. Я рекомендую на сторінці «Про себе» торкнутися і це питання, але дуже коротко, з метою зацікавити читача і перевести його на сторінку «Про блозі». Адже чим більше сторінок перегляне відвідувач, тим краще для блогу в плані його просування та індексації. Тому в кінці тексту напишіть приблизно таку фразу: «До речі, тематика мого блога - це теж моє хобі, але докладніше я розповім про це на наступній сторінці», і слово «наступної» зробіть посиланням на сторінку «Про блозі».
Ну, а в тексті на сторінці про свій ресурс ви повинні показати, якщо не свою експертність в обраній темі, то, як мінімум, серйозність і глибоку зацікавленість. Ось невеликий списочок питань, який допоможе вам при написанні тексту для цієї сторінки:
- Чому я вирішив вести блог
- Про що, на яку тему цей блог
- Яку місію або яку ідею я хочу втілити за допомогою мого блогу
- Чим мій блог буде корисний для моїх читачів, що він їм дасть і чому навчить
- Чому я маю право вчити цьому своїх читачів
- Ще раз в декількох словах Підсумуйте все вищесказане і запропонуйте своїм читачам підписатися на оновлення блогу, якщо розглянуті теми і питання їм цікаві і важливі
Зі сторінки «Про блозі» читача можна перенаправити за трьома шляхами:
- На сторінку «Про автора», сказавши, що познайомитися з вами ближче можна саме там
- На сторінку «Карта блогу», сказавши, що на ній можна познайомитися з усім вмістом ресурсу
- На сторінку «Контакти», сказавши, що при наявності питань, побажань і зауважень через неї можна легко зв'язатися з автором.
До речі я рекомендую побудувати заключне пропозиція так, щоб згадати про всі ці сторінках. А відвідувач вже хай сам вибирає, куди йому йти цікавіше.
Ну і наостанок дам найважливіша порада по створенню вищеописаних сторінок: постарайтеся наповнити їх таким чином, щоб запалити читачів, щоб у них з'явився інтерес до вашої персони і до вашого ресурсу. Пам'ятайте: ваша задача не просто отримати чергового відвідувача на блог, ваше завдання зробити відвідувачів своїми передплатниками, змусити їх знову повертатися на блог, чекати з інтересом нових статей.
Як створити і чим наповнити сторінку «карта блогу»
Розібравшись зі сторінками про особу і експертність автора, переходимо до створення і наповнення наступного розділу - сторінки «Карта блогу». У моєму випадку ця сторінка називається «Все статті», а хтось називає її словом «Зміст». Створюється вона дуже просто за допомогою плагіна «Dagon Design Sitemap», я писав про це ось тут , Почитайте. Ну, а наповнювати цю сторінку ми будемо статтями, які публікуються на блозі. Причому зазначений вище плагін буде додавати їх автоматично, відразу після опублікування кожної нової статті. Єдине, на початку сторінки до списку статей і рубрик, ви можете чиркнути кілька привітальних слів для своїх читачів, як це зроблено у мене ( http://asbseo.ru/karta-bloga ).
Як створити і чим наповнити сторінку зворотного зв'язку
Ось ми і дісталися до останнього пункту - сторінки зворотного зв'язку або, як її ще називають, сторінки контактів. Створити її можна і за допомогою плагіна, і за допомогою скрипта, і за допомогою сторонніх сервісів, почитати про всі ці способи можна тут і тут . Ну, а доповнити її зміст можна невеликим пояснювальний текст, наприклад, таким:
«Шановні читачі та гості мого блогу, якщо у вас є якісь питання, пропозиції та побажання, сміливо пишіть їх через форму зворотного зв'язку на цій сторінці. Просто в відповідні поля впишіть своє ім'я, e-mail і текст свого звернення, а потім натисніть на кнопку «Відправити». Я із задоволенням прочитаю ваш лист і в міру сил і часу відповім на нього особисто вам або на сторінках мого блогу. З повагою (ваше ім'я) ».
Ось, напевно, на сьогодні і все, що я хотів розповісти вам про основне наборі сторінок для блогу. Якщо залишилися питання або є доповнення, то ласкаво прошу в коментарі. А якщо стаття була вам корисна, проявіть щедрість, поділіться нею зі своїми друзями в соціальних мережах.
Ну, все, прощаюся до нових постів!
З повагою Олександр Бобрин
Поділися з друзями:
Зверніть увагу:
Схожі статті
Ось як ви вважаєте, без чого блог перестає бути нормальним інтернет-ресурсом і перетворюється в безособовий набір текстів?Що, губитеся в здогадах?
Все, тепер ваша головна сторінка змінилася на статичну, пройдіть на свій блог, набравши в адресному рядку його доменне ім'я, і обновіть сторінку, ну як, подобається?
Все вийшло?