- З чого почати вибір?
- Ростелеком: рекомендовані роутери
- Як вибрати роутер під Ростелеком для технології ADSL?
- Який вай фай роутер краще для Ростелекома при ETTH-з'єднанні?
- Який роутер краще купити для GPON від Ростелекома?
- Кілька загальних порад
Компанія Ростелеком при підключенні інтернету надає своїм абонентам необхідне для доступу обладнання. Але далеко не всі клієнти поспішають скористатися цією пропозицією. Кого-то бентежить додаткова плата за роутер, хтось не хоче користуватися б / у-модемом (а таке теж буває). Ряду користувачів просто зручніше мати свій особистий роутер, щоб в разі зміни провайдера не звикати до нової системи налаштувань. Нерідкі ситуації, коли виданий в компанії модем або роутер перестав влаштовувати користувача: потрібне розширення мережі, хочеться підключити вай-фай або підвищити швидкість доступу до максимально можливої ... варіантів маса. Але всі вони приводять до одного - абонент йде в магазин за новим, власним обладнанням. Поговоримо про те, які роутери підходять для Ростелеком, і як не помилитися з покупкою.
Зміст статті:
З чого почати вибір?
Підбір роутера буде залежати в першу чергу від того, за якою технологією Ростелеком надає вам інтернет. Варіантів всього три - ADSL (по телефонній лінії), ETTH (по оптоволоконному кабелю з распредщітка в під'їзді) або PON (оптоволокно через оптичний термінал у вашій квартирі). Уточнити, який з них ваш, ви можете, піднявши договір з компанією, або просто уважно вивчивши схему підключення.
Далі непогано було б дізнатися, який роутер використовує Ростелеком найчастіше для вашої технології. Зробити це варто з наступних причин. По-перше, провайдер не завжди вибирає обладнання для клієнтів тільки за вартістю. Фахівці компанії оцінюють і функціональність, швидкість доступу, надійність і ряд інших технічних параметрів. На основі цього аналізу вибирається марка роутера, яка підійде під стандарти Ростелекома.
Дізнайтеся, як правильно набирати номер, якщо ви хочете зателефонувати на міжмісто .
Як скористатися послугою Деталізація дзвінків для домашнього та мобільного телефону і скільки коштує отримання докладної інформації, ви можете прочитати тут .
Друга причина, по якій варто орієнтуватися на список роутерів Ростелеком - вам буде простіше спілкуватися з техподдержкой провайдера . Дистанційні фахівці мають в розпорядженні інформацію про налаштування тільки тих роутерів, що використовуються в їх компанії. Устаткування інших марок вони налаштовувати не можуть, оскільки не мають даних для цього і не несуть за сторонні модеми ніякої відповідальності. Виїзні майстра за настройку роутерів, отриманих не в компанії, беруть плату, тоді як власне обладнання налаштовують безкоштовно. Звичайно, не факт, що вам доведеться звертатися до фахівців Ростелекома для вирішення проблем з обладнанням, але краще все-таки підстрахуватися.
Ростелеком: рекомендовані роутери
Уточнити, які роутери ставить Ростелеком при підключенні по вашій технології, можна на сайті компанії. Зайдіть в розділ «Для себе», виберіть у верхнє меню вкладку «Підтримка», а в ній підрозділ «Домашній інтернет». На що з'явилася перед вами сторінці знайдіть посилання «Обладнання» і перейдіть по ній.
Перед вами відкриється нова сторінка, що нагадує каталог інтернет-магазину. Тут ви і знайдете види роутерів Ростелеком, які застосовує компанія в вашому регіоні. До речі, не забудьте перед початком роботи встановити місце свого проживання в шапці сайту. Залежно від регіону перелік роутерів може відрізнятися. Наприклад, в Москві і області компанія використовує виключно роутери марки Upvel, тоді як в провінції можуть застосовуватися і D-Link, і Sagemcom , і Zyxel . Але якщо у вашому регіоні дані марки не застосовують, то і співпраці з компанією з приводу їх налаштування у вас не вийде.
Як вибрати роутер під Ростелеком для технології ADSL?
Абонентам, яким доступ в інтернет надається по телефонній лінії, для правильного вибору роутера необхідно знати єдину важливу річ - тип стандарту підключення. Варіантів може бути два - annex A або annex B. Але обрана вами модель роутера для Ростелеком обов'язково повинна відповідати цьому стандарту.
Який саме «анексії» підключений у вас, можна дізнатися в техпідтримку Ростелекома. Зателефонуйте за номером 8-800-1000-800, і оператор надасть вам інформацію. Також можна спробувати пошукати ці дані в договорі з компанією, але там вони рідко бувають прописані. Є, звичайно, способи зорієнтуватися інтуїтивно, за асортиментом підключених послуг, але їх краще не використовувати.
Важливо: роутери annex A і annex B не є взаємозамінними! У разі невідповідності обладнання стандарту підключення інтернет працювати не буде!
Для ефективної роботи домашньої мережі розумніше купувати як мінімум чотирьохпортовий модель. Це особливо актуально, якщо крім інтернету у вас підключено телебачення від Ростелеком. Провайдер для даної технології найчастіше використовує роутери Інтеркросс, Sagemcom і D-Link .
Що стосується інших характеристик, про це вам подібно розповість консультант в магазині комп'ютерної техніки. Уточніть в договорі швидкість вашого підключення і повідомте йому цю інформацію, її цілком достатньо для правильного підбору обладнання.
Увага: якщо у вас вже встановлений роутер від Ростелекома, але ви хочете налаштувати вдома бездротову мережу, не обов'язково витрачати зайві гроші. Зверніться в офіс провайдера і напишіть заяву про заміну існуючого у вас роутера на модель з вай-фаєм. Компанія надає таку можливість.
Який вай фай роутер краще для Ростелекома при ETTH-з'єднанні?
Найчастіше покупкою роутера цікавляться абоненти, підключені по ETTH. Ця технологія передбачає з'єднання інтернет-кабелю безпосередньо з мережевою картою комп'ютера. Якщо ж робочих машин в будинку як мінімум дві, та ще й хочеться підключити вай-фай , Без роутера ніяк не обійтися.
Перед візитом в магазин вивчіть сайт Ростелеком - рекомендовані роутери для вашої технології і для ADSL. В принципі, підійде будь-яка модель, відповідна вашій швидкості підключення. Звертайте увагу на 4-портові роутери і стежте за пропускною спроможністю каналу wi-fi, яку може надати обрана вами модель. В іншому обмежень практично ніяких.
Налаштування роутера під ETTH буде приблизно такою ж, як і для інтернету по телефонній лінії. Кабель, що йде від щитка в квартиру, потрібно буде підключити до роз'єму WAN або INTERNET замість мережевої карти, а далі налаштовувати з'єднання PPPoE за стандартною схемою. Якщо з настройками ви раніше справи не мали, зверніть увагу на роутери марки Zyxel. Вони забезпечені досить зручним автоматичним інтерфейсом. Все, що вам потрібно буде знати, це пароль для доступу в мережу і значення VPI / VCI. Решта прилад зробить самостійно.
Який роутер краще купити для GPON від Ростелекома?
Абонентам, підключеним до інтернету за технологією GPON (PON), доступ в мережу надається через оптичний термінал. Цей пристрій обов'язково має належати компанії Ростелеком, оскільки всі термінали прошиваються спеціально під провайдера. Описи моделей на офіційному сайті в даному випадку не є рекомендацією до купівлі, вони викладені виключно в ознайомлювальних цілях.
У даній ситуації необхідність покупки додаткового устаткування може виникнути тільки при бажанні розширити домашню мережу. Найрозумніше в сучасних умовах купити для цього роутер wifi. Але який краще для Ростелекома?
Дізнайтеся, як змінити тариф міського телефону .
Що робити, якщо приставка від Ростелекома просить логін і пароль, можна прочитати тут .
Як дізнатися, скільки потрібно заплатити за інтернет: //o-rostelecome.ru/uslugi/proverit-dolg/ .
Рекомендації, по суті, залишаться тими ж. Відвідайте офіційний сайт і уточніть, який потрібен роутер для Ростелеком жителю вашого регіону, щоб встановити бездротовий зв'язок. У парі з оптичним терміналом можуть працювати моделі, рекомендовані і для ADSL, і для ETTH-технології. Перед візитом в магазин уточніть швидкість свого підключення, її потрібно буде повідомити продавцеві. Також розкажіть консультанту, які прилади зараз підключені до оптичного терміналу і яким чином ви плануєте розширювати мережу. Так, обов'язково зробіть упор на те, що роутер потрібен для роботи в парі з ONT, це допоможе фахівця видати правильну рекомендацію.
Увага: якщо ваш оптичний термінал оснащений функцією бездротової роздачі інтернету, вай-фай роутер в парі з ним підключати не можна. Сигнали цих двох пристроїв будуть створювати перешкоди один одному. Перевірити, чи є вай-фай на вашому ONT, можна за наявністю антен, що стирчать з корпусу, або індикатора WLAN на панелі приладу. В крайньому випадку, зверніться до інструкції або до провайдера.
Кілька загальних порад
Насправді, ніяких особливих обмежень у виборі роутера під конкретного провайдера не існує. Вам краще орієнтуватися на необхідну потужність бездротового каналу, відповідність приладу швидкості вашого підключення і кількість портів. Звертатися в техпідтримку або офіси компанії, щоб дізнатися, які роутери підходять для Ростелеком, сенсу не має. Фахівці, слідуючи корпоративним інструкцій, будуть пропонувати вам тільки ті моделі, які доступні абонентам при підключенні. Консультування з сторонньому обладнанню в їх обов'язки не входить.
Незайвим буде вивчити кілька сайтів з відгуками абонентів, що працюють на роутерах обраної вами марки. Один-два відгуку на Яндекс-маркеті не зможуть дати повну картину. Але відгуки на спеціалізованих форумах по налаштуванню і обговоренню роботи Ростелекома, особливо від користувачів з хорошою історією, варто взяти до уваги. В крайньому випадку, на такому ж ресурсі можна попросити порекомендувати роутер wifi, який краще для Ростелекома. Ви отримаєте масу живих рад від незацікавлених осіб, більш корисних, ніж стандартні рекомендації співробітників РТК.
З чого почати вибір?Який вай фай роутер краще для Ростелекома при ETTH-з'єднанні?
Який роутер краще купити для GPON від Ростелекома?
Як вибрати роутер під Ростелеком для технології ADSL?
Який вай фай роутер краще для Ростелекома при ETTH-з'єднанні?
Який роутер краще купити для GPON від Ростелекома?
Але який краще для Ростелекома?