- зміст
- Як потрапляють віруси на комп'ютер?
- Які бувають комп'ютерні віруси?
- Що таке черв'як?
- Що таке троян?
- Що таке кейлогерам?
- Що таке ботнет?
- Що за блокувальники Windows?
Сьогодні ми поговоримо про такі програми невеликих, які тільки заважають нормальній роботі, це шкідливе ПЗ (програмне забезпечення). Мета у всіх одна - будь-яким способом отримати вигоду або з комп'ютера, або з людини (як правило це фінанси).
зміст
Якщо у вас є антивірус, то це ще не означає що у вас ніколи не буде на комп'ютері вірусів. На жаль, сьогодні антивірус це далеко не панацея і доводиться бути обережним, якщо ви хочете щоб у вас з комп'ютера була вкрадена цінна інформація.
Якщо вам необхідна перевірка комп'ютера на віруси, то я рекомендую для цього використовувати онлайн сканер Eset, про нього можна прочитати ось в цієї статті .
Як потрапляють віруси на комп'ютер?
Як правило, найпопулярніший шлях потрапляння вірусів на комп'ютер - це при установці будь-якої програми. І часто це може бути якась утиліта невелика, патч, або якийсь наприклад прискорювач для інтернету.
Відвідуючи сайти, ви можете зіткнуться з тим, що наприклад у вас нібито не оновлений флеш плеєр і пропонують його оновити, але в адресі сайту зовсім офіційний сайт Adobe. Після цього вам пропонують завантажити на комп'ютер, який встановить флеш плеєр та й крихітну програму, яка щось і десь там робитиме.
Основна причина попадання вірусів на комп'ютері залишається неуважність самих користувачів, які завантажують зламані програми з так званих «виразника». Такі програми часто містять ще з собою вірус, тому при установці встановлюється не тільки програма але і заражається система вірусом. Більшість несерйозних вірусів сьогодні виявляється сучасними антивірусами , Але ось серйозні віруси довгий час можуть залишатися в тіні.
Таких пропозицій в інтернеті дуже багато - просто будьте уважні при завантаженні чого або з мережі, а краще завантажувати тільки з офіційних джерел і не користуватися всякими софт-порталами, де програми йдуть зі всякими «Крек» і «активаторами», в яких вже є м'яко кажучи небезпечне ПО.
Які бувають комп'ютерні віруси?
Дізнаємося про те, які види вірусів бувають, взагалі є ще й трояни, тобто вірус може як самостійно виконувати свою роботу, так і за допомогою центру управлінь (це вже називається троян). Якщо використовується центр управління, а якщо бути точніше то командний центр, то вірусом керують з іншого комп'ютера. З командного центру як правило керують не одним, а тисячами комп'ютерів і навіть десятками тисяч. Ця вся мережа називається ботнет. Отже, перерахуємо основні види комп'ютерних вірусів.
Що таке черв'як?
Черв'як, це вид шкідливої програми, яка в основному створює копії себе де тільки можна. І в підсумку звичайно комп'ютер починає гальмувати. Копії особливо створюються на мережевих дисках, якщо вони є, а також на фтп-серверах, якщо ви на них раніше заходили або до них відкритий доступ у вашій локальній мережі.
Що таке троян?
Даний вид шкідливого ПО може маскуватися під інші програми, в загальному у всіх вірусів, троянів є спільні риси. Але при маскуванні як правило користувач не помічає нічого підозрілого - або програма просто не хоче встановлюватися, як це часто буває і видає помилку (а насправді це не програма, а просто троян імітує помилку установки). Але буває і склейка - це коли ви запускаєте програму і вона встановлюється як зазвичай, ось тільки разом з нею ще встановлюється вірус або троян.
Не всім вірусам потрібні ваші паролі, ваша листування або ваш електронний гаманець з кількома доларами. Частина вірусів, а якщо бути точніше то такий вид іменутеся як ботнет, цікавить тільки ваш комп'ютер, щоб використовувати його ресурси в особистих цілях хакера. Які ресурси? До них можна віднести: інтернет, обчислювальна потужність процесора, використання вашого комп'ютера для здійснення хакерських атак, підбір пароля з вашого комп'ютера. У такому випадку всі ці комп'ютери створюють величезну мережу заражених ПК, яка може наприклад підбирати пароль або посилати неправдиві пакет на сайт (це називається DDos-атака).
Що таке кейлогерам?
Це програма або може бути просто окрема функція у вірусі або трояни, яка реалізує запис всього того що ви набирали на комп'ютері - то все все клавіші, все слова, в загальному все що ви кому або писали програма буде записувати в файл. Залежно від функцій вірусу, цей файл може потім пересилатися господареві.
Що таке ботнет?
Ботнет це теж частина вірусів, але не завжди він дуже небезпечний. Як правило це частина великої, просто величезною мережі і використовується вона для підбору пароля, для збирання інформації з комп'ютерів, для крадіжки паролів до акаунтів в соц. мережах (але це рідше). Тобто ботнет спрямований в першу чергу на використання ресурсів комп'ютера або мережі інтернет. Наприклад ви можете виступати в ролі проксі сервера - тобто хакери будуть «працювати» в інтернеті через ваш комп'ютер, щоб приховувати сліди.
Що за блокувальники Windows?
Так, такі теж на жаль є, одні з найнеприємніших - вони просто не дозволяють вам зайти в Windows, поки ви не відправите якесь смс, і невідомо ще чи зможете ви зайти після відправки. Як правило, недосвідчений користувач перевстановить систему і в чомусь буде прав, так як позбавиться від такого «блокувальника» зовсім не просто.
Ось і все на це, і будьте уважні перед тим як що або встановлюєте на комп'ютер, головне завантажувати програми з офіційних джерел і користуватися антивірусом.
Якщо в браузері з'являються якісь повідомлення на сторінці - не варто натискати «ні» або «так», так як будь-яка з цих кнопок виконує одну і ту ж саму функцію.
Повернутися на головну!
Які бувають комп'ютерні віруси?
Що таке черв'як?
Що таке троян?
Що таке кейлогерам?
Що таке ботнет?
Що за блокувальники Windows?
Які бувають віруси?
Що таке черв'як?
Що таке троян?
Що таке кейлогерам?