Мобільний інтернет ділиться на кілька сегментів. Користувача поведінку в них може сильно відрізнятися, що зумовлює різницю в підходах до пошуку вигідного тарифу.
Користувачів інтернету через GSM-мережі можна поділити на дві основні групи. Перші - ті, хто виходить в мережу зі звичайного комп'ютера, «десктопа», за допомогою USB- або Wi-Fi-модемів з SIM-картами. Як правило, вони користуються таким підключенням через недоступність проводового інтернету (наприклад, вони купили квартиру в новобудові, до якої ще не дісталися провайдери). Для цих людей характерні «десктопні» онлайн-звички: скачування файлів, перегляд відео, прослуховування музики, спілкування по Skype. Згідно з підрахунками аналітиків Cisco, середній російський користувач до кінця цього року буде споживати близько 10 гігабайт інтернет-трафіку (на 400% більше, ніж в 2010 році). А значить, вже зараз ця цифра наближається до прогнозної.
Їх кількість постійно зростає - за підрахунками Mail.Ru, за минулий рік трафік з мобільних пристроїв в Росії виріс на 54%. Онлайн-апетити цих людей, разом з тим, дуже сильно відрізняються від такого у «десктопних» користувачів. Аналітики Mail.Ru вирахували, для чого найчастіше використовується мобільний інтернет на смартфонах і планшетах:
- 11% від усіх видів інтернет-активностей - перевірка e-mail
- 10% - читання інтернет-видань
- 6% - спілкування
- 4% - читання новин, повідомлень інформагентств
Якщо слідувати цим даними - споживання якого б то не було «важкого трафіку» - це менше 4% від онлайн-активностей. Це побічно підтверджують і самі мобільні оператори в своїх звітах: в 2013 році середній абонент споживав 800-900 мегабайт трафіку на місяць - виходить, що в 10 з гаком разів менше, ніж користувач «десктопа».
І тому вибір оптимального тарифу для смартфона, швидше за все, буде в останню чергу пов'язаний з розцінками на мегабайти (тим більше, як і у випадку з тарифами під «важкий» трафік, умови у всіх операторів приблизно однакові). Головний критерій тут - якість зв'язку. Причому, не тільки рівень сигналу, але і сама технологія. На сьогодні тут лідер, якщо говорити про Москву - «Мегафон», який зумів раніше за всіх запустити мережу за технологією 4G, а після - і 4G +, що вважається найшвидшим мобільним інтернетом в світі (швидкість обміну даними - до 300 мегабіт в секунду). Не будемо забувати про подвиг «Мегафона», який купив в минулому році «Скартел» (бренд Yota) з боргом понад півмільярда доларів. З єдиною метою - перейняти кращі технології бездротової передачі даних.
Вигода, з цієї точки зору - не зекономлені гроші, а отримання від свого оператора за ті ж гроші кращого сервісу, кращого зв'язку, кращої швидкості, ніж від іншого. Вагомі підстави очікувати всього цього є у абонентів «Мегафона». Принаймні зараз.
У Москві і Області:
- 240 хвилин в день на всі номери Москви і Підмосков'я, на номери Білайн всій Росії
- 200 SMS та 200 MMS в день на всі номери Росії
- 5 Гб інтернету в поїздках по Росії без обмеження по швидкості
39р в день
У Москві і Області:
- 4500 хвилин на будь-які номери Москви і Області
- 5 ГБ інтернету без обмеження швидкості
- Безлімітні дзвінки на номери МТС Москви і Області
40р в день
У будь-якому місці Росії:
- Безкоштовні вхідні в будь-якому місці Росії
- 900 хвилин на будь-які номери Росії крім Yota
- Безлімітні дзвінки на номери Yota
- Безлімітний інтернет
43р в день
У Москві і Області:
- Безліміт на номери Мегафон Росії
- 800 хвилин на інші номери Москви і в подорожах по Росії
- 800 SMS
- 8 Гб інтернету
1300 руб / міс
Що з тарифами для любителів «важкого трафіку», змушених користуватися GSM-інтернетом?