Важливі характеристики і рекомендації - який блок живлення вибрати для комп'ютера, розрахунок потужності БП з урахуванням споживання всіх комплектуючих ПК. Міняєте відеокарту - який потрібен блок живлення для відеокарти, чи потрібна заміна або можна використовувати наявний БП?
Добрий день. Для того щоб вибрати хороший джерело живлення для комп'ютера, розрахувати потужність блоку живлення для нової відеокарти, пересічному користувачеві не обов'язково вивчати схемотехнику, резонансну схему LLC або синхронні випрямлячі з DC / DC-конвертерами, АЛЕ. Як і всюди - щоб купити хорошу річ - потрібно приділити підвищену увагу важливим характеристикам.
На що дивитися і чим керуватися вибираючи блоки живлення для нових комп'ютерів. Найбільш важливий параметр в очах багатьох покупців - це ціна. І перша рекомендація пролунає саме щодо вартості БП - вибираючи за ціною, намагайтеся не опускатися нижче 40 $. Ваша скороминуща економія в 10-20 $ на джерелі живлення може закінчиться передчасним виходом з ладу дорогих комплектуючих комп'ютера, заміна яких - виллється не в одну 100 $. Намагайтеся вибирати БП розумом - за характеристиками, скільки коштує блок живлення знати необхідно, але це важливо потім - коли будете порівнювати з конкуруючими моделями різних виробників. Важливі технічні характеристики блоку живлення на прикладі Chieftec Force CPS-500S.
Форм фактор БП. Якщо передбачається стандартна зборка комп'ютера в корпусі форм-фактора microATX, ATX - вибираємо блоки живлення ATX стандарту v2.3-2.4 (і вище). З урахуванням розташування джерела живлення в корпусі ATX - уточнюємо довжину кабелів живлення для материнської плати і процесора. При нижньому розташуванні - не менше 450мм.
Сумарна потужність блоку живлення. Корисна характеристика для орієнтиру, але знання сумарною потужністю не настільки важливо, як показник знаходиться трошки нижче. Багато виробників відеокарт вказують завищену потужність БП і тому є причина. Якість блоків живлення у потенційних покупців дуже різний, і відповідно потужність по каналах + 12V може значно відрізнятися (виробники страхуються). Основне навантаження БП лягає на 12V канал (и), саме цей параметр може підказати з чим Ви маєте справу.
До розрахунку потужності блоків живлення ми повернемося трохи пізніше, зараз зверніть увагу на приклад поганого, доброго і відмінного БП. Потужність 12V ліній обчислюється простим множенням V x A = W. У першому прикладі з сумарних 500W є всього лише 370W (реально - з працею 320W) і це ще не найгірший показник в море низькоякісних виробів.
Характеристики хороших БП мають дещо інші показники потужності, багато в чому 12V канал вирішує - підходить блок живлення вашого комп'ютера чи ні, а не роздута загальна потужність.
Краще БП з одним 12V каналом, але не зациклюйтеся, поділ 12V ліній збитковим джерело не роблять. Поділ каналів наказано стандартом безпеки EN60950 - струм на контактах доступних користувачеві не повинен виходити за рамки 240ВА.
Роз'єми блоку живлення. У сучасних материнських платах використовується 24-pin роз'єм (20 + 4-pin), відповідний 24-pin (20 + 4-pin) коннектор повинен бути і у БП. Роз'єм живлення процесора на материнке може бути 4-pin або 8-pin, сучасні моделі БП можуть запропонувати один 4-pin, для не розганяти бюджетних систем і пару - 4 + 4 pin (краще пара).
Також звертаємо увагу на роз'єми додаткового живлення для відеокарти, в залежності від моделі та потужностей GPU графічного прискорювача, може знадобитися від одного 6-pin або 8-pin (він же 6 + 2-pin) до двох 8-pin. Уточнюйте характеристики відеоприскорювача вони вам підкажуть - який потрібен блок живлення для відеокарти в Вашому конкретному випадку. Два коннектора 6 + 2-pin оптимальний варіант для систем з однією потужною відеокартою.
Також не забудьте звірити кількість жорстких дисків у Вашій системі з кількістю роз'ємів SATA у БП.
Модульне підключення кабелів. За великим рахунком це бзік, що забезпечує зручність при складанні комп'ютера. Є - добре, немає - гнатися за модульностью зовсім не обов'язково, зайвий кабель в корпусі ПК, ну ніяк не впливає на характеристики блоку живлення, якість компонентів. Уклали, стягнули, «прив'язали» до опори, забули.
Вхідна напруга. Якщо ваш комп'ютер буде працювати в умовах нестабільної електромережі, краще для комп'ютера вибрати блок живлення з широким діапазоном вхідної напруги від 110 до 230V, що дозволить відмовитися від зовнішніх стабілізаторів. За ГОСТом РФ напруга в мережі може набувати наступних значень - 220V + 10% -15%, коливання в діапазоні від 187 до 242V.
Функція PFC. Корекція коефіцієнта потужності - активна або пасивна? Практично всі сучасні блоки живлення мають модуль активної корекції (APFC), зустрічаються і з пасивної схемою, але ефективність такого рішення нижче. Можна обійтися і без, але такий БП буде створювати перешкоди в електромережі, що не кращим чином позначитися на інших електроприладах.
Стандарт 80 PLUS - ККД БП. Ще один маячок для покупця, який побічно вказує на те, що пристрій блоку живлення обтяжує до якісних компонентів. При всьому бажанні виробника заощадити на елементній базі, з низькосортних китайським «noname» - сертифікацію йому не пройти.
Так, недорогий комп'ютерний блок живлення не зможе похвалитися роздільної стабілізацією вихідної напруги, японськими конденсаторами високотемпературної серії Nippon Chemi-Con, Rubycon, але на якісну групову стабілізацію, тайванські Teapo (хорошої якості) можна розраховувати.
Вибравши дешевий блок живлення (до 40 $), Ви можете зіткнуться не тільки з китайською елементної базою низької якості, але і з відсутністю модуля корекції коефіцієнта потужності, вхідного фільтра і т.д. І не дивуйтеся потім, чому це комп'ютер включається разом з холодильником, створює перешкоди в відеоапаратури, спотворення на моніторі.
Сертифікація ККД блоку живлення за стандартом 80 PLUS має ще одну матеріальну площину - чим вище ККД, тим менше електроенергії з розетки втрачається при перетворенні (перетворюється в тепло).
Разом з коефіцієнтом корисної дії також уточнюйте про наявність функцій захисту. В хорошому блоці живлення з захистом справи йдуть так:
SCP - захист від короткого замикання;
OVP - захист від підвищення напруги в мережі;
UVP - захист від зниження напруги в мережі;
OPP - захист від перевантаження;
AFC - автоматичний контроль швидкості вентилятора.
У більш дорогих БП є бонуси у вигляді:
OCP - захисту від надструмів;
OTP - захисту від перевищення температури;
Сертифікати - Nvidia SLI / AMD Crossfire.
Допуски по відхиленню напруги. Одна з важливих, визначальних характеристик, допустимий рівень відхилення напруг від номіналу - безпосередньо вказує на якість виробу.
Просідання напруги може привести до збоїв в роботі комплектуючих комп'ютера, завищене - погіршує температурний режим (перегрів компонентів), підвищує знос, в загальному - скорочують термін служби.
Система охолодження блоку живлення. Тут особливо вибирати не доводиться, сучасні БП комплектуються одним 120-140мм вентилятором. Ефективність і рівень шуму системи охолодження багато в чому залежать від ціни та якості компонентів. Високотемпературна серія (до 105 ° С), наприклад - має запас міцності, а ось про китайських компонентах «noname» виробнику доводиться переживати, розкручувати дешевий вентилятор до нестями.
Виробник. Ніколи не зациклюйтеся на виробника, вибрати блок живлення для комп'ютера з урахуванням характеристик завжди вірніше сліпої віри в красиві літери бренду. Багато досить імениті виробники запускають серії БП хвилями, серія хороших - для залучення уваги, серія посередності - дешевше. Віддавайте перевагу характеристикам, так правильніше і надійніше.
З кого почати пошуки? Із присутніх виробників на ринку, а їх я нарахував близько 63, хотілося б виділити - Chieftec, be quiet !, FSP, Cooler Master, Corsair, DeepCool, Zalman, Thermaltake, Aerocool, Fractal Design Integra, Antec, EVGA, Andyson, Enermax, SeaSonic.
Який потрібен, як підібрати блок живлення для відеокарти.
Вимушений апгрейд - не рідкісні випадки, коли користувачі змушені підбирати відеокарту по блоку живлення. одні полінувалися правильно зібрати комп'ютер , Довірилися продавцеві, а тепер якось потрібно наростити ігрову продуктивність нової відкритий. У інших, графічний прискорювач несподівано накрився мідним тазом, змінювати системний блок накладно. Вихід залишається один - підібрати відеокарту під блок живлення комп'ютера.
Розрахунок потужності блоку живлення. Щоб самостійно розрахувати необхідну потужність блоку живлення, потрібен калькулятор і трохи інтернет. Формула досить проста можна порахувати і без калькулятора потужності, а інтернет потрібен для тих, хто не знає значення TDP свого процесора і відеокарти. Заявлений виробником енергоспоживання відеокарт можна подивитися тут - Порівняльна таблиця . Розрахункову потужність (TDP) центральних процесорів тут - Intel і AMD .
Маючи ці значення вирахувати, який потрібен блок живлення для відеокарти або комп'ютера в цілому - простіше простого. На прикладі Intel Core i5-6600K (TDP 91W) і AMD Radeon RX 480 (TDP 150W). Складав показники процесора і відеокарти 91W + 150W = 241W, до результату додаємо ще 50-60W, сюди входить споживання материнської плати, пари модулів оперативної пам'яті, вінчестерів і вентиляторів 241W + 60W = 301W. Отриманий результат - це пікове енергоспоживання в умовах максимального навантаження, проектуємо його на потужність 12V лінії в характеристиках БП (не плутайте з сумарною потужністю).
До значенням 301W слід додати 25%, якщо розгін не передбачається і накидайте до 50% для розгону - запас важливий, БП не повинен працювати на межі своїх можливостей 301W + 75W = 376W. Таким от нехитрим способом розраховується необхідна потужність 12V каналу БП. 376W - відповідає специфікації хорошого БП загальною потужністю 400W, який здатний видати чесні 350-380W на 12V напрямку.
Перевірити свої розрахунки Ви також можете задіявши калькулятор потужності блоку живлення на сайті виробника комп'ютерної техніки - MSI або калькулятори джерела живлення від виробників БП - Enermax і Be Quiet .
енергоспоживання відеокарт .
Драйвера для будь-яких відеокарт .
На цьому поставимо три крапки. Сподіваюся ця стаття Вам допомогла наблизиться до розуміння того, який краще вибрати блок живлення для системного блоку комп'ютера в цілому і як підібрати відеокарту під БП при вимушеному апгрейде системника.
Міняєте відеокарту - який потрібен блок живлення для відеокарти, чи потрібна заміна або можна використовувати наявний БП?Корекція коефіцієнта потужності - активна або пасивна?
З кого почати пошуки?