- Початкова (Starter)
- Домашня базова (Home Basic)
- Домашня розширена (Home Premium)
- Професійна (Professional)
- Максимальна (Ultimate)
- Корпоративна (Enterprise)
- Яку Windows 7 краще ставити
- Windows 7 Початкова (Starter)
- Windows 7 Home базова (Home Basic)
- Windows 7 Домашня розширена (Home Premium)
- Windows 7 Professional, Максимальна і Корпоративна
- Який Windows 7 краще купити
- Windows 7 Starter (Початкова)
- Home Basic (Домашня базова)
- Home Premium (Домашня розширена)
- Professional (Професійна)
- Ultimate (Максимальна)
- можливості
- +
- +
- +
Windows 7, як і багато інших операційні системи, має кілька різних версій , Які орієнтовані на різних користувачів. В принципі, вся різниця полягає в навороченності системи і її вимогах до ресурсів, а також - в ціні (яка залежить від тієї ж навороченності). Давайте розглянемо різні версії «сімки».
Початкова (Starter)
Ця версія даної операційної системи настільки початкова, що початкова вже нікуди, вже вибачте за каламбур. Більшість нових технологій в ній вирізано, тому як вона розрахована в першу чергу на машини зі слабкою продуктивністю. Таким чином, Ви можете поставити її навіть на старе залізо, але гри вона буде тягнути досить посередньо - за рахунок старості заліза, в першу чергу. Якщо залізо буде нове, то асортимент доступних ігор розшириться, але з хорошого заліза краще вичавлювати побільше, чи не так? Особливо, якщо є гроші. Тим більше, що ця версія не потягне 64-бітові додатки.
Домашня базова (Home Basic)
Чесно кажучи, практично нічим не відрізняється від Початковою - крім ціни, яка вдвічі вище. У плані ігор відмінності з Початковою версією Ви навряд чи знайдете.
Домашня розширена (Home Premium)
Ось це - вже трохи інша розмова. Не те щоб це ідеал, але тут вже і 64-бітний варіант підтримується, і графічних ефектів побільше, що може відбитися і в грі. Коштує ця версія в порівнянні з іншими, ще більш розкрученими, досить мало, і саме цю версію прийнято вважати мінімальною геймерской версією «сімки».
Професійна (Professional)
Версія, яка ще на один крок попереду. Справа в тому, що «нижні» версії «сімки» мають слабку сумісністю зі старими додатками - в Професійної версії ця проблема успішно вирішена. У певному сенсі, це «стелю» цієї операційної системи для геймерів.
Максимальна (Ultimate)
А ось це, мабуть, вже перебір. Ні, у неї, звичайно, є можливості, яких немає в більш дешевих версіях Windows 7, але з іграми це не пов'язано ніяк - а ми ж про операційну систему для ігор говоримо. Тому сенсу переплачувати немає.
Корпоративна (Enterprise)
А ось ця розробка орієнтована взагалі на інші завдання, і знайти її у кого-то на домашньому комп'ютері ще потрібно постаратися. Ви її навряд чи знайдете, та й не потрібна вона Вам для ігор.
Існує кілька версій операційної системи Windows 7. Для того щоб вибрати версію для скачки або покупки, необхідно розуміти їх різницю. Нижче ви зможете детально дізнатися про те, яка версія Windows 7 краще.
Чому розглядається тільки Windows 7? Тому що вона на даний момент працює краще за всіх попередніх версій . Про це ви можете прочитати в нашій статті. Також в статті відмінності між двома ОС розглянуті більш докладно.
Яку Windows 7 краще ставити
Для того щоб відповісти на просте запитання про те, яка версія Windows 7 найкраща, необхідно розглянути докладно всі версії.
Windows 7 Початкова (Starter)
Ця версія ОС дуже обмежена за параметрами. Вона підійде тільки для дуже старих ноутбуків, комп'ютерів і нетбуків. І коштує вона зовсім недорого. Основні обмеження:
- ОС підтримує не більше 2 Гб оперативної пам'яті і поставляється тільки в 32-бітної розрядності.
- Немає швидкого перемикання між користувачами. Для цього доведеться вийти з системи.
- Дизайн ОС буде дуже сильно спрощений. Не можна поставити картинку робочого стола, немає прозорих панелей Aero.
- Немає інших мов і їх підтримки.
- Відсутня можливість створення робочої групи для обміну файлами.
- Відсутня безліч інших функцій, які можуть навантажувати слабкий комп'ютер.
Windows 7 Home базова (Home Basic)
Варто зазвичай в два рази дорожче початкової і має функції, які відсутні в початковій.
Windows 7 Home базова підтримує до 8 ГБ оперативної пам'яті, має графічні можливості зовнішнього вигляду в одному варіанті і поставляється також в 64-бітному форматі. Домашня базова все також не має підтримки багатомовності, робочих груп та деяких інших можливостей.
Така версія ОС підійде для тих, хто хоче мати все опції, але не переплачувати зайвого.
Windows 7 Домашня розширена (Home Premium)
Те ж саме, що і Домашня базова, але має деякі корисні програми , Додаткові кольори віконець Aero і Windows Media Playeer. Коштує така версія в півтора рази дорожче Домашньої базової.
Досвідчений користувач відразу зрозуміє, що подібні доповнення не дуже й потрібні. Всі ці програми можна або докупити окремо, або завантажити з торрентів безкоштовно.
Windows 7 Professional, Максимальна і Корпоративна
Ці три версії відрізняються один від одного не надто сильно. Специфіка їх відмінностей лише в пакеті програм, які призначені для різної діяльності. У кожній з них присутній:
- Емулятор Windows XP для запуску старих програм, файлів і так далі.
- Є можливість підключитися через віддалений робочий стіл.
- Присутній функціонал шифрування даних для захисту інформації.
- Всі графічні настройки в різних варіаціях доступні для використання.
- Підтримують будь-яку кількість оперативної пам'яті.
- Дозволяють створювати домашні і робочі групи для обміну даними.
Максимальна версія коштує дорожче всіх інших, тому що там присутні абсолютно всі можливості інших версій.
Який Windows 7 краще купити
Виходячи з цих описів і даних можна зробити висновок, що оптимальним рішенням буде купити "Windows 7 Home базова". Вона обійдеться дешевше, а всі необхідні програми і функції можна скачати з інтернету у вигляді сторонніх програм або піратської версії.
Багато користувачів при покупці DVD-диска з Windows 7 задаються питанням, а яка все ж версія краще - Starter (Початкова), Home Basic (Домашня базова), Home Premium (Домашня розширена), Professional (Професійна), Ultimate (Максимальна) або Enterprise (Корпоративна). Звичайно при виборі версії доводиться виходити не тільки з розміру Вашого гаманця, але і міркувань, що конкретно Ви хочете отримувати від операційної системи. Зрозуміло, що версії відрізняються не тільки відчутною різницею в ціні.
Подібну, навіть більш повну інформацію можна знайти на сайті Microsoft. Але я тут спробую розповісти більш коротко і мовою доступнішим звичайним користувачам.
Windows 7 Початкова (Starter)
Windows 7 Starter (Початкова) призначена для 32-бітових систем і здатна обробити лише до 2 Гб оперативної пам'яті. Перші версії Starter (Початкова) були призначені для одночасного запуску не більше трьох додатків, тобто Ви б могли одночасно допустимо включити браузер, плеєр і Skyre. Пізніше Starter (Початкова) була доопрацьована і тепер підтримує одночасний запуск декількох додатків. Не залежно скільки оперативної пам'яті має Ваше «залізо», хоч 4 Гб або більше, але Windows 7 Початкова (Starter), буде все одно обробляти тільки 2 Гб. В Початкова (Starter) навіть немає стандартного інтерфейсу «Windows 7», є тільки базовий інтерфейс «Windows 7». Відсутня можливості підключення через неї до інтернету додатковим комп'ютерів.
Windows 7 Home базова (Home Basic)
Спочатку корпорацією Microsoft була призначена для реалізації тільки в країнах, що розвиваються і для 32-бітових систем. У Росії широко поширені ОЕМ (тобто відразу можна купити комп'ютер в магазині зі встановленою Домашня базова) і Retail версії Windows 7 Home Basic (Домашня базова) для 64-бітових систем.
Windows 7 Домашня розширена (Home Premium)
Дуже популярна і поширена система, яка використовується, як в домашніх умовах так і на виробництві, де не пред'являються дуже високі вимоги до комп'ютера. Тут з'явилося просте створення домашньої мережі , Можна підключати комп'ютери до принтера, завдяки домашній групі, тобто тепер Ваш комп'ютер може виступати в якості хост-комп'ютера. Нарешті Ви можете познайомитися з новим інтерфейсом Aero Glass і відкрити для себе нові можливості робочого столу Aero Peek і Aero Shake. З цієї версії Windows 7 з'явилися додаткові гри.
Windows 7 Professional (Professional)
Тут відразу помітно зросли можливості. З'явилася можливість користуватися додатками створеними для Windows XP. Тобто на Windows 7 Professional (Професійна) можна встановити віртуальну машину , за допомогою програми Windows VirtualPC. Цю програму можна безкоштовно завантажити з сайту Microsoft, після перевірки Вашої операційної системи на справжність. Перевірка проста - завантажуєте для цього з сайту Microsoft спеціальний файл, запускаєте його, через пару-трійку хвилин комп'ютер повідомляє Вам, що встановлена операційна система є справжньою. З'явилася функція «приєднання до домену», за допомогою якої можна безпечно і просто підключитися до корпоративних мереж. Додалася функція архівації даних в робочій і домашній мережі.
Windows 7 Ultimate (Ultimate)
Доповнилася функцією шифрування диска за допомогою BitLocker, призначення цієї функції захистити даних зберігаються на комп'ютері від крадіжки або втрати.
З'явилася функція настройки інтерфейсу на одному з 35 мов. Присутні найпоширеніші мови: англійська, арабська, болгарська, угорська, грецька, датська, іврит, іспанська, італійська, китайська, корейська, латиська, литовська, німецька, нідерландська, німецька, монгольський, естонський, румунський, французький, японський і т. Д ..
Windows 7 Enterprise (Enterprise)
Тут особливо додати нічого, тому що Enterprise (Корпоратівеая) - звичайна Ultimate (Максимальна), але Microsoft дозволяє її активувати відразу на декількох комп'ютерах одним ключем. Після установки Enterprise (Корпоратівеая) Ви можете зіткнутися з проблемою, що не всі програми на ній можна запустити безкоштовно. При спробі запуску Adobe Reader XI, комп'ютер написав мені, що безкоштовна підтримка цього додатка для корпоративних систем відсутня.
«Максимальна», «Професійна», «Домашня розширена» можна встановити на віртуальну машину. Ці ж версії можуть відтворювати DVD-диски, не вимагаючи, щоб Ви встановили додаткові плагіни. Так само в них є Windows Media Center (програма, що використовується для перегляду кількох сотень телевізійних каналів з усього світу, але для цього потрібна наявність TV-тюнера).
Операційна система Windows 7, компанією Майкрософт, була представлена в 6 редакціях. Тобто всього існує шість різних версій ОС Віндовс 7. Але як серед такого не малу кількість визначитися, скільки разів вибрати? Про все по порядку дізнаєтеся з цієї статті. Насправді все просто!
Отже, для початку ось список, які версії Windows 7 існують:
Початкова
Домашня базова
Домашня розширена
професійна
Корпоративна
Максимальна
Давайте розглянемо кожну більш детально, а вже потім зробимо висновок, який легко допоможе вам визначитися з тим, скільки разів Windows 7 вибрати.
Windows 7 Початкова
Цю версію Windows 7 ви не знайдете на полицях магазинів, так як вона призначена тільки для виробників комп'ютерів. Виробники ж в свою чергу, встановлюють цю версію на найдешевші і малопотужні комп'ютери. По функціях ця версія найбільш обмежена: у неї немає ефектів Aero, і вона може бути тільки 32-бітна.
Windows 7 Home Базова
У цій версії Windows 7 також відсутні деякі функції, але вона вже має ефект Aero, за винятком прозорості та зміни малюнка робочого столу, і цю версію системи можна купити. Варто ще сказати, що Windows 7 домашня базова не чути DVD-диски.
Windows 7 Home Розширена
Домашня розширена версія Windows 7 найбільш поширена серед домашніх користувачів. Вона повністю підтримує мультимедіа, має повну підтримку ефектів Aero, дозволяє встановлювати її на планшетні комп'ютери, і відповідно підтримує сенсорне керування.
Windows 7 Professional
Це як домашня розширена, тільки містить в собі ще більше функцій , Наприклад, віддалене управління , шифрована файлова система та інше. Розрахована ця версія Windows 7 в основному для використання підприємствами та малим бізнесом.
Windows 7 Enterprise
Ця версія Windows також, як і Стартова, не призначена для продажу, а надається великим підприємствам і фірмам. Ця версія надає додаткові можливості , Яке можуть сильно стане в нагоді компаніям, фірмам, організаціям: шифрування дисків і змінних носіїв (флешки, зовнішні жорсткі диски ), Багато мов, контроль за програмами і багато іншого, що для нас не особливо цікаво.
Windows 7 Ultimate
В принципі, це така ж сама корпоративна версія Windows 7, тільки вже призначена для продажу. Це сама функціональна версія Windows, в ній є абсолютно всі функції.
Якщо у Вас виникло питання, яку Windows 7 вибрати для домашнього використання, то відповідь тут проста. Я рекомендую вибрати одну з трьох версій Windows 7.
Домашня розширена.
Професійна.
Максимальна.
Для більшості користувачів підійде саме перша зі списку, тобто Домашня розширена версія Windows 7. Так як в разі, якщо ви зібралися придбати ліцензію, то він у вас обійдеться за ціною набагато дешевше. Навіщо витрачати більше грошей на Windows Максимальна і потім здебільшого функцій не користуватися. Ну, а там, самі вирішуйте!
На цьому буду завершувати, а якщо Вам буде цікаве питання, яка вже встановлена на вашому комп'ютері, то зверніться до відповідного уроку по посиланню в даному реченні.
Удачі у виборі версії Windows 7 для свого ПК.
Перед установкою операційної системи, у багатьох постає питання - Яку Windows 7 краще поставити собі на комп'ютер. Існує кілька випусків операційної системи. це:
Starter (Початкова)
Ultimate (Максимальна)
Ну ще є версія Enterpise (Корпоративна), але я думаю назва говорить сама за себе і її ми не розглядаємо. І тут вступає в силу Російський менталітет і каже - Чим більше, тим краще. А чого більше, хрін його знає, аби було. Гаразд, якщо кури грошей не клюють, тоді нехай буде, хот і не зрозуміло що і для чого. Але от якщо Ви зібралися купувати ліцензійну операційну систему Windows, а сімейний бюджет тріщить по швах (але все таки дуже хочеться), тоді Вам варто прочитати цю статтю, від тому як вибрати найбільш підходящу Вінду для Вашого комп'ютера, при цьому заощадивши тисяч 5 рублів.
Для початку давайте розглянемо вартість кожної з них. Ось приблизна зведення цін на операційні системи Windows 7 (ціни розглянуті для коробкових версій, тобто коробок з дисками):
Starter (Початкова) - ціна в районі 1500 рублів
Home Basic (Домашня базова) - 3000 р
Home Premium (Домашня розширена) - 5000 р
Professional (Професійна) - 8500 р
Ultimate (Максимальна) - до 11500 р
Тепер давайте розглянемо, чим відрізняються всі ці випуски один від одного. Перш за все, чим вище версія програми, тим більше у неї функціоналу, можливостей і прибамбасів. Почнемо з самої урізаною і підемо по зростанню
Windows 7 Starter (Початкова)
Основна відмінність цієї редакції від інших версій, в тому, що вона виходить, тільки в 32 бітному форматі. Нема 64 бітної версії. Саме, що є незрозуміле в ній, так це немає можливості створювати і програвати DVD диски (як ніби яйця відрізали). Також вона не має підтримки такої графічної можливості як ефекту Aero. Ще немає в ній ножиць, записок. Немає можливості підключення до віддаленого робочого столу. Не можна поміняти шпалери на робочому столі. Коротше ніхрена в ній немає і більше навіть не хочу про неї нічо писати (але буду). Урізана як тільки можна. Також обділили її підтримкою декількох моніторів, печаткою через мережу. Ну ось в принципі саме таке основне чого в НЕ не існує. Зате літає вона на УРА!
Висновок: в самий раз підійде для нетбуків, старих комп'ютерів і пристроїв мають маленьку продуктивність.
Home Basic (Домашня базова)
Ця версія практично нічим не відрізняється від попередньої версії. Хіба, що в ній з'явився центр мобільності. Ось в принципі і все відмінності. Недалеко поїхала. Чому така різниця в ціні навіть не можу сказати. У Microsoft свої таргани в голові і ми це прекрасно бачимо на нещодавно вийшла ОС Windows 8.
Висновок: також підійде для ноутбуків з низькою продуктивністю або стареньких комп'ютерів.
Home Premium (Домашня розширена)
Ось тут ми вже спостерігаємо появу 64 бітової версії для більш продуктивних комп'ютерів мають підтримку 64 розрядної архітектури або іншими словами чотирьох ядерні процесори. З'являється більше графічних можливостей, таких як включення ефекту Aero і автоматична зміна шпалер робочого столу. Є можливість створення і відтворення DVD дисків. З'явився повнофункціональний Windows Media Center. Є підтримка декількох моніторів, ножиці (ніколи не користувався і взагалі не розумію що ними різати), записки. є підтримка планшетних комп'ютерів . В принципі це вже більш повноцінна версія операційної системи. І вже можна задуматися над її купівлею.
Висновок: підійде для більш продуктивних комп'ютерів і ноутбуків. Непогано підійде для ігор.
Professional (Професійна)
У чому основні відмінності цієї версії Windows від попередньої. У ній є можливість запускати додатки, які Ви раніше використовували на Windows XP, що не може не радувати, оскільки в попередніх версіях вони працювати не буду, а тут ця можливість реалізована. Також можна робити точку відновлення і архівацію даних через мережу. Є можливість друку з урахуванням розташування, підключення до віддаленого робочого столу.
Висновок: підійде для більш продуктивних комп'ютерів і ноутбуків. Добре підійде для ігор, в тому числі і для мережевих.
Ultimate (Максимальна)
Коротко кажучи в ній є все, що придумало Microsoft для операційних систем Windows 7. Але ось питання. Чи потрібно Вам це? Навряд чи. У чому відмінності від попередніх версій. В основному це функція BitLocker для захисту даних від сворованія розташованих на жорстких дисках комп'ютера або змінних носіях. Так само є поліпшення інфраструктури віртуальних робочих столів (VDI), області корпоративного пошуку, пряме завантаження з віртуального жорсткого диска , DirectAccess, BranchCache, AppLocker. Якщо Вам ці слова про що то кажуть (у чому я дуже сумніваюся), то можете задуматися про покупку цієї версії.
Так, і ще в не їсти ще можливість вибору мови системи з 35 різних (Вам це треба? Якщо Ви звичайно не поліглот).
вісь короткий огляд різних випусків операційної системи Windows 7.
Висновок: Думаю найоптимальніша з них для домашньої роботи це Home Premium або Домашня розширена. Ну ще можна задуматися про покупку Professional (Професійна) теж не погано підійде для домашнього використання. На решту можна навіть не задивлятися.
Більш детально можна подивитися ось в цій зведеної таблиці можливостей різних версій ОС
можливості
Windows 7
Starter
Windows 7
Home Basic
Windows 7
Home
Premium
Windows 7
Professional
Windows 7
Ultimate
Панель завдань і Списки переходів
+
+
+
+
+
Пошук
+
+
+
+
+
Приєднатися до домашньої групи
+
+
+
+
+
Windows Media Player
+
+
+
+
+
Створення резервних копій та відновлення
+
+
+
+
+
Розширене відтворення медіа-файлів
+
+
+
+
+
центр ПІДТРИМКИ
+
+
+
+
+
Device Stage (алгоритм підключення пристроїв)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
підтримка Bluetooth
+
+
+
+
+
Факс і сканер
+
+
+
+
+
базові гри
+
+
+
+
+
Диспетчер облікових даних
+
+
+
+
+
кількість додатків
необмежено
необмежено
необмежено
необмежено
необмежено
Попередній перегляд ескізів з панелі завдань
+
+
+
+
Швидке перемикання користувачів
+
+
+
+
Створення спеціальної бездротової мережі
+
+
+
+
Підтримка декількох моніторів
+
+
+
+
Windows Mobility Center (Без настройки презентації)
+
+
+
+
Aero - прозорі вікна і зручна навігація
+
+
+
Aero - Фон
+
+
+
Windows Touch (підтримка мультитач і рукописного введення)
+
+
+
Створення домашньої групи
+
+
+
Windows Media Center
+
+
+
Дистанційна потокова передача мультимедіа
+
+
+
DVD-відео відтворення і авторінг
+
+
+
Преміум гри
+
+
+
Ножиці (Snipping Tool), Записки (Sticky Notes), Windows Journal
+
+
+
Windows Slideshow (Допоміжний дисплей)
+
+
+
Друк з відомого розміщення (Location Aware Printing)
+
+
Реєстрація в домені і контроль групової політики
+
+
Видаленний робочий стіл
+
+
розширене резервне копіювання (Мережа та Групова політика)
+
+
Шифрована файлова система
+
+
Windows XP Mode
+
+
Windows Mobility Center: режим презентації
+
+
автономні папки
+
+
Windows BitLocker і BitLocker To Go (шифрування даних)
+
Windows AppLocker
+
DirectAccess (заміна надійних віртуальних приватних мереж (VPN))
+
Windows BranchCache (Управління навантаженнями на мережу)
+
Пакети багатомовного інтерфейсу користувача
+
Enterprise Search Scopes (пошук інформації в корпоративній мережі)
+
удосконалення віртуальної інфраструктури робочого столу
+
Завантажитися з HVD
+
також детальну зведену таблицю можливостей цих випусків можна подивитися на офіційному сайті
Якщо залізо буде нове, то асортимент доступних ігор розшириться, але з хорошого заліза краще вичавлювати побільше, чи не так?
Чому розглядається тільки Windows 7?
7. Але як серед такого не малу кількість визначитися, скільки разів вибрати?
Чи потрібно Вам це?
Вам це треба?