Який вірус перетворить ваш телефон в «цеглина»?

  1. Що являють собою програми-вимагачі?
  2. Яким чином програми-вимагачі потрапляють в моє смарт-пристрій?
  3. Що робити, якщо пристрій заражено?
  4. Як захистити свій пристрій від шкідливих програм?

За останні два роки кількість хакерських атак на мобільні телефони збільшилася в чотири рази. Існує безліч різновидів шкідливого програмного забезпечення. Найбільшу загрозу з них представляють програми-вимагачі, в результаті яких телефон стає абсолютно непридатним до використання.

Що являють собою програми-вимагачі?

Програми-вимагачі, що поширюються в телефонах і планшетах, імітують екран блокування і перешкоджають доступу користувача до пристрою. Щоб відновити доступ, жертві потрібно заплатити здирникам певний «викуп».

Яким чином програми-вимагачі потрапляють в моє смарт-пристрій?

За останні два роки кількість хакерських атак на мобільні телефони збільшилася в чотири рази

Наочний приклад шкідливої ​​програми, що маскує себе під антивірус

Творці програм-вимагачів заманюють жертву по спеціальному посиланню, яка на перший погляд виглядає цілком безневинно, надсилаючи її смс-повідомленням або в спам-повідомленні електронною поштою. Нерідкі випадки, коли шкідливі посилання зустрічаються на форумах і підозрілих сайтах.

Шифрувальники-вимагачі часто маскуються під додатки, в тому числі антивірусні - вам показують рекламу, яка стверджує, що телефон заражений вірусом. Жертва натискає на банер, відкривається сторінка завантаження, яка виглядає один в один як середовище Google Play. Крім того, кіберзлочинці можуть розміщувати посилання на шкідливі сайти в абсолютно нешкідливих додатках, наприклад, в WhatsApp.

Одним з найбільш відомих представників програм-вимагачів є police ransomware, що імітує повідомлення правоохоронних органів про те, що власник пристрою нібито скоїв протизаконні дії. Щоб відновити доступ до всієї інформації, шкідлива програма просить жертву оплатити «штраф».

В середньому за відновлення доступу вимагають суми в межах 300-500 євро. Іноді замість вимагають поділитися зараженої посиланням з іншими. Однак, як правило, після здійснення оплати злочинці не відновлюють доступ до пристрою, або створюють видимість відновлення доступу, в той час як вірус продовжує переховуватися в пристрої і в будь-який момент готовий знову активуватися. Приховану програму-вимагача в пристрої може виявити лише потужна антивірусна програма.

Що робити, якщо пристрій заражено?

Якщо зараження вже сталося, а пристрій заблоковано, то ніякі маніпуляції вже не допоможуть. Радимо не йти на поводу у шахраїв і не платити «викуп», оскільки це тільки підтримає стабільність злочинної системи. Якщо в пристрої зроблено резервне копіювання важливих файлів, то втрату пережити куди легше - бажано регулярно копіювати інформацію з пристрою (документи, фотографії та інше), наприклад, на невеликий жорсткий диск. Обов'язково слід повідомити в поліцію про подібному вимаганні.

Як захистити свій пристрій від шкідливих програм?

  1. По можливості оновлюйте операційну систему.
  2. Будь-які додатки повинні завантажуватися виключно через офіційні магазини (Official App Stores).
  3. Перш ніж завантажувати її вивчіть відгуки інших користувачів.
  4. Завантажуючи додаток, критично погляньте, які функції пристрою додаток бажає отримати доступ. Кишенькового ліхтарика зовсім не потрібен доступ до контактів і позиціонуванню.
  5. Не натискайте на сумнівні посилання!
  6. Регулярно робіть резервне копіювання файлів свого пристрою.
  7. Користуйтеся надійними додатками безпеки, такими як Telia SAFE .

Що являють собою програми-вимагачі?
Яким чином програми-вимагачі потрапляють в моє смарт-пристрій?
Що робити, якщо пристрій заражено?
Як захистити свій пристрій від шкідливих програм?
Що являють собою програми-вимагачі?
Яким чином програми-вимагачі потрапляють в моє смарт-пристрій?
Що робити, якщо пристрій заражено?
Як захистити свій пристрій від шкідливих програм?

Дополнительная информация

rss
Карта