Який ip адреса називається статичним. Основні види IP адрес - статичний і динамічний, зовнішній і внутрішній айпі, а також особливості кожного з них.

  1. загальні поняття
  2. Стандартні засоби Windows
  3. Командний рядок
  4. Види унікальних адрес
  5. Як закріпити постійний унікальний адреса був призначений додатковий конкретним комп'ютером?
  6. Маршрутизатор Asus
  7. Що робити, якщо виникли проблеми з підключенням?
  8. Як зробити з статичної адреси динамічний?
  9. Як дізнатися IP адресу комп'ютера
  10. Динамічний і статичний IP адреса
  11. Локальний (внутрішній) і зовнішній IP адреса
  12. IP адреса сайту

Адреса IP потрібен, щоб ідентифікувати комп'ютер в мережі. Його можна порівняти з поштовою адресою вашого будинку - завдяки йому листоноша точно знає, куди необхідно доставити лист або посилку.Данная стаття присвячена такого поняття, як статичний і динамічний IP-адресу. Тут описано, що це таке, як його дізнатися і змінити при необхідності.

загальні поняття

У переважній більшості мереж на даний момент використовується TCP / IP протокол четвертого покоління. IPv4 використовує всього 32 біта або 4 байта інформації для призначення персонального номера кожному пристрою. Номер складається з 4 частин, між якими ставиться крапка, кожна з яких містить число від 0 до 255 (наприклад, адреса більшості маршрутизаторів в домашньої мережі - 192.168.0.1).

Комп'ютерами використовується 2 моделі присвоювання номерів - статичний і динамічний адресу .

Статичний IP задається користувачем або системним адміністратором вручну. Він прописується в настройках і жорстко закріплюється за допомогою цього обладнання.

Якщо якийсь інший комп'ютер спробує отримати даний Айпі, йому буде відмовлено.

Динамічний адреса присвоюється спеціальним сервером DHCP автоматично при підключенні.

Як тільки пристрій входить в мережу, вона запитує настройки у сервера або маршрутизатора. Після цього DHCP виділяє один з незайнятих на даний момент номерів.

Стандартні засоби Windows

В першу чергу варто відзначити, що якщо ПК знаходиться в декількох мережах одночасно (має 2 і більше мережевих карти, кожна з яких до чогось підключена) - в кожній з них він отримає свою адресу.

Для того щоб дізнатися поточний Айпі, дотримуйтесь поданої інструкції:


Адреса IP потрібен, щоб ідентифікувати комп'ютер в мережі

Якщо ви хочете дізнатися, яка модель присвоювання адреси встановлена ​​на вашому ПК - закрийте розділ відомостей і перейдіть в меню «Властивості». Відкрийте категорію «Протокол версії 4».

Якщо відмітка встановлена ​​навпроти пункту «Отримати автоматично» - значить використовується динамічний адресу. Якщо галка стоїть біля «Використовувати наступний» - значить, зараз встановлено статичний Айпі. Якщо відмітка встановлена ​​навпроти пункту «Отримати автоматично» - значить використовується динамічний адресу

Командний рядок

Як і більшість дій в Віндовс, дану операцію можна виконати за допомогою спеціального інструменту - консолі:


Як і більшість дій в Віндовс, дану операцію можна виконати за допомогою спеціального інструменту - консолі:

Що ж таке зовнішній IP-адреса і навіщо він може бути потрібен?
IP-адреса (Internet Protocol Address) - унікальний номер (ідентифікатор / адресу) комп'ютера, підключеного до локальної мережі і / або мережі Інтернет.

IP-адреса дає можливість визначати і знаходити інші комп'ютери в мережі з метою обміну файлами, повідомленнями та іншої різною інформацією.

Запам'ятайте: завжди коли ви підключаєтеся до мережі Інтернет - ви отримуєте IP-адреса. Будь-який пристрій, підключений до мережі Інтернет має свій IP.

IP-адреса являє собою сукупність числових значень, між якими ставиться крапка, наприклад:

45.23.12.122

Значення, що розділяються крапкою, можуть бути будь-яким числом в діапазоні від 0 до 255.

IP-адреса - це число (набір чисел / ідентифікатор), яке визначає унікальний адреса комп'ютера. До речі, не тільки комп'ютера, а будь-якого пристрою, підключеного до мережі: принтер, роутер, сканер і т.д. і т.п.).

Знаючи IP-адресу можна дізнатися інформацію про користувача в мережі, наприклад: вашу країну, місто, назва вашого провайдера, інтернет-браузер яким ви користуєтеся і іншу. Думаю ви розумієте, що зважаючи на доступність такої інформації, ваше перебування в мережі Інтернет навряд чи можна назвати анонімним (до речі, про анонімність можна почитати).

Продемонструю на прикладі:

Ваш IP-адреса:
144.76.94.14

Ваш браузер:
Mozilla / 5.0 (compatible; Googlebot / 2.1; + http: //www.google.com/bot.html)

Як бачите, все це визначається автоматично і ця (і інша інформація) - відкрита і загальнодоступна.

Якщо ви додатково при укладанні договору обслуговування зі своїм провайдером не підключати послугу "зовнішній IP-адреса", значить у вас звичайний - динамічний IP-адресу.
Динамічний IP-адреса присвоюється провайдером з пулу (списку) доступних IP-адрес і має обмежений час користування (оренди), після чого змінюється на інший доступний.
Статичний (постійний) IP-адреса видається провайдером на платній основі (як правило, вартість варіюється від 100 до 200 рублів на місяць) і залишається незмінним.

Крім статичного і динамічного IP-адреси, він може бути - внутрішнім (локальним).
Внутрішній IP-адреса, це адреса, що присвоюється іншим мережевим пристроєм, як правило роутером (маршрутизатором) і має маску виду: 192.168.1. *.
Загальноприйняті спеціальні IP-адреси (локальні) в діапазоні:

10.0.0.0 - 10.255.255.255
172.16.0.0 - 172.31.255.255
192.168.0.0 - 192.168.255.255

Всі пристрої, які будуть отримувати IP-адреси від роутера (внутрішні) матимуть схожі IP-адреси, що відрізняються тільки останнім значенням ( "зірочка" на прикладі вище).

Якщо у вас домашній комп'ютер підключений до мережі Інтернет через роутер, то можете подивитися який саме внутрішній IP-адреса видав вам ваш роутер. Для цього:
1. Натискаємо "Пуск" і пишемо "cmd", натискаємо на Enter
2. У вікні, пишемо: ipconfig і натискаємо на Enter

переваги статичного IP-адреси (Або його ще називають "білим") досить значні:
- відсутність будь-яких обмежень при скачуванні з файлообмінних систем ( динамічні IP-адреси можуть бути тимчасово заблоковані, якщо хтось вже щось скачує, а вам його присвоїли);
- можливість підключення до свого комп'ютера ззовні (віддалено, наприклад через через віддалений помічник Microsoft). До речі, таких програм як TeamViewer це не стосується;
- можливість віддаленого включення комп'ютера (при наявності функції WoL (Wake on Lan) у роутера);
- можливість розмістити сервер (файловий / ігровий / (в тому числі з php і sql), щоб не оплачувати) - будь-який користувач мережі Інтернет зможе підключитися до вас;
- присвоїти своєму зовнішньому IP-адресою будь-(куплене / зареєстроване вами).
- безліч інших ...

Зовнішній IP адреса може бути і динамічним (не статичним / Не завжди), в цьому випадку можна використовувати сервіси, які автоматично змінюють IP-адреси одночасно зі зміною вашого. Наприклад, сервіс No-IP або DynDns. Там використовується або розроблене ними програмне забезпечення , Або налаштовується належним чином роутер.

Чи потрібен зовнішній IP-адреса звичайному користувачеві щоб користуватися інтернетом? Звичайно ж ні.

Залишилися питання? Задавайте їх у коментарях!

При підключенні до бездротової мережі користувачі часто стикаються з певними проблемами. Кожен комп'ютер має свій власну адресу , Який складається з чисел, між якими ставлять крапку. Така адреса дає можливість ідентифікувати пристрій в мережі. Тому важливо знати, як зробити постійний IP.

Види унікальних адрес

Адреси діляться на два типи:

  1. Статичний. У цьому випадку комп'ютер завжди має один і той же адресу.
  2. Динамічний - пристрою присвоюється довільний унікальну адресу.

Знання про те, як зробити постійний IP, або статичний адреса , Необхідні користувачеві тоді, коли потрібно забезпечити доступ до пристрою ззовні, активувати локальну мережу або організувати відеоконференцію.

Найчастіше роутери привласнюють пристроїв унікальну адресу автоматично. Здійснюється це за допомогою DHCP-сервера, який повинен бути включений. Довільний IP, як правило, лежить в межах діапазону від 192.168.1.100 до 192.168.1.199.

Іноді з роздачею адрес виникають певні проблеми, і підключення до Інтернету стає неможливим. Бувають такі ситуації, коли необхідно, щоб пристрій мав постійний IP в мережі. Для цього необхідно знати, як зробити свій IP постійним.

Як закріпити постійний унікальний адреса був призначений додатковий конкретним комп'ютером?


Алгоритм присвоєння IP-адреси практично однаковий для всіх моделей роутера, відрізнятися можуть тільки незначні нюанси Алгоритм присвоєння IP-адреси практично однаковий для всіх моделей роутера, відрізнятися можуть тільки незначні нюанси.

В першу чергу необхідно зайти в налаштування пристрою. Необхідні цифри, які потрібно ввести в адресний рядок, логін і пароль можна подивитися на зворотному боці роутера. Щоб полегшити завдання, комп'ютер краще підключити заздалегідь.

В налаштуваннях потрібно вибрати вкладку DHCP Clients List (список клієнтів). Тут будуть відображатися всі підключені до роутера пристрою. Вибравши потрібний комп'ютер, необхідно зберегти в буфер MAC.

Якщо визначити пристрій по імені не представляється можливим, МАС можна подивитися на конкретному ноутбуці, комп'ютері або телефоні. Ця інформація, як правило, знаходиться в настройках або в технічної інформації . Якщо пристрій підключено до маршрутизатора, потрібно скопіювати МАС-адреса.

Якщо пристрій підключено до маршрутизатора, потрібно скопіювати МАС-адреса

Дії повинні бути наступні:

  1. Потрібно натиснути кнопочку «Add New».
  2. Адреса конкретного комп'ютера або ноутбука потрібно прописати в рядку MAC Address. Можна скористатися опцією «Вставити», так як попередньо він був скопійований.
  3. IP адреса дозволяється вибрати будь-який в діапазоні від 192.168.1.100 до 192.168.1.199. Вказати його необхідно навпаки Reserved IP Address.
  4. Статус повинен бути «enabled». Якщо всі дії виконані, потрібно натиснути «Зберегти».

Створене правило при необхідності можна змінити або видалити. Також є можливість створити правило для іншого пристрою. Щоб зміни вступили в силу, роутер слід перезавантажити.

Маршрутизатор Asus

У моделях роутерів від Asus ця функція знаходиться у вкладці «Локальна мережа». У верхній частині вікна є меню DHCP-сервер, де можна зробити всі необхідні зміни і задати потрібні параметри. Для цього можна використовувати кнопочку «Додати».

Що робити, якщо виникли проблеми з підключенням?

Якщо всі вищеописані дії виконані, значить пристрій вже має закріплений за ним IP адреса. Але іноді це не вирішує проблем з підключенням, вони як і раніше турбують користувача. В цьому випадку необхідно задати унікальну адресу в параметрах підключення.
Якщо всі вищеописані дії виконані, значить пристрій вже має закріплений за ним IP адреса

Залежно від того, який пристрій підключається, телефон або планшет, настройки можуть відрізнятися. Але в будь-якому випадку користувачеві слід шукати вкладку « Додаткові параметри »Або« Розширені настройки ». Вибравши це меню, потрібно перейти в пункт «DHCP», а потім «Статистичний IP». Після того як буде вказано встановлений унікальний адресу, необхідно підключитися до мережі.

Для закріплення адреси за комп'ютером потрібно перейти в «Панель управління», потім зайти в «Мережа» і знайти «Зміна параметрів ...». Після кліка правою кнопкою мишки відкриється віконце «Бездротове підключення до мережі ». У «Властивості» необхідно зробити все зміни.

Але потрібно знати, що такий спосіб зробити постійний IP може викликати проблеми при підключенні до інших мереж. В цьому випадку необхідно змінити налаштування і вказати, що IP повинен присвоюватися автоматично.

Як зробити з статичної адреси динамічний?

Іноді потрібно знати не тільки те, як зробити постійний IP, але і як статичний адреса перетворити в динамічний. Це потрібно в тому випадку, коли користувачеві набридло щоразу дізнаватися унікальну адресу при підключенні до Інтернету.

Для цього потрібно зробити такі кроки:

  1. Натиснути два рази мишкою по значку «Інтернет».
  2. Вибрати вкладку «Властивості».
  3. В меню «Мережа» необхідно перейти в пункт «Протокол Інтернету (TCP / IP)» і відкрити віконце «Властивості».
  4. У вкладці «Використовувати наступний IP» потрібно вибрати ту адресу, який знаходиться в діапазоні конкретного провайдера. Потім слід ввести DNS адреси постачальника і натиснути ОК. Якщо обраний IP чи не зайнятий, то проблеми з підключенням повинні зникнути.

Як отримати постійний IP?

На сайті www.no-ip.com з правого боку потрібно знайти «No - Ip Free» і вибрати «More Info». На новій сторінці необхідно натиснути кнопочку «SIGN UP NOW» і заповнити всі основні поля. Після цього потрібно знову натиснути «SIGN UP NOW».

Якщо всі дії виконані правильно, на Поштова скринька , Яка була вказана, прийде лист з посиланням. Перейшовши по ній, можна скачати прогу DUC, вона регулярно оновлюється.

Щоб підтвердити реєстрацію, необхідно ввести логін і пароль, а потім вибрати доменне ім'я. У розділі «Options» потрібно виставити галочки. Знання про те, як зробити постійний IP, не тільки стануть в нагоді будь-якому користувачеві, а й допоможуть уникнути проблем з підключенням.

При першому підключенні до Інтернету користувачеві дається від провайдера індивідуальний номер, який і називають IP адресою комп'ютера, причому присвоюється не будь-хто, а той який вільний в діапазоні виділених IP адрес Інтернет-провайдеру.

По-перше, IP адреса - це число, яке визначає адресу комп'ютера, це унікальний, індивідуальний номер будь-якого пристрою (наприклад, принтера, модему, маршрутизатора і т.д.).

За цією адресою для ідентифікації пристрою в Мережі і надає йому можливість підключення до інших мережевих пристроїв. Такий протокол з'єднання і називається IP (Internet Protocol Address) або адреса Інтернет стандарту.

IP адреси бувають:

  • IPv4 - чотири числа, розділені крапками (від 0 до 255, наприклад - 178.120.25.87). Такі адреси вже закінчуються.
  • IPv6 - вісім груп по чотири шістнадцяткові цифри (наприклад - 21DA: 00D3: 0000: 2F3B: 02AA: 00FF: FE28: 9C5A). Новий протокол.

Якщо ви знаєте свій IP адреса, то по ньому можна визначити власну країну, адресу Інтернет-провайдера і населений пункт. Якщо враховувати той факт, що провайдерами записується історія кожного з'єднання, то про анонімність в Мережі можна забути.

Можна з вищесказаного зробити певний висновок, що основна інформація, що надає дані про користувача - це IP адреса його комп'ютера. Хоча є такі сервіси, як, наприклад, анонимайзер, які дозволяють приховати ваш реальний IP.

Як дізнатися IP адресу комп'ютера

Дізнатися IP адреса комп'ютера досить просто, ніяких складних процедур проробляти не потрібно. В даний час в Інтернеті існує безліч онлайн сервісів надають такі послуги, можна, наприклад, скористатися ось цим:.

Також можна визначити IP комп'ютера за допомогою команд: Пуск - Виконати - cmd - ipconfig. Якщо ви підключені до інтернету, буде показаний ваш IP та адресу в локальній мережі.

Динамічний і статичний IP адреса

Крім усього іншого IP адреса в більшості випадків, може бути статистичний. Оскільки великі сервери в Інтернеті повинні мати постійне з'єднання з Мережею і володіти постійним IP адресою. Це зроблено для того, щоб клієнти могли звернутися до нього в будь-який зручний для них час по IP адресою цього сервера.

Його користувачі не мають постійного Інтернет-з'єднання, при кожній спробі виходу в Мережу отримують Нова адреса , Який і називають динамічним IP. Він також береться з адресної бази Інтернет-провайдера.

Чим відрізняється статистичний IP адреса від динамічного? Простіше кажучи, в самій назві цих IP адрес і знаходиться відповідь. По суті, статистичний IP завжди постійний, а саме він ніколи не змінюється, від сюди і випливає його назву. І навпаки динамічний IP - не постійний.

При кожному з'єднанні з Інтернетом змінюється його значення. Частота, з якою це відбувається, залежить від налаштувань сервера Інтернет-провайдера. Це може відбуватися раз за кілька років, може кожні 10 хвилин або при кожному новому підключенні до Інтернету.

Локальний (внутрішній) і зовнішній IP адреса

Зовнішній IP адреса унікальний і індивідуальний для всієї Всесвітньої Путіни, оскільки число таких адрес обмежена і їх необхідно спеціально реєструвати. У чому різниця між зовнішнім і внутрішнім IP адресою?

Якщо ваш комп'ютер отримав зовнішній або як його ще називають «білий» IP, то у вас є можливість зробити його сервером, а саме до нього можна буде підключатися через Інтернет. Цього не можна буде зробити в тому випадку, коли ви маєте звичайний IP адреса, виділений всім ПК в локальній (місцевої) мережі. Наприклад, сидячи вдома ви можете переглядати сайти, але перебуваючи на роботі, до свого домашнього ПК ви не підключіться, щоб скористатися віддаленим помічником або веб-камерою.

Зовнішній IP адреса на відміну від внутрішнього має низку переваг. Наприклад, багато торренти (файлообмінники) не дозволяють завантажувати файли без певного зовнішнього IP адреси. Якщо за однією IP адресою знаходиться декілька користувачів, то скачування інформації стає неможливим або через велике навантаження, або через обмеження сервера. Якщо ж ваш ПК має зовнішнім IP адресою, то файлообмінники працюють з повною віддачею, що дозволяє скачувати інформацію з максимальною швидкістю.

Крім цього, зовнішній IP адреса дозволяє організовувати ігри в онлайн режимі. Наприклад, якщо ви вирішили встановити на своєму ПК ігровий сервер і пограти в Call of Duty, Unreal або Counter Strike і т.д. Інші користувачі можуть вільно підключитися до вашого створеному сервера і взяти участь в баталіях.

Наприклад, якщо кілька користувачів об'єднані в одну локальну (місцеву) мережу, яка знаходиться під управлінням одного сервера, то саме цей сервер здійснює з'єднання з Інтернетом і йому присвоюється IP адреса. Тому всі користувачі цієї мережі мають однаковий IP адреса. В основному такі місцеві мережі використовують зазвичай компанії або підприємства.

IP адреса сайту

Використовуючи IP адреси, користувач може відвідувати web-сайти. Коли ви заходите на будь-який ресурс, то ви відповідно потрапляєте на певний комп'ютер (сервер), що знаходиться за даним IP адресою. Скориставшись сервісом, можна або ім'я сервера, де він розташований. Таким чином, можна зробити висновок, щоб потрапити на необхідний сайт необхідно знати його IP адреса, хоча це зовсім не так.

Запам'ятовувати довжелезній Ідентифікатор шкірного сервера не просто, та й Не нужно, оскількі на одному комп'ютері может перебуваті до Тисячі різніх сайтів! Тому и булу Створена система, яка дозволяє отріматі до будь-которого IP адресою певне имя. Такі імена складаються з цифр, букв та інших знаків, які зазвичай закінчуються на пріставкі.ru, .com, .net і т.д.

Працюючи в мережі інтернет, вам напевно часто доводиться чути такі поняття, як зовнішній і внутрішній IP-адреса, статичний і динамічний IP, приватний і публічний IP-адресу, сірий і білий IP. У всіх цих термінах цілком реально заплутатися. Сьогодні я спробую допомогти вам розібратися у всій цій мережевий термінології.

З поняттям "IP-адреса" ми познайомилися в одній з.

IP-адреси поділяються на два типи:

    Внутрішній (він же приватний, локальний, "сірий")

  • Зовнішній (він же публічний, глобальний, "білий")

Внутрішній «сірий» IP-адреса

Внутрішні (приватні) IP-адреси не використовуються в мережі інтернет. До внутрішніх відносяться адреси, використовувані в локальних мережах. Доступ до внутрішнього IP-адресою можна отримати лише в межах локальної підмережі.
До приватних адресах ставляться IP-адреси, значення яких лежать в наступних діапазонах:

  • 10.0.0.0 - 10.255.255.255
  • 172.16.0.0 - 172.31.255.255
  • 192.168.0.0 - 192.168.255.255

Це зарезервовані для локальних мереж IP-адреси.

Зовнішній «білий» IP-адреса

Зовнішні (публічні) IP-адреси використовуються в мережі інтернет. Публічним IP-адресою називається IP-адреса, під яким вас бачать пристрою в інтернеті, і він є унікальним у всій мережі інтернет. Доступ до пристрою з публічним IP-адресою можна отримати з будь-якої точки глобальної мережі.

У зв'язку з тим, що публічних адрес існує обмежена кількість, то вдаються до трансляції мережевих адрес з приватних в публічні (за технологією NAT). Для цього використовуються маршрутизатори, які дозволяють декільком користувачам (з внутрішніми IP-адресами) одночасно мати доступ в інтернет через один публічний IP-адресу, що надається провайдером. Як правило, для домашніх користувачів надається один публічний IP-адресу на всю локальну мережу.
Таким чином, при виході в мережу інтернет внутрішній адреса перетворюється за технологією NAT в публічний. В результаті користувач з адресою локальної мережі бачить інтернет, але інтернет не бачить комп'ютер користувача (замість нього він бачить адреса шлюзу з NAT).

Отже, з тим що таке внутрішній (приватний) і зовнішній (публічний) IP-адреса, здається, розібралися. Але справа в тому, що публічний адресу - не завжди постійний. Він може змінюватися від підключення до підключення. Тому ще виділяють такі види адрес, як статичний і динамічний.

Статичний IP (його ще називають постійний, фіксований) - це IP-адреса, який не змінюється з кожним підключенням, тобто закріплений за вами твердо і назавжди.

Динамічний IP - це плаваючий IP-адреса, який змінюється з кожним підключенням.

Ви завжди можете підключити собі статичний публічний IP-адресу. Практично всі провайдери надають таку послугу. Як правило, дана послуга платна, але коштує недорого.

Так для чого ж потрібен статичний публічний IP-адресу?

Маючи статичний публічний IP-адресу, ви зможете надати доступ на свій комп'ютер з будь-якої точки глобальної мережі. Будь-сервер в мережі інтернет буде отримувати інформацію саме від унікального адреси і за чужі порушення доступ з вашої адреси ніхто не закриє. Також, маючи статичний публічний адресу, ви можете організувати Web-сервер або FTP-сервер; управляти домашнім комп'ютером з роботи і робити багато чого іншого.

Статичний зовнішній (публічний) IP-адреса необхідна в ситуаціях, що вимагають або доступу до вашого комп'ютера ззовні, або авторизації на вашу унікальному IP-адресою. Приклади таких ситуацій:

  • віддалений доступ до комп'ютера;
  • віддалений доступ до камер квартирного відеоспостереження;
  • vpn-підключення (наприклад, vpn-підключення з дому до офісної мережі);
  • організація на домашньому комп'ютері сервера, доступного ззовні (Web-сервера або FTP-сервера);
  • використання клієнт-банків для доступу до банківських платіжних систем;
  • авторизація на деяких сервісах (наприклад, файлових сховищах).

Якщо ви замовили у свого провайдера послугу «Статична публічний IP-адреса», то пам'ятайте, що необхідно самостійно проводити захист свого ПК від атак і загроз з мережі інтернет.

Як зробити з статичної адреси динамічний?
Залишилися питання?
Як закріпити постійний унікальний адреса був призначений додатковий конкретним комп'ютером?
Що робити, якщо виникли проблеми з підключенням?
Як зробити з статичної адреси динамічний?
Як отримати постійний IP?
Чим відрізняється статистичний IP адреса від динамічного?
У чому різниця між зовнішнім і внутрішнім IP адресою?
Так для чого ж потрібен статичний публічний IP-адресу?

Дополнительная информация

rss
Карта